Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav jawaroši čitam temu a kako sam i ja skoro restaurirao jawu ts 350 i uočio male nepravilnosti .Situacija je sledeća motor pali na zadnji zub i sad kad je hladno ali na višim obrtajim gas mi secuje recimo držim ga na 5000 onda saM CIMNE NA 4600 PA SE VRATI NA 5000 itd crveno svetlo se i pri velikim obrtajima ponekad upali .Sumnjam da me zeza punjenje ili bambina ali bih voleo neko iskusniji da me posavetuje .I još nešto kad upalim motor prvo mi jače dimi desni a kad se ugrje levi ,inače levi se skoro i nevidi dim a desni malo za jawu gas prima odma ima rezak zvuk jedino što mi cima gas i ranije sam ga probao išao je 120 km i bilo je još gasa sad dogura do 100 na sat ali to je verovatno zbog tog problema oko gasa.Zbog signalizacije na releju sumnjam na struju a možda i grešim svećice imaju boju čokolade i suve su po tome sve je ok. Šta mi sugerišete kako da uspostavim dijagnozu eto toliko ako mnogo ne pitam1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Predpostavljam da imaš platine. Normalno je da jedan cilindar 'kasni' u fazi grejanja, jutarnje paljenje.

To što seckaju obrtaji na višim može biti bobina, kondenzator, platina na jednom od cilindara.

Što se lampice za punjenje tiče, proveri u kakvom stanju je nosač četkica na alternatoru. Hoće nezgodno da pukne pa četkice ne naležu lepo i nema dobro punjenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Lorde kreni sa forumom, da bih mogao da ti saljem slike po nikovima koje bih prepisao iz teme. kako da znam koje slike da ti saljem kada ih imam milion

 

Čim nađemo još jednog dobrovoljca.

 

Evo Lorde, ja sam dobrovoljac. Pre 5-6 godina imao sam svoj forum, jeste da je bila free web varijanta ali imam neki minimum tehničkog znanja. Malo je sve to izvetrilo ali imam dobru volju, i ...malo vremena, ali ću naći toliko. Nismi ograničeni rokovima.

 

Pošalji mi broj na sms (imaš PP) da se dogovorimo i počnemo :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Hvala al zar nije čudno da unimer ništa ne pokazuje bila mi je spala žica s dioda i sad lampica ne svetli ali mi unimer ne pokazuje da puni.I da ta žica je spojena direkt na šaraf (mislim da nije dobro ako su diode one dole što su zalemljene na kotakte) i odatle na akumulator,bojim se da mi je opet riknuo regler kako da ga ispitam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Da ali je direkt povezana na onaj šaraf kao na slici znači samo neide preko diode.To ću sam zalemiti samo kolko vidim to su neke jake žice od čega li su . A o ulju koje lipta sa ove strane gde je lančanik nema predloga šta da radim to mi se desilo psle postavljanja štitnika za lanac i zatezanje istog ,imali tu neki semering i koliko je komplikovano zameniti ga? Hvala na odgovorima Štamparu ,Lordu i Goranu .1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Moram da se pohvalim malo pre je moju Jawu provozao Miki Jawa , kaže da je odlična jako lepo radi.To mi dade volju da nastavim dalje u rešavanju još par sitnica, ulje koje mi kaplje je zbog neke gumice iza mehanizma kvačila a ovo oko struje čuću od Štampara kako rešit i dal treba rešavati pošto sada kao puni e sad ja sam mu poslao sliku kako je spojeno na mojim diodama pa ćemo videti šta dalje i onda mi valjda ostaje samo da sačekam sezono i brmmmm 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Svaka cast, Karbi. Lepo je slike videti objedinjeno i imati uspomenu na ovoliki trud koji je ulozen u restauraciju. Samo vidim da snimak traje oko 11 minuta, a materijala ima samo do 5 min...al nije strasno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Evo jedne lepe Cz 250, samo joj cena nije bas popularna. Nalazi se u Kalni i nema papire. Cena je 150e

post-12845-0-06245500-1387096491_thumb.jpg

post-12845-0-60919500-1387096562_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE

jedno veoma glupo pitanje,gledam snimke na youtube,uradjena generalna na Jawi 350 TS,turira je covek,a masina samo svira,pisti.Jako mi se svidja taj zvuk.a ova moja,jebem je,nece,a sve zivo stavio novo sto se moglo promenuti.Mozda nisu podmazali filc pa zato pisti? ;) P.S. Masina je testirana nakon generalne,hoce da poleti.Poslao sam ram i rezervoar na farbanje,trenutno se mucim sa skidanjem zbica,tako je manijacki stegnuto,strasno...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

jedno veoma glupo pitanje,gledam snimke na youtube,uradjena generalna na Jawi 350 TS,turira je covek,a masina samo svira,pisti.Jako mi se svidja taj zvuk.a ova moja,jebem je,nece,a sve zivo stavio novo sto se moglo promenuti.Mozda nisu podmazali filc pa zato pisti? ;) P.S. Masina je testirana nakon generalne,hoce da poleti.Poslao sam ram i rezervoar na farbanje,trenutno se mucim sa skidanjem zbica,tako je manijacki stegnuto,strasno...

Zavisi sta je promenjeno na toj sa snimka... Moja je bila utegnuta, a nikada nisam mogao da postignem rezultate pojedinih Jawa sa youtuba...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE

Ne znam da prebacim ovde snimak sa Youtube,u pitanju je Jawa 350 White Style,oni ludaci iz Argentine sto restauriraju Jawe.Ko uz ku..ac,crko mi telefon,na njemu imam slike kako sam pakovao masinu i prednje vile od MZ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE
post-22265-0-20021600-1388362548_thumb.jpgpost-22265-0-68135200-1388362498_thumb.jpgpost-22265-0-78333200-1388362400_thumb.jpgEvo nekih slika,jbg nema onih kad sam pakovao masinu.post-22265-0-98056800-1388362287_thumb.jpg Zadimila se radionica od izduvnih gasova :jee:,to je prvo paljenje nakon generalne.A osecaj,kad je upalio motor,bolji nego vrhunac u sexu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Biće lepa kad je skockaš :takoje:

 

Elem, mene interesuje upasivanje uljne pumpe na 638 agregat koji je fabrički bez iste.

Da li se svodi na kupovinu svih potrebnih 639 delova ili je dovoljno da se nabavi pumpa a ostalo može da se napravi nekako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja