Jump to content

Moto Zajednica

Pripreme za NAVAK

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Aprilia atlantic 125

Udjite u Pecince i tamo imate pravog goriva na Nis pumpi i imate euro bmb98 :P a imate i 2 picerije, mesaru pa lepo jedite a ne da prezivljavate na bonziti i vocu...i nemojte puno da napadate konobarice u tom bircuzu kod Kojice, kad se budete vracali za Bgd u Prhovu s desne strane imate jos zanimljiviji bircuz Bolji zivot :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova

Na kompresoru nije radio merač pritiska tako da treba poneti.

 

Malo je bezveze da ljude savetuje neko ko nije bio u centru NAVAK bar godinu dana i pise sta ima i sta nema. Mungos,Kata ili Jelena ce to mnogo bolje reci. Da li je falilo ista ove godine, da li je bila ijedna primedba na bilo sta (osim prica o asfaltu)?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Meni fali samo 100€ za NAVAK, ostalo je sve OK, verujte. Znate da ostajete ceo dan i ponesete kao i bilo gde drugo da idete. I da nemate merač pritiska neko će vam dati a tako isto i pumpu ili kompresor :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Malo je bezveze da ljude savetuje neko ko nije bio u centru NAVAK bar godinu dana i pise sta ima i sta nema. Mungos,Kata ili Jelena ce to mnogo bolje reci. Da li je falilo ista ove godine, da li je bila ijedna primedba na bilo sta (osim prica o asfaltu)?

Realno gledano "priča o asfaltu" je najveći nedostatak i to je čini mi se najteže popraviti.

Jednostavno nema gripa pa nema ni brzine

Moguće da je tog 1.09 nešto bilo po stazi (prašina) što se golim oko ne vidi, ujutru u 10h je bilo samo da sačuvaš živu glavu a popodne dosta bolje ali daleko od toga kako bi trebalo da bude za neku agresivniju vožnju.

Ok znam za namenu Navaka tako da ne mora da se ponavlja priča oko abrazivnosti asfalta.

 

Takođe šta sam primetio na prvim "S" krivinama posle šatora tačno u apexu po dužini u pravcu kretanja naliven rekao bih bitumen, to na ulici u nagibu zna da bude jako klizavo, za Navak ne mogu da komentarišem jer sam bio daleko od nagiba gde može da bude ozbiljne reakcije na bitumen a i gledeo sam da ga promašim jer ionako se nisam kretao kako bih mogao.

Interesantno je da je najbolji osećaj bio u šikani sa gumama na povratnom pravcu, tu se zaista kočilo i prolazilo vrlo dobro sa ranim dodavanjem gasa na izlazu jer širina staze kasnije dozvoljava da se ode široko a ne remeti putanju za desnu krivinu pred šatorom.

Kako i zašto samo u toj šikani nemam pojma...

 

To je moj utisak od TD 1.09.2013, očekivao sam da to bude drugačije

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova

Meni fali samo 100€ za NAVAK, ostalo je sve OK, verujte. Znate da ostajete ceo dan i ponesete kao i bilo gde drugo da idete. I da nemate merač pritiska neko će vam dati a tako isto i pumpu ili kompresor :aha:

 

merac pritiska ima, kompresor ima, struja za grejace ima, frizider ima, hladovina ima... sve ostalo su prazne price. Ima i pumpa ali nema dozvolu za maloprodaju fizickim licima tako da za TD koji je trebalo preko BJB da bude ceo organizovan moglo je i to. Pisao je Pablo o tome prosle godine ali to je drugo pitanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova

Malo je bezveze da ljude savetuje neko ko nije bio u centru NAVAK bar godinu dana i pise sta ima i sta nema. Mungos,Kata ili Jelena ce to mnogo bolje reci. Da li je falilo ista ove godine, da li je bila ijedna primedba na bilo sta (osim prica o asfaltu)?

Realno gledano "priča o asfaltu" je najveći nedostatak i to je čini mi se najteže popraviti.

Jednostavno nema gripa pa nema ni brzine

Moguće da je tog 1.09 nešto bilo po stazi (prašina) što se golim oko ne vidi, ujutru u 10h je bilo samo da sačuvaš živu glavu a popodne dosta bolje ali daleko od toga kako bi trebalo da bude za neku agresivniju vožnju.

Ok znam za namenu Navaka tako da ne mora da se ponavlja priča oko abrazivnosti asfalta.

 

Takođe šta sam primetio na prvim "S" krivinama posle šatora tačno u apexu po dužini u pravcu kretanja naliven rekao bih bitumen, to na ulici u nagibu zna da bude jako klizavo, za Navak ne mogu da komentarišem jer sam bio daleko od nagiba gde može da bude ozbiljne reakcije na bitumen a i gledeo sam da ga promašim jer ionako se nisam kretao kako bih mogao.

Interesantno je da je najbolji osećaj bio u šikani sa gumama na povratnom pravcu, tu se zaista kočilo i prolazilo vrlo dobro sa ranim dodavanjem gasa na izlazu jer širina staze kasnije dozvoljava da se ode široko a ne remeti putanju za desnu krivinu pred šatorom.

Kako i zašto samo u toj šikani nemam pojma...

 

To je moj utisak od TD 1.09.2013, očekivao sam da to bude drugačije

 

Ne sporim nista sto je receno jer brza dva tocka od skutera ne vozim. U tom smisli sve sto kazem uzecemo sa rezervom. Ipak, ako je sve tako kao sto pises ne znam kako da objasnim cinjenicu da su od postavljanja novog asfalta svi rezultati testova kocenja koje sprovodimo nestvarno dobri. Kako da objasnim da jedna Dacia Logan sa 100km/h sad koci na 35 do 38 m kad je rezultat od 33 do 35 do juce bio rezervisan za Ferari ili kad jedan Auris, Golf ili Mazda 3 do juce koce sa 100 na 39 do 42 m a sada na 35 do 36 m. Ako je grip toliko los kako onda dobijamo ovo. Kako u dugackoj desnoj dobijamo vrednosto bocnog ubrzanka sa pojedinim sportistima i preko 1.3G. Dakle, ponavljam, ne sporim nista sto je receno samo ovo sto gledam svaki dan se nikako ne uklapa u to. Inace, da apsolutno da ovo nike trkacki asfalt kao na Hungaroringu ali ce apsolutno gume da izdrze ceo dan i da se ponovo voze kuci (manji trosal za sve koji nisi profi, a oni sto jesu nece nam zameriti)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@ Mladen Alvirović

 

Nisam siguran da možemo da poredimo auto i motocikl jer su kontaktne površine i profil guma totalno drugačiji a ako krenemo u tom pravcu otvaramo pandorinu kutiju sve do zakona fizike šta jedno a šta drugo vozilo drži u krivini.

 

Ovde je jednostavno stvar u subjektivnom osećaju, motocikl se vozi onoliko brzo koliko ti to dozvoljava asfalt, gume, adekvatno podešeno vešanje i umeće vozača. Ima tu još poneki faktor ali ovde nije relevantan.

Subjektivan osećaj na Navaku je takav da nemaš poverenje u grip asfalta nego je večita borba da budeš dovoljno brz i tražiš gde je gornja granica a da ne padneš.

 

Ovo nije samo moj utisak već utisak pretežno momaka koji su se pomerili na druge staze kao što je Serres, Euroring, Hungaroring.

 

Ako se dobro sećam niko nije imao primedbe pre postavljanja poslednjeg sloja asfalta, niti jedan komentar na grip asfalta.

Kada ste postavili poslednji sloj oni koji su probali odmah se imali komentar da asfalt ne "drži" kao ranije gde ste vi rekli da ne mogu cisterne da operu asfalt i da se sve hemijske reakcije koje treba da se odigraju odmah tako i odigraju, pale su i kiše, prošla jedna zima i grip je takav kakav je.

 

Argument da Navak asfalt "čuva" gume možda nekome odgovara a nekome to ne može da bude kompromis za lošiji grip.

Verujem da je zato i došlo do filtracije ljudi koji su spremni da koriste Navak.

 

Sve u svemu Navak kao objekat i mogućnost korišćenja TD je nešto veoma pozitivno što nam se desilo u poslednje vreme i ima tu prostora za Moto obuku, treninge, TD i drugo ali možda ne za svakoga. I to je korektno.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Na kompresoru nije radio merač pritiska tako da treba poneti.

 

Malo je bezveze da ljude savetuje neko ko nije bio u centru NAVAK bar godinu dana i pise sta ima i sta nema. Mungos,Kata ili Jelena ce to mnogo bolje reci. Da li je falilo ista ove godine, da li je bila ijedna primedba na bilo sta (osim prica o asfaltu)?

Vidiš datum kad sam to napisao?

Bio sam prošle godine u septembru i nije radio merač. Prvi td ove godine je bio 18.5. (i bio sam na njemu), pet dana posle tog posta pa nisam ni mogao da znam da li ste popravili to.

U svakom slučaju je bolje da se nosi merač nego da se ne nosi jer možeš da proveriš pritisak odmah posle vožnje bez odlaženja do kompresora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Treba da se probaju neke endurance gume! Na klizavim stazama često bolje drže ili predvidljivije proklizavaju od race slikova. Ja sam prošle godine probao ali su već bile dosta rabljene (dodoše na stariom asfaltu je isti taj par držao propisno). Šta god da je uzrok ostaće tu dok se asfalt ne pohaba a onda će, nadam se, da stave neki koji drži i ne haba gume. Ovim redosledom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

@tocrank

 

Ne pije vodu, ja sam probao. Sa njima guma ostaje nova, ne trosi se ali kliza mnogo.

Sa race gumom manje kliza ali nova guma je gotova za 4 sesije. Krece da spinuje i kida gumu. Kako god nastelujes ogibljenje guma izgleda kao kada bi uzeo noz i pravio horizontalne rezove. Ovo je problem sa Pirelijem supercorsom, Bridgestonom bt003 pro i dunlopom gp211.

Slikove nisam vozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja