Jump to content

Moto Zajednica

Balansiranje guma ???

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 952 postova

Ja gume ne balansiram kod vulkanizera, izbegavam i da ih montiram tamo ako mogu sam. Točak od motora uvek prilikom montaže stavim na osovinu znaci bez otpora lanca i klešta pa vidim ako je izraženo padanje u neku tačku nalepim tegove ili je izduvam i zarotiram dok se to približno ne izniveliše, vulkanizerima i njihovim mašinama ne verujem, puno seru a ništa ne znaju, od tog jednostavnog zanata napravili nauku i onda vidiš da guma pušta na falcu ili trese pored sveg njihovog iskustva i digitalnih balanserki. Kao i reglaža, pomoču štapa i kanapa uvek ispadne bolje nego sa njihovom tehnikom i nepismenim osobljem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom
Ja gume ne balansiram kod vulkanizera, izbegavam i da ih montiram tamo ako mogu sam. Točak od motora uvek prilikom montaže stavim na osovinu znaci bez otpora lanca i klešta pa vidim ako je izraženo padanje u neku tačku nalepim tegove ili je izduvam i zarotiram dok se to približno ne izniveliše, vulkanizerima i njihovim mašinama ne verujem, puno seru a ništa ne znaju, od tog jednostavnog zanata napravili nauku i onda vidiš da guma pušta na falcu ili trese pored sveg njihovog iskustva i digitalnih balanserki. Kao i reglaža, pomoču štapa i kanapa uvek ispadne bolje nego sa njihovom tehnikom i nepismenim osobljem.

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

U MotoGP-u gume balansiraju old school. Neko se u temi posebno angazovao da dokaze da je balansiranje glupost. Nije glupost. Licno,samo prednju balansiram.

 

 

pa1093428.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

U MotoGP-u gume balansiraju old school. Neko se u temi posebno angazovao da dokaze da je balansiranje glupost. Nije glupost. Licno,samo prednju balansiram.

 

 

pa1093428.jpg

Potpuno se slazem sa tobom. Imam isti uredjaj kao na slici, malo sporo, ali bez greske! pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Danas odradjeno blanasiranje,na stari nacin (Moto GP) he,he...

Cena 200 rsd po gumi....

Hvala svima na savetima,moze lock na temu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Danas odradjeno blanasiranje,na stari nacin (Moto GP) he,he...

Cena 200 rsd po gumi....

Hvala svima na savetima,moze lock na temu...

Kazi gde si radio mozda nekome jos i zatreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Vulkanizerska radnja VELJKO, ul. Starca Vujadina Smederevo(siguran sam da vecina Smederevaca a i okoline znaju za njega ali evo da se nadje)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ja moje nisam balansirao,posto mi je vulkanizer trazio samo za balansiranje 1500 dinara u Negotinu + za montiranje 500!Samo za jednu gumu!Koliko je ta usluga kod vas? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Kod mene u Vranju, montaza i balansiranje 250.00 din po tocku, samo sto sam ja sam skidao tocak zimus pa nisam odvezao motor, samo balansiranje 150.00 din. Mozda bi nesto vise uzeo da je skidao tockove :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ma ja sam mu odneo skinute tockove,bez guma posto sam lakirao felne!Samo namestanje i balansiranje jednog tocka 2000!Normalno,kulturno sam mu rekao da jede g..na i otisao kod drugog koji nema balanserku za moto gume i namontirao.Gume su stare,stavio sam ih cisto da motor bude na tockovima a ne na nosacima,mada mogu jos jednu sezonu ali bez ludiranja! Kad budem kupio nove,onda cu mozda i da prsnem te pare,ali kod drugog vulkanizera,kod ovog necu za inat! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

U MotoGP-u gume balansiraju old school. Neko se u temi posebno angazovao da dokaze da je balansiranje glupost. Nije glupost. Licno,samo prednju balansiram.

 

 

pa1093428.jpg

Potpuno se slazem sa tobom. Imam isti uredjaj kao na slici, malo sporo, ali bez greske! pozz

 

7_zps0455bab7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

U MotoGP-u gume balansiraju old school. Neko se u temi posebno angazovao da dokaze da je balansiranje glupost. Nije glupost. Licno,samo prednju balansiram.

 

 

 

 

.... Nećemo da ga imenujemo, sam će da se prepozna...

 

Pa de si do sad - da mi držiš stranu. Barem pola. Prednju polovinu. Za zadnju će valjda da se javi neko drugi... Nego - što ne balansiraš zadnju? Jel' ni kad trese? Pa ti si gori od mene...

 

Premišljam se nešto - čovek mora da shvati kada nije u pravu. Ako njih petorica tvrdite da guma mora da se balansira i kada ne trese - onda mora da je tako...

 

Ipak - petorica su petorica... Aja sam. Mislim - jedan i po.

 

A ajde sada vas petorica (i ostali zainteresovani) meni recite, ali iskreno, koliko puta godišnje (ili bolje mesečno) balansirate gume?

Ja se trudim da izbegavam rupe, ali barem jednom nedeljno ubodem neku solidnu - ili iza auta pa ne stignem da odreagujem, ili da izbegnem budalu koja bi me oborila... Što motorom što kolima. I ja i dalje ne balansiram do trenutka dok ne osetim da trese, makar malo.

Objasnite kako odreagujete u takvoj situaciji, jer postoji šansa da je potrebno blaansiranje, čak i ako, kako vi kažete, ne osećaš ništa u vožnji...

 

I, samo da se razumemo: ja se nisam posebno angažovao da dokažem da je balansiranje glupost daleko od toga (jbt, mislio sam da mesamomoja žena ne razume, kad ono...), nego smatram da ako u vožnji ne osećaš nikakve vibracije ne moraš da intervenišeš balansiranjem.

 

I za kraj - kada kupim nove gume - balansiram ih. Kada sam menjao zimske/letnje, pre nego što sam kupio druge felGe - balansirao sam... Prvo zato što verujem da je potrebno, drugo zato što bi me smaralo da ih posle naknadno skidam ako primetim da tresu. Da sam bio u istoj situaciji kao OP, da sam ih namontirao i da apsolutno ništa ne primećujem čudno - bolelo bi me pače da ih skidam... I pored postova vas petorice - 'zvinte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Kako da dođem do tegova za balansiranje? Trebaju mi oni samolepljivi od po 5grama što idu ili koji? Trenutno imam neke postavljene na točku.. neki su zalepljeni, neki su na žbicama.. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

imaš na bubanj potoku lika koji prodaje sve živo za vulkanizere i ako je dobro raspoložen možeš na komad da kupiš tegiće (oko 20 din čini mi se ona traka od 50tak grama, 700din je kesa tegova koju ne možeš da potrošiš za dva života). a možeš i da pitaš prvog vulkanizera, častiš ih pivom i tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam pre neki dan stavljao novu gumu na skuteru i balansirao - takođe na stari način. :moto3:

Nije mi žao para za balansiranje pa sve i da nema potrebe kako neki tvrde. Toliko sam para bacio na razne gluposti u životu tako da mi ovaj trošak dođe zanemarljiv a možda i koristi nečemu - možda i nikad ne saznam ko je bio u pravu :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Dylan 150

Posto u narednih par dana treba da promenim gume na skuteru, a I balansirao bi , da li kolega ZEMZEM moze da kaze gde je to radio. Ja sam sa N.Bgd pa pretpostavljam da je negde u komsiluku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Posto u narednih par dana treba da promenim gume na skuteru, a I balansirao bi , da li kolega ZEMZEM moze da kaze gde je to radio. Ja sam sa N.Bgd pa pretpostavljam da je negde u komsiluku.

Može a što nebi moglo,nalazi se na početku Tošinog bunara ali nema istaknutu firmu,ako si zainteresovan poslaću ti na PP njegov mob ili ovde da postavim jer ne znam da li je to dozvoljeno.

Imaš PP :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Evo mali dodatak ovoj temi -zvao danas Matu iz Mladenovca da vidim ima li šanse da mi nađe prednju gumu POWER PURE za skut i u razgovoru dok je tražio da li može da se nađe reče mi da gume za skut koji ne prelazi 100 km/h nije potrebno balansirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja