Jump to content

Moto Zajednica

Kišna odela - preporuka

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kumanovo, Makedonija
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650

Ja sam na kraju doneo odluku da uzmem iz prodavnice za lovacke opreme.

 

Uzeo gornji i doljni del za 15 eura.

Debela cerada, ne ce propustiti sigurno, ali ce biti sparina u njega, i to sigurno :Joska:

 

Nisam imao prilike josh uvek da ga obucem na kisi :)

 

Ne da nema kishe ali nisam vozio duge ture na kisi :D pa mi tako i nije bilo potrebno

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Tako sam i ja mislio da sto je deblje da je bolje, odelo nikada nece da pusti na na sredini platna vec na spojevima, to je bitan deo kako se odradi. 

Kod mene na poslu su bila dobra kišna odela ali jakna je odradjena slabo odnosno deo iza vrata nije osiguran gumenom trakom na sastavu i u par navrata kada sam radio po kisi mokra ledja su zagarantovana. Ovo sto sam kupio jos nisam imao priliku da probam ali ako bude kise a kuci nista ne radim resicu da se vozim taj dan bar jedno sat vremena ne bi li utvrdio kvalitet izrade, pošto hvale u Motoland-u da je to najbolje, msm zbog toga sam i kupio tako da cim bude prilika prenosim utiske

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

svako odjelo od 40 - 50 eura ce dobro služiti par godina a poslje ovisi o broju upotrebe kroz tih par godina, nacinu kako se oblacilo i svlacilo, kako se održavalo nakon upotrebe i skladištilo kada ga se nije koristilo ali kako je i doktor rekao 3 - 4 godine i zdravo a to je i dovoljno.

valjda smo u stanju svakih par godina kupiti jedno odjelo i ne brinuti. ja osobno preporucujem dvo djelno zbog lakšeg oblacenja i svlacenja.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Pre nedelju dana, kada je bilo ono nevreme, naravno da sam morao motorom na posao. Do 14 h je bilo super za vožnju. Ali onda provala oblaka. Na nekoliko raskrsnica voda do kolena. I kako cu kući, isplaniram put do moto shopa koji je na manje od 1km. Sačekam da se kiša malo smiri i krenem. Na 1 semaforu nebo se otvara i pljusak. Stigao sam skroz mokar i kupio Oxford dvodelno odelo za 7300din. Obukao ga preko mokre odeće i lagano kući.

Odelo odlično stoji, deluje mi da vredi tih 60ak eur. Ne znam kakvo je za duže kišne relacije, ali kada ponovo iznenadi pljusak, ovaj Oxford će mi sigurno odraditi posao za nekoliko km do kuće. Daleko bolje rešenje od kombinezona i kabanica

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Potrebna mi je mala pomoć! :stabre:

Visok sam 187, tezina 97 , nosim jaknu XL

Zanima me koju dimenziju odela za kišu da naručim s obzirom da ga oblačim preko jakne?

Dali ide veća dimenzija ili isto XL?

Hvala unapred :kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Uzmi XL. Ne treba veće. Ja sam sa 184@96kg uzeo L. Stoji mi extra, moze i za grad

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Meni je jakna L a uzeo sam XL odelo. Mislim da je bolje da ti je malo komotnije, racunaj da ces se nekad voziti kada je hladnije a onda mozes da imas problem da kada obuces bute ti tesno. A i da ne vozis po hladnom vremenu kada preko jakne obuces odelo a topolo vreme efekat plastenika je neizbezan tako da bolje da imas malo prostora izmedju jakne i odela. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kanim se ovih dana da odem do jedne radnje gde šiju radne kombinezone i tako to. Rade i kišna odela. Možda su voljni da mi sašiju kako ja ištem, tj. za naše namene. Dajte neke smernice? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
On 6.7.2018. at 21:14, milosmc je napisao:

Pre nedelju dana, kada je bilo ono nevreme, naravno da sam morao motorom na posao. Do 14 h je bilo super za vožnju. Ali onda provala oblaka. Na nekoliko raskrsnica voda do kolena. I kako cu kući, isplaniram put do moto shopa koji je na manje od 1km. Sačekam da se kiša malo smiri i krenem. Na 1 semaforu nebo se otvara i pljusak. Stigao sam skroz mokar i kupio Oxford dvodelno odelo za 7300din. Obukao ga preko mokre odeće i lagano kući.

Odelo odlično stoji, deluje mi da vredi tih 60ak eur. Ne znam kakvo je za duže kišne relacije, ali kada ponovo iznenadi pljusak, ovaj Oxford će mi sigurno odraditi posao za nekoliko km do kuće. Daleko bolje rešenje od kombinezona i kabanica emoji6.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

I ja se juče ponovio Oxford-ovim kišni odelom, samo sam uzeo i navlake za obuću:

 

IMG_20180817_064554.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

I ja se nadam da ću da "ureknem" kišu u Rumuniji, za koju se spremam. Neka odela u koferu, neće mi biti žao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Koristim dvodelno gornji deo iz Wobyhouse ono žuto a donji Oxford jer mi je mali donji deo iz Wobija pa puca izmedju nogu, šta da radim kada sam debeo... Kombinacija služi za sve novce i ne propušta vodu, naravno na suncu je kao da si najlon kesu obukao ali je tako u svakom odelu... makar se brzo suši pa ga je lakše spakovati ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

I meni ono završava odlično posao. Za 1000 din odlično. 

 

Nego Bopk , dal nisam tebe slučajno sreo na Goliji sa Tdm900 i jos dva BMWa i zx9r na raskrsnici posle Jankovog Kamena pre jedno mesec dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
On 9/7/2018 at 4:20 PM, *zeka* said:

I meni ono završava odlično posao. Za 1000 din odlično. 

 

Nego Bopk , dal nisam tebe slučajno sreo na Goliji sa Tdm900 i jos dva BMWa i zx9r na raskrsnici posle Jankovog Kamena pre jedno mesec dana

20180711_145052.jpg

 

20180711_145052.jpg

20180711_145059.jpg

 

20180711_145101.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
On 8/17/2018 at 1:57 PM, DraganNS said:

I ja se juče ponovio Oxford-ovim kišni odelom, samo sam uzeo i navlake za obuću:

 

IMG_20180817_064554.jpg

Moze li informacija koja radnja u NS prodaje Oxford kisna odela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Tako je! Uzeo sam L veličinu jer je kroj komotniji (btw ja sam 183/83 i koristim opremu u L veličini). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
2 minutes ago, DraganNS said:

Tako je! Uzeo sam L veličinu jer je kroj komotniji (btw ja sam 183/83 i koristim opremu u L veličini). 

Da li si imao priliku da ga koristis?

Kako si zadovoljan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja