Jump to content

Moto Zajednica

"Nisam te video" stoti put Zaplanjska 20.4.2013

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd

Juce oko 14h iseko me lik bez pardona na 5-6m od mene skrnuo levo bez migavca kao da ne postojim.

Nisam stigo ni da pisnem, kocio sam delic sekunde prednjom i to je to skocio sam ulevo u trenutku udara.

 

Odskocio sam kao loptica i dok me treso adrenalim svasta radio da ne idem u suvisne detalje...

 

Kaze nije me video i to je to za debila dovoljno objasnjenje, skrece levo sto bi se cimao da li neko ide iz suprotnog smera.

 

Niko me do sada nije iseko iz ovolike blizine, obicno stignes da kocis, trubis ili manevrises da izbegnes udarac, sad sam uspeo samo da se bacim ulevo.

Puko sam na levi bok i pokupila me hitna, misio sam prvo da mi nije nista ali sam na srecu proso sa dobrim hematomom nakon 4h. Copam i imam opasan podliv sad i veliku modricu, ne savijam nogu ali mogu da gazim. Srecom nije strasno ne bi podneo da me moron vezao za krevet...

Ovo mesto vodim kao ima budala koje skrecu opasno i nisam isao brzo na moju srecu ali ne ocekujes ga direktno ispred sebe. Imao sam sve sto mozes da imas, vezanu kacigu, jaknu rukavice, nisam jako lupio glavu ali kaciga je odradila svoje.

Snimili me na urgentnom i nema naprsluca tako da ostajem na copanju i automatskom menjacu dok ne sredim motor... naduo sam se ko krofna nakon 4h ali necu da se zalim obzirom na situaciju...

post-10315-0-27423200-1366558994_thumb.jpg

post-10315-0-97534200-1366559016_thumb.jpg

post-10315-0-66716500-1366559043_thumb.jpg

post-10315-0-04400700-1366559084_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

pa ovo kod mene u komshiluku, ja sam bukvalno 300m odatle. jebeno je ovo skretanje kod pumpe, zbog uzbrdice se ne vidi dal neko prolazi ili izlazi i obichno ima par kretena parkiranih tu tako da samo pomazhu u skrivanju kamikaza. al ovo je potpuno druga pricha, iz kontra pravca da te seche.. :zbunjen:

 

bitno da si dobro proshao. naplata shtete/bola/pretrpljeni strah/pokushaj ubistva/itd/itd?

 

drzhi se buraz :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Druze da se brzo oporavis... Meni se pre 2 dana desilo da idem oko parka koji je kao kruzni tok i iso sa uz levu ivicu posto bi trebao da nastavim levo da skrenem a za desno se ide ka jednoj pumpi, i lik pocinje lagano da me sece i ispravi ali bukvalno vozimo jedan do drugog( ja sam odprilike na sredini njegovih vrata bio) i lik ide u mene, i samo sam u jednom trenutku pristinuo kvacilo i nabio gas i lik se toliko uplasio i cimnuo kola samo sto nije udario u parkirane taxije sa strane.. Da nisam to uradio razvalio bi me onde o trotoar... moramo mnogo da se pazimo da gledamo i za ove sto ne gledaju... ali ni to ne pomaze vise..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Svakakvih budala ima, eto, dovoljno si pazio al' dzabe, "nije te video" ... Nemamo tu "bajkersku kulturu", vozaci automobila ne registruju motoriste, osim napregnutih cula moras imati i reflekse kao macka da bi preziveo.

Druze, tebi brz oporavak zelim 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Brz oporovak ti zelim. A i kada pogledas kako je moglo da bude, dobro si prosao.

Inace ko je danas za vreme maratona prosao autoputem od gazele ka opstini Novi Beograd i preziveo svaka mu cast, to su se sekli nisu j*bali ni motore ni kamione :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd

Druze da se brzo oporavis... Meni se pre 2 dana desilo da idem oko parka koji je kao kruzni tok i iso sa uz levu ivicu posto bi trebao da nastavim levo da skrenem a za desno se ide ka jednoj pumpi, i lik pocinje lagano da me sece i ispravi ali bukvalno vozimo jedan do drugog( ja sam odprilike na sredini njegovih vrata bio) i lik ide u mene, i samo sam u jednom trenutku pristinuo kvacilo i nabio gas i lik se toliko uplasio i cimnuo kola samo sto nije udario u parkirane taxije sa strane.. Da nisam to uradio razvalio bi me onde o trotoar... moramo mnogo da se pazimo da gledamo i za ove sto ne gledaju... ali ni to ne pomaze vise..

 

 

Ovo je bilo onako dzaba ti sve, motor je imao dve otvorene Yoshimure kad sam ga uzeo, V2 se sa njima cuje bolesno na bilo kojim obrtajima, pa kao racunas ako je glup nije gluv... Nisam imao sta da budzim prosle godine pa ugradim xenone bar cu se bolje videti spreda i u retrovizoru danju. Opet te ne vide valjd se privikavaju na motoriste...

 

Treso me adrenalin posle udarca pa nisam osecao bol, lik posle pricao drugarima da sam isfolirao i otiso u urgentni, a i nije nesto pokazao kajanje vise je u fazonu ko ti je kriv kd vozis motor.

 

Cimacu ga malo sa odstetom nnecu previse tek toliko da dva puta razmisli kad vidi motor sledeci put, verovatnoca d ja naletim na istog je ravna nuli ali ak prodje nekaznjeno neko drugi mozdaa ne bude bio ove srece.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

burazera jedan moj imao saobracajku prosle godine on i drug po 100.000 din uzeli zato sto ga nisu tuzili pa im osiguranje platilo a ni za motor stetu nije trazio, ako nadjes dobrog advokata mozes zesce da ga otrsis jer je on kriv, zato ja sad kacim kamericu na motor za ne daj boze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Kazes da imas ksenon a nije te video? Koje svetlo ti je bilo upaljeno u trenutku udesa i jel imas socivo? primetio sam da motori koji imaju socivo i xenon ga bacaju strogo usmereno tako da danju kada mi dolaze spreda imaju samo malu belu tacku. Ponekad mnogo bolje vidim motorcikle sa klasicnim svetlom jer rasipaju svetlost. Uspesan i brz oporavak zelim i da ti ovo ne usere sezonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Druze da se brzo oporavis... Meni se pre 2 dana desilo da idem oko parka koji je kao kruzni tok i iso sa uz levu ivicu posto bi trebao da nastavim levo da skrenem a za desno se ide ka jednoj pumpi, i lik pocinje lagano da me sece i ispravi ali bukvalno vozimo jedan do drugog( ja sam odprilike na sredini njegovih vrata bio) i lik ide u mene, i samo sam u jednom trenutku pristinuo kvacilo i nabio gas i lik se toliko uplasio i cimnuo kola samo sto nije udario u parkirane taxije sa strane.. Da nisam to uradio razvalio bi me onde o trotoar... moramo mnogo da se pazimo da gledamo i za ove sto ne gledaju... ali ni to ne pomaze vise..

Vožnja u raskrsnicama sa "kružnim tokom" za motocikliste predstavlja igranje "Ruskog ruleta". Ako si uz "unutrašnju" stranu, velika je verovatnoća da te isteraju na trotoar oni koji se nisu pre raskrsnice prestrojili za skretanje u levo (što se upravo desilo u tvom slučaju). A ukoliko ste u "srednjoj" traci (za kretanje pravo), lako je moguće da vas neko ko je levo od vas jednostavno pregazi u pokušaju da iz krajnje leve trake skrene u desno.

Jedin način da relativno bezbedno prođete raskrsnicu je da se kroz raskrsnicu ne krećete paralelno sa drugim vozilima (bilo da su vam sa leve ili desne strane). Nikako ne pretičite u ovakvim raskrsnicama, a kad neko pokuša da vas pretekne dodajte gas i bežite.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd

Kazes da imas ksenon a nije te video? Koje svetlo ti je bilo upaljeno u trenutku udesa i jel imas socivo? primetio sam da motori koji imaju socivo i xenon ga bacaju strogo usmereno tako da danju kada mi dolaze spreda imaju samo malu belu tacku. Ponekad mnogo bolje vidim motorcikle sa klasicnim svetlom jer rasipaju svetlost. Uspesan i brz oporavak zelim i da ti ovo ne usere sezonu.

 

 

Za VTR ide bixenon i danju je sve jedno duga ili kratka svetli ko jelka, mnogo se bolje video nego sa obicnim svetlom. Nocu sam zbog standardnog fara slabije osvetljavao put kratkim a bolje dugim od standardnog ali se i daalje bolje video iz suprotnog smera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Dobro si prosao, nadam se da motor nije znatnije ostecen, Klasicna situacija... Otvoriti cetvoro ociju, pa i to nije garancija da ce se izbeci slicne situacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Čekaj - išao ti u susret i isekao te na par metara?!? :staa2::zbunjen:

 

Istresi ga iz gaća, i to ne toliko što retard nije gledao koliko zbog tog naknadnog stava...

 

Mene na sličnu foru zabo klinac (i on i ja vozili kola - bitna razlika) - ali klinac bio sa devojčicom pored sebe, mala sva utegnuta, gledam je i konstatujem naglas "sad mi je jasno kako me nisi video" - ali mali je skroz korektno odreagovao, a ovaj moron nije ništa naučio...

Da sam ja vlas':

Trajno oduzimanje dozvola svih kategorija, uslovno dobijanje dozvole da može da se vozi taksijem ali samo na zadnjem sedištu (ili još bolje u trećem redu - pa neka ganja venove), a u bus samo na srednja i zadnja vrata, da ne prilazi vozaču. Šta znaš - možda je budala zarazna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • krelac, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250, Ducati Monster Dark 600

i ja živim blizu. često mi se desi da mi auto izleti odozdo (kada hoće da se uključi u zaplanjsku) ali tebe je baš bezobrazno isekao iz suprotnog smera.

brz oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Strasno! :( Mislim, da posle takve situacije ako bih preziveo i mogao da dodjem do njega uopste, otvorio bih mu glavcinu odvratnu po putu. A potrudio bih se da izgleda kao da ga je voz udario!!!! Tebi brz oporavak i da sto pre zajases moror!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Au kakvih debila ima.Ja na toj raskrsnici usporavam maksimalno zbog ovih odozdo koji znaju da izlete a takvih je gomila ali da te covek ne vidi a ides mu u susret to malo teze.Pre ce biti da je hteo da ukrade,da se provuce pre tebe,oderi ga na sudu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 600 kurbla bre!

Tako mene pre 7 dana baba isekla ali na 2 metra,videla je slobodno parking mesto sa svoje leve strane ali mene iz suprotnog smera koji sam na 2-3 metara nije.Pri iskakanju nisam stigao da izvucem stopalo koje je pretrpelo strasan udarac motora od auto(ni sam ne znam kako nije puklo ali je oteklo katastrofa)Pri kotrljanju po asfaltu manje ogrebotine.Hitna,policija,baka kaze standardnu recenicu-"Izvini decko nism te videla" sve je priznala i sve cu i naplatiti ali Beograd je postao uzas,prodjem celu srbiju uzduz i popreko i 70metara od kuce da me baba osakati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja