Jump to content

Moto Zajednica

Skoro da me ubi ko zeca!

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ima dana kada je čoveku bolje da ne ustaje iz kreveta. Upravo sam imao takav dan.

Stigao sam sputa pre pola sata, umoran sam, iscrpljen, .......

U udesu nisam imao preloma, a Transalp je dobro izubijan.

Da se zahvalim svima poznatima i nepoznatim bajkerima koji su se zaustavili da pruže pomoć.

Posebno se zahvaljujem Scubi.

Sutra više detalja jer sam umorani imam bolove. U urgentnom centru sam proveo par sati a onda još toliko da bih došao do motora koji je policija odnela. A onda i put od Beograda do Aleksinca, bez vizira, bez bočnih stranica i migavaca, sa zaštitnim "rolbarovima" koji su se počupali iz držača pa sam ih držao kolenima da ne ulete u prednji točak, sa iskrivljenim guvernalom i skoro bez mogućnosti upotrebe kvačila. A sve to začinjeno jakom bolovima u desnom kolenu i stopalu. sada uopšte ne mogu da hodam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Lezi, probaj i da lepo odspavaš a izveštaj očekujemo još koliko sutra.

 

Drž' se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: BMW F 650 GS Twin

Hvala bogu koliko mogu da primetim odlicno si prosao sem sto si se dobro ugruvao, ja sam imao udes pre dvadesetak dana motoru nista zahvaljujuci rolbaru i koferu, a ja prosao sa tri polomljena rebra i dva napukla! Veruj mi da bi najsrecniji bio da mi je motor 100% unisten a da se meni nista nije desilo.

Sve sto moze da se popravi nije strasno.

Zelim ti brz oporavak.1zdravo.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

Ne znam sta je sa ljudima, nikada vise rizicnih situacija. :/ Bitno da je da je sve na svom mestu, da nema ozbiljnih povreda.

 

Sve najbolje i brz oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Samo vrlo ukratko kako je nastao udes. Ja sam dolazio iz pravca Smedereva, čovek sa Sitroenom pokušao (sa NIS-ove pumpe koja se nalazi sa desne strane puta) da se uključi u traku koja ide prema Smederevu (dakle preseca moju putanju) i pri tome se zakuca direktno u mene. Čovek gleda u desnu stranu i naleće bočno na mene. Video sam ga kada je bio na metar ili dva od mene i samo sam malo uspeo da pobegnem ulevo, ali .....! Udarac u prednju viljušku motora i moje stopalo i koleno. Motor pada na levu stranu a ja "odlazim" dijagonalno preko haube i nakon malo kotrljanja po asfaltu, "bezbedno" se zaustavljam, ustajem i sklanjam se da me neko ne pregazi. U udesu najviče štete pretrpeo Sitroen (kod da ga je udario tenk), a vozač umalo nije umro od sikiracije zbog onoga što je izazvao. Čovek zaista bio korektan. Ja sam se uglavnom zjebavao i tešio ga (dok nije došla hitna i odvezla me). I još nešto gotovo neverovatno: Na kožnoj jakni, prsluku i pantalonam ni ogrebotine. Vizir kacige ogreban prilično i malo ogrebotina na zadnjem delu kacige. Osim povreda koji sam dobio od direktnog udarca automobila, ni ja nemani ni jednu drugu ogrebotinu!

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Sreća te si od generacije "neuništivih". Nadam se da će brzo da te prođu bolovi, a gvožđe će nekako da se skrpi. Meni je u takvim slučajima pomagala burova obloga a u slučaju uganuća ili nategnutih ligamenata Gavez gel.

 

Želim ti što brži oporavak.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki DR600 DJEBEL

Zelim brz oporavak i povratak u normalu posto znam kako je jer sam i sam imao tezak udes pre 20-ak dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ako je tako kao sto kazes barem je ok sto je covek pokazao kajanje :neznam: ima i slepaca koji pobegnu i nikom nista. Treba srece u ovom hobiju definitivno. Ja od sve voznje 50% vozim nocu i to posle 12 sati, nema saobracaja ali zivuljki koliko hoces i do sada ih izbegavam uspesno, nadam se da cu i ubuduce. Zelim ti brz oporavak i da rane brzo zarastu a za motor dobijes adekvatnu odstetu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Kad se ovakve stvari dese iskusnim vozacima, ne moze covek a da se ne zapita cemu da se nadaju neiskusni? <_<

 

Brz oporavak...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Ziko, cuo sam pricu i... Sta da ti kazem? Brz oporavak, popravak... Da ti kazem da se cudom cudim... Ispricao mi Skuba, JBG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Sretne ti rane junače!!! Znam da metal boli više nego meso i kosti ali bitno je da si se ti nama izvukao bez većih posledica a mašina će se lako srediti kad ima ko da je sređuje.Želim ti brz oporavak , povratak na put i naplatu od osiguranja :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Generacijo,

pa ne mogu ONI tek tako da nam "dodju glave".

Drži se i na jedan "brz oporavak" :takoje:

:zdravo:

A o Scubi, šta reći? Ništa. Sve se već zna. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A ja još vidim propušten poziv od tebe, vitlao sam motorom i ja ceo dan po Bgd, pa sve mislim da se javim kada dođem kući...

 

Napravljen si ti od dobrog čelika, neće grom u koprive :) Brzo se oporavi, uskoro ti dolazimo, Kulina se bliži :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Zile generacijo, vazno da si ti ziv i zdrav ,brz oporavak ti zele braca Stakori iz Moto servisa Lukac!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Zelim ti uspesan i brz oporavak. Tek kad se budes probudio shvatices da te boli svaka koskica. Da li si se dogovorio sa indijancem koji te pokupio ili klasika uvidjaj, murija, zapisnik itd.... ?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ziko ti si u zivotu sto je Chuck Noris na platnu i u legendama.

Prvo si se "sigurno" prizemljio, pa si sa razvaljenim koljenom pridrzavao roll-bar, a izmedju jos i utjesio nesretnu suprotnu stranku, sto me najvise impresioniralo moram reci.

Sta reci. :care:

 

 

Brz oporavak. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Žiko, brz i uspešan oporavak ti želim! Motor će se skockati, važno da tvoje povrede nisu ozbiljne (mada su uvek ozbiljnije sutradan i narednih dana). Čvrst si ti momak ;) preguraćeš ovo. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Zove Žika, vidim njegov broj i odmah pitam "gde si i kad dolaziš da stavim kafu". Kad, kaže Žika, "imao sam udes na Smederevcu... nije nego Bulevar... ona široka ulica, Nis pumpa..." čujem drugi glas koji kaže Bulevar revolucije. Već mi je jedna noga u čizmi, skakućem po Labosu, navlačim drugu čizmu, skupljam telefone i dokumenta i teleportujem se u Bulevar. Peđa je ostao u radnji da obezbedi prevoz motora.

 

Dakle, jedan čiča (Žikin ispisnik :D ) je nabo levim farom prednju viljušku pod uglom od 90 stepeni. Izlazći sa pumpe, a to sam čuo kad je čiča davao izjavu uviđajcu pa to ovde i prenosim, kamion je stajao u Bulevaru uz trotoar pored pumpe sa uključenim desnim migavcem, a vozač je čiči dao rukom znak da ovaj slobodno izađe sa pumpe i ode levo uz Bulevar. To što tu stoji STOP i odmah ispod Zabranjeno skretanje levo, to sad više nije važno.

 

E naš Žika je baš u tom momentu obilazio kamion koji je i dalje stajao pored pumpe sa uključenim desnim migavcem, a čiča (Žikin ispisnik :D ) daje gas da šmugne levo i ode uz Bulevar ka Mokrim Lugovima. U suštini, vozač kamiona je usrao stvar. Nije video Žiku u retrovizoru a dao je znak čiči da može slobodno da skrene levo. I tu čiča zabode Žiku. Kad je video šta je bilo, opet tako kaže čiča, kamiondžija lagano obiđe preko trotoara mesto udesa i zapali. Naravno da ni Žika ni čiča nisu zapisali broj kamiona ali postoji snimak sa pumpe.

 

Žika je dobro što je jedino važno, čiča je naučio lekciju i moram pohvaliti uviđajca koji je izuzetno profesionalno i korektno uradio uviđaj a to je išlo potpuno u Žikinu korist. Nemam više vremena za pisanje, odoh da radim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja