Jump to content

Moto Zajednica

Moto Skupovi na kojima se ne naplaćuje ulaz.

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Bajker ti je isto sto i motociklista, samo na engleskom jeziku :lol2:  

+ mnogi rade subotom, imaju porodicu, decu, razne obaveze itd,

i ne moze svako da ode u petak na moto susret i da ladi jaja do nedelje, to je nazalost luksuz za vecinu ljudi u Srbiji.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 4 sati, ThePainkiller je napisao:

Bolje da su naplatili ulaz,

????????????:)Mnogi se ne bi  slozili sa tobom
 

 

Pre 4 sati, ThePainkiller je napisao:

da smo imali da jedemo nešto u subotu.

Ovo je veliki problem za organizatore,koliko obroka pripremiti,ako spremis malo mozda zafali,ako spremis vise greota da se baci,a kosta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 3 sati, ivica744 je napisao:

????????????:)Mnogi se ne bi  slozili sa tobom
 

 

 

Kolega, nemoj izvlačiti reči iz celog konteksta, gubi se smisao mojih izjava... ;)

Napisao sam da je bolje i da su naplatili ulaz, ali da su spremili nešto da ljudi jedu, popiju kafu...

 

Edit: kafu smo popili u obližnjem G-Pub-u i za 2 domaće kafe i 2 soka sam platio 500 i neki dinar, a za jelo (umesto pasulja) smo pojeli po belo meso i to sam platio 400 i neki dinar. Znači, bolje da sam dao 500 dinara za upad, pa da sam dobio 2 kafe ujutru i 2 porcije pasulja, manje bi me koštalo nego ovako... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
5 hours ago, Biker-Boy said:

Bajker ti je isto sto i motociklista, samo na engleskom jeziku :lol2:  

+ mnogi rade subotom, imaju porodicu, decu, razne obaveze itd,

i ne moze svako da ode u petak na moto susret i da ladi jaja do nedelje, to je nazalost luksuz za vecinu ljudi u Srbiji.

 

Pa sa ovim se ne bih slozio da je bajker isto sto i motociklista...Bajker zivi za taj nacin zivota,a motociklista cim stegnu gace prvo sto ce prodati je motor.Sad ko kako radi subotom,ili dal ima porodicu,decu,itd,nije bitno.Moj otac je imao dvoje dece,al zato nije prodao motor,ili nije vozio zbog obaveza.Ako zivis za to i hoces sve se moze.U svakom slucaju moze se i sa porodicom otici na moto susret :moto1:A sto se tice Ns ridersa,nista me necudi.Nekada su imali najveci moto susret u srbiji i sire,al zbog halapljivosti sve otislo u nepovrat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

Postojao je snimak iz Kamenickog parka negde 1997. ali izgleda je obrisan zbog autorskih prava. Bio iz 2 dela , mislim da su oni bas u pitanju, poceci skupova u Srbiji. Ako neko nadje dobro bi bilo da postavi, odlican je filmic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Jbt moracu da menjam nick  :staa2:  :lol: 

Al ljudi moraju da skontaju da i "bajker" i "motociklista" (biker,  motorcyclist) to su Engleske reci, 

samo smo mi prisvojili rec "motociklista" i to je sad kao nasa rec, iako nije.

A obe reci znace SKROZ istu stvar.

I onda je neko jednom provalio da su "bajkeri" zajebaniji od "motociklista" , svasta....

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

 

ivica744 

Pre 3 sati, ivica744 je napisao:

Ovo je veliki problem za organizatore,koliko obroka pripremiti,ako spremis malo mozda zafali,ako spremis vise greota da se baci,a kosta

Zasto bi se bilo sta bacilo !? , mislim da u NS ima dosta "gladnih" , da ne idemo dalje ... (crveni krst, staracki domovi, hraniteljske i sigurne kuce itd itd.. ), lako bi se to resilo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion
Pre 8 sati, ThePainkiller je napisao:

NS Ridersi su postali pravo razočarenje. U subotu ujutru nigde nikog od organizatora, niti kafe, niti doručka, a ni ručka (pasulja) nije bilo... Izvukli su se u nedelju ujutru  kada su ipak skuvali kafu i napravili dorucak (hot dog)... Bolje da su naplatili ulaz, a da smo imali da jedemo nešto u subotu. Na stranu bezobrazno skupih pljeskavica (250 din za pljesku i 300 sve ostalo), koje su prodavali pored šanka. :jok:

Meni dovoljno da ih više nikada ne posetim...

Nekada, ne tako davno je moto skup u Novm Sadu bio pravi praznik.Motori zujali na sve strane.Dobra atmosfera, puno motora, raspolozenih ljudi...

Nisam ni znao da je skup u NS-u.Mozda se ne druzim sa nekim ko zna nekoga ko zna kada se i gde organizuje.

2003 je organizovan u Kamenickom parku i tada su ATOMSKO SKLONISTE prvi put posle rata gostovali u Srbiji.Oni stariji se secaju svirke od pre rata kada su im ovde iskljucivali struju i njihove izjave sa bine da se vidimo kada se stvari malo poprave.Ima i snimak na yt ali je zvuk ukinut zbog nekih prava, jebem li ga.Uglavnom, to je bilo nesto i svirka i druzenje i nesto u vazduhu sto se ne moze recima opisati.

Jos uvek imam maramu koju sam kupio na tom skupu i cuvam je kao relikviju i secanje na to sta je moto skup.

Ovo danas je smesno komentarisati ili nazvati moto skup.Pre bih nazvao zurka zatvorenog tipa.Nesto kao orgije i svinger parti na obodima grada.

Ne znam koliko ima klubova u Novom Sadu koji su sposobni da organizuju moto skup, nisam sklon grupisanju pa se ne krecem u tim krugovima ali mislim da Novi Sad zasluzuje moto skup koji ce biti bas to u pravom smislu te reci i nastaviti prekinutu tradiciju druzenja, dobre svirke i dobrog provoda kao sto zasluzuje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
4 minutes ago, Nemus said:

Nekada, ne tako davno je moto skup u Novm Sadu bio pravi praznik.Motori zujali na sve strane.Dobra atmosfera, puno motora, raspolozenih ljudi...

Nisam ni znao da je skup u NS-u.Mozda se ne druzim sa nekim ko zna nekoga ko zna kada se i gde organizuje.

2003 je organizovan u Kamenickom parku i tada su ATOMSKO SKLONISTE prvi put posle rata gostovali u Srbiji.Oni stariji se secaju svirke od pre rata kada su im ovde iskljucivali struju i njihove izjave sa bine da se vidimo kada se stvari malo poprave.Ima i snimak na yt ali je zvuk ukinut zbog nekih prava, jebem li ga.Uglavnom, to je bilo nesto i svirka i druzenje i nesto u vazduhu sto se ne moze recima opisati.

Jos uvek imam maramu koju sam kupio na tom skupu i cuvam je kao relikviju i secanje na to sta je moto skup.

Ovo danas je smesno komentarisati ili nazvati moto skup.Pre bih nazvao zurka zatvorenog tipa.Nesto kao orgije i svinger parti na obodima grada.

Ne znam koliko ima klubova u Novom Sadu koji su sposobni da organizuju moto skup, nisam sklon grupisanju pa se ne krecem u tim krugovima ali mislim da Novi Sad zasluzuje moto skup koji ce biti bas to u pravom smislu te reci i nastaviti prekinutu tradiciju druzenja, dobre svirke i dobrog provoda kao sto zasluzuje.

Onda je to taj skup o kom sam ja pricao? 

 

NS ridersi su nekada pravili motoskup na Provali u Vajsci, isto bilo dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Jeste, to je taj.Ima i snimaka iz 97-8 ali ovaj iz 2003su utisali.

Ta godina mi je ostala urezana u pamcenju jer sam iste otisao u vojsku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
Just now, Nemus said:

Jeste, to je taj.Ima i snimaka iz 97-8 ali ovaj iz 2003su utisali.

 

Znam da je bio neki gde neki pandur na motoru prica itd... Ono bas pravi primer motoskupa i bajkera. Velika razlika u odnosu na danas jer je tad vozio onaj koji je bas ziveo za to. Danas je ipak malo drugacije.
Mada evo ja prvi ne oblacim se nesto u kozu, nemam kozne prsluke, dugacku kosu, mindjuse sam povadio odavno, al opet razumem se u muziku , gitaru, da uradim nesto na motoru bar vise od 80% tih likova...

--
Inace kad sam u petak dosao na motoskup u NS, znaci prisustvovao sam fajtu neka 2 lika ispod satora za prodaju bonova...mislim koja beda..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion
Upravo sada, Motorcyclist je napisao:

Znam da je bio neki gde neki pandur na motoru prica itd... Ono bas pravi primer motoskupa i bajkera. Velika razlika u odnosu na danas jer je tad vozio onaj koji je bas ziveo za to. Danas je ipak malo drugacije.
Mada evo ja prvi ne oblacim se nesto u kozu, nemam kozne prsluke, dugacku kosu, mindjuse sam povadio odavno, al opet razumem se u muziku , gitaru, da uradim nesto na motoru bar vise od 80% tih likova...

--
Inace kad sam u petak dosao na motoskup u NS, znaci prisustvovao sam fajtu neka 2 lika ispod satora za prodaju bonova...mislim koja beda..

Ako se ne varam taj lik sto je bio pandur je jedan od organizatora skupa tada.Vozio je  MZ.

Tvoja poslednja recenica sve objasnjava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 4 sati, ivica744 je napisao:

????????????:)Mnogi se ne bi  slozili sa tobom
 

 

Ovo je veliki problem za organizatore,koliko obroka pripremiti,ako spremis malo mozda zafali,ako spremis vise greota da se baci,a kosta

  Ne mora da se naplaćuje ulaz, a nije nikakav problem za organizatore - ako su organizatori - ako glume organizatore onda im jeste problem. 

  Primer :

    U svakom gradu postoje ćevabdžinice, a u mnogima ima ljudi koji drže i po nekoliko njih .  Jednostavno organizator još dok se skup priprema - obiđe te ljude i dogovori sa nekim ko će doterati svoj mobilni roštilj i peći na licu mesta. Unapred se dogovore cene ( da budu normalne ko bilo gde u gradu ) i problem rešen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 14 minuta, drumskalisica je napisao:

  Ne mora da se naplaćuje ulaz, a nije nikakav problem za organizatore - ako su organizatori - ako glume organizatore onda im jeste problem. 

  Primer :

    U svakom gradu postoje ćevabdžinice, a u mnogima ima ljudi koji drže i po nekoliko njih .  Jednostavno organizator još dok se skup priprema - obiđe te ljude i dogovori sa nekim ko će doterati svoj mobilni roštilj i peći na licu mesta. Unapred se dogovore cene ( da budu normalne ko bilo gde u gradu ) i problem rešen.

Rostilj ima svakom skupu,ali se placa,pricamo o obrocima koji je daju motoristima besplatno(pasulj,gulas,itd)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 2 minuta, Motorcyclist je napisao:

Kako Kisac moze i sarme a NS ne moze suljpa?!

Znaci sve je do ljudi...niti kesha, niti grada itd...

Jbg.nemaju svi toliko para da mogu sami da finansiraju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Hm. Ja recimo ne obilazim moto susrete planski,tu i tamo ako se bas zalomi pa da naletim.

Jednostavno , po mom misljenju izgubio se smisao te price.

Kada se setim davnih 1995-98 ...,  poredjenju sa ovim danas ,kada svako selo ima svoj klub,svaki vikend susret da ne kazem i po dva u isti datum ... nije to tema , ali nema drazi, prezasiceno trziste gde para bas i nema.Sve na isti fazon, mos misliti ko ce da svira Riblja corba ili Brejkersi mozda, pa ne dolazimo na koncert.

Evo danas u laganoj voznji skontam u Beceju neki oldtajmer skup, svrnem pred kraj, 3 momka sviraju "ubise" od kvaliteta i izbora, lokalci neki svaka im cast.

Zasto organizatori da pucaju lovu na "imena", mozda bas prilika za lokalne momke da se pokazu, a verujem i za dz.

Nisam protivnik da se ulaz naplati, kao nekada...dobijes bon za klopu i par pica, nalepnicu i majcu uvek druge boje za motoriste i lokalne setace, i to po kulturnoj ceni.

Zato sto, ne treba zvati lokalnog rostiljdziju da pece klopu, jer naravno da i pored dobijenog obroka treba dopuniti stomak a i setaci ogladne, zasto nekom otvoreno staviti pare u dzep, kada sam klub moze da to organizuje pa i da plati ako nema niko od clanova da zna da pece.... , zarada ostaje klubu.

Pa naravno sankovi sa picem i oni donose profit.

A na kraju krajeva, gde su sponzori ...

ne mora da je kes u pitanju, frizideri, klonja, voda, tusevi,ozvucenje,satre....

Svaki pocetak je tezak,ali dobar racunovodja u klubu moze svake godine da olaksa i rastereti budzet u smislu , imati svoje.

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 5 sati, ivica744 je napisao:

Rostilj ima svakom skupu,ali se placa,pricamo o obrocima koji je daju motoristima besplatno(pasulj,gulas,itd)

  Nismo se razumeli, ti si mislio na obroke koji se daju besplatno, a ja sam mislio na ovo što se plaća, a priča se ovde i o tome

  Painkiler je napisao :    

NS Ridersi su postali pravo razočarenje. U subotu ujutru nigde nikog od organizatora, niti kafe, niti doručka, a ni ručka (pasulja) nije bilo... Izvukli su se u nedelju ujutru  kada su ipak skuvali kafu i napravili dorucak (hot dog)... Bolje da su naplatili ulaz, a da smo imali da jedemo nešto u subotu. Na stranu bezobrazno skupih pljeskavica (250 din za pljesku i 300 sve ostalo), koje su prodavali pored šanka. :jok:

Meni dovoljno da ih više nikada ne posetim...

 

  Ove cene što Painkiler pominje su preterane, ispada ko da dolaziš na moto skup da bi te ošišali ko ovcu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja