Jump to content

Moto Zajednica

Akcija BJB Deda Mraz - Temerin

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

HO HO HO !!!!

 

Cetvrtak 20.12.2007. poslednje pripreme: kupovina mandarina, bonbonica, cokoladica, lizalica,..... Uvece izrada paketica,...

 

21.12.2007. 9:45, okupljane kod mene sa sve medijima. Posto je kamerman posle vrtica trebao da ide na drugo snimanje, odlucili smo da intevjue damo pre pokreta. Joseph je davao intervju kao Deda Mraz, a ja kao organizator "u civilu".  10:45 - pokret!!! Polako, u dugoj, 4 Deda Mraza su se provozala po centru Temerina, napravila krug trubeci ulicama, na opste iscudjavanje ljudi na ulicama.

 

U 11:00 smo stigli pred vrtic "Veljko Vlahovic", i pritiskajuci sirene uvezli smo se u dvoriste. Nismo ni stigli da spustimo motore na copave, a klinci su se vec stustili kroz ulazna vrata. Posto je bilo poprilicno hladno odlucili smo da mi udjemo u vrtic, da se ne bi deca prehladila (posto smo racunali da ce potrajati vise od sat vremena), a i da se masine malo ohlade da se ne bi neko opekao.

 

Prvo smo posetili jaslice, gde one najmanje ipak nismo posetili posto su bili jako uplaseni. Ovi malo veci su bili malo uzdrzani dok smo ih pokusavali navesti na malo price. Kada su videli da ce se dobiti pokoji pokloncic, brze bolje su svi poceli da odgovaraju sa DA na pitanje "jeste li bili dobri ove godine?". Kada smo podelili paketice u jaslicama presli smo kod onih "velikih", sestogodisnjaka. U jednoj od vecih prostorija, je glasno svirala muzika (verovatno pogadjate koja), deca su skakala, pljeskala,... Kada smo usli nastala je prava euforija. Naravno i njih smo pitali da li su bili dobri, ali tu vec nije bilo razmisljanja. Tacno su znali sta treba da odgovore! Usli smo medju njih, otvorili dzakove i podelili paketice. Medju ovim "velikima" je vec bilo i par prefriganijih koji su pokusali da izmuvaju dva ili vise paketica!!!

 

Posto smo i sa njima zavrsili, izasli smo kod motora. Naravno vaspitacice su spremile decu, i vecinu su izvele na slikanje. Prvo se nisu usudjivali popeti u nasa krila na motorima, ali kada je par njih probilo led.... Narednih 15-20 minuta smo se slikali, a onda smo masuci polako izvezli motore iz vrtica.

 

Posto smo se presvukli vratili smo se do vrtica u civilu, sa rancevima punim preostalih paketica, za decu koja su bila bolesna (epidemija boginja), popili kaficu sa direktorkom i vaspitacicama, malo popricali,...

 

Sumirano:

 

deca - odusevljena!!!

 

vaspitacice/direktorka - prezadovoljne, i po svemu sudeci ovo ce da preraste u tradiciju, s tim da cemo se prosiriti na jos 4 vrtica u ostalim temerinskim naseljima koja spadaju pod vrtic "Veljko Vlahovic"

 

mi - ..... nemam reci da opisem zadovoljstvo!!! Kada smo stigli i kada sam video odusevljenje sve te dece koja jurisaju napolje kroz vrata, jedva sam se izborio sa suzama radosnicama. I inace sam emotivan (emotivan,... bajker,... emotivni bajker,... malo cudno zar ne?), a na decu sam posebno osetljiv...

 

Istina je da smo sva cetvorica bili potpuno izgubljeni medju svom decom, trema je bila velika,... bilo je par malih organizacionih propusta, ali smo i mi, i vrtic videli kako bi sve to trebalo da izgleda, i dogodine ce biti jos lepse i jos bolje.

 

Ali dosta price, ionako sam jos "svez" i ne nalazim reci, pa evo slika:

 

Prvo ucesnici akcije

Davor --- BJB quasaar bIVc4_davor1zb8.jpg

 

Joseph --- BJB Joseph B. BcTGu_josephyg1.jpg

 

Peti --- BJB PeterPan wJ0Oy_petyjx7.jpg

 

Zoli --- jos nije BJB LboCv_zoliuw6.jpg

 

ostali koji su ucestvovali finansijski ili u pripremama ali nisu bili u mogucnosti da prisustvuju: Dobosi Robert, Balog Arpad, Devic Valerija, i Petikina devojka Melinda koja je prisustvovala u civilu.

 

Evo cetverca: L3lAf_svizh3.jpg

 

paketici: 404.jpg

 

dzakovi: koVf3_dzakovidf2.jpg

 

pokret: gRRIu_pokrettz3.jpg

 

klinci na prozorima:

vj54L_prozor1um0.jpg

t3KYr_prozor2rb9.jpg

8rU4b_prozor3fn5.jpg

 

u vrticu:

404.jpg

L8IFn_dedamraz2om2.jpg

hkeee_dedamraz3ts0.jpg

 

mlade moto-nade:

em4AN_moto1np8.jpg

1fVAT_moto2gt3.jpg

 

Sta jos da kazem? Ne mogu reci opisati koliko sam se mentalno napunio i zadovoljio! Jedva cekam sledeci decembar da sve ovo ponovim sa sledecom generacijom!

 

Jos samo da se zahvalimo:

- Temerinske novine (izdanje na madjarskom jeziku)

- Nase novine (izdanje na srpskom jeziku)

- TV Mozaik iz Novog Sada

 

Eto, nadamo se da ce i sve ostale akcije uspeti ovako ili jos bolje, nadamo sa da cemo dogodine dobiti podrsku opstine i nekih sponzora, pa da sve ovo organizujemo jos bolje i za jos vise dece.

 

Ipak su deca nase najvece blago, i nista ne moze da se meri sa samo jednim jedinim osmehom decjeg lica!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Nemam rechi,sve pohvale... Da mi je motor registrovan svratio bih do temerina da pomognem akciji,sledece godine ... Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Evo, ja jos uvek nemam reci. Ja nisam bas previse emotivan karakter, ali mi je bila knedla u grlu i mozda suza u ocima ( pa kome ne bi, bilo je hladno da se smrznes..., a mozda je bilo zbog neceg drugog... ) ... Ko razmislja da li da se prikljuci akciji u Beogradu, Novom Sadu, Zrenjaninu, Melencima....Gde god... Nemojte razmisljati, jednostavno idite, uradite to. U sto vecem broju. Verujte mi na rec, da vredi, osecaj je neopisiv! Videti decu kako se smeju, igraju, naivno, u njihovom lepom svetu. Pomozite im da taj svet bude jos lepsi, sto duze moze.

 

Ajd sad svi koji citaju ovu temu, klik na link http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=12510.120

i pridruzite se akciji makar tako sto cete uvelicati dogadjaj svojim prisustvom!

 

HO HO HO !

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Cucim ja pored dzaka sa poklonima  kad dolazi klinac, uzima poklon i staje pored mene. Tiho me posmatra kako delim poklone i odjednom kaze: "Mnogo si mi lep Deda Mraze!" A ja razmisljam sta mu reci, nesto lepo i pametno (sta budala pametno da kaze ;D). Pa mu kazem: "I ti si mnogo sladak, vidis bio si dobar decko pa je dosao Deda Mraz doneo ti poklon." Nakon par sekundi mali kaze: "Mnogo-mnogo te volim Deda Mraze!" A ja.....NO COMMENT!!!  -E zbog ovoga je vredelo organizovati akciju i ucestvovati u njoj! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Svaka cast, momci! Bajker, a emotivan, ima nas mnogo takvih, samo sto zbog predrasuda mnogi nece da priznaju ::) Evo, ja priznajem i ponosim se time. Quassar, bravo jos jednom :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

auuuu

Bravo...Bravo

 

ajde BEOGRADE na noge (citaj motore) svi i u akciju.....nazalost MNOGO sam daleko pa nemogu prisustvom ali cu definitivno financijski da ucestvujem

 

Jos jednom Bravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ne bih rekao da je bilo propusta , nego za neke stvari se nismo  dogovorili kako treba. Recimo za mesta primopredaje. Ima 2 sprata po nekoliko odeljenja, pa nekima delili paketice  u hodniku, nekima u sali, nekima na dvoristu, neki su se slikali sa motorima, neka odeljenja nisu...Ali opet ne bih rekao da su ozbiljni propusti, jer je bilo i prednosti. Sve je bilo tako spontano, tako jednostavno...

I sledece godine cemo izvijati neke sponzore, da odemo u svako odeljenje u opstini. Ovo smo mogli iz svog dzepa.

Sto se dzakova tice, quasaarova keva je tapetar, sasila nam cas posla od nekog viska materijala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

Citam i knedla mi stoji u grlu. Moracu doooobro da se pripremim za beogradsku akciju.

 

Kakva knedla, 3 knedle !

 

Nemam reči!

 

Svaka čast Temerincima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

ali cu definitivno financijski da ucestvujem

 

 

western union?

 

NE! oni su bezobrazni.!!

regularan wire transfer preko banke i stize za 1 dan bez problema ...

 

a mozda ima i neki eastern union

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja