Jump to content

Moto Zajednica

APRIL 2013 - voznja po Hrvatskoj obali sa prijateljima iz Slovenije.....

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Beograd - Delnice - Crikvenica - Senj - Karlobag - Starigrad/Paklenica - Zadar - Karlobag - Gospic - Korenica - Bihac - Banja Luka - Bijeljina - Beograd .....oko 1.600 km, 12., 13. i 14. April 2013.

 

 

Moj prijatelj "Nemo" (nickname sa BJBikers foruma) cije je ime Pavle Kobler, covek u zrelim godinama (62 godine) - takoreci mladic mi je tokom marta meseca predlozio da pocetkom aprila odemo na jednu lepu voznju na Hrvatsko primorje........kaze da je predivno za voznju i da je prava steta ne otici provozati se tim putem od Senj, Karlobag - Starigrad/Paklenica......odlican asfalt, i ono PLUS........odlicna klopa u restoranu "Dinko".

Kao sto vam je poznato, ja volim da se vozim.........a volim i dobro da pojedem :neznam:

 

Iz Beograda smo krenuli Boki "Slonce" (na BMW R1200GS ADV) i ja (na mom novom K1600GTL), iz Slovenije su krenuli Pavle (K1600GT), Bentch (R1200GS sa 100.000 km) i Marjan (Yamaha FJR 1300). Dovoljno "ludaka" za jedan dobar provod.......

 

Evo, odmah da vam dam izabrane slike sa voznje kako bi videli da je bilo vredno otici do obale na voznju po perfektnom asfaltu, u perfektnom drustvu.......

 

Boki vozi Adventure-a na svoj nacin.......

 

crobokiukrivinipavle.jpg

 

crobokiukrivini1.jpg

 

crobokiukrivini2.jpg

 

ja, imam svoj nacin..........malo drugaciji........

 

crojaukrivinipavle.jpg

 

crojaukrivini1.jpg

 

crojaukrivini2.jpg

 

 

Ali da se vratimo na pocetak puta..........elem, krenuli smo iz Beograda u ranim popodnevnim casovima u petak 12/04/2013......negde oko 14:00, pred nama je nekih 500 km dosadnog autoputa........

 

dsc00264ss.jpg

 

malo odmaramo, na putu prema Zagrebu........

 

Dajemo gas.............i dosta brzo stizemo do Karlovca gde odlucujemo da nastavimo autoputem prema Rijeci pa cemo se izdvojiti za Delnice.

Ova odluka se pokazala kao jako dobra jer iako je put cist i dobar.........pored puta je SNEG :staa2:

 

dsc00267h.jpg

 

dsc00268we.jpg

 

dsc00271e.jpg

 

dsc00274vk.jpg

 

Stizemo bez problema, spavamo kod jedne gospodje (Apartmani Jelena, za po 15 evra), ujutru se nalazimo sa Slovencima u hotelu u Delnicama na kafici........

 

dsc00276jf.jpg

 

Krecemo........Pavle na celu kolone, staje ubrzo da nam pokaze lepote vidikovca "Lokve".

 

dsc00284lcd.jpg

 

dsc00278fc.jpg

 

dsc00279yp.jpg

 

dsc00281jh.jpg

 

dsc00282mu.jpg

 

Idemo dalje...........gassssssssssssss i ubrzo izbijamo na more. Lepo je opet se sresti sa nekadasnjim "nasim" morem, sada samo Hrvatskim.......

 

Stajemo kod nekad zvanim "Titovim mostom" koji spaja ostrvo Krk sa kopnom.

 

dsc00287ce.jpg

 

dsc00291mk.jpg

 

dsc00293g.jpg

 

Gasssssssssssss i sledece stajanje je SENJ, vreme je za kaficu, moze i pivo........

 

dsc00295mv.jpg

 

dsc00297t.JPG

 

dsc00299iz.jpg

 

Gasssssssssss i sada stajemo u Karlobagu, slika je ista kafica i PIVOOOOO.......

 

Da vas upoznam ....... ovo je BENTCH (covek vozi GS-a majstorski, sa celavim gumama)...

 

dsc00303y.JPG

 

Ovo je MARJAN........(vozi Yamahu FJR 1300, vrlo razumno...... svojim ritmom i ponekad ima stomacne probleme....... :lol: ).......

 

dsc00304.JPG

 

Ovo je BOKI Slonce (vlasnik je restorana "Slonce" u Zemunu, Radoja Dakica br. 16, vozi BMW R1200GS ADV)........ moj stari i odlican drugar........

 

dsc00305yb.jpg

 

Ovo je G-din PAVLE, koga mozemo nominovati za glavnog manekena za PIVO.......nebitno koje marke, bitno je da je pivo......vremesni gospodin velikog srca, izuzetno gostoljubiv i mogu reci iskreni prijatelj (nadam se da nece zameriti na ovom opisu.......)

 

dsc00306bc.jpg

 

A ovo sam .............JA, za one koji su me malo zaboravili........

 

dsc00307lw.jpg

 

Navozasmo se mi tako lepo, uz pauze za pivo i ...........kaficu........do mnogo nahvaljenog restorana DINKO koji se nalazi u ulici........

 

dsc00308r.jpg

 

parkirali smo motore.......

 

dsc00312gdm.jpg

 

ispred restorana.......

 

dsc00315jt.jpg

 

i narucili za predjelo .......... 2 kg skampi.........

 

dsc00318xs.jpg

 

koje nam je doneo licno vlasnik restorana, g-din Dinko........

 

dsc00319c.jpg

 

zatim je sledio po jedan brancin i par lignji za svakoga...........

 

dsc00322by.jpg

 

dsc00324nz.jpg

 

Boki se skoncentrisao na klopu..........inace covek jede za dva zdrava muskarca, ali ne priznaje...........uvek nekako okrene pricu da sam ja pojeo vise nego on..........sto naravno "nije istina"..... ::)

 

dsc00325s.jpg

 

Savrsen rucak smo zalili izvrsnim Kutjevackim belim vinom + kisela..........i na kraju espresso.......kako valja..........

 

Spavali smo kod Gospodje Milene, jedne izuzetno ljubazne zene u odlicnim apartmanima za 30 evra (nas dvojica).........

 

dsc00326r.jpg

 

Presvukli se i krenuli u Zadar preko Maslenickog mosta.........

 

dsc00330s.jpg

 

dsc00332bw.jpg

 

Iz razumljivih razloga i na predlog Pavla, Boki i ja smo parkirali motore u marini u kojoj Pavle drzi svoju jedrilicu i poznaje cuvare, seli smo kao suvozaci (ja iza Pavla, Boki iza Benca) i krenuli u grad (Zadar) na pice..........nismo zeleli da isprobavamo i testiramo ima li u Zadru budala koji bi mozda ogrebali nase motore samo zbog Beogradskih tablica........bolje ovako..........

 

dsc00333nm.jpg

 

dsc00340h.jpg

 

dsc00341h.jpg

 

Boki sa Bencom........

 

dsc00346pv.jpg

 

ima lepih brodova na vezu.........

 

dsc00350pi.jpg

 

ja imam nove patike...... pa da se pohvalim, verujem da vam je drago.... :P

 

dsc00352w.jpg

 

U Zadru imaju vrlo lepo sredjenu obalu u gradu, sve je cisto...... lepo........ i vrlo zanimljivo je sto imaju suncev sistem uradjen sa solarnim plocama.........

 

dsc00354z.jpg

 

kao i morske orgulje koje talasi svojim zapljuskivanjem cine aktivnim, tojest orgulje "sviraju"..........zvuk me podseca na pesmu kitova......meni se svidelo.......

 

dsc00358cj.jpg.

 

isto tako su vrlo ponosni na fotografiju Hitchkoka koju je snimio jedan Zadranin i tako se proslavio.......

 

dsc00359q.jpg

 

Crkva........po imenu Donat (ako sam dobro zapamtio) je impresivna.....

 

dsc00362km.jpg

 

Posle pica u gradu, otisli smo u marinu i tu videli sigurno NAJBOLJE ime za jahticu.........

 

dsc00368dg.jpg

 

a onda smo seli u Pavlovu jedrilicu na po jos jedno pice.......

 

dsc00369ua.jpg

 

dsc00372is.jpg

 

dsc00373gt.jpg

 

zatim smo se odvezli do apartmana i onda peske do restorana ..........PA NA VECERU !!!, sta ste mislili da kasni rucak podrazumeva da crknemo od gladi tokom noci........ :staa:

 

Pokusali smo da se slikamo pored znaka ........... bez uspeha.......

 

dsc00376h.JPG

 

Vecerali smo samo lignje (sveze jadranske lignje.......izuzetno ukusne) - lagana vecera....

 

dsc00378.JPG

 

dsc00380s.jpg

 

dsc00383ty.jpg

 

Ujutru, posle prijatno prospavane noci i izuzetno ljubazne gospodje Milene, koja nam je spremila kafu i kolace, jos jednom smo se provozali do Karlobaga gde smo se rastali sa Bencom i Gasparom (koji je uvece dosao i ujutru se vratio u Sloveniju, covek samo dosao da se provoza ovim delom jadranske obale).

Pavle, Marjan, Boki i ja smo preko Velebita nastavili prema Bosni.......

 

dsc00391fz.jpg

 

Gasparov GS...........

 

dsc00392fz.jpg

 

more, more.........i motori........

 

dsc00393tl.jpg

 

Boki a u pozadini more kao ulje.........

 

dsc00395lg.jpg

 

Benc i ja imamo istu opremu..........

 

dsc00397ia.jpg

 

Pavle nam daje cas geografije...........covek poznaje obalu kao svoj dzep......

 

dsc00401y.jpg

 

dsc00403g.jpg

 

dsc00404bx.jpg

 

Marjan to sve posmatra iz prikrajka........

 

dsc00406ji.jpg

 

put kojim smo dosli iz Karlobaga.......

 

dsc00408bm.jpg

 

tokom prelaska Velebita, stali smo na vidikovac koji je bio i AustroUgarskom caru isto tako lep pa je ostavio zapis........

 

dsc00411zs.jpg

 

dsc00413wh.jpg

 

dsc00414ga.jpg

 

sidjosmo u dolinu kod Gospica.........

 

dsc00419de.jpg

 

opet sneg u daljini..........

 

dsc00421jp.jpg

 

prelazimo granicu Hrvatska - Bosna ............

 

dsc00423oz.jpg

 

dsc00424bc.jpg

 

dsc00425np.jpg

 

Marjan nas vodi u restoran "Kostelski Vuk", kaze da su cevapi odlicni.......pa da testiramo........

 

Stajemo.......

 

dsc00427b.jpg

 

okolina je prelepa.........reka (mislim da je Una) je smaragdno plave boje.......divota....

 

dsc00431vu.jpg

 

dsc00435km.jpg

 

dsc00438ln.jpg

 

sedamo da rucamo, narucujemo corbe (Begova corba - izvrsna :takoje: ) i cevape (nikakvi su bili, za izbegavanje......... <_< ), pivo....... OK....... :zvizduk:

 

dsc00441t.jpg

 

dsc00442ec.jpg

 

dsc00443nw.jpg

 

posle rucka smo se vozili zajedno do Bosanski Novi, gde smo mi skrenuli desno a oni levo.......

 

Sta reci, sem da i na ovaj nacin se zahvalim nasim prijateljima iz Slovenije na izvrsnom drustvu, odlicnoj voznji i isto tako odlicnoj hrani..........pokazali su se kao izuzetno prijatni ljudi, Boki i ja smo zaista, iskreno uzivali u njihovom drustvu.

 

Do neke sledece prilike.........pozdrav Slovencima :zdravo:

 

Boki i ja smo dali gassssssssssss............ stali smo i na pumpu kada je trebalo dopuniti nase ljubimce..........

 

dsc00444vn.jpg

 

i predvece smo stigli u Beograd..........sa osmehom :D :D :D i onom uobicajenom iskrom u oku posle puta........ ;)

 

Uvece smo otisli svako svojoj porodici na -_- -_- -_- tu noc smo lepo sanjali........

 

Eto, prijatelji moji, tako je to bilo.........

 

Pozdrav, do nekog sledeceg puta.........

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: sLOVEnija
  • Motocikl: YAMAHA

Lepa tura i stvarno fenomenalne slike.

Šteta da niste si još uspjeli ogledat objekat 505 u kraju Željava koji je nekoliko kilometara izpred granice cro/bih.

 

Takvu turu od Makarske, Slita, Šibenika, Karlobaga preko Gospiča napravio sam za 1.maj. Stvarno je cesta fenomenalna.

 

 

 

Sent from my pocket kalkulator

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Zorane, bez zamerke kao i obično.0takoje.gif. Možda nisam pratio , da li si u nekoj temi upoređivao svoj bivši i svoj sadašnji BMW. Ako nisi, ako bi mogao u par rečenica da nam napišeš razlike koje si primetio. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Svaka cast vi znate zasto zivite 0takoje.gif, prelepa voznjica za kratko vreme. Vidim da ste uzivali u svakom trenutku ali nisam ni sumnjao Marokanac uvek izabere lepe destinacije koje posle pretopi u prelepu pricu. Svaka cast! 1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Ako mi verujes jedva sam cekao tvoj sledeci putopis.....

Prelepo kao i uvek....

A motocikl.....nemam reci...

 

Pozdrav,I zelim ti DA u ovoj godini napises jos dosta putopisa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Odlicno, bese malo zima, al vredelo je!

 

Sto si bre tezak na ocenu cevapa, jel ono i negde oko Golupca ne valjaju?

Daj neku preporuku, gde su dobri?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Zorane, bez zamerke kao i obično.0takoje.gif. Možda nisam pratio , da li si u nekoj temi upoređivao svoj bivši i svoj sadašnji BMW. Ako nisi, ako bi mogao u par rečenica da nam napišeš razlike koje si primetio. Hvala.

 

Znaci ovako: RAZLIKE izmedju R1200GS ADV i K1600GTL.............

 

U dve reci.......... sve je razlicito, nije za uporedjivanje jer su to koncepcijski totalno razliciti motocikli.

 

Ono sto je slicno, i mozda je to interesantno............a to je:

- oba su BMW ,

- oba koce o d l i c n o ,

- oba su pouzdani motocikli sa kojima sa punim poverenjem krenes na put,

- za oba ima onoliko kojekakvih dodataka koji ti po tvom ukusu mogu ulepsati i olaksati put,

- servis za oba motocikla je sveprisutan i kvalitetan,

- oba su izuzetno udobna i odlicna je zastita od vetra i kise,

 

i na kraju.......

 

- na oba se zaista osecas posebno, mozda je bolje reci privilegovano i veruj mi to godi.........(valjda sam kompleksas ili sam samo svestan kvaliteta kojim odisu ti BMW motocikli, time ne umanjujem vrednost i pouzdanost drugih marki motocikala koje volim i cenim ali ovde je tako..........).

 

Ovo bi bila moja ocena........ostalo - sto se tice tehnickih karakteristika mozes videti na net-u.

 

Pozdrav,....... :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Kao i uvek... :takoje:

 

Kuda ste isli preko Velebita...prvenstveno me zanima gde su oni prelepi slapovi Une?

 

Zdravo "Doktore",

preko Velebita smo isli tako sto smo od Karlobaga krenuli desno preko Velebita putem koji vodi u Gospic.

Slapovi reke Une su na 10 - 15 km od Bihaca prema Bosanskoj Krupi putem M-14, Una ti je sa leve strane i ako obratis paznju neces promasiti, zaista je prelepo.

 

Ciao.... :zdravo: :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Odlicno, bese malo zima, al vredelo je!

 

Sto si bre tezak na ocenu cevapa, jel ono i negde oko Golupca ne valjaju?

Daj neku preporuku, gde su dobri?

 

Vidi ovako.........

 

Cevapcici ili Cevapi su jelo sa rostilja "par ekselans" za mene - zasto ?

 

Zato jer sam kao mali dozivljavao kao praznik trenutak kada bi moji roditelji imali dovoljno para da izvedu nasu malu porodicu na cevape........za mene je to bio stvarno praznik (malo deluje tugaljivo, ali nije mi to namera vec zelim da objasnim zasto sam STROG u oceni cevapcica ......... bilo gde, pa i kod mog druga Bokija u restoranu Slonce u Zemunu).

 

Nekada su cevapcici bili manje vise odlicni u vecini kafana..........SADA !!! je prava retkost naici na zaista kvalitetne i ukusne cevape (verovatno mesanje mesa i dodavanje soje je umanjilo taj jedinstven ukus i miris cevapa).

 

Nisu losi cevapi kod Bokija (Slonce), u restoranu "Devetka" i da ne nabrajam sada ja.........eto prilike za lepu moto turu...........trazenje dobrih cevapa. Ne zaboravimo da je i to malo stvar ukusa.......meni je bitan i crni luk kako je isecen (ja volim rucno isecen i to sitno, opran i osoljen blago)........

 

To je to .........

 

Pozdrav, :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Odlicno napisano , slikano i procitano s uzivanjem .Svaka cast . Kostelski Vuk ? Mozda je ipak Buk :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Ovo se zove uzivanje! Svaka cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Odlicno napisano , slikano i procitano s uzivanjem .Svaka cast . Kostelski Vuk ? Mozda je ipak Buk :nanana:

 

 

JESTE.........U PRAVU SI !!!! :zvizduk:

 

jos sam ja ispravljao Slovenca Marjana da nije Vuk vec je sigurno BUK (vodopad) i eto pogresih i ja...........nista strasno, to samo govori da smo svi skloni greskama....he, he.....

 

Pozdrav,

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2481 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Svaka čast, ja jedva čekam da se ponovim i krenem nekim džadama kojim ste vi a i drugi prošli. Mnogo mi znače ovi putopisi pogotovo kad su lepo opisani i pojačani dobrim slikama.

A što se tiče ćevapa sad mi probudi sećanje kad sam kao klinac, davno to beše, išao sa matorcima na ćevape u restoran - VARDAR u mom Zemunu.

I ja kad kući pravim roštilj bez luka sitno seckanog nikako ne ide. Navikao nekako pa se ne menjam sve ove godine :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Sa uživanjem sa pročitao vaš putopis, kao i svaki dosadašnji. Živite život punim plućima, skidam kapu.1care.gif Očekujem još vaših putopisa u skorije vreme. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Marokanac, slovenski ogranak BJB uživao je u druženju sa delegatima zajednice iz Srbije! Neka to bude prva "tradicijonalna" zajednička vožnja. Sledeća je ...

Evo još nekoliko detajla iz prijatnog druženja.

 

dsc02378rc.jpg

 

dsc02390jq.jpg

 

dsc02398y.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Marokanac, Nemo,

treba da se preimenujete u Ocean's Six :moto3:

 

...heh, neka omladinci vide kako "matorci" obaraju križarke...

... i piju :Mina::lol:

 

Svaka vam čast :care:

 

PS.: Oduvjek sam tvrdio, da je Jadranska magistrala stvorena za peglanje krivina :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja