Jump to content

Moto Zajednica

Regler se cudno ponasa

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd=Rakovica
  • Motocikl: KLE 500

Evo ovako.

Regler ne puni, i to je jasno.

Motor nije hteo da radi kada se skine klema sa akumulatora, odmah se ugasi, znaci posumljao sam da alternator ne radi. Posle dugog cackanja provalim sledece.

Kada se na regleru permutuju zice sa DF i 61, znaci prve dve sleva, onu sa DF ubodem de je oznaka 61 a ovu sa 61 ubodem de je DF (DF je zeleno plava a 61 su dve zeleno crvene) onda radi i bez akumulatora. Kako to, kad bi trebalo da radi bez akumulatora kad je fabricki povezano a ne kad permutujem zice.

pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Krupanj
  • Motocikl: R1200GS LC

DF je verovatno žica za pobudu sa četkica, a 61 ne znam napamet šta je, ali verovatno neki + , pa mu ti tom zamenom žica verovatno daš maksimalnu pobudu i zato radi bez akumulatora, ali tada napon nije regulisan već raste nekontrolisano. Nemoj to raditi jer ćeš oštetiti ostale potrošače (bobinu, sijalice,...). To raskačivanje akumulatora dok motor radi nikako nije preporučljivo jer napon može naglo skočiti i napraviti štetu na elektronici.

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd=Rakovica
  • Motocikl: KLE 500

DF jeste sa magneta pobuda a 61 su 2 zice,jedna ide na cajger a druga na diodnu plocu. Ako je pobuda losa pa premestanjem sa pobuda dobije sa kontakta 61, cudno je to. Imam neki regler slican, samo ima 3 kontakta , DF, D+, i treci ne pise nista, valjda masa, dali moze taj da se poveze i kako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd=Rakovica
  • Motocikl: KLE 500
  • E ljudi resio sam problem. Bila je u prekidu zeleno crna zica koja ide sa cetkice alternatora preko osiguraca na regler, tako da nije bilo pobude. Zamenio sam zicu i dobio ispravan rad reglera, aku se puni i sve je ok. Hvala na savetima u svakom slucaju uvek se nesto nauci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Da ne otvaram novu temu, pa cu pitati ovde.

Akumulator star 4 meseca, prezimio, mada palio sam motor skoro svaki vikend i pustao ga 10ak min da radi u leru. Prvi problem sam primetio kad su mi crkle sve tri sijalice napred, u priblizno isto vreme. Zamenim sijalice, proverim napon na regleru, u leru 13.1V, pun gas ne ide preko 14.5V, primetim da se tope sijalice, crkne kratko ubrzo. Zamenim ponovo sijalice, rekoh mozda los kvalitet, uzmem malo bolje. Vozio do fruske gore pun gas i nazad, uvece da upalim motor, nece, akumulator se sjebao, a crkla i sijalica ponovo. Uvaze mi garanciju, stavim nov akumulator, ponovo proverim napon na akumulatoru, napon u normali, punjenje ne prelazi 14.5V (upaljena svetla, sa ugasenim 14V). Mala verovatnoca da je akumulator bio neispravan, a opet, zasto bi to uticalo na sijalice da se pregrejavaju?

Ima li neko ideju sta je problem? Ostalo mi je da proverim da li se greje regler, mada dok sam proverao napon, nakon 5-10 minuta rada motora, nije se ugrejao. Jedino mi pada na pamet da se mozda posle duze voznje pregreje i da tad pusta veci napon, ako je to uopste moguce...  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3494 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, donadog je napisao:

Da ne otvaram novu temu, pa cu pitati ovde.

Akumulator star 4 meseca, prezimio, mada palio sam motor skoro svaki vikend i pustao ga 10ak min da radi u leru. Prvi problem sam primetio kad su mi crkle sve tri sijalice napred, u priblizno isto vreme. Zamenim sijalice, proverim napon na regleru, u leru 13.1V, pun gas ne ide preko 14.5V, primetim da se tope sijalice, crkne kratko ubrzo. Zamenim ponovo sijalice, rekoh mozda los kvalitet, uzmem malo bolje. Vozio do fruske gore pun gas i nazad, uvece da upalim motor, nece, akumulator se sjebao, a crkla i sijalica ponovo. Uvaze mi garanciju, stavim nov akumulator, ponovo proverim napon na akumulatoru, napon u normali, punjenje ne prelazi 14.5V (upaljena svetla, sa ugasenim 14V). Mala verovatnoca da je akumulator bio neispravan, a opet, zasto bi to uticalo na sijalice da se pregrejavaju?

Ima li neko ideju sta je problem? Ostalo mi je da proverim da li se greje regler, mada dok sam proverao napon, nakon 5-10 minuta rada motora, nije se ugrejao. Jedino mi pada na pamet da se mozda posle duze voznje pregreje i da tad pusta veci napon, ako je to uopste moguce...  

Ako je u pitanju KLE 500, njegov regler priločno često ume da strada. Moguće je i da punjenje bude normalno dok je sve hladno, a kada se zagreje može da propusti veći napon. 

Zato uvek preporučujem da se ugadi na motoru neki minijaturni digitalni VOLTMETAR NA KOME MOŽE U SVAKOM MOMENTU DA SE PRATI NAPON I DA SE REAGUJE ODMAH UKOLIKO DOĐE DO NEISPRAVNOSTIe

Regler može da se proveri stavljanjem na drugi motor ili da se ispita na probnom stolu. Merenjem unimerom ne može da se sa sigurnoću utvrditi kvar.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650
1 hour ago, drumskalisica said:

Na MZ - u il na Kawasakiju ?

 

Kawasaki KLE500 2007. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

@zika56 da li je onda pametno da odmah zamenim regler, da uzmem Joskin regler, video sam da je veci, pretpotsavljam da se samim tim bolje hladi. Pitanje je da li je bolji od originala? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3494 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 10 sati, donadog je napisao:

@zika56 da li je onda pametno da odmah zamenim regler, da uzmem Joskin regler, video sam da je veci, pretpotsavljam da se samim tim bolje hladi. Pitanje je da li je bolji od originala? 

Trebalo bi ipak prvo da se proveri da li je regler u pitanju (da ne daješ pare džabe).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

KLE regler, pored klasicnih 5 žica ima i jednu tanku crnu koja ide na bravu i na nju dolazi napon kada se ključem da kontakt. 

Pisao sam vec u jednoj temi o tome, ocigledno je da su kontakti od accu do brave, možda i sama brava u problemu tako da je napon u instalaciji mnogo veci nego onaj na akumulatoru. Zato ti crkavaju sijalice a uskoro ce i CDI... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
On 20.3.2019. at 10:53, Arakis je napisao:

KLE regler, pored klasicnih 5 žica ima i jednu tanku crnu koja ide na bravu i na nju dolazi napon kada se ključem da kontakt. 

Pisao sam vec u jednoj temi o tome, ocigledno je da su kontakti od accu do brave, možda i sama brava u problemu tako da je napon u instalaciji mnogo veci nego onaj na akumulatoru. Zato ti crkavaju sijalice a uskoro ce i CDI..

e Rajko Rajko, umjesto malo nade ti odmah u sridu.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650
On 3/20/2019 at 10:53 AM, Arakis said:

KLE regler, pored klasicnih 5 žica ima i jednu tanku crnu koja ide na bravu i na nju dolazi napon kada se ključem da kontakt. 

Pisao sam vec u jednoj temi o tome, ocigledno je da su kontakti od accu do brave, možda i sama brava u problemu tako da je napon u instalaciji mnogo veci nego onaj na akumulatoru. Zato ti crkavaju sijalice a uskoro ce i CDI... 

Uzeo sam mini voltmetar, pa planiram sad da ga vezem i pratim napon. Uzeci u obzir ovo sto si rekao, da ga vezem na recimo na sijalicu ili na neki deo instalacije pre brave i da proveravam napon? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja