Jump to content

Moto Zajednica

Probas skuter pre kupovine i razbijes ga...snadji se sad!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Ev oda zakljucimo temu:

 

- Skuter sredjen: zakrpljene plastike, ofarban i spakovano sve nazad, ispravno i radi sve

- Ukupni troskovi:

*** Skuter 500eur

*** Plasticar + farbanje 120eur

- celu stetu (ostecen auto, popravka skutera) sam ja podneo, tj. oko 300eur (ne racunam onih 70eur koje je kolega dao odmah na licu mesta)

 

- Registrovan pre neki dan

- Nabavio kacigu i rukavice (za sad), upisao A kategoriju u vozacku

 

...od subote ujutro krenuo da se vozam po Bgd ulicama, da vidim jel meni to ide ili da bataljujem na vreme :)

 

Hvala svima koji su ucestvovali u temi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Hvala svima koji su ucestvovali u temi!

 

Neću da komentarišem kao i ostatak ljudi, ali odlično si prošao... sve što može parama da se plati nije skupo, pod uslovom da izvučeš pouke iz ovog događaja:

  • da razumeš zašto ljudi kada prodaju motor pre probe traže pun iznos na ruke pa kad se vratiš se pregovara o ceni (da li je motor ili skuter u pitanju nije bitno, ti si se protegao koliko si mogao, da si imao više para možda bi gledao neki skuplji skuter ili motor)
  • da (i po cenu da budeš "džukela & sisa") ne daješ skuter nikome na korišćenje ko nema iskustvo u vožnji motora/skutera i za koga ti neće biti žao da ti donese samo ključeve od skutera i da ti kaže - jbg samo je to ostalo... - jel masa ljudi je tako izginula, zato što im je drug dao da probaju... imao je tvoj drugar puuuuuuuuno sreće...
  • dobro je da u ovoj potencijalno neprijatnoj situaciji su svi ispali ljudi i vozač BMWa i prodavac i ti... i nemoj da se preispituješ da li si doneo odluku, doneo si jedinu ispravnu i poštenu... to što je prodavac spustio sam cenu, njemu svaka čast :takoje: (da znaš to je uradio radi malera).

Lepo sklopi skuter da ga voziš u zdravlju i veselju i nemoj da te mrzi da protrčiš kroz forum ili da pitaš šta te muči ili šta ne znaš (ne postoje glupa pitanja, samo glupi odgovori)... većina stvari je već odgovorena ali nije problem da se ponovi :takoje:

 

 

 

 

ps- imaš PP

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

druze ja bih ti motor prodao po punoj ceni bez obzira dal sam planirao na cenkanju da ti spustim... odlicno si prosao sto se toga tice. Sad ne znam od kud ti ideja da vodis nekog ko nema dozvolu da proba motor, to znaci da nema ni nekog iskustva, sto je i pokazao. Ali sta je tu je, sigurno nije zeleo da tako ispadne. Vazno da ste obojica ok i da to nece pokvariti prijateljstvo.

 

Sto se sredjivanja tice, najskuplje ti je farbanje kao i ispravljanje viljuske ako je kriva. Ko sto neko rece, maler motor, sredjuj i prodaj pa trazi drugi.

 

Srecno! :zdravo:

 

Kao sto Pera rece. Motor bih prodao ili platio da sam napravio stetu po punoj cijeni . Nema tu cjenkanja i raspravljanja puno .

Kada sam prodavao Yamahu prije tri godine dodje momak i pita moze li da se proba . Ja mu kazem naravno , ako imas kod sebe 4600e . On me gleda cudno i kaze ,, ja bih da uhvatim krug pa ako mim se dopadne kupujem i donosim pare,, a ja mu odgovorim ,, ja ne bih da uhvatis krug nego da das pare odmah , i onda moze krug ali da te ja provozam ,, . Ode covjek ...

Kanije je nakon par dana dosao ozbiljan kupac, pogledao motor i pitao me moze li cijena dolje. Odgovorih kako ne moze i on kaze imam kod sebe nestyo para da ostavim kaparu pa da dodjem za par dana po motor. Ne treba rekoh kapara nista , motor je ya tebe i kad si tako ozbiljan kupac spustam cijenu za 100e , dajem ti dvije nove neraspakovane gume u vrijednosti od 360e i jaknu i rukavice.

Tako je i bilo. Dosao decko za motor, ja mu dao sto sam obecao i adio .

 

Meni je glupa prica oko probanja motora prije nego se plati . Ako nesto nije kako treba i ne svidi se kupcu, vrati motor i ja njemu pare . O tome potpisujemo ugovor kod notara ako ne vjerujemo jedan drugom na rijec , a kosta svega 4 e .

Zamislite da dodje dvadeset kupaca ili interesanata kako li vec za motor, i da ga svaki provoza po 20/30km i vrati ga sa pricom ,, super je, dolazim za njega cim mi ovaj duznik donese pare za dva tri dana ... ,, . To ispada da dajemo motor na bes[platnu voznju ljudima koje ne poznajemo i da prave budale od nas .

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja