Jump to content

Moto Zajednica

Novi MZ modeli

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Ovako iz glave:

 

Nakon raspada socijalizma i DDR-a, Mz se morao hitno prebaciti na mašine s 4 takta i to je za početak narpavio tako da je na ramu od ETZ-a 251 stavio Rotax 500 mašinu. Nakon toga su napravili novu ramu i preuzeli Minarelli 660ccm mašinu. Od tih strojeva su napravili:

 

MZ Skorpion 660, naked

MZ Baghira 660, enduro

MZ Mastiff 660, kvazi SM

MZ Skorpion Replica, sportski motor

 

Ali MZ ne miruje, nego projektiraju i svoje mašine, 125ccm (1 klip, 4T)  i 1000ccm (2 klipa, redni). Ovi manji, 125ccm imaju naked (RT), enduro (SX) i supermoto (SM). Ove tisućice imaju:

 

MZ 1000SF, naked

MZ 1000S, sport

MZ 1000ST, sport touring

 

Osim ovih mašina razvili su oni i jednu 990ccm V4 za potrebe natjecanja u MotoGP-u, mašina je pravi biser i danas, a kamoli za vrijeme kad je napravljena. Uspjeli su voziti par trka s tim strojem, ali onda je ponestalo novaca....

 

Samo za informaciju, ova mašina iz 1000S je na velikom Motorradovom testu 3 po redu, ispred nje su Suzuki V-Strom i još jedan motor, ali MZ je najbolje prošao prilikom mjerenja potrošenosti mašine. Nakon 50000km mašina je doslovno bila kao nova.

 

Male stodajspetice su poprilično moderni strojevi, imaju vodeno hlađenje, opletena kočiona crijeva,...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Znaci to uopste nisu losi motori...  Bas me cudi kako to da ih nema kod nas? Cena tog Supermoto-a uopste nije naivna. Bilo je reci da je fabriku kupila neka Turska kompanija?  Kako stoje nasi sa MZ servisom, da li postoji predstavnistvo?  Delovi?  Uopsteno misljenje?

 

To su odlični motori. MZ kompaniju nije kupila Turska, nego je MZ prodao stare pogone turkom Kanuniju, dok je današnji MZ u vlasništvu jedne tajvanske kompanije. MZ motora neba baš u ovim krajevima jer su dosta skupi i imaju OČAJAN marketing. Zapravo čini mi se da će MZ platiti cijenu svojom propašću, a sve samo jer su nesposobni smisliti ili platiti dobru reklamu. Oni su ostali u onom socijalističkom režimu "Ajmo mi napravit motor, jer to radimo najbolje, a netko će te motore već proadti". Tako je to funkcioniralo u socijalizmu, a toga više nema :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Slazem se sa Svakakom, to su odlicni motori! Ima ih vise u zapadnim zemljama nego kod nas. Nadam se da ce doci i do nas, bas bih voleo da ih vidim na nasim putevima!

 

BTW. MiloshBG, stavio sam slike novih MZ-a na temu "Razni MZ modeli" pa ako hoces pogledaj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Interesantni su mi ovi uvoznici u Srbiji, ima novih motora kojih god hoćeš, marki za koje nikada nisam čuo a niko da se dohvati MZ posla. To nema veze sa zdravom pameću i profitom koji bi njima trebao da bude zvezda vodilja, makar ovde postoji ''razrađeno'' tržište i poverenje u brend što će novima biti nedostižno još dugi niz godina.

 

Nejasni su mi i serviseri, da postoji makar jedan sa originalnim delovima za stare i nove modele sve bi bilo drugačije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Opasno sam sam se zagrejao za mastifa medjutim kad sam video cenu brzo sam se ohladio. Medjutim to govori samo jedno "Kolko para tolko i muzike". Cinjenica je da i najpoznatiji svetski proizvodjaci ne beze mnogo u kvalitetu novih modela ali potvrdjujem ono sto je milos rekao:

 

To su odlični motori. MZ kompaniju nije kupila Turska, nego je MZ prodao stare pogone turkom Kanuniju, dok je današnji MZ u vlasništvu jedne tajvanske kompanije. MZ motora neba baš u ovim krajevima jer su dosta skupi i imaju OČAJAN marketing. Zapravo čini mi se da će MZ platiti cijenu svojom propašću, a sve samo jer su nesposobni smisliti ili platiti dobru reklamu. Oni su ostali u onom socijalističkom režimu "Ajmo mi napravit motor, jer to radimo najbolje, a netko će te motore već proadti". Tako je to funkcioniralo u socijalizmu, a toga više nema

Milose, svaka cast na galeriji.

Nisam video(izvinjavam se ako sam pogresio) da je napomenuto da je pri preprodaji firme promenjeno ime iz "MZ" u "MUZ".

Na vikipediji sam nasao odlicno istoriju firme "MZ" i usput da vam prosledim i oficijelni link nove firme "MUZ"

 

http://www.muz.de/

 

Jos jedanput se izvinjavam ako se ponavljam.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Nisam video(izvinjavam se ako sam pogresio) da je napomenuto da je pri preprodaji firme promenjeno ime iz "MZ" u "MUZ".

Na vikipediji sam nasao odlicno istoriju firme "MZ" i usput da vam prosledim i oficijelni link nove firme "MUZ"

 

http://www.muz.de/

 

Jos jedanput se izvinjavam ako se ponavljam.

 

Zapravo koristili su ime MuZ dok nisu imali svoje mašine, nego su ugrađivali Rotax i Minarelli mašine (qlantisw kaže jer su smatrali da nisu "dostojni" MZ imena). Nakon što su napravili svoje mašine (1000ccm i 125ccm) vratili su ime MZ i izbacili genijalane slogane "MZ is back!" i "E=MZ^2"

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Sada sam na njihovom sajtu gledao onaj naked RT, motor prelepo izgleda, zna li neko koja mu je cena i dali postoji neki diler u srbiji? Mislim da su to odlicni motori ali vreme ce pokazati. Da li je te agregate razvio MZ ili su to agregati neke druge firme?

 

post-2044-12878992629191_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Uf sto sam zaj.... stvar sa onim zutim slovima ali tek sad vidim. Sorry ;D.

Sada sam na njihovom sajtu gledao onaj naked RT, motor prelepo izgleda, zna li neko koja mu je cena i dali postoji neki diler u srbiji? Mislim da su to odlicni motori ali vreme ce pokazati. Da li je te agregate razvio MZ ili su to agregati neke druge firme?

Cena na njihovom sajtu za RT 125 je 3 749,00 Eura, a onaj sto se meni svidja tj SX125 je 3 990,00. Cifre su malo zesce i kad se dodaju troskovi oko uvoza, carine, poreza i ostalih dazbina pitanje je ko nece da odustane. Pre rata (1991) je bilo zvanicnih uvoznika ali sada neznam.Ali eto ideje za neki biznis.

Svakak , hvala na korekciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

(qlantisw kaže jer su smatrali da nisu "dostojni" MZ imena)

 

Ovo mi se strašno dopalo!  ;D ;D ;D

 

U Srbiji nema uvoznika a na sajtu se navodi uvoznik u Hrvatskoj. Bila je javka u Caffe-u koju je uredno prosledio Snake da se Kanuni 251 prodavao u Sarajevu a imao je sreće da ga kupi skoro novog, od prvog vlasnika sa beznačajnom kilometražom. Dao je i kontakte međutim brojevi telefona su od privatnog stana a na NET-u o uvozniku ima samo papira i izveštaja o privatizaciji firme, nikakvi kontakti. I tu sam stao sa Kanuni firmom u BH Federaciji (uvoznik je iz Visokog).

 

Na sajtu je data adresa uvoznika u Hrvatskoj:

 

MOTORIN d.o.o.

Marinici 141

HR – 51216 Viškovo (Rijeka)

00385 51 257 567

00385 51 257 567

denis.jelusic@ri.hinet.hr

 

No, šta sad? Nema sajta, nema nikakvih informacija. Nemam baš ni razloga da ga zovem iako su telefoni tu, neznam šta bih mu rekao, eventualno bih ga pitao za mogućnost nabavke delova uz prosleđivanje cenovnika ali na žalost u ovom trenutku to je sve.

 

Želeo bih da prikupim informacije ko je Denis i šta zapravo radi. Da li je serviser, prodavac, veleprodavac, uvoznik ili možda sve to. Sasvim je sigurno da jedino on može da kaže kakvi su rezultati prodaje po Hrvatskoj ali bih mnogo voleo kada bi neko od novih vlasnika mogao da nam objasni kakvi su utisci o Denisu i firmi Motorin, da li je prodaja organizovana na pravi način, kakvi su serviseri, da li se čeka na delove kao i mogućnost bankarske podrške kupovini.

 

Za sada takav kontakt nisam našao ali su mi prijatelji iz Pule došli ovde za Novogodišnje praznike pa ću ih zamoliti da saznaju sve što mogu kada se vrate. Druga mi je nada u BJB uredniku Saša_Umag čiji MC ima oko 100 članova pa neko nešto verovatno zna. Sašu nisam do sada ništa pitao, ne bih pisao mail niti koristio MSN, više bih voleo da na nekom narednom sastanku BJB urednika uživo sa njim o tome razgovaram.

 

No, da budemo realni, velike su pare potrebne da MZ ponovo uđe u Srbiju a nikakvih garancija nema da će posao cvetati. Sem izložbenih modela koji predstavljaju zalihe robe, treba računati i na zalihe delova, ovlašćenog (znači ne obučenog neko naučenog) servisera, velike dažbine i porezi a u našem slučaju ključna je i svaka aktivnost na polju marketinga. I sve to a ishod krajnje neizvestan, svi mislimo da su cene jače ali niko nije rekao da motori ne vrede toliko para. Možda mi i nismo ciljna grupa, možda su to neki drugi ljudi drugačijih platežnih mogućnosti. No, možda. Ali sigurno je da Denis zna ko u Hrvatskoj kupuje nov MZ, kako, pod kojim uslovima i iz kojih pobuda.

 

Međutim, kako god da se okrene MZ će morati da uđe u Srbiju. Koliko god da je fabrika inertna prema prodaji i marketingu tržište će je naterati na promenu gledišta. I to je jedan od razloga zašto sam hteo da mi kontaktiramo fabriku, možda oni i imaju neke planove o proširenju za koje mi neznamo kao što i oni za nas neznaju a mogli bi da imaju koristi makar u popunjavanju anketa iz kojih bi više saznali.

 

Jedno je sigurno, na otvaranju prvog MZ prodajnog salona u Srbiji biće dosta gostiju, kad god to bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Uf sto sam zaj.... stvar sa onim zutim slovima ali tek sad vidim. Sorry ;D.

Sada sam na njihovom sajtu gledao onaj naked RT, motor prelepo izgleda, zna li neko koja mu je cena i dali postoji neki diler u srbiji? Mislim da su to odlicni motori ali vreme ce pokazati. Da li je te agregate razvio MZ ili su to agregati neke druge firme?

Cena na njihovom sajtu za RT 125 je 3 749,00 Eura, a onaj sto se meni svidja tj SX125 je 3 990,00. Cifre su malo zesce i kad se dodaju troskovi oko uvoza, carine, poreza i ostalih dazbina pitanje je ko nece da odustane. Pre rata (1991) je bilo zvanicnih uvoznika ali sada neznam.Ali eto ideje za neki biznis.

Svakak , hvala na korekciji.

Brate, ako je a cena kao sto si napisao onda mislimda je prejaka za neki motor koji je 125 pa jos i 4t u obicnoj verziji. Ja sam mislio da je mnogo manja cena i bilo mi krivo sto sam kupio YBR-a ali mi sada uopste nije krivo jel se za te pare koliko kosta mogu uzeti znatno provereniji motor da ne kazem kvalitetniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Tu cenu su oni izbacili na svom oficijelnom sajtu... E sad da li bi ta cena mogla da se koriguje za nase trziste ne znam.

YBR 125 - lep motoric nema sta, samo koliko te ispao u fulu i jel si ga uzeo u rodicu ili negde drugde? Cisto da uporedimo cene.

Na primer, ja sam uzeo polovnu Afriku(normalno da je polovna jel se ne prave vec skoro 10 god), ko iz radnje sa 20 000 km, u stilu sedi i vozi i ne diraj nista. Platio sam je 2 800 Eura sto smatram da nije puno za takav motor u takvom stanju.

Sto se tice uvoza iz hrvatske ja mislim da nas zakon ne poznaje iz koje se zemlje uvozi i da je potpuno isto da li se uvozi iz tunguzije ili hrvatske.

Samo bi mozda bio manji transport ali u odnosu na cenu to skoro i da se ne primecuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

jel se za te pare koliko kosta mogu uzeti znatno provereniji motor da ne kazem kvalitetniji.

 

Mi ovde ipak govorimo o najproverenijem i najkvalitetnijem motoru pa možeš da nađeš samo jeftiniji motor od 125 ccm. Dok je vladao socijaizam svako je mogao da priušti MZ, sada je to privilegija manjina, statusni simbol uz nenadmašiv kvalitet i pouzdanost.

 

Iako nam ne ide u prilog, došlo je vreme kada se paritet uspostavio, najbolje košta najviše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Tu cenu su oni izbacili na svom oficijelnom sajtu... E sad da li bi ta cena mogla da se koriguje za nase trziste ne znam.

YBR 125 - lep motoric nema sta, samo koliko te ispao u fulu i jel si ga uzeo u rodicu ili negde drugde? Cisto da uporedimo cene.

Na primer, ja sam uzeo polovnu Afriku(normalno da je polovna jel se ne prave vec skoro 10 god), ko iz radnje sa 20 000 km, u stilu sedi i vozi i ne diraj nista. Platio sam je 2 800 Eura sto smatram da nije puno za takav motor u takvom stanju.

Sto se tice uvoza iz hrvatske ja mislim da nas zakon ne poznaje iz koje se zemlje uvozi i da je potpuno isto da li se uvozi iz tunguzije ili hrvatske.

Samo bi mozda bio manji transport ali u odnosu na cenu to skoro i da se ne primecuje.

Mene je YBR125 sve ukupno izaso oko 2400e. Ne kazem da je YBR bolji ali je ipak mnogo jeftiniji od MZ-ovog naked modela koji je u istoj klasi. I normalno je da cu za motor u toj klasi koji ce se kod mene zadrzati jednu, eventualno 2 sezone pokusati da kupim sto vise za sto manje para. Ne znam, sto se tice cene mozda i gresim, mozda je dobra cena, ali nista dok ne dodje u srbiju i ne vidimo ga i probamo. Kad bolje razmislim MZ naked je vodeno a YBR vazdusno hladjenje. Ima tu nesto sto je tako skup. Sto se tice super moto modela, mislim da je cena OK jer je i cena XT125 tu negde  ako se ne varam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

jel se za te pare koliko kosta mogu uzeti znatno provereniji motor da ne kazem kvalitetniji.

 

Mi ovde ipak govorimo o najproverenijem i najkvalitetnijem motoru pa možeš da nađeš samo jeftiniji motor od 125 ccm. Dok je vladao socijaizam svako je mogao da priušti MZ, sada je to privilegija manjina, statusni simbol uz nenadmašiv kvalitet i pouzdanost.

 

Iako nam ne ide u prilog, došlo je vreme kada se paritet uspostavio, najbolje košta najviše.

Ne znam, to je bilo neko moje misljenje, ne kazem da je YBR125 bolji ali je za motor u toj klasi MZ skup. Da li je te agregate od 125ccm radio MZ-ov tim ili su to motori neke druge firme? Ima li negde na netu predstavljanje tih modela na srpskom, stvarno bih voleo da procitam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Ne znam, to je bilo neko moje misljenje, ne kazem da je YBR125 bolji ali je za motor u toj klasi MZ skup.

 

Slažem se da nije jeftin, ali računaj da je taj motor radio i sklapao Švabo, a ne neki kinez koji je spreman raditi za šaku riže.

 

Da li je te agregate od 125ccm radio MZ-ov tim ili su to motori neke druge firme?

 

Agregat je čistokrvni MZ-ov proizvod, moderan agregat, za razliku od većine ostalih 125 4T mašina koje su koncepcijski makar 20 godina stare. Tako da i tu leži dio cijene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ne znam, to je bilo neko moje misljenje, ne kazem da je YBR125 bolji ali je za motor u toj klasi MZ skup.

 

Slažem se da nije jeftin, ali računaj da je taj motor radio i sklapao Švabo, a ne neki kinez koji je spreman raditi za šaku riže.

 

Da li je te agregate od 125ccm radio MZ-ov tim ili su to motori neke druge firme?

 

Agregat je čistokrvni MZ-ov proizvod, moderan agregat, za razliku od većine ostalih 125 4T mašina koje su koncepcijski makar 20 godina stare. Tako da i tu leži dio cijene.

U pravu si, radna snaga je u Nemackoj neuporedivo skuplja nego u Kini, iz tog razloga se YBR sklapa u Kini, da bi bila sto pristupacnija cena.

 

Sto se tice agregata, 4t agregati koji se ugradjuju u Yamahe su poceli da se proizvode od prilike 2000-2001. Koliko sam ja primetio jedina razlika izmedju modela od 2001 i 2007 je sto sada agregat ima direkno ubrizgavanje. I stariji model sa karburatorom je snazniji za 2 konja od ovoga sa direknim ubrizgavanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 50 years, 84 postova
  • Lokacija: Vrachar-Beograd-SRBIJA
  • Motocikl: uskoro, uskoro...

Ma izašlo u zadnjih par godina baš ubavih modela :hej:

Moj prvi motor je bio upravo MZ, i ta se tvrtka teško zaboravlja :moto3:

Iznenadio me ovaj skuter, uopšte ne izgleda naivno.

Imao sam neke slike , pa rekoh da okačim...

post-13677-085804600 1291857457_thumb.jpg

post-13677-017373300 1291857488_thumb.jpg

post-13677-043718700 1291857500_thumb.jpg

post-13677-015247100 1291857527_thumb.jpg

post-13677-032878300 1291857542_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Od 2009 godine vlasnici tvrtke su bivši vozači utrka Martin Wimmer i Ralf Waldmann.

Waldmann je najuspješniji njemači vozač moto utrka svih vramena.

Tvrtka MZ nastupa u klasi Moto2 sa vlastitm timom, vozit će Max Neukirchner i Anthony West.

 

neukirchner_preview_block_169.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kolko vidim, na ovom zelenom je tablica Floride. Na Floridi živi dosta naseljenika sa Kube, koji su i na Kubi vozili MZ- e, pa pošto ih vežu lepe uspomene za taj motor - doterali su ih i u Ameriku gde su osnovali MZ klub

http://www.mzpartsmiami.com/GALERIA--DE-MOTOS-GALLERY.html

sređuju ih i uživaju u vožnji sa njima. Tako da mislim da ovo nisu novi MZ -i , već samo lepo sređeni, prerađeni . . .

 

Evo i na ovom snimku se pojavljuje ovaj zeleni :

 

 

MZ - svetski poznata marka !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja