Jump to content

Moto Zajednica

Garmin ZUMO 500/550 i ugradnja na DL1000

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Potpuni copyright na ovaj text (ne na ideju, jer je vec vidjena) ima Igor Bujanovic (registrovan je i na nasem forumu kao IB)

 

Pa da krenemo:

 

Ideja nije orginalna - IMHO idealno mjesto za ugradnju nosaca za ZUMO GPS navigatore na DL1000/650 MK4+.

 

1. Mjesto za RAM mount:

 

IMG_5725.jpg

IMG_5724.jpg

IMG_5726.jpg

 

2. Napajanje ispod maske vjetrobrana, busenje nije potrebno:

 

IMG_5723.jpg

 

3. Vracanje dijelova na svoje mjesto:

 

IMG_5727.jpg

IMG_5728.jpg

IMG_5741.jpg

 

4. Napajanje:

 

IMG_5739.jpg

 

5. Izgleda lijepo i prilicno je funkcionalno jer smjesta GPS na idealno mjesto ispred vozacevih ociju. Ne treba pomicati glavu ako se zeli provjeriti satus GPS-a:

 

IMG_5733.jpg

IMG_5735.jpg

IMG_5737.jpg

IMG_5742.jpg

IMG_5743.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Jedini prolem s ovom instalacijom je ukoliko se koristi Suzuki sportski vjetrobran. On je prilicno nizi i ostavlja manje manevarskog prostora od originalnog tako da se nosac more zarotirati 90 st. kako bi se mogao pricvrstiti ZUMO:

 

IMG_5776.jpg

IMG_5777.jpg

 

Matica za pricvrscivanje gleda prema dolje:

 

Ja nemam bas pijanisticke prste pa svejedno uspijevam bez poteskoca pricvrstiti maticu za manje od minute. Osobno mi se jako svidja pozicija ZUMA a funkcionalnost dobro provjerio u praksi:

 

IMG_5751.jpg

IMG_5752.jpg

IMG_5754.jpg

 

Jos fotografija:

 

IMG_5757.jpg

IMG_5768.jpg

IMG_5769.jpg

IMG_5772.jpg

IMG_5774.jpg

IMG_5775.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

inace ZUMO 550 je najverovatnije najkompletnije bilo sta sto sam u zivotu kupio. Apsolutno sve sto vam treba dolazi uz njega. Kit za ugradnju na motor (svaki!), drzac za kada ga koristite u kolima, punjaci, kablovi...kad sam krenuo da vadim iz kutije...nema kraja. Evo ovako to izgleda:

 

(nisam ja slikao, slika je sa neta)

 

404.jpg

 

I na kraju...ovo je moj...verzija za lepo vreme:

 

Ouzmd_dsc00014db2.jpg

 

i verzija za zimu:  ;D

 

har0g_dsc00015wd4.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

inace ZUMO 550 je najverovatnije najkompletnije bilo sta sto sam u zivotu kupio.

 

Cekaj....zasto pises u jednini,ljude te nece pravilno shvatiti....zar nisi kupio DVA  ??? :o ;) .....jel to onda Zumo 1100  ;D ;D....ili je verzija za vozaca i suvozaca  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Sjajno! Mesto je bolje od dva zamišljena!

 

Naime, uz Garmin zumo dolaze setovi za montažu na prečku kormana (dva "U" vijka sa maticama koji obuhvataju prečku) i za montažu na hmmm... uslovno rečeno ručicu kvačila. Zapravo u kompletu su dva para vijaka koji menjaju originalne vijke za pričvršćivanje ručice kvačila (u zavisnosti od motora).

 

Ta dva rešenja su sasvim solidna, a zumo je za 10-ak minuta spreman za upotrebu. Malo mi je samo sumnjivo da li je to mesto Djuro dovoljno zgodno (blizu) za pipanje po ekranu (naravno dok si zaustavljen pored puta ili na semaforu)? Moj zumo je postavljen na prečki volana (BMW F 650 ST), tačno na sredini i taman mi je na dohvat ruke. Da je postavljen kao kod tebe bojim se da bi mi desna ruka na kraju sezone bila duža 10-ak santimetara od leve ;)

 

MOTOMAGAZIN800x600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

u pravu si, treba malo da opruzis ruku, ali je mesto stvarno zgodno i ne zahteva skoro nikakvo skretanje pogleda sa puta dok ovo sa montazom na precki ipak da. S obzirom da u Zumo mnogo vise gledam nego sto ga "pipkam"  ;D , bar u voznji, onda mi je ovo resenje skroz dobro.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

u pravu si, treba malo da opruzis ruku, ali je mesto stvarno zgodno i ne zahteva skoro nikakvo skretanje pogleda sa puta dok ovo sa montazom na precki ipak da. S obzirom da u Zumo mnogo vise gledam nego sto ga "pipkam"  ;D , bar u voznji, onda mi je ovo resenje skroz dobro.

 

Nemam ništa protiv! Već sam rekao: sjajno! :D

 

Ima još jedan detalj, nisam sa slike najbolje shvatio kako si rešio napajanje? Naime, postoje dve varijante koje imaju i za i protiv:

 

Varijanta A

Napajanje ide direktno na kleme i uređaj je uvek "na struji". Ovo rešenje je recimo Dejvidu zgodnije zbog dužih putovanja i kraćih zastoja na tim putovanjima. Kako on kaže, nervira ga da stalno potvrđuje da hoće da zumo nastavi da radi na bateriji kada ugasi motor...

 

Varijanta B

Napajanje je vezano sa davanjem kontakta na motoru. Ovo rešenje je meni mnogo zgodnije jer me mrzi da uređaj gasim svaki put kada parkiram motor. Lakše mi je da ga pustim da se uspava nakon 30 sekundi, ukoliko mu ranije ne kažem: da ugasi se! :)

 

Obe varijante su ok, stvar je subjektivna pa odaberite šta vam se više sviđa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

jos uvek nisam resio. Obe varijante su u igri, ali ce verovatno da pobedi ova tvoja :)

 

Nego, kako nabijes kacigu preko onog bluetootha?

 

Lako! Sunđer (ili šta je to već) je dovoljno fleksibilan da me uopšte ne žulja! Ovaj Jabra 250 model je idealan za ispod kacige jer ima taj produžetak za mikrofon. Mikrofon taman viri van postave kacige i omogućava dobar zvuk. One standardne varijante što izgledaju kao budžice su prvo debele za postavljanje u kacigu jer pritiskaju uši. Druga stvar koja je nezgodna kod njih je da mikrofon ostaje ispod sunđera pa te sagovornik ništa ne čuje.

E sad... ja imam drugi problem sa tim gadžetom. On nema gajtan (normalno kad je bluetooth ;) ) pa je time, za mene ovakvog spetljanog kakav jesam, idealan da ga izgubim negde u travi. A potrefilo se da sam baš tada nešto požurio da stignem drugare pa nisam hteo da se bakćem i sa postavljanjem uređaja... elem tek posle 50 km i to kod kuće sam ukapirao da mi fali :(

Od tada sam razvio drugi sistem... zumo ima 2,5 mm konektor za mikrofon i klasičan 3,5 mm za slušalice. Najobičnije A4 Tech slušalice sa mikrofonom i adapter sa 3,5 na 2,5 mm (za mikrofon) mi rade posao savršeno, a daju i jednu dimenziju više: imam stereo zvuk. Ima i manu, koja se u mom slučaju ispostavila kao prednost: veza je žicom. To mi omogućava da ih ne izgubim  ;D Iako je to u ovom slučaju skroz nevažno jer koštaju (bar kod mene u radnji) celih 350,00 Din (slovima: tristopedeset dinara).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

jos uvek nisam resio. Obe varijante su u igri, ali ce verovatno da pobedi ova tvoja :)

 

Sad cu da se izbodem.... ;D zna Djurica zasto..... :-X

 

Napajanje je reseno onako kako to rade oni, za koje je elektrika na motoru ''Spansko selo''  ;) ;D - napajanje direktno na kleme. Hvala Bogu, dali su dovoljno dugacku zicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Koliko je taj Zumo 550, i StreetPilot 2820 sa mapom srb ?

 

Izvoli Mikele:

 

d4ilg_36827240vo0.th.jpg

 

a SCG Route je nesto preko 10.000din, Adria Route isto

 

Fala chika Djuro !  :)

hmm znaci Zumo ! ok kome treba garmin GPSmap 60cs ??  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Razlika između zumo 500 i 550 u tri rečenice:

 

- zumo 500 ima manje interne memorije pa mu nije cela Evropa u memoriji već deo (rešivo ubacivanjem SD kartice od 2GB za 20-tak EUR)

- zumo 500 nema auto nosač (u kojem je ugrađen mikrofon i zvučnik za navigaciju, slušanje MP3 muzike i Bluetooth telefoniju)

- zumo 500 dolazi sa DVD-jem cele Evrope (koja se lako prebacuje na SD karticu iz prvog stava) a zumo 550 sa preinstaliranom kompletnom Evropom.

 

TO JE SVE!

 

- SCG Route (trenutna verzija 1.5) 10.903,00 Din na CD-u i može da se koristi samo na uređaju za koji je otključana.

- Mobile XT SCG Route bundle (trenutna verzija 1.5) 12.886,00 DIn na mikro SD (sa adapterima za mini i full SD) i može da se koristi na bilo kom Garmin GPS uređaju koji prima SD kartice i ima mogućnost prikaza kartografije, ili što je još zanimljivije, na bilo kom mobilnom telefonu, PDA uređaju ili Palm-u (uz uslov da ima ugrađen ili eksterni GPS uređaj).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Resen problem !!! fala !  :)

 

I sta si odlucio? Jel si nindza ili mindza?  ;D

 

Paa mindz brate !  ;D ;D ;D

500 je sasvim ok !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Resen problem !!! fala !  :)

 

I sta si odlucio? Jel si nindza ili mindza?  ;D

 

Paa mindz brate !  ;D ;D ;D

500 je sasvim ok !

 

 

Odličan izbor gospodine ;) Hoćete za ovde ili za poneti? Koji biste preliv? SCG Route, Adria Route ili oba?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja