Jump to content

Moto Zajednica

BJB vikend vožnja + Kurs bezbedne vožnje, 3-4. Maj 2013, Ježevica

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Hvala sto ste bili fini prema mom burazeru...ostao je na semaforu jer ga uhvatilo crveno svetlo i niko ga nije cekao 0ljut2.gif pokusavao je 20 min da vas nadje ali bezuspesno...

vratio se kuci...teorija mu se svidela...ali prakticno mu nista nije jasno kako da radi... 1hmm.gif vezbacu ja sa njim...a hvala na kolegijalnosti 1jok.gif

 

Ja sam stao na svakom mogućem semaforu tako da ne znam kako je mogao da zaglavi negde.

 

 

Stajali smmo na semaforima i cekali se. Evo i ja sam bio sa nekolicinom zaostao za ostalima koji su me uredno sacekali. Zao mi je ako nas nije našao :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Stajali smmo na semaforima i cekali se. Evo i ja sam bio sa nekolicinom zaostao za ostalima koji su me uredno sacekali. Zao mi je ako nas nije našao :jok:

 

Ma mali otišao kod curice sigurno a prodao foru da nas nije našao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Stvarno mi je žao ako je tako bilo? Ja sam otišao ranije po čunjeve i prvi sam bio na poligonu :neznam:

 

Evo malo slika sa poligona, ekipa vrlo orna i vredna, veselo uvežbavali kontraupravljanje, kočenje, izbegavanje prepreke u krivini...

 

Hvala vam na odlično provedenom danu! A sutra se vidimo u 9 na Zmaju :moto3:

 

IMG_20130502_171647.jpg IMG_20130502_171733.jpg IMG_20130502_171812.jpg

 

IMG_20130502_171819.jpg IMG_20130502_171841.jpg IMG_20130502_171848.jpg

 

IMG_20130502_171857.jpg IMG_20130502_171913.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Vincha
  • Motocikl: KLE 500

Meni je bilo lepo, naucio sam dosta toga novog i hteo bih da se zahvalim Seveu, Pablu i cika Rajku. Bilo je odlicno, lepo smo se druzili a i mi pocetnici :P uvezbavali kontraskretanje i izbegavanje prepreka u raznim situacijama.

Vidimo se sutra, pozdrav! 1zdravo.gif

 

Krivo mi je za Nensijevog brata, ne znam kako se to desilo, mada ja sam isao medju prvima bas zbog toga sto sam malo sporiji.. trebao je ici napred :/1ups.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Žao mi je što vidim da se neko izgubio na semaforu. Prva grupa je čekala zaostale i niko nije falio.

 

Par rečio o ovom kursu:

 

Apsolutno neophodan kurs za sve ljubitelje motora. Ovako treba da bude i prilikom polaganja za dozvolu , a ne kao što se do sada radilo.

 

Toliko korisnih informacija, koje u praksi treba probati, ja nisam čuo skoro, da ne kažem nikada. Jedino mi je žao što ovaj kurs nisam slušao pre 4-5 godina.

 

Preporuka 100 % svim početnicima, a i onima koji misle svojom glavom i žele da nadograde znanje o vožnji na dva točka.

 

Hvala današnjim instruktorima, Pablu, Severianu i Arakisu. 1care.gif1care.gif1care.gif

 

Sutra u 9 h. praksa. Pozdrav svima. 1zdravo.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Alo, trojka na vrhu, nemoj se uobrazite sada posle ovih hvalospeva! Evo, pravi sam primer da je trebalo na vreme da vam prodjem kroz "šake", a posto nisam o ovoj lepoj akciji sad samo čitam!

Prognoze su da cu na motor krajem juna pa ako bi bili ljubazni da organizujete reprizu, ovo je "must have"!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Pre svega zahvalnost Arakisu,Pablu i Severijanu za jako dobro pripremljeno i prezentovano teoretsko predavanje.Zaista bez greske.Vrlo lepo objasnjeno kroz praktice,zivotne primere.Krivina je objasnjena perfektno bez ostavljanja drugacije mogucnosti prolaska a ovde na forumu su se ispredale takve price,da pocetnik jednostavno od svih teoretisanja,naposletku nema nikakve predstave kako bi zaista trebao da savlada krivinu.

Sebi sam rekao nakon jednog mog pisanja o pohadjanju slicnog kursa bezbedne voznje,da vise nikada necu pisati na ovu temu,ali sam danas prekrsio rec.Naime jedino vazno za svakog coveka,pogotovu nedovoljno iskusnog vozaca da se na ovakav nacin edukuje a da zatim vezba sve sto mu je pokazano.Takodje bih jako zeleo da svi oni koji za sebe smatraju da su izuzetni vozaci,to i pokazu na poligonu.Na poligonu se odmah sve vidi i nakon dve vezbe svako moze dobiti preciznu ocenu.Putem tastature je sve moguce,ali bukvalno sve.

Moj je savet nakon pohadjanja vec nekoliko razlicitih kurseva da svako obavezno i obavezno prodje kroz ovakav nacin edukacije.Zaboravite na komsije,stare bajkere,kolege koje cete sresti i koji ce vam objasniti da nikada ne koristite zadnju kocnicu,da skrecete iskljucivo obaranjem tela,da prvo sputate koleno i to sto blize asvaltu.......

Ja sam danas otisao zadovoljan,naucio sam jos jednu strasno bitnu stvar za moju voznju.Probao sam je deset puta na putu do kuce.Mogu vam reci da radi kao sat.Pa gde ces veceg benefita.Ko veruje bice mu lakse,jer ce na laksi i brzi nacin doci do krajnjeg cilja,a to je tecna i bezbedna voznja.Ko ne veruje,ima pravo i neka prasta za moje,mozda pristrasne savete.Hvala svim kolegama koji su danas ucestvovali,hvala Bogu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ljudi, posto na slikama vidim samo motore, zanima me kojom brzinom vozite u praksi, posto drugar i ja idemo skuterima i 100tka nam je ok, do 120 najbrze mozemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Pre svega zahvalnost Arakisu,Pablu i Severijanu za jako dobro pripremljeno i prezentovano teoretsko predavanje.Zaista bez greske.Vrlo lepo objasnjeno kroz praktice,zivotne primere.Krivina je objasnjena perfektno bez ostavljanja drugacije mogucnosti prolaska a ovde na forumu su se ispredale takve price,da pocetnik jednostavno od svih teoretisanja,naposletku nema nikakve predstave kako bi zaista trebao da savlada krivinu.

Sebi sam rekao nakon jednog mog pisanja o pohadjanju slicnog kursa bezbedne voznje,da vise nikada necu pisati na ovu temu,ali sam danas prekrsio rec.Naime jedino vazno za svakog coveka,pogotovu nedovoljno iskusnog vozaca da se na ovakav nacin edukuje a da zatim vezba sve sto mu je pokazano.Takodje bih jako zeleo da svi oni koji za sebe smatraju da su izuzetni vozaci,to i pokazu na poligonu.Na poligonu se odmah sve vidi i nakon dve vezbe svako moze dobiti preciznu ocenu.Putem tastature je sve moguce,ali bukvalno sve.

Moj je savet nakon pohadjanja vec nekoliko razlicitih kurseva da svako obavezno i obavezno prodje kroz ovakav nacin edukacije.Zaboravite na komsije,stare bajkere,kolege koje cete sresti i koji ce vam objasniti da nikada ne koristite zadnju kocnicu,da skrecete iskljucivo obaranjem tela,da prvo sputate koleno i to sto blize asvaltu.......

Ja sam danas otisao zadovoljan,naucio sam jos jednu strasno bitnu stvar za moju voznju.Probao sam je deset puta na putu do kuce.Mogu vam reci da radi kao sat.Pa gde ces veceg benefita.Ko veruje bice mu lakse,jer ce na laksi i brzi nacin doci do krajnjeg cilja,a to je tecna i bezbedna voznja.Ko ne veruje,ima pravo i neka prasta za moje,mozda pristrasne savete.Hvala svim kolegama koji su danas ucestvovali,hvala Bogu.

 

Nahvaliste ovu skolu od danas toliko da mi je zao sto nisam pobegao sa posla i dosao da prisustvujem :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Zahvaljujem svima na kvalitetnoj nastavi. Mnogo smo naučili.

 

Severian, Pablo i Arakis su odlični predavači: jasni, konkretnii sugestivni. Svaka ćast na beskrajnom entuzijazmu!

 

Zahvaljujem i Auto školi VIR na prostoru koji je omogućio da sve bude baš školski.

 

Smatram da je ovaj školski - "štreberski" način obrazovanja najbolji i jedini ispravan. Upravo zbog nedostatka sličnih programa nije retko da mnogi iskusni motoristi, sa zavidnim stažom i kilometražom, mnoge stvari rade pogrešno. Razlog je činjenica da se se često uči iskustveno (obično na svojim greškama), ili kroz razmenu, ponekad pogrešnih - iskustava.

 

Zbog toga je ovo je bilo dragoceno: teorija, poligon + BJB vikend vožnja.

 

Žao mi je što sutra ne mogu sa vama. Želim vam srećan put, lepo druženje i da navežbate sve naučeno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Smatram da je navedena grupa entuzijasta na gore opisani način i kroz druge akcije više učinila za bezbednost motociklista od celog MUP-a (za koji ne znam čemu služi a uz to i ne radi), famozne Agencije za bezbednost saobraćaja (koja je korisna taman i koliko Agencija za praćenje pomorskih nesreća), pa je prosto neverovatno da se postavlja problem finasiranja - stalno zaposlene osobe na administrativnim poslovima, kancelarijski i prostor za predavanja i drugo.

 

Zbog toga pozivam nadležne koji ovo prate po službenoj dužnosti, da se angažuju kod svojih starešina, kako bi se pre svega, u moru državnih kvadrata, našao prostor i za BJB.

 

Upravi BJB skrećem pažnju da se problem finasiranja treba rešiti pre svega kroz fondove države.

 

Tu važi ne samo pravilo "Ako ne tražiš nećeš dobiti", već i da sve što tražiš tražiš pismeno i to puno puta, obraćajući se na veći broj adresa. Pošto sve navedeno sigurno neće uroditi plodom, to može da bude opravdanje za masovnije okupljanje, ili masovnija okupljanja, kojima bismo skrenuli pažnju medijima da podsete političare da pročitaju "onaj dopis" od pre pola godine, na primer. U takvim situacijama obično neko "stariji" pita nekog zašto nije ranije reagovao i stvar se rešava po principu "Nepodnošljiva lakoća života".

 

To važi za sve probleme koji nas muče i koji "stoje" godinama, uz opravdanje "tražili smo i ništa", kao što je registracija za prosečan motor koji se vozi pola godina a cena je gotovo na nivou jevtinijeg automobila koji se vozi cele godine.

 

Pozivam upravu da se angažuje na gore opisani način, a ljude koji su eventualno umorni, nemaju (više) entuzijazma ili vremena, da prepuste svoja mesta drugima. Ovo kažem ne sumnjajući u to da su najbolji među nama članovi te uprave, već zbog neaktivnosti samog BJB-a, koji opstaje kao organizacija samo zahvaljujući nekolicini entuzijasta.

 

Da bih sprečio prepucavanja i prozivke, skećem pažnju da nemam ni vremena ni ambicija za takav angažman, ali verujem da ima puno ljudi koji to mogu i žele da rade.

 

Mesto ovoj temi je u drugoj sekciji sajta, ali nije loše da sada bude i u ovom, trenutno aktuelnom delu.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Zemun, Srbija
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

1. Severian

2. Mimi Vinča

3. SashaP

4. Pablo

5. Arakis

6. Usamljeni jahač + lepša polovina

 7. Milan Junior

8. Lad

9. Arvak *(od Jezevice)

10. Borivoje Krmak *(od Jezevice)

11. tjole (kurs)

12. Durmitor2000 (kurs bezbedne voznje a nadam se i vidend voznja ako skupim pare -nezaposlen)

13. Skotina (kurs a za voznju kao kolega iznad)

14. Kasko -kurs bezbedne voznje

15. bugsy - kurs bezbedne vožnje

16. Unas (petak-subota)

17. Majesty250DX 

18. Peram (potvrdiću ovih dana. Posao) 

19. Peconi - kurs bezbedne voznje

20. MoToDjoX ( voznja petak subota)

21. etar - kurs (ako nije kasno za prijavljivanje) 

22. Pustolov - kurs bezbedne vožnje

23. Cale - kurs bezbedne vožnje

24. RadakM

25. Skomi63

26. Milan i Sandra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Sretan put bajkeri!

 

@Pustolov slazem se u potpunosti. Evo predloga: sastavi mail koji cemo svi poslati kao spam na adrese koje mislis da su relevantne. Ne mora to da bude u organizaciji BJB vec jedan od individualnih nacina mirnog protest. Od necega se mora krenuti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSF600 Bandit

Ja samo da se zahvalim fantasticnoj trojci na juce odrzanoj obuci. Bilo je sjajno. Osecam se dosta sigurnije dok vozim iako mi preostaje jos dosta vezbanja. Hvala puno jos jednom.

A ekipi koja je danas na voznji zelim bezbednu voznju i odlucan counter steer...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Ja se Bogu hvala lepo vratio sa Divcibara.Izvozao se sa momcema i djevojkama za cistu desetku.Voznja je bila fantasticna u svakom pogledu.Hvala Pablu sto sam mu citavo vreme bio na repu i kopirao njegovu putanju,jednostavno dokad je bio uz mene fantasticno,sad u povratku ne tako pouzdano.

Neverovatna je stvar koliko se za samo dvestotinak kilometara uz nekog dobrog vozaca,ponavljam dobrog,ne napaljenog,moze nauciti .U povratku sam isao drugim putem,tacnije sisao sa Divcibara pa na Valjevo.Put kojim sam prosao je u ozbiljnom nagibu sa ostrim krivinama,ali najbitnije za mene da je toliko klizav da je to neverovatno.Svi su mi instikti proradili.Jednostavno zadnji tocak je cesto proklizavao,motor se nekako konstantno blago uvijao,cak u jednoj krivini koja je bila najblaza od svih,je i prednji tocak malkice mrdnuo,sve zbog mog blagog pritiska prednje.Neverovatno,potpuno interesantno.Pre polaska ovim putem bio sam dobro upozoren od iskusnijih,cak su se na trenutak i pokajali sto predlozise,ali je stvarno super iskustvo,hvala im.

Zahvaljujem se organizatorima,ovakav nacin edukacije je perfektan,jednostavno nakon dva dana postajem bolji.Ova dva dana, sto se tice napretka u voznji su jednaka mesecima ,moje samostalne voznje,edukacije.

Ljudi,koliege,svi neiskusniji,koristite ovakve i slicne kurseve i u potpunosti uzivajte u bezbednoj i tecnoj voznji.

Sauputnicima zelim divan odmor ns Divcibarama,sto ni malo ne smunjam jer se skupila sjajna ekipa.Drugari hvala vam veliko i uzivajte a ja ujutru zadovoljan na dalji arbajt.Ponavljam svako nedovoljno iskusan neka se vec od danas sprema za neki novi kurs bezbedne voznje.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Zahvaljujem se organizatorima,ovakav nacin edukacije je perfektan,jednostavno nakon dva dana postajem bolji.Ova dva dana, sto se tice napretka u voznji su jednaka mesecima ,moje samostalne voznje,edukacije.

Ljudi,koliege,svi neiskusniji,koristite ovakve i slicne kurseve i u potpunosti uzivajte u bezbednoj i tecnoj voznji.

Sauputnicima zelim divan odmor ns Divcibarama,sto ni malo ne smunjam jer se skupila sjajna ekipa.Drugari hvala vam veliko i uzivajte a ja ujutru zadovoljan na dalji arbajt.Ponavljam svako nedovoljno iskusan neka se vec od danas sprema za neki novi kurs bezbedne voznje.

Potpuno sam saglasan sa Žarićem, a posle ovog nadahnutog izlaganja još više žalim što nisam mogao da budem sa vama na putu.

 

Ajmo fotke, nećemo valjda da čekamo do sutra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

@Pustolov Ni ja ne bih to bolje rekao ;) Salu na stranu - Podforum "Akcije motociklista" i otvaraj temu...

I samo da te podsetim, koliko sam razumeo, BJB je glasilo a ne organizacija tako da od foruma mozemo samo racunati na mogucnost obracanja ucesnicima foruma.

I to je dovoljno za pocetak ali se od neceg mora krenuti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja