Jump to content

Moto Zajednica

Svecice AUTOLITE (americke)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Pozdrav svima, treba da menjam svecice na Hondi, do sada sam stavljao NGK ali su se pokazale jako lose iako sam kupovao originalne crkavale su posle par meseci. Malo sam trazio sta bi drugo mogao da probam pa sam na Ebay-u nasao americke Autolite, to su kod nas slabo poznate svecice ali su vrhunske, mnoga americka vozila ih koriste za prvu ugradnju. Nasao sam odgovarajuci model za moj motor i hocu da porucim komplet koji je dosta jeftin ($ 8.00), medjutim postarina je dosta skupa a ako se poruce dva kompleta onda je puno jeftinija ukupna postarina, dakle mislio sam ako jos nekom trebaju da porucim dva kompleta, izaslo bi po kompletu ukupno oko 15 evra sa postarinom. Podaci navedeni dole su za svecice koje meni trebaju, medjutim ako nekom treba drugi tip verovatno mogu da se dogovorim sa prodavcem da posalje dva razlicita kompleta, dakle ako neko hoce neka se javi na PP.

 

AUTOLITE 4132 (odgovarajuce NGK D8EA)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ako ti crkavaju svecice posle par meseci nesto ti nije u redu sa motorom, tj karburatorima, bolje prvo to pregledaj da ne bacas stalno pare na svecice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Bude i toga, dosta sam stvari popravljao i stelovao u zadnje vreme pa su svecice trpele probne voznje gde uslovi nisu bili idealni ali NGK mi se globalno pokazao kao jako osetljiv, nisam jedini koji je to primetio i zahteva idealne uslove da bi dugo trajale a to je tesko obezbediti na motoru starom 35 godina. Zato i hocu neke robustnije da uzmem, a ove su otprilike kao nasa Super Bosna sto je nekad bila, prakticno neunistive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Zasto se ne raspitas i kupis Denso svecice? Ima ih u Srbiji u prodaji, pre nego sto odlucis da ih porucis sa drugog kontinenta... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Znam za denso, ima u batajnici i salju aksom a nisu ni skupe. To jeste plan b ako ne bude nista od americkih, ali ni one vise nisu sto su bile, bile su bolje nekad dok su se zvale Nipon Denso mada i sad vaze za bolje od NGK. Misljenja sam da Japan vise nije sto je bio i da im se kvalitet polako priblizava susednoj dobro nam poznatoj drzavi :( Ipak je USA USA....mada ako ne upali ovo sa manjom postarinom onda ide denso.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawsaki Nomad

Uzmi slobodno Denso. Posle loseg iskustva sa novim NGK svecicama, presao sam na Denso. Prvo sam ih imao na Hondi Shadow VT 125, a sad i na VT 750. Motor odlicno radi, jednom recju, prezadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Sad sam saznao da je nasa drzava od pre tri nedelje pocela da naplacuje porez na promet za uvezenu robu bez obzira na vrednost (do sada je bilo samo za preko 50 evra) sto bi povecalo cenu svecica, tako da cu ipak sansu dati Denso svecicama za sada. Hvala svima, tema moze pod kljuc sto se mene tice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja