Jump to content

Moto Zajednica

dali je moguce produziti yamahu virago?

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova

palo mi je nesto na pamet pa mi treba savjet dali je to izvodljivo. u pitanji je jamaha virago 125,250 ili 535, svejedno, uglavnom ima lanac a ne kardan.

znaci. produziti zadnji tocak za jedno 25-30 cm unazad, ili manje , navariti zadnji dio rama da moze bez amortizera, produziti lanac i sajle i sve sto treba.

ovako bi to otprilike trebalo izgledati, nesto poput indian skauta.

post-24803-0-71336200-1366538922_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Могуће је али то што ти хоћеш, продужавање рама, је веома озбиљна интервенција и захтева велико знање и умеће онога ко то изводи. Вратити све на своје место после сечења је уметност.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

A to ti treba jer imas kamen u bubregu ili... :stabre:

slazem se sa kolegom gore, ta budzevina jednostavno nije vredna truda, dobices neudoban i nestabilan motor, a to ce pogotovo na nasim putevima da bude jos izrazenije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ja sam vozio jedan stari motor koji je imao takvo ogibljenje na sedistima i veruj mi da zbog estetike nije vredno truda toliko prepravki i tolika neudobnost!Menjas komplet vozne karakteristike motora ,udobnost i sigurnost,ali kako hoces,svako ima svoje vidjenje stvari i svoje misljenje!Pozdrav i doobro razmisli o cemu sam ti pricao pre pocetka radova! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

nije mi toliko bitno sjediste i fazon bez amortizera koliko pomjeranje tocka. svi motori su mi kratki i maleni, visok sam i na njima sam ko na djecijem biciklu, a ono sto meni odgovara je 4-5 hiljada evra. jbg puno. mislim da kod dobrog majstora ovo nije veliki zahvat a ni skup.

post-24803-0-68444000-1366611810_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ma bre ako je covek odlucio da se voza bez amortizera,sta fali,nek se voza...dok ne ustanovi da mu treba jel ;).....sve je to izvodljivo prijatelju,jos da nadjes nekog adekvatnog da ti to izvede a da ne zagines negde.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

. mislim da kod dobrog majstora ovo nije veliki zahvat a ni skup.

 

У ово се не бих кладио. Да буде добро (како треба да буде) и јефтино... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Momak pusti ove samo naklapaju, 95% forumaša znaju sve o svemu u vezi motora a u praksi samo da ga peru i glancaju mada i to uglavnom teraju kod nekog. Znači sekao sam i prepravljao motore još za vreme sfrj, znam šta pričam.

Produženje zadnje viljuške ti je najjednostavniji način da povećaš medjuosovinsko, dobiješ mesta i da spustiš sedište. Ram ne bih sekao bar ne u delu koji povezuje zadnju viljušku sa ostatkom motora možda gore oko sedišta, amortizere bih takodje ostavio samo im se poveća ugao tako što se produži viljuška ispred dela gde se kače. Mada i kruto ogibljenje funkcioniše sa balonkom i dobro amortizovanim sedištem, vozio sam takve motore mada ih nisam pravio, neko softail ili pseudokruto ogibljenje je bolje.

Obavezno kupi model sa lancem jer će budženje kardana seo projekat dovesti do neisplativosti, ovako samo dodaš 10-15 karika. Pritom je lanac i lepši za moja shvatanja, baš na jedan hd stavljam 630 kao na topfuel dragsterima. I nema potrebe da ga produžiš više od 10, max 15 cm, ako ti treba još daj mu malo na viljušci napred da ne bude nesrazmeran kao za drag trke.

Od znanja ti treba da umeš da izmeriš, odsečeš i zavariš, viljušku recimo staviš na ravnu podlogu da ose točka i viljuške budu paralelne, ako varovi malo navuku da se korigovati na hladno, ako sumnjaš u nosivost predimenzioniši ojačanja i varove da ne bi računao statiku i dinamiku, time nek se bave u fabrici gde im je svaki cent uštede bitan. Sa većim medjuosovinskim ce se neznatno pokvariti manevarske sposobnosti, lakše će proklizavati zadnji točak ali stabilnost na pravcu i blagim zavojima neće trpeti. Kad budeš nešto počeo pitaj ponovo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

eto super,pojavio se kolega praktican u materiji :takoje:.sto se ne dogovorite oko posla pa mu resis stvar,da covek ne luta naokolo...ako je izvodljivo uopste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

A sta je sa zatezanjem lanca kad se produzi,posto ako nesto ne uradi kako valja a ostane ogibljenje koje ce pomerati,moze se desiti da se neravnomerno zateze lanac u toku voznje!Nisi samo ti budzio motore,sa time sam se i ja mlatio nekad!Ako vec budzi,morace to dooobar majstor da izvede da ostanu amortizeri,koje ce pomeriti,ili najjednostavnije kruta veza!Ovo govorim iz licnog iskustva! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

:care: to ratboy i bocca bastard. takvi mi trebaju. znas ono, nesto zamislis i svi redom ti govore "djes to vidio" , "to ti je bezze". vidim vani svi to rade a sumnjam da su neki vrli experti.

hvala na expertizi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Od znanja ti treba da umeš da izmeriš, odsečeš i zavariš,

 

Са овим не бих могао да се сложим.

 

:care: to ratboy i bocca bastard. takvi mi trebaju. znas ono, nesto zamislis i svi redom ti govore "djes to vidio" , "to ti je bezze". vidim vani svi to rade a sumnjam da su neki vrli experti.

hvala na expertizi

 

У мом селу кажу (да, ја сам сељак и не стидим се тога):

 

"Видела жаба се се коњ поткива па дигла ногу и она."

 

Ја нисам никакав експерт и нигде те нисам одвраћао од те идеје већ сам само приметио да ће те то коштати. Јефтино месо и чорба не ваља!!! Ниси ти овде добио никакву експертизу већ само лично мишљење колеге @ratboy-a. Експертизу би могли да ти дају колеге - мајстори као што су @bоkilic или @strasilo а они колико видим ћуте...

 

Оно цитирано од колеге @ratboy-a не стоји јер ти да то можеш и знаш да одрадиш не би нас ни питао!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Evo strucnjaka za prerade motora(koji su izgleda to gledali kako se radi na tv-u),poslusaj sta ti kazu i cepaj!Od mene toliko,pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

S vremena na vreme neko počne temu o preradi motora i onda se svi osete prozvanima da napadaju čoveka.iz nekog razloga pojedinci vole da menjaju izgled svog ljubimca.Pošto se sa drugarom bavimo upravo preradama ajd da i ja nešto napišem.

 

Kao prvo sve što neko zamisli je u većini slučajeva moguće i izvesti.Dali je to jednostavno,lako,jeftino. Nije. dali se isplati. Finansijski ne jer svaka prerada motora je skupa i komplikovana,mora da se zna šta sme a šta nesme da se radi. Produžavanje zadnjeg dela motora nije baš ni jednostavno.počevši od toga da treba precizno izračunati ne samo dužinu već i šta će biti sa visinom agregata,zatim dali treba i kako napraviti španer lanca koji je kod većih produžavanja zadnjih vila neophodan.Na sve treba paziti i ida na kraju motor ima neki skladan izgled itd. Finansijski se ne isplati i zato što na kraju prerađen motor je komplikovno prodati a uglavnom i kad se proda ne vrati uloženo. E sad isplati se jer na kraju dobijete motocikl koji je kao takav jedinstven

 

Lično ne volim bobere i krutaše. ali to je moje subjektivno mišljenje.

 

Na kraju dali su ovi motori opasni. Nisu.Vozao sam i vozam prerađene motocikle i hvala bogu do sad se nije desilo ništa loše.al to je opet vezano za priču da preradu treba raditi pažljivo i svakako sa nekim iskustvom u tom poslu.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

U potpunosti se slazem sa tobom jer sam i sam radio neke stvari i znam za problem spanovanja lanca!Zato sam i napomenuo to,ali ako vec covek to zeli,kako sam i rekao treba da se obrati nekom ko to stvarno ume i ko je upucen u tu materiju!Mada njegov ima kardan koliko sam video a to je jos komplikovanija varijanta.Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

S vremena na vreme neko počne temu o preradi motora i onda se svi osete prozvanima da napadaju čoveka.iz nekog razloga pojedinci vole da menjaju izgled svog ljubimca.Pošto se sa drugarom bavimo upravo preradama ajd da i ja nešto napišem.

 

Kao prvo sve što neko zamisli je u većini slučajeva moguće i izvesti.Dali je to jednostavno,lako,jeftino. Nije. dali se isplati. Finansijski ne jer svaka prerada motora je skupa i komplikovana,mora da se zna šta sme a šta nesme da se radi. Produžavanje zadnjeg dela motora nije baš ni jednostavno.počevši od toga da treba precizno izračunati ne samo dužinu već i šta će biti sa visinom agregata,zatim dali treba i kako napraviti španer lanca koji je kod većih produžavanja zadnjih vila neophodan.Na sve treba paziti i ida na kraju motor ima neki skladan izgled itd. Finansijski se ne isplati i zato što na kraju prerađen motor je komplikovno prodati a uglavnom i kad se proda ne vrati uloženo. E sad isplati se jer na kraju dobijete motocikl koji je kao takav jedinstven

 

Lično ne volim bobere i krutaše. ali to je moje subjektivno mišljenje.

 

Na kraju dali su ovi motori opasni. Nisu.Vozao sam i vozam prerađene motocikle i hvala bogu do sad se nije desilo ništa loše.al to je opet vezano za priču da preradu treba raditi pažljivo i svakako sa nekim iskustvom u tom poslu.Pozdrav

 

Ја колегу ниједном нисам одвраћао од његове намере, шта више, радо бих волео да видим како би изгледала и на шта би личила та Јамаха.

 

Од самог почетка сам тврдио да је то скупо и сложено и слажем се у потпуности са овим што је подебљано.

 

Заборавих, пошто се бавиш прерадама могао би то да средиш колеги.

Promenio član Sr3ck0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

Nisam mislio na postove u ovoj temi.U redu je da svako iskaže svoje mišljenje.Kao i argumenti protiv prerada takođe su opasni i predlozi da je to ok i da to može svako da uradi.Ipak to nije igra. Što se tiče produžavanja kardana uglavnom može da se odradi ali je daleko od toga da je jednostavno.Trenutno prerađujemo moju Hodu cx 500.Pošto je farbrički kratka produžili smo joj kardan za 10cm i menjali ugao prednjih vila kako bi dobili međuosovinski razmak od 1,65m. Još je u fazi završavanja pa i ja čekam da vidim na šta će ispasti.Produžavanje samo zadnjih vila za 20-30cm je problematično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

E pa ko je probao nekad da nesto da preradi ili da produzi zadnje viljuske,prednje ili da menja polozaj samog motora u ramu ili kao ja da u ram jednog motora ubaci drugi,zna koji su problemi!Naravno da je sve izvodljivo,narocito danas sa raznoraznim alatima,aparatima za varenje,radionicama koje mogu da naprave gotovo sve za preradu motora.Pitanje je samo koliko je covek spreman da ulozi i da nadje pravog majstorada mu to kvalitetno i odradi!Ipak je to motor i treba da je i posle prerade siguran.Svako ima svoje zelje kako da mu izgleda motor i to postujem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja