Jump to content

Moto Zajednica

BJB vikend vožnja + Kurs bezbedne vožnje, 3-4. Maj 2013, Ježevica

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

Nakon uspelog otvaranja Moto sezone 2013. (vidi temu) na redu je prva ovogodišnja BJB vikend vožnja.

 

Ove godine imamo jednu veliku novost: uz BJB vikend vožnje biće organizovan i AMS Kurs bezbedne vožnje! Na taj način za sve one koji ulaze u svet motociklizma, kao i za one koji žele da sistemtizuju i utvrde svoje znanje vožnje, pruža se sjajna prilika. Pazi sad:

 

1. AMS Kurs bezbedne vožnje - teorijske deo

2. AMS Kurs bezbedne vožnje - poligon

I odmah sutradan:

 

3. BJB vikend vožnja, pod budnim okom i savetima BJB redara, na kojoj ćemo akcenat baciti na utvrđivanje i usvajanje stečenog znanja.

 

Prva prilika za ovaj "paket" je predstojeći blok neradnih dana oko 1. maja i Uskrsa!

 

Dakle, satnica je sledeća:

 

1. Četvrtak 2. maj, Kurs bezbedne vožnje - teorijski deo

Početak: 11h

Auto-škola VIR, Novi Beograd, Blok 45, Jurija Gagarina 235

VIR.jpg

 

2. Četvrtak 2. maj, Kurs bezbedne vožnje - poligon

Početak: oko 18h (nakon teorijske nastave)

Do poligona idemo organizovano u koloni, dakle na Kurs dođite svojim motorima!

 

Više o prethodnim AMS kursevima bezbedne vožne i sadržaju pogledaj ovde!

 

Inače, AMS kurs je besplatan za polaznike, ali ćemo kao i do sada organizovati mogućnost dobrovoljne donacije (recimo 500-1000 dinara po polazniku) kao način da pomognete Asocijaciji da nastavi sa ovakvim programom. Taj novac ce biti upotrebljen za unapredjenje kursa i za troškove redarske službe i pošto je sve ovo na dobrovoljnim i neprofitnim osnovama, jasno da nam svaka pomoć znači.

 

VAŽNE NAPOMENE:

- Svi polaznici kursa su obavezni da imaju polozeno za A kategoriju (zato sto mi nismo ustanova koja je za to ovlastena), onda da na poligonski deo vezbe dodju svojim motorom koji mora biti uredno registrovan i ispravan i finalno da pred pocetak kursa potpisu izjavu o prihvatanju rizika i odgovornosti tokom odrzavanja kursa. Ako vozite skuter, mozete prisustvovati kursu, ali je potrebno da imate polozen PSP.

 

- Samo polaznici teoretskog dela kursa ce moci da vezbaju poligonske vezbe!

 

- Prijavite se na kurs tek posto ste sigurni da cete doci na teoriju i poligon! Imamo ogranicen broj mesta!

 

- Naravno, na BJB vožnju možete i bez učešća na ovom konkretnom Kursu.

 

 

3. BJB vikend vožnja - Ježevica:

Polazak: Petak 3. Maj u 9h

Mesto okupljanja: Benzinska stanica ZMAJ 1, na auto-put Beograd-Zagreb (smer ka Zagrebu)

 

zmaj.jpg

 

Povratak: Subota 4. Maj u popodnevnim časovima

Predviđena kilometraža:

Dan 1: 190km

Dan 2: 195km

Kilometraža je prilagođena Kursu. Putevi su velikom većinom (preko 90%) odličnog kvaliteta, a i ostalo je potpuno ok.

Prenoćište (petak na subotu, 3. na 4. Maj): Podno Divčibara, pa ko se kako i gde organizuje ;). Glavno mesto okupljanja je Hotel JELA u Ježevici

 

 

Ruta i program vožnje:

bjb+viznja+jezevica.jpg

 

Odlazak, petak 3. Maj:

Od 8.45h okupljamo se na Benzinskoj stanici ZMAJ 1. Molim vas dođite sa natankovanim motorom, kako ne bi gubili vreme i previli međusobno gužvu na pumpi!

Nakon polaska, preko Šimanovaca i Deča dolazimo do Obedske bare, gde u ovom rezervatu prirode pravimo prvu pauzu. Posle pauze, preko Kupinova lokalnim putem dolazimo do Progara i Boljevaca, a onda do mosta preko Save kod Obrenovca (naspram TENT-a). Od Obrenovca odličnim i tek renoviranim putem stižemo do Uba, te preko Slovca do Mionice. U Mionici pravimo drugu pauzu i pripremamo sa za uspon na Divčibare. Sa Divčibara najzad sjajnim i krivudavim putem silazimo do Ježevice, malog mesta nadomak Kosjerića, Požege i Gojne gore.

 

Uveče u Hotelu JELA u Ježevici organizujemo sastanak i druženje, na kome će svako ko je zainteresovan imati priliku da proćaska sa redarima, vođama grupa, i da dobije savete i konkretne sugestije u vezi svoje vožnje od tog dana, kao i da postavi bilo kakva pitanja, do dobije objašnjenja, otkloni nejasnoće i nedoumice itd. Organizatori vožnje i redari imaju zadatak da pomažu, svako svoju grupu, u tom smislu. Nakon ovog "sastanka", pravimo druženje do duboko u noć ;).

 

Povratak, subota 4. Maj:

U subotu polazimo od Ježevice (skup ispred hotela JELA) i preko Požege i ovčarsko-kablarske klisure dolazimo do Čačka. Nakon pauze u Čačku, preko Gornjeg Milanovca, Rudnika i Ljiga stižemo do Lazarevca. Od Lazarevca prelazimo na lokalne puteva, od Velikih Crljana, preko Arnajeva, Beljine, Barajeva i Sremčice stižemo na OMV Ada, gde završavamo naše druženje!

 

Prenoćište:

Na početku važna napomena: BJB vikend vožnje su zajedničko druženje, potpuno su besplatne i u tom smislu nisu turistički aranžman ;). To znači da svako sam mora sebi da završi (rezerviše) smeštaj, klopu (sendviče) itd! Možete spavati u bilo kom čvrstom smeštaju, a možete i u šatoru, od Divčibara do Ježevice ima puno prilike za to!

 

Nije loša opcija spavanje u samom Hotelu JELA, na taj način uveče nema vožnje i čovek može da se opusti :haha1:. Od JELE smo dobili ponudu da polupansion (posna večera u petak uveče, jer veliki Petak je, prenoćište i pojačan doručak u subotu) iznosi 2000 din po čoveku + neka taksa od 60din, samo morate da se pozovete na "bajkersku grupu BJB", pa kako važi za nas, važi i za vas. Kome ovo odgovara može direktno da rezerviše sebi potreban smeštaj na telefone JELE: +381 31 829078, +381 31 829070

Inače, većina organizatora (ako ne i svi) će tamo spavati.

 

Ko rezerviše, neka požuri, tj. ne čekajte zadnji čas, mada u principu ima dovoljno mesta (oko 50-ak kreveta, čak i malo više). Detalje o JELI, kako izgleda i ostalo, pogledajte na sajtu: http://www.jelejezevica.co.rs/

 

Naravno, kome ova opcija za smeštaj ne odgovara iz bilo kog razloga, ima dosta smeštaja na Divčibarama, Milogošću, Požegi itd. - potražite malo i rešite sebi smeštaj!

 

 

Eto, to je sve što se tiče detalja, samo još da vas pozovem: ne propustite ovu priliku i za druženje i za kurs, sve u predstojeće neradne dane! ;)

 

motori14.jpg

 

 

 

Obaveštenje za sve učesnike kursa i BJB vožnje:

 

Kao i do sada, svi učesnici i Kursa i BJB vožnje treba da odštampaju IZJAVU priloženu uz ovu poruku, te da je popunjenu i potpisanu ponesu sa sobom na Kurs/vožnju. U slučaju da u vožnji učestvuje i suvozač, na odgovarajućem mestu u formularu potreban je i njegov/njen potpis i podaci.

 

Bez ispravno predate Izjave, vožnja u BJB grupi nije moguća.

Izjava - BJB v2.pdf

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Vincha
  • Motocikl: KLE 500

I da počnemo odmah sa prijavama:

 

1. Severian

2. Mimi Vinča

3. SashaP

4. Pablo

5. Arakis

6. Usamljeni jahač + lepša polovina ;)

7. Milan Junior

8. ...

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Prvo da pohvalim: svaka cast za organizaciju i ideju, od prosle godine se prica o ovome i siguran sam da ce ovo biti idealna prilika da se nauci puno toga uz savete iskusnih i pravo bajkersko druzenje! Bravo!

A sad: pa bre sto sad kad mi je noga u gipsuuuuuu!!!

:)

Srecan put i lep provod!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Kakav je put za vozače sportskih motora? :)

 

Ja cu ici VFR-om, koji nije bas sportski, ali nije ni enduro. Po onome sto mi je Seve pricao, trebalo bi da je put odlican. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Kakav je put za vozače sportskih motora? :)

 

Put je odlican (za prilike u Srbiji) cak i za R motore. Svake godine vise puta sam vozio CBR/om ovu rutu. Pre dve-tri godine presvucen novi asvalt od Mionice prema Divcibarima skoro do vrha, a to je bila najgora deonica. Jedino je moguce nailazenje na rizlu u krivinama, ne znam da li je pocisceno posle otapanja snega.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Za kurs bezbedne voznje tj za teoriju i poligon prijavljujem mladjeg brata...jer mislim da mu je ovo preko potrebno...

ja sam teorijski kurs pohadjala dva puta a poligon jednom...

od kursa moja voznja je svaki dan bila sve bolja i bolja, pomogla mi u raznim kriticnim situacijama i omogucila mi jos vecu opustenost u voznji....

 

Sto se tice vikend voznje videcu do veceras...mozda zavrsim na spisku 1moto3.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Inače nije Vam napomenuto da uveče u Ježevici imamo i solistički koncert nove izvorne zvezde Dragana Mijailovića.

 

Izvodiće stare i nove hitove sa kruga dvojke.

 

Koncert je potpuno besplatan!!!

 

Jedini uslov je da sačekate da zaspi.

 

E onda kreće ludilo. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Inače nije Vam napomenuto da uveče u Ježevici imamo i solistički koncert nove izvorne zvezde Dragana Mijailovića.

 

Izvodiće stare i nove hitove sa kruga dvojke.

 

Koncert je potpuno besplatan!!!

 

Jedini uslov je da sačekate da zaspi.

 

E onda kreće ludilo. :lol:

 

Tebi sam rezervisao mesto za sator u najudaljenijem cosku parkinga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Ima li taj pomenuti neki nadimak, msm, nadima li se kako :neznam:

 

 

Čika Rajko,vidiš da se sam odao.

 

:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

1. Severian

2. Mimi Vinča

3. SashaP

4. Pablo

5. Arakis

6. Usamljeni jahač + lepša polovina ;)

7. Milan Junior

8. Marko011 + 1 (samo za kurs 2. Maja) - ukoliko ne krenem ranije na put, javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

У потпуности подржавам овакве акције(курс безбедне вожње,тура од Београда до Пожеге и назад).Ако будем био у могућности сачекаћу вас у Пожеги и провозаћу се са вама од Пожеге до Чачка.Биће ми част да се упознамо!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

1. Severian

2. Mimi Vinča

3. SashaP

4. Pablo

5. Arakis

6. Usamljeni jahač + lepša polovina ;)

7. Milan Junior

8. Marko011 + 1 (samo za kurs 2. Maja) - u koliko ne krenem ranije na put, javljam.

9. Lad

10. ...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

U subotu (27.4.) sa kolegom krecem na put do Crne Gore i Bosne, pa cemo se organizovati da vam se prikljucimo u Jezevici u petak, pa u subotu svi zajedno nazad... Na zalost, necu moci da prisustvujem kursu koji sam toliko cekao. :(

Dakle, ukoliko se racunaju 'polovicne prijave' (od petka popodne):

1. Severian

2. Mimi Vinča

3. SashaP

4. Pablo

5. Arakis

6. Usamljeni jahač + lepša polovina ;)

7. Milan Junior

8. Marko011 + 1 (samo za kurs 2. Maja) - u koliko ne krenem ranije na put, javljam

9. Lad

10. Arvak *(od Jezevice)

11. Borivoje Krmak *(od Jezevice)

12. ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Apsolutno podrzavam kurs, ali gde bre staviste voznju na Veliki Petak? :stabre::zbunjen:

Samo zbog toga ne mogu da ucestvujem. Steta.

LEPO SE PROVEDITE !!! :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Member Title, 254 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000RR

1. Severian

2. Mimi Vinča

3. SashaP

4. Pablo

5. Arakis

6. Usamljeni jahač + lepša polovina ;)

7. Milan Junior

8. Marko011 + 1 (samo za kurs 2. Maja) - u koliko ne krenem ranije na put, javljam

9. Lad

10. Arvak *(od Jezevice)

11. Borivoje Krmak *(od Jezevice)

12. smedic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja