Jump to content

Moto Zajednica

razni MZ modeli

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Znam doticnu osobu (kod nas) koji je MZ-a 250 nasvirao do nekih 50-tak konja . Sto sa usisnim lamelama , sto sa koje cime drugim . Ali , javio se drugi problem ! Prenos sa radilice na menjacki deo to nije mogao izdrzati . Osim fabrickog (vruceg) montiranja kvacila , stavio je i kajlu pa sve to plus zavario . Ali ni to nije izdrzalo !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

Osim postavljanja '' Reed '' ventila na usisni kanal (obicno od Yamahe RD350) treba isto i napraviti otvor na klipu , oblika kao sto je sam usisni otvor u cilindru ! Samo tako se dobija pravo Asimetricno razvodno vreme i pun efekat postavljanjem usisne lamele(Reed Valve) !

 

Tada sa standardnim BVF karb-om snaga Motoru `skace`na nekih 35 PS ,sto je i neki max izdrzljivosti za ostale mehanicke sklopove MZ ETZ250 Agregata, ali se isto i znacajno kultivise rad motora ,optimizira i povecava Obrtni Momenat ! Sa pravilno odradjenim postavljanjem Usisne lamele zna da padne i potrosnja goriva znacajno kada se motorcikl vozi umereno !

 

Sve jedno: Tako pripremljen MZ agregat vise se nece ponasati kao standardni Simetricnog razvoda ETZ 250 , vec ce se ponasati skoro kao 4 taktni agregat kada su Obrtni momenat i potrosnja goriva u pitanju !

 

Poz Svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Lacarak
  • Motocikl: yamaha xj 600 diversion

evo da i ja dam mali doprinos, inace posedujem jedan lep primerak, dobar i nadasve ispravan za voznju, koji je inace i na prodaju za iskrenog kupca

 

post-11030-0-42965500-1299311598_thumb.jpg

 

]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ja sam ovako resio fratere na usisu motor ima vise snage na malim obrtajima ali i zeli da se vrti preko izdrzljivosti materijala pa kada se isece rupa na klipu u mom slucaju dve manje oslabi se klip i kad se prevrti desi se ovo slika govori vise Kako je taj momak izmerio snagu od 50 ks Ja sam stavio lamele od aprilije future 125 sa 6 prozora post-15484-0-25418100-1299355933_thumb.jpgpost-15484-0-58566400-1299355878_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Predlog (za Vuju) da posto je ova tema veoma interesantna, mislim na ugradnju flater ventila na MZ, treba otvoriti novu temu u "donjem " delu foruma i preneti sve postove do sada koji su napisani kao i to da oni clanovi koji su kompetemtni ili ti koji su sprovodili ovu akciju na svojim vozilima da lepo objasne postupak, prednosti i mane u eksploataciji.

Ovako, interesantna tema ce biti "zakopana" na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Potpuno se slažem, treba nam takva tema. Nažalost postove nemogu da prebacujem iz teme u temu, te smo se opcije davno odrekli radi članova. Nije niko nikad pokušao to da uradi na BJB-u a verovatno može samo eto, bilo je svašta pa je bolje ovako.

 

Ko ima materijal neka otvori temu. Savetujem umanjenje fotografija radi bolje preglednosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco

Kad neko nema pametna posla a ima MZ-a u garazi, a komsija mu padne sam APN-a rodi se trkalica na 40 metara. Covek je naj brzi u selu. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Lep k'o lutka, mada je to ipak Kanuni. Vidi se da je tu bilo dosta posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Lep k'o lutka, mada je to ipak Kanuni. Vidi se da je tu bilo dosta posla.

 

Gresis ovo je MZ 301 97 god.. ;)1zdravo.gif

Naravno da je MZ , ali proizveden pod okriljem kompanije Kanuni !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Džaba turska medEcina :nanana:

Nisam siguran sta ovo znaci , ali , mogu reci da sam bio u fabrici MZ-a ( u Turskoj) 1997 i video :

1.Da su sve masine iz DDR-a prenete u tadasnju fabriku , tehnologija (koju su mi prezentovali vodeci po svim sektorima proizvodnje) cak i kutije-sanduci za polufabrikate (sve sa oznakama DDR-a)

2.Nove masine za vise operacija (osavremenjene u odnosu na one u DDR)

3.Uveravanja tamosnjih proizvodjaca kako su im i nemci priznali da je njihov produkt bolji od ranijeg.

4.Da , postoji proizvodnja (plagijat) i van fabrike i to po nizim cenama ali i losijim kvalitetom

Kao i "danas" sa Kinom . Postoji i kvalitetna roba ali kod nas prolazi uglavnom jeftina koja ima i takav kvalitet !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Sve što bih imao da dodam bi bio debeeeeeliiii off na temu, tako da ... baš lepo motorče...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... mada je ipak Kanuni :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Sve što bih imao da dodam bi bio debeeeeeliiii off na temu, tako da ... baš lepo motorče...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... mada je ipak Kanuni :nanana:

:stabre: Da li hoces da kazes : indijska ili tajvanska varijanta je bolja !? :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Sve što bih imao da dodam bi bio debeeeeeliiii off na temu, tako da ... baš lepo motorče...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... mada je ipak Kanuni :nanana:

:stabre: Da li hoces da kazes : indijska ili tajvanska varijanta je bolja !? :Mina:

 

Hoce da kaze da to nije DDR.. 1lol.gif Ipak rado bi vozi ovog Kanuni-a.. 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Hoce da kaze da to nije DDR.. 1lol.gif Ipak rado bi vozi ovog Kanuni-a.. 1nanana.gif

Ne razumem zasto : :nanana: !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja