Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Јужна пруга
  • Motocikl: ČZ 175/450

Драги другари, као што видите, нов сам на форуму, а и у свету мотора. Потребна ми је ваша помоћ.

Имам мотор ČZ 175/450. Офарбао сам га, и (наравно уз ћалетову помоћ, пошто се слабо разумем) делимично извршио рестаурацију. Има нов клип, карике...

Е сад, проблем ми је паљење. Пошто је преправљен на магнетно од 6V, некад баш треба доста да се курбла да би упалио. Кад се загреје, после пали из прве. Пошто сам закључио да десно паљење на 12V изгледа уопште не постоји, размишљао сам да га вратим на акумулатор. Међутим, прилично сам се истрошио око полагања за А категорију (и нисам још завршио) и око поправке мотора, па ме занима да ли неко продаје половне делове или можда комплетан мотор који се не вози? Поред реглера, динаме и акумулатора, ваљало би да заменим још неке ствари, типа: фар, штоп светло... Нажалост, скоро ми је и ламела проклизала, па ћу и то морати да мењам. Чуо сам на разним местима да тај чувени Мики Јава има све од делова. Шта бисте ми ви препоручили (пошто ми фали још доста тога)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Vecina JAWA/CZ motora iz tog vremena ima problem sa startovanjem na hladno cak i kada je predpaljenje dobro. Jedan od brzih lekova je da povuces malo buzir sajle gasa na gore da oslobodi rupu na karburatoru kroz koju prolazi sajla i spricem ili nekom podesnom bocicom ubrizgas malo benzina pored sajle kroz rupu. Pali kao mina i na -10.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Kopah danas po racunaru tj. HDD-u i nadjoh ovaj folder sa nekim prospektima, shemama i slikama Jawe, iz vremena dok sam imao CZ175 -356 meni ne treba vise al evo da podelim sa vama mozda nekome nesto i bude od koristi....

 

Jawa.zip 1zdravo.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Јужна пруга
  • Motocikl: ČZ 175/450

Имам ја овакву књижицу из `68. за ČZ моделе 125/453 и 175/450. Нажалост, на немачком је, немам скенер, а и фале неке стране.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

evo ovako jawa cz 250 enduro tip 988 ima papire moze da se prevede tj ima racun sa placenim porezom na promet pogodan za restauraciju, god proizvodnje 1976 god cena 300e tel 0618099982 Ris

post-24129-0-08457600-1380475731_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

evo ovako jawa cz 250 enduro tip 988 ima papire moze da se prevede tj ima racun sa placenim porezom na promet pogodan za restauraciju, god proizvodnje 1976 god cena 300e tel 0618099982 Ris

Ne bih da ti trolujem oglas, ali za Jawu u ovakvom stanju i tog godista je previse traziti 300 evra... U svakom slucaju- srecno sa prodajom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Daj još neku sliku sa druge strane i napiši nešto o motoru - jel radi il ne radi, ako je pokvaren - šta je pokvareno, imaš li delove što su skinuti ( kasete preko filtera za vazduh, far, stop lampa, km sat . . . ) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

nece to ni proraditi. tuga. imam dosta toga novog,pa cu morati ovde da pisem i pokazujem slike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Šteta ako je istina da JKS neće više raditi. Mali forum na kome sam se lepo osećao, jedva sam čekao da neko nešto napiše. Vidim da je Lord stavio forum na Off Line, verovatno ga nije skroz ugasio. Mogao bi neko drugi da preuzme domen, ili nas više. Ne verujem da je neki ogroman posao oko održavanja. Verovatno niko od nas nema vremena na pretek, ja na primer trenutno ne znam gde udaram, al jbg našlo bi se malo. Naravno sve uz Lordovu saglasnost.

 

Goran NS, Fidel na JKS :BJB-jawa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

ja sam i za to da se plati odrzavanje. sigurno nas ima 30-ak koji su bili redovni na forumu. svako od nas po 100din nedeljno - bilo bi i za odrzavanje i za klubske boje i za jos ponesto....

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja