Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia sr50 Ditech

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr50 Ditech

Pozdrav svim clanovima, upravo sam se registrovao, treba mi pomoc...

Imam Apriliu sr50 Ditech 2001god, vodeno hladjenje, koja je full radila i odjednom stala...

Bile su mi lose karike i odjenom je stao, masina otvorena i zamenjen ceo klip sa karikama, naravno obradjen cilindar...

E sad, ovako, pumpa za gorivo je nova, zamenjene karike i klip, stavljen nov akumulator, sipano novo ulje Motul scooter expert 2t, svecica baca varnicu, alnaser vergla, vrti, vergla, ali ne daje nikakve znakove da ce upaliti... Ne znam sta bi moglo da mu bude...

Koliko se secam ranije, kada dam kontakt i kada pocne pumpa da radi svetli mi ona lampica 'injection check' i kada pumpa odradi svoje, lampica se ugasi, ali sada se ne gasi, a pumpa radi, proveravao sam, baca gorivo odlicno....

Znaci, sve je ok, ali on ne daje nikakve znakove da ce upaliti...

Zanima me jel neko moze da predpostavi sta mu je, da li da ga kacim na kompjuter, da li ce izbaciti sta mu je ???

Molim odgovore, jer mi je vise muka od njega... Hvala unapred !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Proveri da li uopste stize gorivo do cilindra. Ako verglas i ide gorivo on mora da upali,a ako verglas i svecica je suva,to znaci da gorivo ne dolazi do cilindra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr50 Ditech

Svecicu smo vadili par puta, i mokra je, e sad mislim da je vise mokra od ulja, a ne od goriva... Sta onda moze da bude ako ne dolazi do cilindra ?

 

I da, vadili smo crevo koje ide iz pumpe, znaci odlazno, i prolazi gorivo, to znaci da je pumpa skroz ok, ali sta dalje moze da bude ? I ta lampica zasto mi se ne gasi kada pumpa odradi svoje, jel mora on nesto da se resetuje, sta vec ?

Promenio član BobanBg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Onda definitivno ima neku gresku,tu ce morati da se javi neko ko ima iskustva sa DI-TECH skuterima... Ja sam slab na tom polju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr50 Ditech

Hvala Aleksandre...

 

Jel moguce da niko ne moze da predpostavi sta mu je i da napise svoje misljenje ?

Ne znam da li da skidam diznu, da vidim da li ona radi, da je nosim na ciscenje, jer je mozda zaglavila,, jer skuter nije paljen godinu dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr50 Ditech

Ljudi, skidao sam diznu, nosio kod coveka koji cisti dizne, ocistio i proverio, radi kao nova, vratio je na skuter, ona nece da baci gorivo kroz nju !

 

Jel moguce da postoji neki prekid u zicama koji daje dizni kontakt da radi, onaj dzek ili tako nesto ???

 

Jer kod ovog radi, a kod mene ne, i ne gasi lampu "injection check", kada prestane pumpa da radi... Pumpa proverena, radi i ona, ,stavljena je nova pre godinu dana....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
On 28.4.2013. at 3:15, BobanBg je napisao:

Pozdrav svim clanovima, upravo sam se registrovao, treba mi pomoc...

Imam Apriliu sr50 Ditech 2001god, vodeno hladjenje, koja je full radila i odjednom stala...

Bile su mi lose karike i odjenom je stao, masina otvorena i zamenjen ceo klip sa karikama, naravno obradjen cilindar...

E sad, ovako, pumpa za gorivo je nova, zamenjene karike i klip, stavljen nov akumulator, sipano novo ulje Motul scooter expert 2t, svecica baca varnicu, alnaser vergla, vrti, vergla, ali ne daje nikakve znakove da ce upaliti... Ne znam sta bi moglo da mu bude...

Koliko se secam ranije, kada dam kontakt i kada pocne pumpa da radi svetli mi ona lampica 'injection check' i kada pumpa odradi svoje, lampica se ugasi, ali sada se ne gasi, a pumpa radi, proveravao sam, baca gorivo odlicno....

Znaci, sve je ok, ali on ne daje nikakve znakove da ce upaliti...

Zanima me jel neko moze da predpostavi sta mu je, da li da ga kacim na kompjuter, da li ce izbaciti sta mu je ???

Molim odgovore, jer mi je vise muka od njega... Hvala unapred !!!

Jel si uspeo na kraju, sta je bilo posto ja danas imam isti problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Odes da ti urade dijagnostiku, ocitavanje greske pa Boga molis da nece mnogo boleti finansiski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

E ovako ako je radila da kažemo da 99% komp nije.. deluje mi kao TPS senzor gasa tj. Klapne gasa ili ti nije uskladjen ili je crkao...desava se da i upali ali radi na leru čim doda gas ugasi se jer sajlom otvoriš klapnu i mašini daš vazduha a senzor ne pošalje signal u komp da da pojačanu dozu goriva i samim tim se i ugasi jer je smeša prebogata vazduhom a nema goriva. Ili neće da upali uopšte. Ako neće uopšte onda se mreža kvara širi na pumpu goriva (nije dovoljan pritisak pumpe) ili kompresor zeza nema dovoljan pritisak. (u redjim slučajevima) ako ti je svećica vlažna znači gorivo dobija i ako imaš varnicu mora upaliti ili bar dati znak paljenja a tad proveri TPS senzor klapne gasa. 99% da te on zeza. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja