Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Sprint Challenger 250 cc

Pa potrebna mi je pomoc.

Mlad sam motorciklista, a posto mi ovaj glup forum [bez ne postovanja prema administratorima i okolnim ljudima, samo me danas nesto iznerivrao] mi je dao restrikciju gde mogu da postavim temu a gde ne, moram ovde, sta sad.

 

Kupio sam motor 2012, u januaru, polozio tek u avgustu iste godine, vozio 150 km kad sam prvi put pao [nista ozbiljno, ali dovoljno da se malo uplasim masine, ali izgurao sam i to i seo ponovo na motor.]

 

E sad, posto [ko i svaki drugi Srbin] zivim idalje kod roditelja, od njihove dozvole mi zavisi dosta, tako da sam morao , na zalost, da prevarim moje ne bi li se slozili da kupim sam motor, i time podigao moje na igle i strah za moju glavu da ostane na ramenima. Naravno kupio sam ga znajuci sta motor, sam po sebi, nosi kao kolateralnu stetu.

 

Posto ne znam da li ima ,,Pera lozaca'' ovde na forumu, voleo bi da se nedize preveliko zezanje na ovu temu, da istina je da mogu kad god da okrenes da se zaputim negde bez dozvole roditelja i tako to, ali iskreno da vam kazem ne bi mogao mirno da vozim da znam da npr cale vrisi kuci cupajuci kosu brinuci se.

 

E sad imajuci ove stvari u vidu, ono za sta mi je potrebna pomoc je generalno ponasanje oko bajkera.

 

Uvek sam nekako gledao na bajkere kao hrabre dobrice, ljude velikog srca [u zavisnosti sta voze i kako voze] { npr, coperasi kruzeri su vecinom laganica ljudi, pa im je potrebna jaka masina sa kojom moze da se uziva} Mozda su predrasude ali to su neka moja zapazanja.

 

Dosta ljudi na forumu kaze, : ,, Idem sa drustvom na skup i lepo se provedem'' , ,,najbolja je voznja sa drustvom'' itd , ali na zalost ne znam ni jednog bajkera, da se tako izrazim koji je vredan prethodnog opisa, vecina bajkera iz mog malog sela muce masine i igraju se pimp my bike, voze bahato i cesto su vezani za saobracajke, ali kao i svugde zao glas se daleko cuje, tako da verujem da ima i normalnih, ali nisam upoznao mnogo.

 

Dobio sam poziv od MK Cruisers da im se pridruzim, ali kao apsolvent koji radi za vreme studiranja nemam mnogo vremena da uzmem autobus do njihovog ,,staba'' :P i da me svet zaboravi na taj dan, a opet je glupo da dodjem kazem cao i odem, zar ne?

 

Nisam zeljan da budem u krugu ljudi koji predstavljaju saobracajni hazard za sebe i za saobracaj, mada generalno ima dosta vozaca koji su takvi jer ne razmisljaju o drugim ucesnicima.

 

No otac, kao dugogodisnji vozac automobila se trudi da me obuci za ucesce u saboracaju, posto moto skola je uradila vise nego ,,dobar,, posao, te se i ne osecam lagodno na putu [iz vec opisanih razloga] te vecinom idem autobusom na fakultet i u BG pod izgovorm da mi je masina u servisu. [da znam ocajno je sto lazem, ali imam osecaj da generalno misljenje bajkera o drugim ljudima je slabo ukoliko ne voze makar nesto, a ja imam samo A i noge.]

 

Takodje, matori nikad nije seo za motor, ali kao i svaki drugi cale misli da zna najbolje. tako da imam dosta teskog oca vezano za ovo, ali sta sad.

 

Tako da imam neke rezerve da dodjem sam na neki moto skup, da pridjem nekoj grupi koju prvi put vidim i da kazem : ,,Hej cao, cale mi ne da da vozim, mogu li da sednem sa vama da popijem pice.''

 

Tako da glavni problem je, moja predrasuda [nazvacu je tako] i nepoznavanje ljudi i pravila ponasanja na skupovima.

 

Tako da ako neko ima neko resenje ili makar lepu zelju za resenjem, nek se javi molim vas. jer ovako sam bas u neprijatnoj poziciji.

 

Takodje, cesto se organizuju skupovi u obrenovcu koji je relativno blizu mog rodnog mesta, ali zato sto ne znam opsti pravilnik ponasanja na moto skupovima ne znam kad pocinje, da li treba nesto da se ponese, plati itd itd.

 

tako da je to to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja kad sam pocinjao isto ko i ti nisam nista znao o moto skupovima mada citao sam teme naucio dosta iz njih (zato sam i ostao na ovom forumu) pitao par momaka koji imaju vece iskustvo od mene i otisao sam SAM da se uverim kako je iz prve ruke, nekome se to dopada nekome ne, mogu ljudi da ti pricaju al moras sam da odes da procenis dali je to za tebe ili nije.

 

Drugo svi roditelji se brinu ti budi pametan pa nosi opremu i tako im stavi do znanja da mozes da razmisljas kolIiko tolko svojom glavom.

 

Trece jedna od lepsih stvari u svetu motociklizma je da ljudi hoce da pomognu jedni drugima tako da ne verujem da bi ti se niko potsmevao ako bi ga pitao za savet.

Lepo im objasnis da si nov i da ne znas, mozda ce te biti sramota u tom trenutku ali uvek kad me je bilo sramota ili sam pogresio tad sam najvise i naucio!

Svako je morao od negde da pocne. Skupi muda i suoci se sa svojim 'strahovima'.

 

Eto toliko od mene... Pozdrav tebi!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Sve dolazi vremmenom, nemoj da se brines. Vremeno ces uupoznati ljude na forumu i zajedno sa njima ces ici na voznje, skupove, i slicno... Do tada vozi lagano, citaj po forumu, imas dosta tema vezano za skupove, voznje u grupe i sl.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Evo upravo sedim u Grčkoj sa 11 drugara koje sam upoznao na ovom forumu ( naravno došli smo motorima ) .... Sve su ti lepo Dzoni i Ruske rekli...

 

Sent from Tadžikistan

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Evo upravo sedim u Grčkoj sa 11 drugara koje sam upoznao na ovom forumu ( naravno došli smo motorima ) .... Sve su ti lepo Dzoni i Ruske rekli...

 

Sent from Tadžikistan

 

Djuxy jesi li nabavio plusic i gimnasticara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Sprint Challenger 250 cc
Drugo svi roditelji se brinu ti budi pametan pa nosi opremu i tako im stavi do znanja da mozes da razmisljas kolIiko tolko svojom glavom.

 

ma nosim, ne pomaze mnogo :D:P

 

inace hvala vam momci!! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja