Jump to content

Moto Zajednica

Skoro da me ubi ko zeca!

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Pratim temu i ... sta da kazem, "dobro" si prosao, a na temu osecaja ... jel se pitas zasto ga nisi poslusao? Znam taj osecaj. :jok:

 

Nego, hocu da te pitam, zasto si morao da platis "lezarinu" za motor? Pa nisi ti trazio da ga tamo nose, zar ne? Jel to neka hala ili pac, jel ima neku kapiju ili rampu? Hocu da kazem, sednes na motor i lepo izadjes, ko je trazio transport neka ga i plati, a TVOJ motor nemaju nikakvo pravo da zadrzavaju. Nadam se da nece biti drugog puta... :D

 

Pozdravljam te, oporavljaj se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ser Žika Neuništivi :D:care:

 

Aj sad da ne pametujem.. al tako izlomljen na motor i do kuće :staa2:

 

Prolazim tuda često.. samo glasan auspuh, duga svetla i široki luk pri brzom obilaženju smanjuju ovakve nemile situacije..

 

Muka mi je od ovakvih tema.. 3 dana neću da sednem na motor u znak protesta protiv bahatih vozača :D

Vlajko, ti pojmaš koliko si sreće imao što se ovo meni desilo!

A evo zašto:

U Beograd sam krenuo jednostavno što mi je ujutru tako "ćunulo" u glavu, a na šta je presudan uticaj imalo i to što sam dan ranije neplanirano došao u posed nekoliko hiljada dinara (taman za gorivo, trošak, provod, ....). A plan je bio da se nenajavljeno pojavim u "Laboratoriju", da iznenadim Rajka, da sretnem i uživo upoznam Đuntu, da svratim u kafanu kod Bandolerosa. A za povratak (kao poslasticu) sam planirao da "banem" kod tebe na vikendicu, udavim te malo pričom i popijem koju ladnu vodu. Predpostavljao sam da neko od gorepomenutih zna lokaciju gde mogu da te "navatam" ili da bar broj tvog telefona saznam. A ispade da sam dan proveo u urgentnom, a pare dao taksistima i ovima što su mi motor oterali na "depo".

Što se tiče udesa ne bi ovde pomogla ni sirena, ni aspuh, ni duga svetla ni manja brzina (išao sam oko 20-30km/h), niti veći luk! Jednostavno se sve sklopilo da je ovo moralo da se desi.

I još nešto (ko hoće neka veruje a ko neće ne mora).

Još pre nego što sam krenuo od kuće imao sam gotovo stopostotni predosećaj da ću da imam udes! I taj me osećaj pratio do kraja. Onog momenta kada sam na metar od mene video auto koji ne mogu da izbegnem znao sam da je to to i bukvalno sam osetio olakšanje. Niti sam bio iznenađen, niti uplašen, niti ljut. Jednostavno se zaokružilo predosećanje i zadovoljan sam što se završilo sa blagim posledicama.

A di sam ja na spisku za posetu??? >:(

 

Pa čini mi se da si još pre par godina rekao da ne bi želeo da me upoznaš. Ako grešim izvini, a ako si se predomislio ima uvek novih prilika. Ja sam ZA.0takoje.gif

 

boki.64 user_popup.png

Postavljeno Danas, 22:20 PM

 

Pratim temu i ... sta da kazem, "dobro" si prosao, a na temu osecaja ... jel se pitas zasto ga nisi poslusao? Znam taj osecaj. :jok:

 

Nego, hocu da te pitam, zasto si morao da platis "lezarinu" za motor? Pa nisi ti trazio da ga tamo nose, zar ne? Jel to neka hala ili pac, jel ima neku kapiju ili rampu? Hocu da kazem, sednes na motor i lepo izadjes, ko je trazio transport neka ga i plati, a TVOJ motor nemaju nikakvo pravo da zadrzavaju. Nadam se da nece biti drugog puta... :D

 

Pozdravljam te, oporavljaj se.

Što se predosećaja tiče, učinio sam ono kako sam mislio da treba (i ne kajem se). A što se tiče odnošenja motora, misiim da se radi o "dilu" između policije i ove službe koja odnosi vozila. Smatram da je ovakvo postupanje (naplata) potpuno neregularno. Na mestu udesa bio je i Scuba sa kojim sam se dogovorio da prebaci motor kod sebe, ali policija nije dozvolila. Inače je plac ograđen i ima čuvare i kapiju koja se zaključava i vozilo možeš da dobiješ tek kada odneseš potvrdu-saglasnost iz mup-a i kada platiš.

 

sreten75 user_popup.png

Postavljeno Juče, 22:37 PM

 

 

E bre zemo, uopste nisi dobar. Em si se skrsio, em se nisi javio, mogli smo da se upoznamo. Zaleci brzo rane junacke.

Biće druge (bolje) prilike za upoznavanje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

A što se tiče odnošenja motora, misiim da se radi o "dilu" između policije i ove službe koja odnosi vozila. Smatram da je ovakvo postupanje (naplata) potpuno neregularno. Na mestu udesa bio je i Scuba sa kojim sam se dogovorio da prebaci motor kod sebe, ali policija nije dozvolila. Inače je plac ograđen i ima čuvare i kapiju koja se zaključava i vozilo možeš da dobiješ tek kada odneseš potvrdu-saglasnost iz mup-a i kada platiš.

 

 

To je jos jedan pokazatelj u kakvoj drzavi zivimo. Ne mislim na njive i livade vec na stoku!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ne secam se te moje izjave oko upoznavanja a ako sam kojim slucajem to i napisao bilo je kroz zezanje, mladi smo pa ce biti nove prilike.

 

Nesto mi tu smrdi oko odnosenja motora, prvi put za to cujem. Koja je to fora sada? Neko te zamalo ubije, polomi ti motor i onda jos uzimaju pare od tebe za prebacivanje motora na plac koje nisi trazio. Sta da si ne daj Boze ostao nedelju dana u bolnici, verovatno bi klepali za svaki zapoceti dan za lezarinu. Kakav bezobrazluk >:(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Žiko, jesi li počeo da staješ na nogu? Kako bolovi? Možeš li?

Juče po podne sam išao po dvorištu bez štaka (pre toga sam se nagutao Diklorapid kapsula protiv boliva). Ne mogu da savijam nogu u kolenu, a otok (na kolenu i stopalu) se još ne smanjuje, naprotiv, (sada se otok proširio i na celu podkolenicu). Ipak sam ubeđen (iz bogatog iskustva) da nije ništa ozbiljno i da se stanje popravlja.

Mikulanac user_popup.png

Postavljeno Danas, 07:27 AM

 

Ne secam se te moje izjave oko upoznavanja a ako sam kojim slucajem to i napisao bilo je kroz zezanje, mladi smo pa ce biti nove prilike.

 

Nesto mi tu smrdi oko odnosenja motora, prvi put za to cujem. Koja je to fora sada? Neko te zamalo ubije, polomi ti motor i onda jos uzimaju pare od tebe za prebacivanje motora na plac koje nisi trazio. Sta da si ne daj Boze ostao nedelju dana u bolnici, verovatno bi klepali za svaki zapoceti dan za lezarinu. Kakav bezobrazluk >:(

Oko susreta i upoznavanja (i svega što uz to ide) nema problema0takoje.gif.

A što se tiče odnošenja motora nema tu nikakvog "smrada" nego jednostavno napravljen dil da se dodatno otimaju pare! Kako je moguće (i po kom osnovu) da neko u moje ime pravi troškove, (a bez mog pristanka ili utrvrđene krivice)? Mislim da je za svaki započeti dan ležarina još 2.000 din. Šta bi uostalom bilo da ja nisam imao kod sebe pare da "otkupim" svoje vozilo. Još je komplikacija što sam (nakon izlaska iz urgentnog centra) prvo morao da odem u sedište MUPa (Savska 35) da bi mi izdali potvrdu da mogu da preuzmem vozilo (naravno pošto prvo "calnem" lovu). A taksisti (neka im je na čast), kada su videli ćopavog motociklistu (u punoj opremi i sa kacigom u ruci) iskoristili šansu. Jedan mi je od urgentnog centra do Savske 35 (MUP) naplatio 780 din, a drugi mi je od MUP-a do mesta gde je motor bio "zarobljen" (Parking servis, n. Beograd, ul. dr Agostina Neta) naplatio 970 din. Normalno da mi nisu izdali račun, a ja sam već bio totalno ispizdio zbog svega (a i trpeo sam jake bolove) i nije mi ni na pamet padalo da se raspravljam i cimam oko toga. Još mi je kod ovog druog prilikom izlaska iz taksija (ispred kapije parking servisa) ostala na sedištu potvrda i lekarsko uverenje, pa sam ceo postupak morao da ponovim (stim što sam ovog puta u MUP otišao svojim motorom koji sam bez potvrde uzeo "na pozajmicu"). Ostavio sam bio "u zalog" ličnu kartu. Da ne pričam kako je kroz Beogradsku gužvu izgledala vožnja bez levog retrovizora, sa iskrivljenim guvernalom, sa gotovo neupotrebljivim kvačilom, sa "rol barovima" koji su ispali iz držača i bukvalno vise i sa desnim stopalom kanapom privezanom uz ram da noga ne bi skliznula (nakon što sam uz pomoć jednog radnika papir servisa uspeo da se popnem na motor i stopalo stavim na "pedalu").

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

...Ja od sve voznje 50% vozim nocu i to posle 12 sati, nema saobracaja ali zivuljki koliko hoces i do sada ih izbegavam uspesno...

 

Mali Popović ka Sopotu - srna, komada 1 preskoči put na par metara ispred mene + 10 minuta kasnije, srndać, komada 1 stoji čovek nasred puta i ne ferma 2% ni sirenu... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ziko, cuo sam od Scube sta se desilo, ali sad tek videh temu. Zelim ti da se sto pre oporavis i sredis motor.

Tu potvrdu cuvaj, kao sto si trebao da uzmes racune za taksi (ako nemaju, ne mogu ni da ti naplate voznju), pa sve ih onda podneses uz odstetni zahtev, neka ih plati krivac, ma koliko bio korektan posle sudara.

Drugo, ovo sto ti se desilo sa taksistima, je jos jedna potvrda mog misljenja da bismo svi mi trebali da imamo u telefonu brojeve nasih BJB-ovaca u razlicitim gradovima gde idemo (za ne-daj-Boze). Da si imao moj broj, sigurno ne bi placao taksi po gradu, a siguran sam da bi bilo isto sa bilo kojim kolegom koji ima auto.

Ako nesto mogu da pomognem, moj tel. je 064 1515 997, ne ustezi se da ga iskoristis ako zatreba. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Da se meni javio sigurno ne bih dozvolio da se takav voza kroz naš surovi grad..

Nekoliko telefona i bio bi spakovan u kombe ili auto..

Baš mi je krivo za ovakav ishod i našu neorganizovanost za pomoć čoveku koji to sigurno zaslužuje..

Siguran sam da je Žika tvrdoglav i da sve hoće sam i da odbija saradnju.. ali takvi smo mi rođeni 3 aprila :jee: mene ne bi mogao da odbije jer ga ne bih ništa ni pitao.. :lol:

 

Jedne noći je neko u pola dva napisao da nekom bajkeru treba pomoć kod Steka.. u roku od dvadeset minuta je organizovano šta je trebalo..

 

Mikula brate treniraj karate :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: CG-PG
  • Motocikl: GSXR-1000

 

I još nešto (ko hoće neka veruje a ko neće ne mora).

Još pre nego što sam krenuo od kuće imao sam gotovo stopostotni predosećaj da ću da imam udes! I taj me osećaj pratio do kraja. Onog momenta kada sam na metar od mene video auto koji ne mogu da izbegnem znao sam da je to to i bukvalno sam osetio olakšanje. Niti sam bio iznenađen, niti uplašen, niti ljut. Jednostavno se zaokružilo predosećanje i zadovoljan sam što se završilo sa blagim posledicama.

 

Srećne rane i da sve na kraju ostane samo ružna uspomena.

 

Što se tiče predosjećaja ja sam tu lekciju naučio na dosta rizičan način prilikom ronjenja. I pored lošeg predosjećaja i savjeta instruktora da se zaron izbjegava u tim situacijama ja ko sivonja nastavim. Malo je reći da sam srećan što sam živ.

 

Sličnu situaciju sam imao i sa motorom ali bez posledica po mene i motor. Od tih događaja nikad ne sjedam na motor niti ronim ako mi se "javi" ono tamo nešto. Ovi predosjećaji nisu česti ali kad se osjete treba to ispoštovati.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Juče po podne sam išao po dvorištu bez štaka (pre toga sam se nagutao Diklorapid kapsula protiv boliva). Ne mogu da savijam nogu u kolenu, a otok (na kolenu i stopalu) se još ne smanjuje, naprotiv, (sada se otok proširio i na celu podkolenicu). Ipak sam ubeđen (iz bogatog iskustva) da nije ništa ozbiljno i da se stanje popravlja.

 

Žika, idi što pre na slikanje kolena . Verovatno si jako oštetio pogacicu ili čak natrgao koji mišič. To ti govorim iz iskustva jednog dobrog prijatelja, koji je prošlog juna imao slični udes sa skuteron i od tada je još uvjjek na bolovanju.Čeka na 3-treču operaciju kolena.Nemoj da te plašim ili nešto ali koleno ti je samo jedno a i ti nisi više tinejđer.

Brz oporavak i idi što pre kod doktora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Da se meni javio sigurno ne bih dozvolio da se takav voza kroz naš surovi grad..

Nekoliko telefona i bio bi spakovan u kombe ili auto..

Baš mi je krivo za ovakav ishod i našu neorganizovanost za pomoć čoveku koji to sigurno zaslužuje..

Siguran sam da je Žika tvrdoglav i da sve hoće sam i da odbija saradnju.. ali takvi smo mi rođeni 3 aprila :jee: mene ne bi mogao da odbije jer ga ne bih ništa ni pitao.. :lol:

 

Jedne noći je neko u pola dva napisao da nekom bajkeru treba pomoć kod Steka.. u roku od dvadeset minuta je organizovano šta je trebalo..

 

Mikula brate treniraj karate :P

 

Oslonicu se na bezanje, samo da me ne pogodi sa stakom :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

..............

U Beograd sam krenuo jednostavno što mi je ujutru tako "ćunulo" u glavu, a na šta je presudan uticaj imalo i to što sam dan ranije neplanirano došao u posed nekoliko hiljada dinara (taman za gorivo, trošak, provod, ....). A plan je bio da se nenajavljeno pojavim u "Laboratoriju", da iznenadim Rajka, da sretnem i uživo upoznam Đuntu, da svratim u kafanu kod Bandolerosa. A za povratak (kao poslasticu) sam planirao da "banem" kod tebe na vikendicu, udavim te malo pričom i popijem koju ladnu vodu.

 

E bre her Šiko, videh malopre temu i moslim se šta te to izmalerisalo...dal je Rajko, dal je kafanica kod Naše Marine, Vlajković, a ipak mislim da je ovaj gore boldovani hehehehe :lol::lol::lol: Brz oboravak Žile! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Postovani kolega Zika 56, u nasim godinama nije bas preporucljivo bas cesto otresati sa motora, citam ovu temu a secam se LEPOG JESENJEG PADA... Zelim brz oporavak a motorce ce bude sredjeno. Nego, kazu doktori da kad operisu stomak, u njega mos i pljunuti, a kad pregledaju koleno, njega nesmu ni mrko pogledati. Hajde to lepo da se posnima i prepipa kod ortopeda, pa da se zna sta je oteklo, mozda nije misic. Jos jednom zelim brz oporavak!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Žiko, sedi s mirom nekoliko dana i neka ti još neko pogleda nogu. Jesi ti mlad i u formi al zajebi junaštvo :D

 

A što se tiče odnošenja motora, sve smo organizovali i kad je uviđajac video da je došao kombi, ladno je zvao nekoga mobilnim i taj neko mu je naredio da radio vezom pozove pauka i da nose motor u Agostina Neta. Na moje pitanje čemu to, odgovorio je da tako mora. Samo vlasnik motora može da ga preuzme sa placa u A. Neta i da će tamo biti i Žikine stvari. Tu sam "malo" popizdeo pa je isti taj saobraćajac uzeo Žikine stvari i odneo mu ih u Urgentni.

 

I Žiko, sledeći put kad imaš problem u Bg, ne glumi junaka nego zovi koga stigneš da ti reše problem. Kao što smo sve organizovali za uviđaj i prevoz motora (osim što nas je uviđajac od...o), tako smo mogli i da te vozimo gde treba a ne da uzimaš taxi. Pobogu!

 

Zvanje urednika na Forumu mi ne dozvoljava da se na pravilan način izrazim o taksistima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Чачак/Београд
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Žiki srećno sa oporavkom! Sigurno je pad bolje prošao zahvaljujući iskustvu iz 63e, to vam je u krvi. Pišite kako ide oporavak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

A što se tiče odnošenja motora, sve smo organizovali i kad je uviđajac video da je došao kombi, ladno je zvao nekoga mobilnim i taj neko mu je naredio da radio vezom pozove pauka i da nose motor u Agostina Neta. Na moje pitanje čemu to, odgovorio je da tako mora. Samo vlasnik motora može da ga preuzme sa placa u A. Neta i da će tamo biti i Žikine stvari. Tu sam "malo" popizdeo pa je isti taj saobraćajac uzeo Žikine stvari i odneo mu ih u Urgentni.

 

 

Da li je Zika bio u tom trenutku tu prisutan? I nije mogao da kaze "u scubin kombi ce"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F

Lak i brz oporavak zelim,kolega..Realnost nam je nazalost takva,nekada ni znanje ni iskustvo nisu dovljni..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Scubo ne sumnjam u zadrtost pandura.. samo mogao je biti zvat znaš čiji ćale da urgira kod kolege da ne zajebava našeg Žiku..

 

E sad možda bi i tad protokol morao biti ispoštovan.. ali sad je gotovo.. daj bože da uspe da izvuče neku lovu..

 

Sva sreća pa je bilo očevidaca događaja.. ako još može da se dobije snimak kamere sa pumpe.. krivica bi trebala na vozača kamiona..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja