Jump to content

Moto Zajednica

Kišna odela - preporuka

Recommended Posts

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ufff, itekako sam ga testirao, i to na Transfagarašanu i Transalpini (vidi moj putopis). Preporučujem ga, nećeš pogrešiti ako ga uzmeš. Moguće da su, ovih dana, aktuelne sajamske akcije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd

imam preporuku za kišno odelo koje sam uzeo u jednom mega army shopu u BG, u korpama,zatrpano pod gomilom drugih...gornji i donji deo, 100% nepromočiv za 500 din po komadu...tu sam kupio i štitnike za kolena i potkolenice , veliki, od clanka do iznad kolena,sa zgobom., nisu brendiran ali su 3 puta kvalitetniji od njh,a par je isto 500 din. ima i za ramena, podlaktice ili kome već šta treba...nije fency,kvalitetno jeste jer su to koristile moto policije negde....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Sym symphony 50
pre 19 minuta, Mister Bob je napisao:

u jednom mega army shopu u BG

Štagdekakokoliko? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
12 hours ago, DraganNS said:

Ufff, itekako sam ga testirao, i to na Transfagarašanu i Transalpini (vidi moj putopis). Preporučujem ga, nećeš pogrešiti ako ga uzmeš. Moguće da su, ovih dana, aktuelne sajamske akcije. 

Zvao Marving imaju samo crne, cena 60 eura komplet gornji i donji deo.

Nasao sam na KP lika iz Kanjize prodaje isto Oxford ali drecavo zelene a cena je ista.

Iz jako loseg licnog iskistva znam da kisno odelo mora biti sto drecavije jer drugi vozaci po kisi ne vide ni 2 metra ispred svog auta a kamoli nas na motorima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Mozda da preko crnog odela obuces onaj drecavi žuti prsluk. Mislim da je odličan odnos cene i kvaliteta za ovo odelo. I da, crno je i elegantnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 10 minuta, milosmc je napisao:

Mozda da preko crnog odela obuces onaj drecavi žuti prsluk. Mislim da je odličan odnos cene i kvaliteta za ovo odelo. I da, crno je i elegantnije emoji6.png

Kod mene je crno kisno ali su floroscentni pojasevi (kupljeni na Ali express) obavezni. Sijaju pravo :)

Tako da boja i nije toliko bitna ukoliko imas dodatnu opremu :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
Pre 10 sati, balle je napisao:

Štagdekakokoliko? 

ima, od pančevačkog posta kada kreneš prema zrenjaninu, 4-5 semafor, sa desne strane kula za penjanje,ono freeclimbing, e u njoj je taj magacin, ima svašta,ali bukvalno svašta-od opreme za kampovanje, zaštite, nekada i jakne, kacige,pantalone,štitnici,odela za kišu, donji veš...novo i polovno......imam dosta stvari koje bi mogle da se proberu i iskoriste za motoriste, naravno, nije specijalizovana radnja za firmiranu motoopremu,onome kome fancy nije prioritet, nego čista funkcionalnost..,

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd

da, 500 dinara donji deo i 500 dinara par štitnika za kolena i potkolenicu, sa zglobom i to  najvećeg kvalteta..imaju neke korpe sa polovnom robom, a u njima je dosta i nove , ne nošene, samo razdužene i vraćena opreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Pozdrav svima. 

Ovu sezonu je izgleda nemoguce voziti bez kisnog odela. Gde god krenem, cedim carape. :D Moze li pomoc oko izbora istog? 
 

Video sam ovo odelo u Louis-u, ali nisam siguran da ce mi raditi posao jer dosta ljudi pise u komentarima da im je propustilo vodu. Takodje, ne znam koja velicina bi mi odgovarala jer pise samo M, L, XL, a ne dimenzije.

Ja imam oko 65-6 kila, 177-8 cm. Merio sam bas juce jaknu i ramena su oko 50cm sirine, rukavi oko 60, struk 88, nogavice od struka oko 110. Uzeo sam mere bolje od Mirka Topalovica :D

Naisao sam i na ovo kod nas, pa ne znam da li neko ima iskustva sa tim. 

Ukoliko neko zna dobro mesto u NS ili okolini gde mogu uzeti odelo. Moze i dalje, pa postom, ali onda moram biti bas siguran da radi posao. Oko 5 Aprila idem na godisnji i vidim da su najavili kise, pa ne bih da susim cizme i carape pored vatre. Primetio sam da su cizme ok. One ne propustaju, ali se napune vodom jer se niz nogu sliva pravo unutra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Idi u Motošop Marving na Žitnom trgu i probaj OXFORD kišno odelo, procenjujem da bi ti M veličina odgovarala. Ja ga imam, uzeo u Barelu...

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Hvala. Otici cu mozda vec sutra da vidim. Pisao sam na poslu, pa nisam mogao odmah da okacim ovo. Ovako je recimo prosla voznja u nedelju:

B084F4E9-DE2B-419C-878B-EF76EEC1E126.thumb.gif.55ba7221bb6869a881da6093ac4121f4.gif

 

Naprskao sam ih onim sprejom za neprokisnjavanje, ali mislim da je to doslo niz nogu. Prvo sam osetio da je hladna peta. Da je kroz pertle, drugacije bi bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18
On 16.7.2019. at 14:57, DraganNS je napisao:

Idi u Motošop Marving na Žitnom trgu i probaj OXFORD kišno odelo, procenjujem da bi ti M veličina odgovarala. Ja ga imam, uzeo u Barelu...

Ja uzeo Oxford u M velicini i to na nagovor prodavca da ce mi to leci savrseno. Visok sam 185.

Jutros sam se prvi put uvukao u njih. Da, dobro je dok stojim, ali kad sednem na motor pantalone se povuku iznad cizama, na nesrecu imam i krace rukavice pa mi se i rukavi povuku iznad :stabre: srecom izbegao sam najveci plusak pa sam ostao suv, ali nisam siguran da ce sledeci put biti tako.

 

Dobro izaberi velicini, bolje da bude i vece, dzakastije al' da odradi posao. Jbga, izgleda odvratno, ali suve carape su suve carape

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
On 5.3.2019. at 17:42, DraganNS je napisao:

Tako je! Uzeo sam L veličinu jer je kroj komotniji (btw ja sam 183/83 i koristim opremu u L veličini). 

Thebeast, pa gde M da ti preporuči? :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Jel ima neko iskustva sa odelima sa Aliexpress-a?

Konkretno razmišljam da uzmem ovo kišno odelo.

Vidim da su ljudi u reviews pisali da su kupovali za motore, ali niko nije pisao nakon kiše kako su se pokazala. 

 

Ako bih uzimao kod nas, razmišljam o ovom odelu iz Maxmomenta

 

 

Vozio sam u pozajmljenom Hein Gericke koje je odlično, ali je jednodelno. Zajebancija ga obući, zajebancija svući, zajebancija otići u wc. Dakle, gledam samo dvodelna. Plus, kad stane kiša, skineš kišnu jaknu i ne kuvaš se u njoj, a ostaneš da voziš u pantalonama za kad te isprska neko sa strane da ostaneš suv. Ovako sam kišno vezivao oko struka dok vozim da bih imao zaštitu na nogama.

IMG_20190604_123946.thumb.jpg.0604e9061410a43ed029b82dae3f2013.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ja vozim ovako:
 

Odelo Metropolitan policije ( 100% regularno i legalno u RS i u zemljama okruženja).

Dvodelno.

U army shopu u Borči, pantalone 600din, jakna 1200.

 

Korišćeno nekoliko puta ove godine, prezadovoljan sam.

0-02-05-7f30492dbe80b7e85e4a9629c1256e5e4b9418bff2987260da19e37456451be1_86b311ec.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
[mention=42133]m.milivojevic[/mention] imamo istu kacigu
 
Kad ste uzimali odela u Borči, jel bilo na sajtu ovih dragulja poput uniforme ili ste išli tamo pa šta nađete?


Isli kolega@Nenadbg88 i ja.

Ima svega.
Imas i aplikaciju za tel


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2
Pre 7 sati, Forsberg je napisao:

Jel ima neko iskustva sa odelima sa Aliexpress-a?

Konkretno razmišljam da uzmem ovo kišno odelo.

Vidim da su ljudi u reviews pisali da su kupovali za motore, ali niko nije pisao nakon kiše kako su se pokazala. 

 

Ako bih uzimao kod nas, razmišljam o ovom odelu iz Maxmomenta

 

 

Vozio sam u pozajmljenom Hein Gericke koje je odlično, ali je jednodelno. Zajebancija ga obući, zajebancija svući, zajebancija otići u wc. Dakle, gledam samo dvodelna. Plus, kad stane kiša, skineš kišnu jaknu i ne kuvaš se u njoj, a ostaneš da voziš u pantalonama za kad te isprska neko sa strane da ostaneš suv. Ovako sam kišno vezivao oko struka dok vozim da bih imao zaštitu na nogama.

IMG_20190604_123946.thumb.jpg.0604e9061410a43ed029b82dae3f2013.jpg

Drago mi sto vidim da jos uvek vozis zelenka. Nadam se da je i tebe sluzio kao mene. Vidim da je prodajes,dakle vreme je za nesto drugo . Pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Dvodelno brate, i to jos ako mozes da nadjes pantalone da imaju raskopcavanje duz cele nogavice. Ja imam takve i cas posla obuces i isto tako za minut skines, nema da zapinje za cizme. Umirem od smeha kad gledam ove moje debele kako oblace jednodelni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja