Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet 600

Recommended Posts

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

Bobane , koliki je rezervoar na tom 900 . 

Honda CB 900F Hornet
Make Model Honda CB 900F Hornet
Front Tyre 120/70 ZR17
Rear Tyre 180/55 ZR17
Dimensions Length 2125 mm / 83.6 in Width 750 mm / 29.5 in Height 1085 mm / 42.7 in
 

Wheelbase 1460 mm / 57.5 in 

 

CB600F 2007-12 

 

Front Tyre 120/70 ZR17
Rear Tyre

180/55 ZR17

 Length 2090 mm ,82,2 in ,Width 740 mm , 29,1 in . Height 1092 mm ,42,9 in
 Wheelbase 1435 mm ,56,4 in 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

Uzivaj uporedi , to je sa zvanicnog sajta , razlike koje postoje su u 1 cm tacno 10 mm , i rezervoar je 19 l a tezak je 173 kg sa ABS i ima 102 Hp 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

                          Ajde ovako pošto se već dugo po sajtu ganjamo sa timo koji je motor i da li je veći. Ja sam u NS evo ako neko ima raspoložen iz NS a može i bilo gde drugo da se nadjemo stavimo ih jednog pored drugog lepo ih islikamo i stavimo na sajt pa će sve lepo da se vidi. Ja sam pre nekih čini mi se 5 godina pazario 900. Pre toga probao 600 i bio mi malen pošto sam bio tvrdoglav da kupim taj motor drugar uzeo lepo aparat pa me slikao na njemu. Nakon toga odemo da vidimo 900 i opet slikanje naravno i kad smo pogledali slike stvarno veći. Nepunih godinu dana nakon moje kupovine drugar kupi 600 ja opet tvrdoglavo nije to veće stavim motor pored motora i gle čuda veće vidno. Pošto sam pre 3 godine menjao kofer (stavljao veći) uzmem originalne nosače. Skinem moj nosač koji je bio namešten umešto ručke na repu i kažem drugaru evo ti moj nosač i kofer za ručku sa tvog jer sad ja nemam ručku. Skinemo probamo da namontiramo i gle čuda i ručka manja nemože da se nabudži na 900 velika djunta ;). Dam na oglas jabi se momak sa 600 ja mu kažem da će biti veći nosač jer smo probali ali on pazari i namontira naravno morao je da prepravi nosač jer je veći. 

                         Tako da bi sve ovo trebalo da ti da neke putokaze da je 900 ipak veći. Zadnje vile su totalno drugačije. ma vidi kad ih uporediš jednog pored drugog 900 veći i to ti je to. E sad pošto si ti u Barci verujem da tamo ima nekih 900 pa lepo sedi na svoju 600 pa uporedi. Iznenadićeš se koliko ima razlika kad kreneš da ih detaljno pregledaš. A na slikama indentični

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Ovako izgleda na 900 a koliko se sećam modela do 2005 je identična kao na FZ 6 Yamahin odnosno podeseća na pravougaonu cev

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Vlasnik sa Horneta vec tri godine.2002 godiste.Kada sam ga probao(to nije lagan motor)pitao sam se gde nestade ta tezina-Nista lakse u zivotu nisam vozio.Do nekih 5000,mozda malo manje,kao moped,ali posle toga prava transformacija .Cis R motor.Naravno preblem je vetar.Ali ja ne volim mnogo plastike,pa trpim:),kindjurenj i to,brutal,ali ne i voznja.Ide jako brzo sto me ne odusevljava,ali krivine,to je druga prica.Definitivno moze vise nego sto ti ili ja smemo:).Jasam ga kupio cisto na izgled(matorac je,cudno,fan Pobesnelog Maksa:)Kvalitete sam saznao kasnije-potrosnja-kako vozis-normalna 5l.Nenormalna,koliko naspesi to.Ulje menjas pred svaku sezon jer viskozitet gubi i kada motor ne radi. Pouzdana jahajica,ali malo losije trpi padove zbog elasticnih nosaca motora za rad malo udobnosti.Pomogao sam koliko sam mogao,ali trebaipak povesti coveka koji zna kako taj motor trreba da zvizdi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Pozdrav Hornetasi,nadam se da cu i ja uskoro postati vlasnik istog,samo da pametno izaberem krstaricu. Elem,da li mozda neko zna nesto o ovom motoru,jer je dosta daleko od mene?

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/12016867/honda-cbf-600-hornet

 

Naime,izgleda ok,"hvata ga oko", ali postoje nekoliko nedostataka koje sam ucio:

 

1.Izgrebane obe strane motora (dekla,kociona kljesta..itd.) Ne deluje mi po risevima da je teza havarija,ali je neimenovno da je motor bio na zemlji.

2.Dihtung na motoru mi deluje "musavo". Mozda sam paranoican,i slike sa sajta nisu merodovne jer su slabijeg kvaliteta.

3.Hladnjak je iskrivljen,definitivno.Ne strasno,ali postoji neravnina na gornjoj ivici,kao i na samim usisima hladnjaka.

 

Te tri stvake su mi onako primarne,i dosta me koce da odmah krenem na put od 500km. Osim toga,motor deluje skroz ok,samo nisam siguran da li je farban. Naravno,mozda je uzivo druga prica,ali ovo je neki minimum informacija koje sam mogao da izvucim pomocu slika.

 

Ako neko ima savet,ili mozda ispravku gore uocenog,bio bih vrlo zahvalan. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ima malo nelogičnosti...

Boja definitivno nije od modela 2000....

Hornet tog godišta mora da ima prednji točak 17"...ne vidim dimenzije gume.

Crveni umetak iznad nogostupa je te godine unesen kao izmena.

Deluje da ima još uvek originalni zadnji lančanik...a to baš i ne vidim kao neku prednost. Jasno je da tako star motor ne mora da bude u originalnom stanju...ali ipak.

Migavci nisu originalni, zadnje svetlo takodje....izduv naravno.

Vidim da ima originalno crevo zadnje kočnice, na njemu obično piše kada je napravljeno...mislim ako je originalno videće se godina plus je znači i toliko staro, znači za zamenu.

Osnovni, svima poznati problemi na Hornetu, regler, fazni lanac, slavina...na to obratiti pažnju.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Motocikl: gs500,honda hornet

Pozovi lepo tog u Subotici, iznesu mu ta tvoja zapazanja, postavi mu konkretna pitanja u vezi motora i ako budes zadovoljan odgovorima zaputi se u Suboticu, ako te on bude slagao oko necega, neka ti refundira troskove koje si imao da dodjes do njega (moj predlog) 

Mada mi je ovako sa slika dosta sumnjiv taj hornet, pogotovu ako je lancanik star toliko, sta onda misliti o nacinu na koji je odrzavan motor.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Motocikl: gs500,honda hornet
8 minutes ago, pronto said:

Ima malo nelogičnosti...

Boja definitivno nije od modela 2000....

Hornet tog godišta mora da ima prednji točak 17"...ne vidim dimenzije gume.

Crveni umetak iznad nogostupa je te godine unesen kao izmena.

Deluje da ima još uvek originalni zadnji lančanik...a to baš i ne vidim kao neku prednost. Jasno je da tako star motor ne mora da bude u originalnom stanju...ali ipak.

Migavci nisu originalni, zadnje svetlo takodje....izduv naravno.

Vidim da ima originalno crevo zadnje kočnice, na njemu obično piše kada je napravljeno...mislim ako je originalno videće se godina plus je znači i toliko staro, znači za zamenu.

Osnovni, svima poznati problemi na Hornetu, regler, fazni lanac, slavina...na to obratiti pažnju.

Pronto, kad si vec pomenuo slavinu, kako se manifestuje problem sa slavinom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Freewind

@pronto ,stilihon 

Hvala vam na odgovorima,ipak su te specificne informacije znane samo vlasnicima Horneta,tako da svaki savet znaci. Takodje,nikako nisam mogao da znam za lancanik,ako je to zaista tako,onda je defitivno dobar znak da se doticni primerak izbegne. Vizuelno,izgledao je generalno ok,ali cinjenice govore da tu nesto ne stima. 

 

Da,i mene kao i kolegu stilihon-a zanima manifestacija problema..Definitivno je Hornet moj prvi izbor,tako da ove informacije dosta pomazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa nije to nešto što se manifestuje odmah. Pogotovo ne na leru. To apsolutno nije nešto zbog čega motor treba izbeći, jednostavno treba pitati jel' ikada servisirana.

Motor u nekom trenutku počne da se guši jer mu ne dolazi dovoljno goriva u lončiće. Često se sumnja na karburator(e), a u stvari slavina nema dovoljan protok. Nekada to zavisi i od stanja rezervoara...pri kupovini obavezan pogled unutra, ne samo kod Horneta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

@muki17 Zvao sam ja tog coveka za tu Hondu, kaze do prvog aprila je u zemlji posle toga motor nije na prodaju i kaze (laze naravno) da je na njemu sve 100% fabricko i da je motor spreman za sezonu i nema nikakvih ulaganja. Meni bas nije 500km do Subotice nego oko 250, ali ipak ga ne bih gledao. Mnogo mi je sumnjiv taj motor. Pozovi ga, vidi sta ce tebi da kaze, ako nam se price ne poklapaju onda je jos veci lazov (jbg vredjam coveka a i ne znam ga) i zbog toga nemoj da bijes 500km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Nema se sta komentarisati, motocikl u fabrickom stanju sem topa ( mozda ima i originalni ) i mnogo je ljepsi u prirodi nego na slikama , posto isti ovakak ima moj drugar, pa znam. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

drugari može pomoć imam hondu hornet cb 600 f 2002 radio sam karburatore stavio nove svećice nov filter vazduha opro rezervar i samo se ugasio neće više da pali ispred toga ga vozio godinu dana ništa išo ko mećava i odjednom neće da pali stojo par dana kad je hladan upali na par sekundi i drži od 7 do 10 obrtaja i posle toga neće da pali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja