Jump to content

Moto Zajednica

KTM 450 EXC

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

pozdrav svima na forumu :) upravo kupih KTM 450 exc, do sada nikada nisam vozio hard enduro (v strom, sv 650 i R6 su prosli kroz moje ruke)... ima dosta razlicitih stavova u vezi servisiranja (ulje i filteri), kakva su vasa iskustva, na koliko radnih sati raditi servis a kada dolazi na red stelovanje ventila itd?

KTM-a vozim po makadamu, njiva, suma...gde stignem ali to je uglavnom lagana voznja bez forsiranja masine, za sada.

 

predpostavljam da je motorex najbolji za ktm, koja vrsta se preporucuje za 450 exc?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

To oko ulja je cudno..jedan kod nas tvrdi da ulje za enduro 1 cilindar nije isto kao za sportake 4 cilindra..ja sam krenuo ispitivati..nazovem yamahau u Sarajevu kazu da se kod njih kupuje isto ulje, nazovem prodajni centar Mostar m17 zastupnici za Fucx, Motul i Ipone kazu da svi uzimaju isto kao za sportake i da jedino sto imaju ulje da naginje na tu varijantu je ulje za Quad-ove.Mi ovde par godina vozimo i svi su na uljima za sportake 10w40 ili 15w50 i niko nije imao problem..mjenjanje za 6-7 potrosenih rezervoara..

 

Na ovom motulovom sajtu sam gledao i isto nema ulje za enduro samo za Quad.

 

http://www.motul.hr/images/stories/cjenik_motul_proizvoda.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

To oko ulja je cudno..jedan kod nas tvrdi da ulje za enduro 1 cilindar nije isto kao za sportake 4 cilindra..ja sam krenuo ispitivati..nazovem yamahau u Sarajevu kazu da se kod njih kupuje isto ulje, nazovem prodajni centar Mostar m17 zastupnici za Fucx, Motul i Ipone kazu da svi uzimaju isto kao za sportake i da jedino sto imaju ulje da naginje na tu varijantu je ulje za Quad-ove.Mi ovde par godina vozimo i svi su na uljima za sportake 10w40 ili 15w50 i niko nije imao problem..mjenjanje za 6-7 potrosenih rezervoara..

 

Na ovom motulovom sajtu sam gledao i isto nema ulje za enduro samo za Quad.

 

http://www.motul.hr/images/stories/cjenik_motul_proizvoda.pdf

 

Bel-Ray proizvodi ulje za je jednocilindraše http://www.belray.com/powersports/products/4-stroke-oils

 

-Bel-Ray Works Thumper Racing Synthetic Ester 4T Engine Oil - potpuno sintetičko

-Bel-Ray Thumper Racing Synthetic Ester Blend 4T Engine Oil - polusintetičko

-Bel-Ray Friction Modified Thumper Racing 4T - za motore koji imaju odvojen menjački deo od tremo gurpe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

To oko ulja je cudno..jedan kod nas tvrdi da ulje za enduro 1 cilindar nije isto kao za sportake 4 cilindra..ja sam krenuo ispitivati..nazovem yamahau u Sarajevu kazu da se kod njih kupuje isto ulje, nazovem prodajni centar Mostar m17 zastupnici za Fucx, Motul i Ipone kazu da svi uzimaju isto kao za sportake i da jedino sto imaju ulje da naginje na tu varijantu je ulje za Quad-ove.Mi ovde par godina vozimo i svi su na uljima za sportake 10w40 ili 15w50 i niko nije imao problem..mjenjanje za 6-7 potrosenih rezervoara..

 

Na ovom motulovom sajtu sam gledao i isto nema ulje za enduro samo za Quad.

 

http://www.motul.hr/...l_proizvoda.pdf

 

Ja sam kod Edisa (M17) gledao prospekt od ulja i za svaku klasu ide posebno ulje, što je i logično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja