Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

@Winger

 

Povacanom kolicinom goriva koje se sagoreva u motoru dali se povecava istepen grejanja motora?? Koliko sam upucen povecavanjem sveze smese u komori povecava se i hladjenje komore, ali suprotno tome oslobadja se veca kolicina toplote u kompresionom prostoru? Kakve su osobine posle prerade, dali se pregreva vise nego obicno?

 

Izvesno je da se mora malo vise grejati (bar teorijski) ali ja licno nisam primetio nikakvo pregrevanje. Treba imati na umu da je prva, MK1 verzija 638 imala upravo takve klipove sa uzim perajima (isto kao sto nije imala ni ostale restriktore) i zapravo cela dorada motora predstavlja samo vracanje na MK1 verziju, prema kojoj ceo motor i jeste projektovan. Znaci vec su ga konstruktori predvideli za to, ovo naknadno uvodjenje blokada (na klipovima, u izduvima, usisima i slicno) je bilo odstupanje od prvobitne varijante radi zadovoljavanja nekih ekoloskih i saobracajnih propisa koji su vazili u zemljama za cija su trzista ti motori proizvedeni, ali ostali delovi (rebrasti blok, radilica, prenos....) su ostali isti kao na MK1 verziji tako da skidanje blokada za njih ne predstavlja problem (predvidjeni su za to). Isto kao sto je, da bi se udovoljilo propisima za izduvne gasove, pisano na rezervoarima kasnijih verzija "1:40" mesavina. Ovo doslovno ubija motor. Koje god ulje da koristis, bilo dvotaktol sa pijace ili njakuplji Castrol TTS, treba se uvek drzati mesavine 1:25 (4%). Ovo je bila preporuka za MK1 verziju i razlog je zasto Jawe po engleskoj prelaze dobro preko 100.000km bez otvaranja motora, dok ove kod nas (cast izuzecima Stampar :takoje: ) ne predju ni 20.000 i prolupaju. Posebno me nerviraju skupocena sinteticka ulja na cijim etiketama pise "sipati 2%" ili slicno. Ovo jednostavno ne treba ni kupovati. Kvalitetnije mineralno ulje (Modricino na primer) ce lepo raditi posao.

Ono sto sam zaboravio da pomenem je da je MK1 verzija imala glavnu diznu #115 Radice i sa ovom manjom ali za pun efekat trebalo bi staviti 115.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Meni se iskreno kod jawe bas svidja njena elasticnost, tj, ubrzava tecno kao cetvorotaknta masina. Ova jawa koja je kod mene cak odlicno ubrzaca i stvarno malo trosi, ali nekako nece da cimne kao MZ. Kada vozim jawu imam osecaj da kida kako ubrzava, i onda sednem na MZ-a a brat na jawu, i ja mnogo brze izletim, tj MZ se u startu dosta odvoji posle samo povecava razliku. E sad, jawa je teza, pa kada se poteze iz stanja mirovanja bolje slusa vozaca, dok mz nekako nepredvidivo skace i tesko ga je kontrolisati, pa zbog toga prvih 20-ak metara jawa je ispred.

Zbog ovoga sam i pokrenuo pricu o mogucim doradama jawe. Nije mi jasno gde se izgubio potencijal tog motora. Imam obrtni momen i to ce oseti u voznji, ali mislim da mu nesto fali kako bi se do kraja iskoristio. Na kraju mozda i taj 4-stepeni menjac... kako joj ne ubacise tu famoznu petu???

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

....

Sad u oblaku dima ostavljam i mnogo,mnogo jače motocikle :lol: :lol:

 

Pa kolko ti to ulja sipas?! :lol::takoje:

 

Ponekad izgleda i previše a često sam sipao motorno ulje u nedostatku dvotaktola...uglavnom,nikad manje od 4-5 %...i pazi ovo-teram je pod punim gasom 10-15 km i onda prestane da dimi prekomerno kao što jawa inače dimi a auspusi budu suvi! :stabre: ...To su neki ljudi videli i krstili se u čudu a još više se zaprepastili kad sam reko da je mešavina najmanje 4% :stabre:

Inače suve auspuhe na jawi je malo ljudi videlo :lol:

 

Eto zivog dokaza....a koliko si presao sa njom, preko 100K km ja mislim? Znaci ljudi zaboravite onu glupost sto pise na rezervoaru!

 

Odlicno podesen karburator, paljenje, ni ne cudi me.... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Iz Teslica sam,trenutno se informisem.U jednoj mi klipnjaci nema lufta u drugoj sasvim malo,prije nekada je jedan cilindar zapeko i promijenuta samo ta klipnjaca,ili da ostavim tako ili da mijenjam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Ako je nekom potrebno posedujem prednji blatobran i prednji tocak od Jawe TS 350. Cena stvar dogovora.. Pedja 064/1286226 a stvari se nalaze u Moto laboratoriji...

 

Samo da podsetim, jos uvek aktyelno....:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Može jako lepo da se sredi, e sad, šta podrazumevaš pod tuning?

 

Reed ventili, karburator od Guzzija V35 ili dva karba od RD350, elektronsko paljenje, ako si baš entuzijasta, možeš i ubrizgavanje da nabudžiš, onda disk kočnica napred (može komplet vila od MZa ili od novijih Jawa).

 

Što se tiče agregata, i tu možeš svašta, da olakšaš radilicu, povećaš zapreminu, zbudžiš vodeno hlađenje...

 

Ima mnogo zanimljivih ideja na netu, koristi Google :takoje:

 

Proveri privatne poruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

Pa u principu znam kako bih je tunirao samo ne znam, hoce li to masina da izdrzi ili da prodam i kupim neki kvaliteniji motor..no offence..a sta bih radio, pa za prvu sezonu mozda samo reed ventil i malo bi se igrao sa auspuhom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sta mislite o tuningu jawe 350ts, nista preterano..posto bi je preradio u cafe racera, pa ne ide da bas bude u stock varijanti :)

 

Sto se mene tice - moze, al samo po pitanju estetike. Sto se tice mehanike, reed ventila i kojecega drugog - mani se toga, skup je to sport, a tvoj motor kolko god da je malo presao i dobro ocuvan bio, ipak je star 21 godinu a mozda i vise. Sve sto dobijes ( povecanje snage, brzine, obrtnog momenta . . . ce uticati na druge stvari koje ce zbog toga crkavati . Te pare koje bi potrosio na to, bolje da potrosis na gorivo i malo proputujes po ovoj nasoj zemlji !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kontaktiraj Zorana u NS ili možeš i Drumskulisicu ovde na forumu.

 

Koji je to motorić na avataru?

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Mislim da sam nabavio rezervoar, treba jos da se cujem sa covekom.

 

Na avataru je slika legendarnog Novozelandskog motocikliste Bert Monroa. Ja nisam tako mator. :)

 

Hvala na odgovoru, pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja