Jump to content

Moto Zajednica

Kišna odela - preporuka

Recommended Posts

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Znam da si napisao da te ne zanimaju odela iz Louisa ali zbog ostalih koji ovo čitaju moram da pohvalim odelo : OVO

 

Do sada sam imao par kiša od po pola sata i sve je bilo ok, ali sam prošlog vikenda vozio od Foče do Kragujevca po kiši 250km - oko 4 sata vožnje.

 

Osim kondenza koji je minimalan, ostao sam potpuno suv.

 

Sve pohvale za odelo!!!!

 

 

p.s.

Sad znam zašto se Mokra Gora tako zove 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Prošle godine prešao po kiši Transfagarasan u kišnom odelu za 1000 dinara i nisam bio mokar.U motoru uvek nosim ono jednodelno iz Luisa posluži jednom dvaput pa se pocepa.Al šta očekivati za 2 evra to mu je i namena da kad te uhvati kiša ostaneš suv i posle baciš najlon i kupiš drugi.Ova poljoprivredna što se kod nas kupuju rade odlično posao za kišu al nisu dovoljno jaka za brzu vožnju i tu popuste,mada pi kiši retko ko vozi brzo.Mislio sam da neka fensi odela služe bolje probao i uverio se da nisam u pravu.Samo imate opterećenje šta sa njim .Ako prođe kiša nije dobro da ga spakujete mokrog neprijatno je voziti u njemu da se osuši....Tako da sam ja došao do primene jevtinih zaštita od kiše koje mogu da se nađu u svakom selu Čak i u inostranstvu i da mi je jevatinije da bacim loše kišno i kupim novo nego da se opterećujem sa nekim od 50 evrića koje mi je teret u koferu ,a ne znam oće štititi od kiše jer sam ga spakovao prošli put mokrog.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

ja koristim ovu navlaku kada pada kiša i prezadovoljan sam. kupio sam je 2005 ili 6e u njihovoj radnji da bih imao najbolju moguću zaštitu od vlage dok sam vozio snowboard offpiste. nikada nisam imao problema, ima jako dobar sistem ventilacije, "dišuća" je itd, itd... i platio sam je i 3x manje nego da sam uzeo neku Colmar-ovu koja nije toliko dobrog kvaliteta. ok, izgledam kao žbun ali me realno zabole šta drugi misle, ja sam uvek suv :)

Ja imam takvu navlaka, ali od zandarmerije, i GoreTex je :zvizduk: U tome sam suv 1000%, a to kako izgledam, bas me briga, ni bez toga nisam neka lepote :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Buffalo kisno odelo, jak pljusak bez prestanka od Augsburga do Kranjske gore, pa odatle do granice Srbije (1100km) nije propustilo ni kap, ni na pantalonama ni na gornjem delu. Preporuka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@severian, a bogami i ostali

 

Goretex vredi svaku paru!!! Amin.

 

U Engleskoj smo kisnuli mnogo, naravno da je sve propustilo. Bas kao sto Seve rece, samo treba kisnuti dovoljno dugo. Nove Held rukavice sa Goretex-om su propustile, a imao sam i navlake preko njih.Jednostavno, voda se sliva sa rukava, nadje put da udje u navlaku koja stoji preko kisnog odela i to je to.

 

Jedina stvar koja je bila apsolutno imuna na vodu su TCX Infinity cizme sa Goretex-om koje su izdrzale sve moguce kise i carape su ostale suve. U jednom trenutku sam cak imao fatamorganu kako mi se kapljica sliva u cizmu, toliko realno da nisam dovodio u pitanje, ali kada sam izuo cizme, sve je bilo suvo.

 

Kod odela sa membranom je dobro sto ne moras da oblacis kisno odelo svaki cas, vec je moguce proci kroz kisu i nastaviti bez stajanja. Ako je u planu duga voznja po kisi, bolje je obuci kisno odelo da se spoljni deo jakne ne natopi...tesko se susi, a i hladi.

 

edit: kisna odela (cenovni rang 50E) su uglavnom dobra dok su nova i tada najcesce ne pustaju ni kap, samo je pitanje koliko ce izdrzati voznji dok se najpre varovi izmedju nogu ne odlepe i pocnu da pustaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

.... Nove Held rukavice sa Goretex-om su propustile, a imao sam i navlake preko njih.Jednostavno, voda se sliva sa rukava, nadje put da udje u navlaku koja stoji preko kisnog odela i to je to.

 

Ne moze se reci da su rukavice propustile, ako si ih napunio vodom. :)

Po kisi, rukavi idu preko rukavica, bas iz tog razloga. Malo zavisi i od tipa morora. Ako vozis nesto poput ovog tipa onda bolje ne :D

 

935340_10151592791168622_194621518_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ne znam da li si probao da navlaku za rukavice uvuces ispod rukava od kisnog odela...meni ne ide. Svaka druga opcija je nemoguca, jer ponekad skinem rukavice, a kisno odelo ne skidam citavo vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Izvini, pogresno sam shvatio, mislio sam da pricas o rukavicama i rukavu od jakne.

Nisam to nikad probao, jer ne koristim ni navlake ni kisno odjelo, ali vjerujem da je komplikovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

kuji ima veliku nogu, moz da nadje one navlake zbog protiv kise u prodavnici Maxmomenat u Karadjordjevu ulicu u Beograd.

 

navlaci se samo do pola stopala, a otpozadi ima cicak traka, zatoj i moze da se navuce na velike cipele!

 

cena malo jaca, al sta da se radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Pre tri godine kupio sam kišno odelo u prodavnici "Uradi Sam" za 350 din.jer nemam para za bolje a koristim ga uglavnom za pecanje kada me iznenadi kiša.Isto takvo odelo(iz dva dela) video sam u nekim prodavnicama moto opreme za 25.e. prosto neverovatno koliko drsko od strane prodavca.U više navrata zaštitilo me kada kiša iznenada padne i ostajem potpuno suv za sve vreme vožnje, naravno nevozim 200 već koliko dozvoljavaju uslovi puta prilikom padanja kiše.Ko neveruje neka proba jer ako ga ima nije više od 800-1000.din. naravno nema nikakav logo izgleda prosto sa lastišom na krajevima nogavica i rukava ima ga u žutoj i zelenoj boji, ali završava posao sigurno bolje od onog od 50 i više e.PROBAJTE.:nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nije tebe hvatala ozbiljna kisa cim si ostao suv u pecaroskom kisnom odelu. Isprobano je ono odavno i to vise pari, za motor i ozbiljnu kisu nije. NIko nije blesav da daje 50e, ako moze da zavrsi posao odelo od 1000 din, ali problem je sto ne moze ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Buffalo kisno odelo, jak pljusak bez prestanka od Augsburga do Kranjske gore, pa odatle do granice Srbije (1100km) nije propustilo ni kap, ni na pantalonama ni na gornjem delu. Preporuka!

 

Ista prica, isto odelo. Kupio Buffalo jednodelno koje je super odradjeno, ima rajfeslus pa posle i neke duple preklope na cicak.

I itekako sam se vozio dovoljno dugo po dovoljno jakoj kisi i nije propustilo nista. Ni malo nije uslo vode u gace, a imao sam bukvalno bazen u krilu. Ja konkretno nisam stavljao navlake za noge posto mi nije trebala imam dobre duboke cizme. Ali sam se zato zeznu sa rukama. Nisam stavio one navlake preko ruku pa su mi rukavice bile mokre skroz. Ja sam ga platio oko 50e koliko se secam. A zena ima isto jednodelno Ixon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Marko, kao sto doktor napisa, daj tom odelu jos koje oblacenje fore i videces koliko ne propušta na nekom ozbiljnom pljusku. Ne shvati me pogrešno, ja prvi bih voleo da postoji resenje da covek 100% uvek ostane suv (mnogo, mnogo vozim po kisi i losem vremenu), no na zalost ne postoji. Ali, zaista biti nešto malo mokar ponegde ponekad (a sa dobrom opremom to JESTE 100% moguće) nije ništa strašno, sve je uglavnom u glavi.

 

Inace, to buffalo je po meni jedno od najboljih odela nabavljivih u Srbiji, a za razumne pare. Uz held jednodelno u narandzastoj boji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Sta god ti napisao kao preporuku uzeces ono koje ti dopusta kucni budzet. Medjutim,uzmi dvodelno odelo , to ti preporucujem. Oblacenje na putu kada pocne kisa,svlacenje na pumpi kada pored baba-sere utrcavas u wc govori u prilog dvodelnom odelu. Tu je i cuveni preklop koji ide od vrata pa do kolena kod jednodelnog koji pre ili kasnije propusti vodu. Kod dvodelnog nemas taj problem. I uvek mozes nezavisno da nosis gornji ili donji deo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SF V4s

Vezano za kisno odelo Buffalo, jednodelno, mogu da potvrdim da isto obavlja svoju funkciju u potpunosti. Nosim ga samo po najvecem pljusku i jakoj kisi i zaista odelo ne propusta. Odelo ima svoju pregradu za pakovanje i kada se spakuje odelo je minimalnih dimenzija. Rajfeslus i cicak trake oko njega su odlicno projektovane. Kragna u potpunosti stiti od ulaska vode ispod kacige. Preporucujem ga, jer je odnos cene i kvaliteta medju najboljima.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

@ severian ma siguran sam ja da ce i njemu doci kraj. Sve ima svoj vek trajanja. Za sada je dobro da ga ne ureknem. Pa dokle traje traje mislim da je odnos cena-kvalitet odlican. A neko rece da su prakticnija dvodelna. To je takodje skroz tacno. Skidanje i stavljanje je 10X brze i lepse. Za jednodelno je idealno da imas nekoga da ti pripomogne ;)

Imao sam jednom voznju sa drugarima gde nas je satirao pljusak kroz ceo kanjon Morace sve do ulaska u Podgoricu. I tamo kada je stala nismo imali vremena da stanemo da skinemo kombinezone posto smo zurili na trajekt pa smo vozili od Podgorice do Bara kao debili u kombinezonima i oznojili se kao prasici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

... Uz held jednodelno u narandzastoj boji...

 

:lol: znao sam da nisam jedini obožavalac Held patkica :nanana:

Mada i meni je u dva doooobra pljuska oba puta pustilo vodu u "krilo"

Ako neko ne zna, kada se uhvati web sniženje, može umesto 50 da se pazari za 30 evara ..

 

Patkica_pozadi.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600N Suzie-Q

Svako odelo posle nekog vremena pocne da pusta na spojevima.

Kako sam dve godine radio dostavu na skuteru u razradjenom objektu po svim uslovima stvarno sam ih istestirao domacinski.Cak i najskuplja kisna odela su posle vise nosenja pocela da pustaju izmedju nogu sto je stvarno odvratan osecaj.

Prosto u voznji se taj deo stalno struze izmedju sedista i vozaca, pa samim tim to je Ahilova peta.

Takodje na skuteru vise nego na motoru se tu skuplja voda pa je jos veca verovatnoca da propusti.

Koje god da sam nosio uvek se stvori kondenz ako duze vozis. :neznam:

Rezime:

-50-ak+ evra je normalna srednja cena (jbg za motor je sve papreno :'( >:( ),

-isplati se imati ako ste stalno na motoru, npr ja uvek mislim mozda ipak nece pasti :moto3:

-mnogo znaci kad uvece iznenada zahladni (licni rekord -9 ali to su vec spec tehnike oblacenja...)

-uvek bih uzeo dvodelno jel se lakse obuce i ima manje slabih tacaka (shav, rajfeslus)

-deo za vrat da ima visu kragnu i kopcanje na cicak zbog boljeg prianjanja uz vrat

-Nogavice i rukavi da pri krajevima imaju jos jedan nazovi unutrasnju deo sa lastisom jer onda on ide ispod rukavice ili cizme a spoljasni sa cickom preko pa ne prolazi voda

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '93-Otis`o za plocice, Yamaha TDM 900 `05

Uzgred, nema kisnog odela (cak ni jednodelnog!) koje ce na velikoj kisi izdrzati da ne propusti na gacama na enduro motoru. Prosto tu se sakupi po pola litra vode (zbog položaja sedenja) i stoji tako satima, a svako odelo ima neki var, rajfeslus itd. i prosto mora da pusti. Ko tvrdi suprotno, prosto nije vozio dovoljno km po dovoljnoj kisi ;).

 

 

Vozio od Zadra do Pule (magistralom do Rijeke) po kisi i buri. Ostao suv kao barut a na sebi imao Targa dvodjelno odijelo 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

held odela se pokazala, 250km po jakoj kisi.

 

Koji Held? Ima vise modela.

U Srbiji nema ko da proda pa cu morati negde da potrazim, na drugom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja