Jump to content

Moto Zajednica

Dunlop D606 vs Michelin T63

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

Ja trenutno imam kombinaciju napred E-09 nazad K60Scout i nemam nikakvih problema ni po suvom ni po mokrom ni po hladnom...

 

Prednja makar meni nikad nije bila upitna. Ali zadnja je sasvim druga prica. Jeza me uhvati od sjecanja na pojedine momente na vlaznom asfaltu sa njom :moto3:. I prednja mi se potrosila duplo brze od zadnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

 

Ja trenutno imam kombinaciju napred E-09 nazad K60Scout i nemam nikakvih problema ni po suvom ni po mokrom ni po hladnom...

 

Prednja makar meni nikad nije bila upitna. Ali zadnja je sasvim druga prica. Jeza me uhvati od sjecanja na pojedine momente na vlaznom asfaltu sa njom :moto3:. I prednja mi se potrosila duplo brze od zadnje.

 

Nisam stavio napred E-09 zato što sam imao problema sa K60Scout napred, naprotiv.

Ovu kombinaciju sam stavio da bih probao kombinaciju te dve gume različite po profilu i zato što ih imam na stanju pa zašto ne probati :zvizduk:

 

I jedna i druga imaju svoje prenosti. E-09 se pokazala bolje samo na mokrom terenu, u ne baš preteranom blatu i na suvom pesku. Dok je na asfaltu borba sa njom bar nekih 300-400km dok se kramponi malo ne izližu i dobiju malo drugačiju formu.

Scout mi je na asfaltu, i mokrom i suvom, zemlji, makadamu odlično držao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

I jedna i druga imaju svoje prenosti. E-09 se pokazala bolje samo na mokrom terenu, u ne baš preteranom blatu i na suvom pesku. Dok je na asfaltu borba sa njom bar nekih 300-400km dok se kramponi malo ne izližu i dobiju malo drugačiju formu.

Scout mi je na asfaltu, i mokrom i suvom, zemlji, makadamu odlično držao.

 

Ili da budemo točniji, tvoj ovjes puno bolje drži cestu, pa tako i gume. :moto3:

Ja sam se jednom vozao sa motorom poput tvoga sa potpuno ćelavim Sahara gumama i

puno sam se bolje vozio nego na tenerki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Da, ogibljenje je uvek ispred guma, samo što to mnogi ne razumeju. Za sve neprijatnosti su krive gume, a nisu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

još se bolno sećam kako e09 drži po mokrom asvaltu :) No, nije guma kriva, verovatno ću još jedan set uzeti...

 

I ja isto. :lol: No sada su te gume dostupne u mekšoj M+S smjesi, tako da stara iskustva

vrijede samo za stare modele.... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja sam proverio i tu novu M+S, bezbolno padoh :) Ne voli dodavanje gasa po mokrom u gradskim raskrsnicama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Imam odma dva prijatelja iz kluba,kupovali smo i prosle godine, jos uvijek vozim AT na tvojim hajdesad gumama! sve preporuke

 

Jes to mislio na mene? 1nanana.gif Hehheheh, izbor je ipak pao na "HAJDESAD" k60 scout i nisam se pokajao.1moto3.gif

Drže ko blesave po kišurini........Sve preporuke......pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja