Jump to content

Moto Zajednica

Probas skuter pre kupovine i razbijes ga...snadji se sad!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Nadjem oglas za skuter koji mi se svidja na oko, dogovorim gledanje i podjem sa kolegom. Isprobam i pregledam ,smanje-vise deluje ok...kolega sedne i nakon 10m se zakuca u BMW 5 (sav ulickan i sredjen do daske)!!! Na BMW-u stradala vrata, krilo i hauba...kolega se malo ugruvao, nista strasno, isplatimo vozaca BMW-a za stetu (230eur), srecom pa covek nije bio neki lud pa da zateze nego je imao razumevanja. Srecom jer je skuter neregistrovan, kolega nema polozeno za A, nije imao kacigu a izazvao sudar...kazna bi samo bila onoliko, plus steta na bmw-u!!!

 

Skuter otplivao po putu, stradala prednja maska, bocne plastike, izguljen...i sta biste vi uradili u tom trenutku???

 

Opcija 1: sednem u auto i odem i zaboravim da sam ikad pogledao taj skuter i ostavim coveku skrsenu masinu da se bakce sa njom ni kriv ni duzan

 

Opcija 2: nadjemo neku cenu i otkupim taj i takav skuter pa se ja bakcem sa njim, popravljam i mucim se...

 

Izabrao sam opciju 2, ne zelim da budem kreten jer se to kad-tad vrati i to sa kamatom. Dogovorim se sa deckom i otkupim skuter pa cu popravljati nekako

 

Skuter je inace SYM Joyride 125, '2004, kupio ga za 500eur u takvom stanju nakon sudara.

 

Sad treba da nabavim:

- Masku

- poklopac ventlacije na unutrasnjoj strani maske

- migavac je ceo, pukao mu nosac pa se nadam da ce moci da se vari

- gitovanje i farbanje bocnih plastika, farbanje

 

to sam uocio na prvu, nadam se da spisak nece biti mnogo duzi.

 

Preuzimam ga u subotu pa cu okaciti neke slike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Zao mi je sto si tako prosao ali si-ste i super prosli.Em lik iz bmw-a normalan,em neregistrovan,em bez dozvole tvoj klolega koji je probao skuter i jos si ga platio u takvom stanju.Ja bih ti trazio da platis kakav je bio pre udesa!

 

Sve u svemu bi trebalo da budes jakooo srecan,i u zdravlje da ga sredis i vozis se! :takoje:

 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Cena u oglasima je bila 650eur, nasli bi se negde 550-600 verovatno..ovako je kupljen za 500eur (nadam se da popravka nece biti vise od 100-150eur). Decko mi je dao sajlu za zakljucavanje, kacigu (bezveze je pa cu kupiti pravu ozbiljnu kacigu), ceradu za pokrivanje, rukavice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Njega mi najzalije, posten i dobar do kosti...oce da mi nadoknadi pare (ja sam dao vecinu para ovom za bmw) i da mi sredi motor a znam da nema love za to ni blizu. Kontam da mu ne uzimam te pare sto sam dao i da sam sredim motor, ali kakav je tesko ce pristati...jbg znam da je on kriv ali ja sam ga uvukao u sve to, zbog mene je i isao i probavao motor...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

druze ja bih ti motor prodao po punoj ceni bez obzira dal sam planirao na cenkanju da ti spustim... odlicno si prosao sto se toga tice. Sad ne znam od kud ti ideja da vodis nekog ko nema dozvolu da proba motor, to znaci da nema ni nekog iskustva, sto je i pokazao. Ali sta je tu je, sigurno nije zeleo da tako ispadne. Vazno da ste obojica ok i da to nece pokvariti prijateljstvo.

 

Sto se sredjivanja tice, najskuplje ti je farbanje kao i ispravljanje viljuske ako je kriva. Ko sto neko rece, maler motor, sredjuj i prodaj pa trazi drugi.

 

Srecno! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Kazite mi sta bi taj prodavac uradio da sam ja seo u auto i otisao bez reci i bez da kupim skuter ili nadoknadim stetu...mogao bi samo da me mrzi (a vi kazite da nema niko ko bi to uradio)?

Ko sto sam rekao, nisam smrdo pa da to uradim, hteo sam da svima ispadne korektno resenje i da svi budu na sto manjoj steti. Decko je hteo da proda skuter za 600eur (njegova izjava), moja procena da bi dao i za 550eur, tako da cena od 500eur i nije neko ubijanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Pa kao sto vecina kaze super ste prosli...

Mislim da vam "opcija 1" nije nikako moguca...osim ako lik stvarno nebi nikako odreagovao...sto mi je potpuno ne moguce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Nisam pojasnio sve detalje - on je ostao da nas ceka pored puta dok smo mi otisli sa bmw-om do bankomata na 3km odatle, kad smo zavrsili sa njim mogli smo da "odjezdimo"...samo kazem mogli smo, naravno da nismo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kazite mi sta bi taj prodavac uradio da sam ja seo u auto i otisao bez reci i bez da kupim skuter ili nadoknadim stetu...mogao bi samo da me mrzi (a vi kazite da nema niko ko bi to uradio)?

Ko sto sam rekao, nisam smrdo pa da to uradim, hteo sam da svima ispadne korektno resenje i da svi budu na sto manjoj steti. Decko je hteo da proda skuter za 600eur (njegova izjava), moja procena da bi dao i za 550eur, tako da cena od 500eur i nije neko ubijanje...

Ti se ili pravis blesav ili si stvarno blesav. Kako ti to zamisljas slupas nekom motor, sednes u auto i odes ? To moze, ali u nekoj bajci. Mnoooogo si dobro prosao i imao si mnogo srece sto si naleteo na normalnog coveka u BMW-u i na prodavca budalu.Ne bi ti kod mene mogao da odjezdis ni 10 metara dok mi ne das punu cenu koliko vredi skuter.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

upravo to sto ti kaze aca! Prvo ne znam kako vam je dao motor da probate a da ne uzme nikome licnu kartu! A da ste otisli, samo je trebao da pozove pandure i prijavi cukanje i prijavi vozaca skutera, koji nema nista od propisane dokumentacije kao ni opreme. Pa onda lepo platis i kaznu i stetu. Ili ako naletis na nekog normalnog nadje te, izlupate i jos ti naplati sve! Opcija 1 koju si naveo je krajnje dzulovska i za svaku osudu. Za tako nesto ja mislim da bih platio nekome jos toliko da te obogalji za sva vremena pa ti opet lupaj i bezi! Samo se postavi u situaciju da si ti prodavac i bice ti mnogo jasnije! Jos ti covek kaze da bi dao za 600 i ti kazes kako je ok sto si dao 500. Pa prijatelju nije on slupao motor pa da mora da ti obara cenu, vec ti, odnosno tvoj prijatelj. Jako jako jako ruzno zvuci sto ti je ta opcija u opste i pala na pamet!!!

 

Elem ovo nek posluzi za nauk buducim prodavcima, prvo sve pare na ruke pa onda proba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ie

Zanimljiv nacin da spustis cenu pre kupovine 1oda.gif

 

A da bi pobegli tek tako, bila bi nemoguca misija. 100% bi vas nasli, narocito sto ste slupali dva vozila i onda bi platili jos vise.

Sigurno vam neko video broj tablica na autu sa kojim ste dosli...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Sestougaoni idijotluk... Brate ni da su ubacili BMW i skuter u ludnicu pa rekli ajd napravite nesto... Sve ne verujem.

 

Vozac BMW ajd Boze pomagaj, video covek da ste se okupili na godisnjicu Laze L. pa veli dajte mi pare i da idem da vas ne gledam.

 

Ti ides da gledas skuter, vodis drugara da ga pogleda koji nema dozvolu (pretpostavljam da se ekstremno dobro razume u skutere) i jos ne zna ni da vozi skuter. I gde je on stigao da se spuca u BMW tako da mu napravi 230 evra stetu? I onda jos i njegovo psihicko stanje mi nije jasno. Ne zna da vozi skuter, nema dozvolu, zbog cega je on probao?

 

Pa prodavac - retard kompletan. U pravu si mogli ste da mu zapalite, be problema, posto je verovatno lik da ga zednog preko vode prevedes - pustio vas po pare... Jesi siguran da nije kraden skuter? O ljudi moji, koliko problema... Kako je on dosao sa skuterom na mesto prodaje, kad je skuter neregistrovan? I zasto ti je dao skuter koji nije registrovan da ga probavas dalje od parkinga?

 

A tebe ne bi da komantarisem, dovoljno su ti drugi rekli...

 

Tragedija...

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Mozda si trebao da pobegnes skuterom, bez lupanja, i bez placanja prodavcu? Tako bi prosao jos jeftinije, i mogao bi ovde jos vise da se pohvalis domisljatoscu???

Onog trenutka kada si seo na taj motor, i kada si ga ostetio, tog trenutka si ga i pazario, i to po ceni koju prodavac kaze. Ne po onoj koju ti smatras da treba da platis.

Ne razumem samo svrhu ove, tvoje teme. Treba li da te ovde slavimo kao heroja???

Postupak ti je RELATIVNO korektan. Stav i rezon to svakako nisu!!!

PS. Dobro si/ste prosli u svakom slucaju.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Nadjem oglas za skuter koji mi se svidja na oko, dogovorim gledanje i podjem sa kolegom. Isprobam i pregledam ,smanje-vise deluje ok...kolega sedne i nakon 10m se zakuca u BMW 5 (sav ulickan i sredjen do daske)!!! Na BMW-u stradala vrata, krilo i hauba...kolega se malo ugruvao, nista strasno, isplatimo vozaca BMW-a za stetu (230eur), srecom pa covek nije bio neki lud pa da zateze nego je imao razumevanja. Srecom jer je skuter neregistrovan, kolega nema polozeno za A, nije imao kacigu a izazvao sudar...kazna bi samo bila onoliko, plus steta na bmw-u!!!

 

Skuter otplivao po putu, stradala prednja maska, bocne plastike, izguljen...i sta biste vi uradili u tom trenutku???

 

Opcija 1: sednem u auto i odem i zaboravim da sam ikad pogledao taj skuter i ostavim coveku skrsenu masinu da se bakce sa njom ni kriv ni duzan

 

Opcija 2: nadjemo neku cenu i otkupim taj i takav skuter pa se ja bakcem sa njim, popravljam i mucim se...

 

Izabrao sam opciju 2, ne zelim da budem kreten jer se to kad-tad vrati i to sa kamatom. Dogovorim se sa deckom i otkupim skuter pa cu popravljati nekako

 

Skuter je inace SYM Joyride 125, '2004, kupio ga za 500eur u takvom stanju nakon sudara.

 

Sad treba da nabavim:

- Masku

- poklopac ventlacije na unutrasnjoj strani maske

- migavac je ceo, pukao mu nosac pa se nadam da ce moci da se vari

- gitovanje i farbanje bocnih plastika, farbanje

 

to sam uocio na prvu, nadam se da spisak nece biti mnogo duzi.

 

Preuzimam ga u subotu pa cu okaciti neke slike

ti si ga bato kupio za 500e u ispravnom stanju i dao drugu da ga polupa. Drugacije ne moze tebi da se objasni. Ti si mozda ocekivao neke pohvale ali izgleda ne kontas da si zajebao coveka, Otisao si kod nepoznatog coveka i slupao mu motor i mislis da je normalno da ti on skine cenu... Veruj mi da si to kod mene uradio cena motora bi bila 800e ,150e vise od one iz oglasa za dusevni bol. A jos vise bih voleo da pokusas da pobegnes.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

A covek se zakucao posle 10 metara.... pa ovo je naucna fantastika... Reci ti meni brate, jel nas lozis ili je ovo stvaran dogadjaj? 1care.gifI gde je on probao skuter kada je stigao da se slupa cim je seo na motor? Suvise pitanja mi je u glavi... moram se udaljiti iz ove teme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja