Jump to content

Moto Zajednica

Kacige Scorpion - iskustva ( EXO-300 AIR)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Scorpion kacige su solidnog kvaliteta, tihe , imaju dobro provetravanje,,modeli sa pumpicom, odlično prijanjanje,možda najbolji odnos uloženo-dobijeno,,konkretno imam exo 700, i exo 450,i prezadovoljan sam njima , E sad pitanje je zašto uzimaš flip-up, kacigu, ako je gradska varijanta, to je ok,, za duža putovanja, je malo teža od integralne, bučnija,,a već na 60-70 km na sat sa dignutim prednjim delom misliš da te mrzi i da hoće da ti polomi vrat,,,,raspitaj se još malo i razmisli,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Mionica
  • Motocikl: Yamaha Virago 535, Vespa T5

Scorpion kacige su solidnog kvaliteta, tihe , imaju dobro provetravanje,,modeli sa pumpicom, odlično prijanjanje,možda najbolji odnos uloženo-dobijeno,,konkretno imam exo 700, i exo 450,i prezadovoljan sam njima , E sad pitanje je zašto uzimaš flip-up, kacigu, ako je gradska varijanta, to je ok,, za duža putovanja, je malo teža od integralne, bučnija,,a već na 60-70 km na sat sa dignutim prednjim delom misliš da te mrzi i da hoće da ti polomi vrat,,,,raspitaj se još malo i razmisli,,,

 

Koliko sam shvatio po slikama, EXO 300 nije flip-up, nego daje utisag zbog vizira koji ide skroz do kraja. Uzeo bih je najvise zbog velikog vizira, a podbradak moze da se lako izvadi i staje u veci dzep. Sta cu kada volim preglednost :)

Inace vozim do 100-110 km/h a tad ne planiram da vozim podignutog vizira.

 

Na kraju ce odluciti bliski susret ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Scorpion kacige su solidnog kvaliteta, tihe , imaju dobro provetravanje,,modeli sa pumpicom, odlično prijanjanje,možda najbolji odnos uloženo-dobijeno,,konkretno imam exo 700, i exo 450,i prezadovoljan sam njima , E sad pitanje je zašto uzimaš flip-up, kacigu, ako je gradska varijanta, to je ok,, za duža putovanja, je malo teža od integralne, bučnija,,a već na 60-70 km na sat sa dignutim prednjim delom misliš da te mrzi i da hoće da ti polomi vrat,,,,raspitaj se još malo i razmisli,,,

 

Koliko sam shvatio po slikama, EXO 300 nije flip-up, nego daje utisag zbog vizira koji ide skroz do kraja. Uzeo bih je najvise zbog velikog vizira, a podbradak moze da se lako izvadi i staje u veci dzep. Sta cu kada volim preglednost :)

Inace vozim do 100-110 km/h a tad ne planiram da vozim podignutog vizira.

 

Na kraju ce odluciti bliski susret ;)

 

Pametno,,,,

 

Prüfungen: ECE 22.05 (als Integral- und Jethelm geprüft)....u pravu si ,,nije flip-up, kad se otvori više dodje kao Jet,,a i sam prilog o kacigi kaže da je sertifikovana i kao Integralna i kao Jet...:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Imam scorpion exo 750, nosim je negde oko 2000 km i prezadovoljan sam.Odlicno lezi mom obliku glave,tiha je,udobna,ventilacija odlicna,anti fog odradjuje posao....Odnos cene i kvaliteta perfektan...

Iskreno,moje neko misljenje je da bih uvek uzeo full face kacigu bez obzira u kakvim uslovima vozim....Jer je full face najbezbednija,najkompaktija i najstabilnija kaciga,a glava je na prvom mestu :takoje:

 

Sve u svemu,na skali od 1 do 10 scorpion od mene dobija 8.5 !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Scorpion pravi solidne kacige u Kini.Meni na primer exo 750 posle 2 godine izgleda spolja savrseno,kvalitetna je boja i lak.Unutrasnjost je solidna,ne i odlicna,a viziri su im katastrofalni.Posle 2 meseca mi se posle dugog puta i milion ubijenih buba tog dana,unistio zastitni sloj na viziru prilikom pranja istog.Vizir je postao mutan i neupotrebljiv.Da li od kiseline insekata ili od nekog sredstva koje sam u tom trenutku koristio za ciscenje ne znam,ali ni na jednoj shoei,agv,suomi kacigi nisam imao tih problema.Takodje na vecim brzinama mi je vetar sa vremena na vreme pomerao celu glavu po par cm levo ili desno,i veoma mi je tesko bilo da takodje pri vecim brzinama bacam pogled preko ramena.Do duse kada mi je vizir dobar i putujem normalnom brzinom kaciga je udobna,ne previse glasna,i balans joj je dobar,pa iako nije laka kaciga na osecas je na glavi, i ne opterecuje ni na putovanju od 10 tak sati u cugu bez odmora.Za grad i putovanja 8,za vece brzine 3, kvalitet izrade 6.Uporedjujem je sa shoei xr 1100 koja dobija cistu 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Meni se ne svidja , problem sa vizirom ljudi u prodavnici zamenili sve korektno sto se njih tice a i posle dva meseca povremenog koriscenja znaci nije se ljudski ni isprljala poceo da se ljusti skaj odozdo na obrazinama. Mislim da ipak treba skupiti jos malo para i cekati neku akciju za neki poznatiji i kvalitetniji brend. moguce da se ovo slucajno pogodilo ali eto... Inace sto se tice udobnosti o.k. ventilacija rekao bih odlicna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd-Sremcica
  • Motocikl: Yamaha fazer 600 2003.

Scorpion pravi solidne kacige u Kini.Meni na primer exo 750 posle 2 godine izgleda spolja savrseno,kvalitetna je boja i lak.Unutrasnjost je solidna,ne i odlicna,a viziri su im katastrofalni.Posle 2 meseca mi se posle dugog puta i milion ubijenih buba tog dana,unistio zastitni sloj na viziru prilikom pranja istog.Vizir je postao mutan i neupotrebljiv.Da li od kiseline insekata ili od nekog sredstva koje sam u tom trenutku koristio za ciscenje ne znam,ali ni na jednoj shoei,agv,suomi kacigi nisam imao tih problema.Takodje na vecim brzinama mi je vetar sa vremena na vreme pomerao celu glavu po par cm levo ili desno,i veoma mi je tesko bilo da takodje pri vecim brzinama bacam pogled preko ramena.Do duse kada mi je vizir dobar i putujem normalnom brzinom kaciga je udobna,ne previse glasna,i balans joj je dobar,pa iako nije laka kaciga na osecas je na glavi, i ne opterecuje ni na putovanju od 10 tak sati u cugu bez odmora.Za grad i putovanja 8,za vece brzine 3, kvalitet izrade 6.Uporedjujem je sa shoei xr 1100 koja dobija cistu 9

vidis cudi me da ti u radnji nisu rekli kao meni... nikakve kiseline na vizir samo natopljena krpa vrelom vodom 2 minuta preko vizira i bubice svuces bez ikakvog trljkanja i guljenja noktom. ja tako cistim vizir na exo 1000 vec 2 ipo godine i kao nov je. imam i zatamljen vizir koji je isto u super stanju. po meni kaciga je super

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Yamaha R1 - 2005

Kaciga odlicna

Imam Exo 750 neke 3 godine i vrhunska

to se tice vizira momci iz radnje su mi odmah rekli bez ikakvih sredstava za pranje

sem vode i nemam nikakvih problema

cena-kavlitet mislim da nema bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Takođe imam EXO-750 već dve godine i veoma sam zadovoljan kacigom, a naročito odnosom cena-kvalitet, jer sam iskoristio zimski popust i platio je svega 140eur. Jedino što mi ''momci iz radnje'' nisu ništa rekli, jer je naručena iz Louisa :lol: , pa i ja imam zamućen vizir ... moraću da nabavim drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: YAMAHA XJR 1300

Poštovani, ima li neko iskustva sa ovim novim kacigama Scorpion EXO - TECH, koje su kao flip-up, ali imaju bolje rešenje prebacivanja cele "brade" iza i homologovane su za vožnju na taj način. Ono što sam primetio u Maxmomentu kod, moram reći ljubaznih prodavaca i servisera, da se vizir ne zatvara baš najbolje, odnosno ne naleže na gumeni dihtung najbolje, serviser kaže da ne vidi da se tu vizir može štelovati i da do sada nije imao primedbe na tu kacigu. Pogledali smo još jednu i primetio sam istu stvar. Bojim se da bi šuštanje bilo izraženo i na srednjim brzinama ili bi vazduh išao u oči itd. Hvala na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Ja imam Scorpion EXO AT950 Outrigger, modularna,sa ugradjenim duplim vizirom za hladnije dane i maskom za nos/usta protiv magljenja.Prezadovoljan

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

EXO 490 integralna (cetvrta sezona).

Jedvah sam nasao kacigu u nizem cenovnom rangu a da mi pasuje. Nije bas tiha, sta vise, iako sto je razni strani sajtovi kategorisu kao malo bolja od srednje tihe kacige. Ima jedna pozicija u kojoj je podnosljiva ali na duze ture nosim cepice za usi (nosio bih i na krace ali mi je komplikovano, pa trpim). E sad, moguce je i do nacina kako na mom motoru oklop prenosi strujanje vazduha. Probao sam AGV 3 u istim uslovima (osetna razlika u korist Italijana).

Inace je kvalitet kacige dosta dobar, kako spoljasnji tako i unutrasnji. Provetrenost isto dobra ali hoce da magli ispod 20C prilikom stajanja (ima pripremu za pin lock i moze da se dokupi dodatak). Vizir je dobar (cistim ga sa obicnom vodom koja malo odstoji da bubuce ogreznu pa tek onda blago ciscenje).

Generalno mi se cini da se ne moze ocekivati previse od kacige cene 125e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ako hoces tihu kacigu zaboravi te flip up kacige. Samo integralna i nikako Scorpion, mnogo bucna. Trenutno imam EXO AIR 510 mislim da je oznaka. Mnogo duva i bucna je. Po meni ne vredi  220€ koliko je placena. Ima naocare, dobar pinlock vizir, kvalitetan materijal ali kao da je suplja, na oko sve dihtuje. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja