Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor odabrati

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Mackica

Interesuje me koji motor uzeti do 2500e za sledecu sezonu

Izbor:

Yamaha r6 2001-2

Yamaha yzf 600 thundercat

Honda cbr 600 f4i

Honda cbr 600 f4i sport

Najverovatnije bih uvezo iz nemacke posto su kod nas skuplji.interesuje me potrosnja,kvarovi,odrzawanje,pre svega kvalitet,jer zelim kupiti u sto boljem stanju ako je to moguce.i vasa iskustva sa modelima.ako znate jos neki model predlozite.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

koja crna Nemačka, kod nas su jeftiniji, bolje ih održavaju, svi su tu oko 30k prešli + osećaj kod pregovora i rakije posle istih :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Yamaha r6 2001-2

Yamaha yzf 600 thundercat

Honda cbr 600 f4i

Honda cbr 600 f4i sport

 

lepo pita momak koja od ova 4 a ti ga pitas sta je vozio ranije. Zar je to bitno?

 

Ja glasam za hondu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd-Sremcica
  • Motocikl: Yamaha fazer 600 2003.

f4i je bas lep

ocigledno da je kolegi jako bitno sta je srle vozio pre da bi mogao na osnovu svog oooogromnog iskustva da mu da preporuku,koja ce biti najrealnija,ili da ga dobronamerno savetuje da kupi neki motor od 125 ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Markonja, nema potrebe da budes bezobrazan.

A ja se izvinjavam na svom pitanju i necu vise ulaziti u temu ako bas toliko smetam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd-Sremcica
  • Motocikl: Yamaha fazer 600 2003.

Nisam bezobrazan,ali decko je konkretno pitao za 4 motora. Nije pitao za savet u vezi kubikaze,konjaze, tipa motora,a samo pitanje koje si postavio je impliciralo na to da sumnjas u njegovo iskustvo. To nema smisla. Ja se izvinjavam ako sam pogresno razumeo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Realno mi smo tu da savetujemo mladje kolege, bilo trenutne ili buduce. Ja sam samo pitao cisto da okvitno znamo njegovo iskustvo i da mu damo sto bolji savet. A to mogu biti ta 4 motora, skroz otvoreni, sa blokadom ili mozda neka manja verzija istih, na primer 250cc.

Kao sto sam rekao, da imam izbor, uzeo bih CBR-a (jbg, prvi motor u koji sam se zaljubio). :)

Inace uvoz iz nemacke mu i ja savetujem (i ja sam gledao da uvezem nesto), jer je cinjenica da su motori tamo bolje odrzavati, ali ipak je po meni tu najbitniji faktor to sto nisu zadnjih 20 godina vozeni na nasem benzinu. A i za 2500 bas i ne moze kod nas naci neki u pristojnom stanju.

 

EDIT: malo sam pogledao na mobile.de i mislim da ti r6 i cbr otpada (dok ih uvezes i registrujes ode preko budzeta, medjutim videh par thundercat-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Au brate sta ti njega ima da savetujes kad je lepo postavio pitanje koji od ova 4 motora.

I po cemu si ti kompetentan da dajes savete drugima?

Kakve veze ima i da sedne na 600 kao prvi motor, gomila ljudi pocela sa 600 pa nista a uostalom valjda zna sta radi i ima prijatelje i rodbinu da ga posavetuju. Uvek je bolje krenuti od manje kubikaze ali ta prica je sazvakana ovde 100 puta i vec je svi znaju.

I onda na sve to kazes coveku koji ti je lepo rekao (markonja) da je bezobrazan. Pa na sta to lici? Da li bi mu to rekao u lice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Taman se strasti svima smirile i ti sad opet, al neka, bilo-proslo. Ja sam samo pitao, a kasnije i dao savet. Stvarno ne vidim potrebu da se sad bilo ko svadja i vredja.

 

EDIT: aj u stvari j*ebes finocu. Markonja je verovatno vec meni oprostio kao i ja njemu. Ali ajde molim te kad si ti kompetentan da mene vredjas koji me ni ne znas, molim te reci mi sta sam toliko lose uradio da sam zasluzio da me tako napadnes? Ja sam postavio jedno pitanje. Sta je tu toliko lose?

A na tvoje pitanje "sta fali 600cc?' cu ti odgovoriti civilizovano. Fali to jer nema svako blokadu u glavi, a i kad osoba ima blokadu u glavi moze se desiti da nehotice cimne gas i ode mast u propast, sto bi manji motor mnogo lakse podneo jer ga ne bi automatski odvalio po betonu.

A ako sam ja necim uvredio kolegu koji je otvorio temu onda mu se izvinjavam jer mi to stvarno nije bila namera, samo sam hteo da svi imamo kompletne informacije da mozemo sto je bolje posavetovati.

I neka je prica prezvakana 100 puta, ima ovde i clanova koji verovatno nisu videli i procitali tu pricu.

Evo primera, gile kad je dosao je isto hteo velikog R-a, medjutim ljudi su ga lepo odgovorili i uzeo je manji motocikl pa tek kasnije seo na vecu masinu, i eno, i dan danas vozi i nikakav problem nema i sposobniji je za voznju te masine jer ne ispekao zanat na necem slabijem i savladao neke tehnike koje ne bi uspeo tako lako na vecem. Gile ako hoce nek se javi u ovoj temi pa neka i on kaze svoje misljenje.

 

Ni najmanje mi ne pada na pamet da se sa bilo kime vise prepirem u ovoj temi. Ako neko hoce da prica uvek se moze sesti na kafu i caskati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

R6 do 2,5K evra je nabrijano i izdrndano sr*nje, Thundercat IMO nije lepo ostario a F4i je klasika. Mislim da je dilema između Tanderketa i F4i pa koji nađeš u boljem stanju taj uzimaj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Mackica

Vozim sada skutera 125 cm,znam da inace treba da se ide postepeno sa kubikazama,a 600 vozim pola sezone od strica,kada mi dotera,kubikaza nije u pitanju,dosta sam,stalozen po pitanju voznje,i cale me podrzava da uzmem 600 iz razloga sto je skoro cena kao i neka 125-ica mladja.Na mobile.de ima dosta r6 za 2000e ali treba ubosti ocuvan primerak,thundercat je malo stariji ali do 2000e moze da se uzmem bas lep primerak,f4i i f sport su po meni u nemackoj bar na izgled dosta ocuvani a i najvise mi se svidja,a i cena je malo pojaka,pa opet cekam da nesto izleti.Sada nzm dal ima neki kawasaki u tom rangu cene,i da li preporucujete neki model. :)

 

Bullet opusteno,kakva ljutnja,tu smo da se posavetujemo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Eto odlicno, imas iskustva, znaci samo peglaj. :)

Sto kaze kolega, za te pare r6 sve su neke izdrndane (ja naleteo na samo 2 na mobile.de). Tako da to bolje ne, bice vise ulaganja nego uzivanja.

F4 je cbr, honda je to, izdrzljiva :) To bi bilo valjano uzeti. :) Mada mislim da sam u tvom cenovnom rangu naletao najvise na thundercat. :)

A cene kao sto vidis su na sve strane, neko lupi astronomsku a neko lepu postenu, znaci samo sedeti i pecati. :)

 

EDIT: E zaboravih da napomenem, koliko sam skontao citajuci tudja iskustva sa uvozom (ima par tema), to izgleda traje poprilicno dugo. Zato sam i ja odustao od uvoza, jer dok ja skrpim pare pri kraju avgusta i uvezem to nece mi ostati ni jedan dan voznje. Sad koliko to igra kod tebe ulogu, ne znam da li si planirao nesto odmah uvesti ili prvo malo razgledati oglase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Mackica

U zimu mada,gledam cene sada i u zimu proslu mala je razlika,al opet,to mi vreme odgovara,nisam citao to ne znam u cemu je problem,pricao sam sa jednim prijateljem kada bih uzeo za 7 dana bi stigao pa posle carina i sve ostalo,nzm r6 je "R" nece je niko maziti,i hvale je i ne hvale,honda je nekako zadovoljila u svakom smislu sve karakteristike,a thundercat za te pare vrh,a i o njoj sad dosta dobrog cuo.Sada cekam polako zimu da vidim kakvo je stanje,nisam k1 gledao mozda bi i on mogao da udje u izbor. :)

 

Sto se tice honde mislio sam na f4i ili f sport

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Moguce da se promenilo nesto oko uvoza jer su one teme koje sam ja citao poprilicno stare, znaci 2008-09 godina. Dace bog da se moze nesto brzo uvesti. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 807 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ja sam recimo mrzeo Hondu (neopravdano) kao sto mrzim golf-a i ako je dobar auto, zato jer su svi bili "Honda, Honda, Honda" i to me je opasno podsecalo na "Golf, Golf, Golf", kapiras sta hocu da kazem? :)

 

Ali na kraju kada sam je uzeo... poceo sam i ja Honda, Honda, Honda :D. Ja sam takodje hteo da uzmem F4i, mada mi je ovako ispalo da sam uzeo F4. Tako da moj ti je savet da ides na Hondu, bila to F4i, sport, F4 itd... Motor jeste mirniji od tipa R6, malko tromiji na spram recimo R6, ali sa druge strane to je bas i dobro, vise gresaka prasta i ono sto je najbitnije, stvarno je dosta kvalitetan, a dzabe ti raketa koja ne radi i stoji u garazi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

ja sam odma seo na 600cc R-a novije generacije, skuter pre njega nisam vozio, i zazalio sam, jer mi fali snage na izlasku iz krivine *(lazem, ne fali, ali ne volim da drzim motor na 11k obrtaja u krivini) i generalno moram da ga vrtim preko 8k obrtaja da bi isao kako treba a to smara. vec je u planu nova 750 ili 1000, lomim se. a sad najbolji savet koji ce neko da ti da na forumu, skupi 3000 eura i pocni da gledas po oglasima motore koji su u ceni do 4000 eura i zovi ljude. tako ces najbolje proci, veruj mi. 2500eu je suma koja se opusteno odbija danas u kupovini motora. 3k ce vec da uzme neko ko je u frci.

evo ti primer

http://www.polovniau...80/suzuki_gsxr/

motor za dve klase bolji od svih koje si naveo, samo 500 eu vise. i dajem glavu da bi spustio lik cenu na 2800 jer mu hitno.

i jos jedna vrlo bitna stvar, nemoj da mislis da su ti Rovi po nemackoj bolji od ovih sto se prodaju ovde, njima je dusa vadjena

jos vise bas zbog boljih puteva, a motor nije auto pa da mu strada ovo/ono zbog loseg puta, pa jos R, ti si prisiljen da ides sporo ako je los asvalt, veruj mi. jedino sto je realno je da su ti motori MOZDA bolje citaj (*redovno) odrzavani, ali debila ima svuda, i ne mora da znaci da ljudi koji voze motor u stvari vole motor. ovde mozes da kupis dosta bolji motor za manje para i mnogo manje cimanja.samo pametno, razmisli pre kupovine. pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja