Jump to content

Moto Zajednica

Sredjivanje plastika

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Derbi rabasa

Dobar dan,dobro jutro,dobro vece svima,imam jedno pitanje i jednu dilemu,posto sam rastavio moj Derbi i vazu i sve metalne delove odneo na farbanje u firmu,to mi nije bio problem zato sto radim bravariju,ali sada neznam sta da radim sa plastikama,treba skinuti staru boju zato sto je pocela da se guli i treba ih srediti i ofarbati,na jedno dva mesta su malo i napukle,dali ima neko neki predlog ili neko mozda zna kako bih ja to mogao da sredim da izgleda bogovski,unapred hvala.1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Dobar dan,dobro jutro,dobro vece svima,imam jedno pitanje i jednu dilemu,posto sam rastavio moj Derbi i vazu i sve metalne delove odneo na farbanje u firmu,to mi nije bio problem zato sto radim bravariju,ali sada neznam sta da radim sa plastikama,treba skinuti staru boju zato sto je pocela da se guli i treba ih srediti i ofarbati,na jedno dva mesta su malo i napukle,dali ima neko neki predlog ili neko mozda zna kako bih ja to mogao da sredim da izgleda bogovski,unapred hvala.1care.gif

 

pukotine mozes da saniras kvalitetnim super lepkom i kako ga stavis preko njega sodu bikarbonu presipaj da ocvrsne , i nadji neki dvokomponentni lepak preko toga zalepi, tako sam ja stare plastike lepio nema teoretske sanse da se unisti o5. Onda sve lepo presmirglaj ali nanesi prko git jer se farba skida postepeno uvek...( poslusaj ovaj savet zato sto mi komsija koji radi limariju i ostale estetske sitnice na kolima medju najboljima u srbiji ovo ti najlakse resenje da zalepis, afarbe sto se tice da nebi ispucala o5..)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

preko cele povrsine, mozda si primetio na nekim automobilima gde se ljusti farba na branicima i ispod je crna mat boja, to je zato sto fabrike ne nanose git, kad naneses bolje se primi farba, nanesi spric git pre toga lepo presmirglaj celu povrsinu i svuda nanesi i to je to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Dzony dobar si decak al pola sto si rekao su gluposti :)...

 

Prva greska plastika se obavezno vari jedino je to pravo resenje,tako se moj komsija pravo pametan pa ispucale branike na alfi 156 lepio super lepkom,kad je sve to popucalo i doneo da mu zavarim prvo sam ga naterao da poskida te ostatke lepka pa tek tada sam hteo to da mu uradim...

 

Farba se skida kad nije odgovarajuca podloga nije nanesena pre farbe,spric git je samo jedna od podloga,i ne ide bas na sve materijale,u stvari moze,ali pre njega mora se nesto nabaciti,tipa plastik prajmer i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Derbi rabasa

Imam jos jedno pitanje uvezi varenja plastike,dali mozda mogu pukotine na plastikama da se saniraju topljenjem plastike lemilicom?i posle spric git,smirgla plastik primer i farba,dali je tako nesto moguce,cuo sam da su neki i tako lepili plastiku,lemilicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Moze i uredjaj za varenje plastike radi na istom principu kao lemilica,tj isto topli plastiku,samo je razlika sto se dodaje plastika iz plasticnih elektroda i sto mozes da podesavas tempereaturu,jer postoje vise vrsta plastika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Da ne otvaram novu temu. Gde mogu da nadjem abs elektrode, treba mi samo neki komad, Na netu sam nasao ali se prodaje samo 250 gr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Možda ne moraš da juriš elektrodu, mnogi branici su bili od abs-a, pa ako nađeš polomljen..

Za fordove, ali originalne znam da jesu, druge proveri.

Ratkapne su takođe dobre, jer na njima sa unutrašnje strane piše ako su abs..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Videh temu pa da pitam :)

 

 

Cime je najbolje namazati plastiku kofera koja je izbledela na suncu ?

 

Postoji li nesto sto bi joj vratilo svezu crnu boju ?

 

Slika je sa neta ...

 

 

IMG_0745.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Videh temu pa da pitam :)

 

 

Cime je najbolje namazati plastiku kofera koja je izbledela na suncu ?

 

Postoji li nesto sto bi joj vratilo svezu crnu boju ?

 

Slika je sa neta ...

 

 

IMG_0745.jpg

http://www.ocistilako.rs/tecni-imalin-za-obucu

Ako je kvalitetan imalin i kad kofer lepo upije, kao nov je (bolje je kada je malo viša spoljna temperatura).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Videh temu pa da pitam :)

 

 

Cime je najbolje namazati plastiku kofera koja je izbledela na suncu ?

 

Postoji li nesto sto bi joj vratilo svezu crnu boju ?

 

Slika je sa neta ...

 

 

IMG_0745.jpg

Arexons Rinnova Spoiler Nero, daje sjaj , odlično farba plastiku, košta 600 dinara, samo prvo odmastite površinu.

Ima u Delmax-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
On 2/3/2017 at 2:49 PM, Šumadinac said:

http://www.ocistilako.rs/tecni-imalin-za-obucu

Ako je kvalitetan imalin i kad kofer lepo upije, kao nov je (bolje je kada je malo viša spoljna temperatura).

tako je, probao sam juce taj recept, namazao tecnim sredstvom za cipele(ono sa sundjerom), prenocilo, upilo..jutros nekom krpom izglancao, ko novi..nije bas za profi reparaciju ogrebotina, ali koferi izgledaju mnogo bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kad smo vec dotakli temu varenja plastike, a da ne otvaram novu temu. Bosch fen za varenje plastike. https://www.bosch-professional.com/rs/sr/products/ghg-20-60-06012A6400

Jel ima neko iskustva sa ovom mašinom? Jeftinije je pet puta od od leister fenova, a opet računam i Bosch je ozbiljna firma. Plus ima tri godine garancije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja