Jump to content

Moto Zajednica

TALE

Recommended Posts

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Ne znam šta da ti kažem soony... Najbolje je da odeš u predstavništvo Suzukija i tamo pitaš ko su sve ovlašćeni serviseri, pošto ih sigurno ima više...

 

Ubedljivo bi najbolje bilo ako je Joca sa Karaburme ovlašćen. To je inteligentan čovek sa kojim možeš o svom motoru da pričaš kao kada odeš kod stomatologa, pa ga pitaš da ti objasni nešto oko tvojih rođenih zuba... Lično, sve moje motore teram isključivo kod njega i nikada nisam imao zamerku. A u cenu servisa spada i podmazivanje 1000 raznih sitnica...

 

Ako ni to ne uspe - pravac Budimpešta. To je najmanje što možeš da uradiš za nov motor i njegov prvi servis... I da ga greješ svaki put...

Puno sreće i ne zaboravi da svoja iskustva posle toga objaviš na forumu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

izvinjavam se za isključenje  :( .......

 

hvala na iskrenim preporukama, gledao sam dosta i čini mi se da ću ići kod tog joce, nekako su se svi složili da je korektan majstor i da nefušari...

a Budimpešta može i kao lepa tura ...razmisliću još    hvala u svakom slučaju  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Jagodina

          Moje iskustvo sa Taletom je super , uvek me ispostovao  i kad god sam ga pozvao za neki savet bio je raspolozen da mi pomogne, zadovoljan sam njegovom uslugom doduse  motor je bio nov i odradjivao mi je redovne servise  tako da nemogu da sudim dali se razume ili ne ali ako ga je neko ovlastio da zastupa suzuki verujem da se razume jer u suprotnom neverujem da bi mogao da obavlja tako nesto.

   

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Danas sam nazalost imao iskustvo sa Taletom. Isao sam sa drugarom da servisira na 18.000 km Burgmana 650. Zamena ulja , filtera za ulje i dve svecice = 140 EURA    LOPOVLUK BELOSVETSKI  ulje neka bude 30 e , filter 10 e i svecice 20 e to je 60 , sta je za ostalih 80 uradio. Nije to sve,  meni je na Africi video da je lanac malo otpusten , i ja ga zamolim da ga dotegne i covek bezobrazno kaze da to on neradi i da nece da odgovara ako mi se nesto desi a ja u cudu ne mogu da verujem. Odem kuci i zategnem lanac za 2 min.  Ljudi bezite od takvih majstora ( meni vise lice na drumske razbojnike).

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

nekoliko puta nosio vile na servis i jbg zameni naplati dobrano nisam znao za drugo , i npr pre dve godine mi naplatio chovek ruchku prednje kochnice za gs500 35eura istu onu koja je u luisu 8-9 eura , al shta je tuje osh da se vozish il da chekash dve nedelje da stigne  ,a  pre neki dan odem odnesem viljushke sa GSXR-a 95 da vidi da ih ispravi malo su se iskrivile barem na oko , TALE pogledao kaze nemoze , sachekaj 10tak dana stize mi motor iz shvice ko nov dva shtapa polovna 300e , ja rekoh hvala odoh da proverim na drugo mesto , odem kod Duleta u Djerdapsku i chovek baci pogled i kaze dodji sutra i ponesi 40eura i josh mi da par saveta shta da sve proverim itd ... 

 

naravouchenije ako neznate za boljeg nemate puno izbora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

 

Evo da i ja napisem moje misljenje, mozda nekom pomogne.

Prvo sasvim slucajno sam dosao do coveka, znaci niko mi ga nije preporucio pa samim tim mislim da je moje misljenje malo objektivnije.

Covek je majstor, znaci nije dipl. ing, malo jeste primitivan ali mislim da je dobar majstor. Kod njega odrzavam er 5 samo nekoliko meseci ali sam imao vise servisa. Covek JESTE malo neodgovoran i lezeran, to se slazem sa ljudima ali mislim da nije prevarant. Naime, kad mu odnesem motor obicno prodje nekoliko dana dok ga ne sredi sta god da je u pitanju ali mislim da je to zato sto ima dosta motora koji su u garantnom roku pa su, pretpostavljam, prioritet. Sto se tice cena, mislim da je korektan, ako nekoga tacno interesuje mogu da mu kazem sta sam radio i koliko sam platio. Ja sam do sad odrzavao motor na nekoliko mesta i iskreno ni sa kim nisam u potpunosti zadovoljan.

 

Video sam da je neko napisao da mu je motor bio kod taleta na servisu nekoliko meseci... Pa druze, ja ne znam kako ti ali ja kad odnesem kola ili motor na servis zovem nekoliko puta dnevno, ne zbog toga da bi proveravao majstora nego da ga podestim da mi je neophodno da se servis sto pre zavrsi i uvek mi zavrse za par dana. Poenta price je da ne smes da dozvolis da ti motor provodi duze vreme jer su svi majstori skloni improvizaciji i znam da su neki od njih skidali delove sa pojedinih motora musterija koji duze stoje kako bi sto pre zavrsili nesto sto je u tom trenutku prioritet.

 

Sve u svemu, otici cu kod tog Radeta pa cu Vam dati uporedno misljenje.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

ljudi jel ima jos neko neka iskustva sa taletom  i da budu malo svezija :zbunjen: juce sam bio kod njega da vidim oko motora i delovao mi je skroz ok covek.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Svog DR-a sam na redovan vozio u Euro Sumar i bez ikakvih problema sve zavrsio. Ako imate Suzukije mozete i tamo u glavnom servisu za automobile da servisirate i motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Danas sam gledao jedan motor koj je taj Tale održavao i dan danas održava............u momentu dok je radio motor, došlo je do neke manja eksplozoja kod auspuha i pocelo sve zivo da curi iz agregata i auspuha............................pre toga se prodavac hvalio kako mu Tale sve lepo sredjivao.............mali je svet...............:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

pa otkud znam nije mi odavao takav utisak, a kontam da ne bi preziveo tolke godine da je los majstor  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Bio sam ja kod Taleta, ali samo za redovan servis. Sve je bilo ok. Da, i jednom sam ga zvao telefonom, i uredno mi je odgovorio i pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Licno iskistvo... Naletim na ovu temu o Taletu pa da ispricam...

Bilo je to pre 3 ili 4 god. ne mogu da se setim tacno...

Odemo sa drugarom koji vozi Kawasaki zzr600,ne znam zasto bas kod taleta,ja sam bio popravljao mi je hyosunga 250 i bilo je ok ali mi je nekako covek uvek bio nekako kako da objasnim... cudan ,mator namazan neke fore prodaje... al dobro

Odemo drugar i ja sa Kawasakiem jer treba da se uradi menjac ,2 brzina je crkla nece da udje odmah izbaci na ler...

Dosli mi ,tale zapalio cigaru ,mi mu nesto pricamo a on kao zamisljeno gleda u motor verovatno razmislja sta ima za rucak 1lol.gif

Dogovorili se oni tada i on covek izracuna a to je zajebano i cena 500 evra. kaze drugar samo ocu li imati garanciju,i da se to ne ponavlja. On kao kako da ne i rece ne secam se koliko bese kilometara ili vremena...

Uradi on kao,pri tome rece nedelju a oduzilo se na mesec bukvalno al nema veze drugar bas oce kod njega kao preporuka... cuvene preporuke.

Kad je zavrsio sa motorom,ma nije proslo ni kojoh 2 nedelje 2 brzina opet crkla...

A drugar koji radi kao konj i jedva ceka vikend da dodje da sedne malo na motor i to nedeljom... zajedno se vozimo svaki put

Onako besan dolazi kod njega i krece bukvalno od muke da kuka i ne veruje jbt izaslo je 500 evra pa trebalo bi da je perfektno odradjeno!

Tale koji opet zapali cigaru i gleda u motor i jedno 5 min buuukvalno cuti i pusi ko zna sta razmislja... i pade mu ideja da moj drugar ne zna da vozi i da tu ne moze reklamacija 1lud.gif

Jaaa gledam ne verujem,drugar onako besan krece da se svadja sa njim... i da ne duzim dalje doslo je do kontakta gde sam jedva smirio drugara da ga ne bije,i poslee svega tale je vratio samo 300 evra...

Drugaru i dalje ostaje motor bez 2 brzine i tako se zavrsila prica...

Drugar je besneo jos neko vreme i posle se smirio i kunuo ga al nema veze...

Zao mi bilo coveka mator je a i bajker stari,pa nisam hteo da dozvolim ispred rodjene kuce da ga bije...

a pre svega ovoga ispricao sam drugaru da sam i ja cuo da lik je prevarant i nije fer...

al nema veze neka mu .

eto toliko od mene

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Moje iskustvo sa taletom je ok, do sada sam bio par puta kod njega i uvek je posao odradjen na vreme i kako treba, nemam prigovor.

Za cenu, tu je malo jaci, pa kome odgovara, odgovara mu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Suzuki Intruder

Otisao kod njega za banalnu stvar i vise me nece videti...

 

 

Mesev dana mi drzi polomljen nosac retrovizora. Nit popravlja, nit nabavlja nov deo.

 

Na kraju mi je objasnio da je desni retrovizor nepotreban luksuz.

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja