Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova

vidi da ti karb nepreliva slucajno.

 

Ne preliva provereno je i to. Dizna u krburatoru je 50, da nije ona mala? Na klipu je poslednja specijala.

Promenio član samardza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Možda je struja, a loš akumulator , pa radi dok ima struje u akumulatoru pa se onda ugasi.

Meni to više liči na nedostatak goriva. Skini crevo od goriva sa karburatora, pa ga gurni u neku flašu i gledaj kako curi gorivo. Ako loše curi - moguće da ti je slavina prljava - treba skinuti rezervoar i slavinu i sve dobro oprati i očistiti. Ako gorivo prvo krene pa stane, a kad skineš čep sa rezervoara gorivo opet krene - onda ti se verovatno zapušio odušak na čepu rezervoara pa ti se u njemu stvara vakum - treba produvati odušak ili napraviti novi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Hoće i bobina da probija na visokim a na malim obrtajima kao radi normalno. Proveri i svećicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

E, to se meni desilo. Kilavo islo gorivo iz rezervoara, i kad radi pod malim obrtajima, ima dovoljno goriva, ali cim drzis nekoliko sekundi jaci gas, potrosi gorivo iz karburatora jer ne stigne da se napuni i pocne da gubi gas ili se ugasi. Rasturio sam slavinu, i to samo onu rucicu, malo ocistio, vratio, i gorivo je islo mnogo bolje, i resio sam problem. Zato sam ubacio i jedan providan filter izmedju rezervoara i karburatora, pa kad pustim gorivo, vidim ga kako ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Posle operacije vadjenja pampura iz radilice, i vracanja original karburator, stvari izgledaju mnogo bolje

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

bice ovih dana. Da usrafim rezervoar i da namestim sediste i to je to. bicete obavesteni.......

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova

ljudi ima li negde da se kupi kod nas ono gotronic paljenje

 

Ima u Nisu jedan covek prodaje. Ja sam upravo kupio, vidi slicicu...

 

Za moju Jawu (350 Twin Sport, 2 klipa) cena je 110 EUR. Mislim da je za jedan klip negde oko 90 EUR.

post-9958-0-36984200-1403866377_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova

i molim te prenesi nam utiske kako se ponasa jawa sa ovim paljenjem

 

Namesteno novo paljenje :) Ukupno 2h posla za montazu.

 

Moja Jawa kao da je drugi motor. Recimo, nikad do sada nisam mogao da je nastelujem da na 800-900 obrtaja radi UJEDNACENO, bez gasa i bez turiranja na leru. Motor ide k'o blesav, podize se na zadnji tocak kad malo zesce pustim kvacilo... to vam sve govori. Na leru prosto "prede", nema onog poznatog svadjanja klipova :) Sa nekih 800-900 obrtaja skace na 3-4 hiljade obrtaja kao od sale, isto tako se i vraca na 800-900. Prosto ne poverovati, ja prvi ne bih poverovao da mi je neko pricao.

 

Cele veceri se vozim po gradu, ne mogu da se navozam :)

 

Ujutru cu samo da proverim zavrtnje, da se nesto negde ne olabavi pa da se ostete senzori ali sve u svemu - topla preporuka.

 

E, da za kontakt telefon me je neko pitao, malo mi je bezveze da ostavljam covekov broj telefona na forumu... Pisite u PM i poslacu Vam.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova

Uzgred, primetio sam nedavno da kad vozim preko 60-70 km/h da se cuje neko zujanje iz motora, sto se ranije nije culo (kao zvuk miksera, tako nesto samo slabije). Da li moze da bude da je siromasna smesa? Ili mozda sto mu pravim 2.5% mesavinu sa onim crvenim uljem (i bezolovnim benzinom od 95 oktana)? Ili se jednostavno neki lezaj sprema da rikne? Ili je pak nesto trece?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Uzgred, primetio sam nedavno da kad vozim preko 60-70 km/h da se cuje neko zujanje iz motora, sto se ranije nije culo (kao zvuk miksera, tako nesto samo slabije). Da li moze da bude da je siromasna smesa? Ili mozda sto mu pravim 2.5% mesavinu sa onim crvenim uljem (i bezolovnim benzinom od 95 oktana)? Ili se jednostavno neki lezaj sprema da rikne? Ili je pak nesto trece?

Malo ti je 2,5 % mesavine za Jawu. Treba joj 4% zbog sredjeg lezaja koji je dosta zatvoren i teze mesavina dolazi do njega. A upravo ti on "svira" i vrlo verovatno ce da drekne. Pojacaj joj mesavinu pa onda proveri da li se cuje lezaj...ako se ne cuje, ok, a ako se i dalje cuje onda se spremaj da ga menjas. Taj lezaj na sredini je najteze zamenuti jer mora radilica da se rastavlja komplet pa da e lepo nacentrira kad se sklopi...mukotrpan posao...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova

Hvala na odgovoru.

 

Sipao sam juce 4% mesavinu. Cuje se ali dosta manje. Inace, 2.5% sam mu sipao samo par puta, nisam vozio motor par godina a pre toga sam mu konstantno pravio 4% (cini mi se da je tad imao i obican benzin da se kupi).

 

Imam drugu radilicu sa glanc novim lezajevima, tako da nije opasno :) Kad rikne, stavim drugu i cepaj dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

 

Imam drugu radilicu sa glanc novim lezajevima, tako da nije opasno :) Kad rikne, stavim drugu i cepaj dalje.

E to je, sto bi nas narod rekao, vec drugi par opanaka...0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova

Uzgred, primetio sam nedavno da kad vozim preko 60-70 km/h da se cuje neko zujanje iz motora, sto se ranije nije culo (kao zvuk miksera, tako nesto samo slabije). Da li moze da bude da je siromasna smesa? Ili mozda sto mu pravim 2.5% mesavinu sa onim crvenim uljem (i bezolovnim benzinom od 95 oktana)? Ili se jednostavno neki lezaj sprema da rikne? Ili je pak nesto trece?

Malo ti je 2,5 % mesavine za Jawu. Treba joj 4% zbog sredjeg lezaja koji je dosta zatvoren i teze mesavina dolazi do njega. A upravo ti on "svira" i vrlo verovatno ce da drekne. Pojacaj joj mesavinu pa onda proveri da li se cuje lezaj...ako se ne cuje, ok, a ako se i dalje cuje onda se spremaj da ga menjas. Taj lezaj na sredini je najteze zamenuti jer mora radilica da se rastavlja komplet pa da e lepo nacentrira kad se sklopi...mukotrpan posao...

 

Izgleda da nije radilica. Izgleda da je sa menjacem nesto. Recimo, najvise se cuje u 3. brzini, negde na 60-70 km/h. Kad prebacim u 4. i vozim istom brzinom - ne cuje se. Na vecem broju obrtaja (i znaci pri vecoj brzini) u 4. stepenu prenosa - ne cuje se nista. Samo u 3. brzini se cuje to. Nije strasno, ali se cuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

post-9958-0-02750800-1404243080_thumb.jpg

 

Zaboravih prosli put da napisem... Ovo je alatkica koju sam koristio za stelovanje paljenja, mozda ce ideja nekome biti od koristi ;)

Pravio sam ranije nesto slično,dok sam imao Jawu, radi posao. Ali na motoru gde je svećica malo sa strane, kao na mom NSU-u, ne pomaže jer je ugao pod kojim klip gura šipku drugačiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja