Jump to content

Moto Zajednica

PROBLEM SA LANCEM

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Lancanici su u ok stanju,ali je lanac neravnomerno istegljen,pa u sporoj voznji,recimo 1,2 na ler gasu motor ne ide linearno nego kao da ima trzaje blage,verovatno kad naidje na taj deo lanca gde je manje istegljen...

E sad,posto nemam trenutno novca da ga zamenim,jer moram da menjam plocice itd,interesuje me samo da li pri normalnoj voznji(turing voznja lagano) moze da se osteti nesto na motoru usled loseg lanca.....Tipa nesto na agregatu itd.....ili sam bezbedan da guram tako pa kad skupim da menjam...

 

I kad smo vec tu......Gde kupiti lanac i lancanike i orjentaciona cena...Uzeo bih DID-ov..

Motor je Honda cbr F4i sport 2001-vo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Proveri okretanjem točka da li je lanac u svim položajima jednako zategnut.

Na najzatugnutijem mestu treba da ima lufta (na sredini lanca) 2-3 cm.

 

Proveri da li imaš zaribale delove lanca - kvrge po lancu na pravom delu.

Ako ima tih kvrga treba razraditi zaribala mesta (oprati kerozinom, naftom pa podmazati uljem).

 

I na kraju d li ima još prostora za zatezanje lanca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Lanac nije u svim polozajima isto zategnut, na najzategnutijem mestu ima 2 cm a na svim ostalim negde oko 2,5 - 3 cm.

Te kvrge nisam video provericu....

Prostora za zatezanje lanca ima.

 

Plasi me samo da li to neravnomerno istezanje moze da utice na agregat, jer kao sto rekoh kada idem 2 na ler motor ne ide konstatno bas,vec kao da ima blage trzaje....pri brzoj voznji to se nista ne oseca....

 

I da dodam da se lanac cuje po malo u voznji kao da sisti a kada se stisne kvacilo ne cuje se.....

Lanac mi je odlicno ociscen i podmazan....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Prethodni vlasnik mog motora je vozio na nepravilno istegljenom lanacu+pretegnit bio. :grr: Motoru ništa nije falilo ali za svaki slučaj menjaj to ko zna kako utiče na kvačilo a i kvari mnogo ugođaj u vožnji.

 

 

Ja sam naručio zlatni D.I.D iz Louisa preko Sekule oko 145e me izašlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Vozi slobodno, ne moze ti ostetiti nista na motoru, samo ga dobro namazi i polako. To ume da se desi kad suv lanac pokisne i to nekoliko clanaka na zadnjem lancaniku, tu korodira i kad krene voznja korozija spadne i tu se istegne. Lanac traje od 3 - 30000, u zavisnosti od nacina voznje i odrzavanja ! Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ljudi hvala na savetima......to me je samo brinulo.....skupljam kes pa cu zameniti kad budem u mogucnosti...do tad polako.....

 

Ja sam nasao kod ovog lika iz Beceja set je 150 eura DID-ov

 

http://www.kupujemprodajem.com/D-I-D-lanci-i-JT-lancanici-5291650-oglas.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Da oszvezim temu. Isti slucaj i na mom motoru, na voznji do 2 obrtaja oseca se blago trzanje. 

 

Moze biti da je neravnomerno istegnut a moze biti i sledece:

 

Recimo, skines prednji lancanik, i/ili zadnji. Vratis posle nazad ali pogresno, tj ne poklopis ga lancem kako je prvobitno bilo, i zbog te gluposti dobijes neravnomerno istegnut lanac jer se lanac i lancanici nisu ''skockali''

Ovo sam procitao na raznim forumima, a i sam sam napravio isti problem :D Sad koliko je ovo stvarno tacno pojma nemam. 

 

Morao sam da vadim agregat, i onda sam skidao lancanik da sve lepo procistim, motor se u medjuvremenu pomerao u garazi i kad sam sve sklopio nazad javilo se to neravnomerno istezanje, naravno pre ovih peripetija toga nije bilo, na nizim obrtajima nisam osecao ikakvo trzanje. 

Tako da ako neko naleti na slican problem, ne bi bilo lose pograti se malo sa polozajem lancanika da se to sve uklopi. Ja nisam probao jos uvek, sve me mrzi nesto, a ni ne vozim se cesto pa mi ne smeta toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa nije baš da ne šteti ništa motoru, opterećuje bespotrebno izlaznu osovinu menjača, kao i sam menjač i gume u ublaživaču zadnjeg točka ako ih motor ima. Nije sad da će sve da se raspadne odmah, ali uticaja na životni vek svakako ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7069 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Komsija je tako vozao svoju Hondu Dominator i epilog je bio iskrivljena izlazna osovina, da ne pricam kakva je igranka posle bila....
Lanac nije zajebancija, ne samo da mozes da sjebes osovinu, nego moze da dodje do pucanja lanca, i da ti namota napred i da ti izlomi deklu, blok itd

Moj savet je da ne vozis motor dok ne zamenis lanac, a najbolje bi bilo da zamenis komplet lanac sa lancanicima.

WWW.MOTODELOVI.COM

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja