Jump to content

Moto Zajednica

OPREZ !

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Gvožđe oko motora, glasan auspuh i viskoka tačka gledišta.. smanjuje nam rizik verujem za 50% :moto3:

 

 

Sebin kreš bar u akciji :takoje:

 

lom.jpg

 

 

Da zanemarimo manju novčanu štetu.. noga mu ne bi sigurno bila kao što je sad..

 

Fale i zadnji nosači kofera.. onda se šteta svodi uglavnom na iskrivljenu nožicu menjača ili odran fuzaster..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Danas cujem na radiju ove sto se ukljucuju is AMSS sa stanjem na putevima, granicnim prelazima itd, da upozoravaju vozace na povecan broj motorista i da obrate vise paznje, prijatno se iznenadih i hvala im na tome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Zato se ja sa motorom u saobracaju ponasam isto kao da vozim auto.Vozim po sredini trake, ne preticem vozeci po razdelnoj liniji,izmedju dve suprotne trake, sa desne strane itd. Otkud ja znam da li ce nekom dunuti u kolima da pre nego skrene ne ukljuci migavac, ne pogleda u retrovizor i okraj glave ili da me jednostavno ne vidi, jer mu mozak ne percepira motoriste.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • krelac, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250, Ducati Monster Dark 600

http://novosti.rs/ve...adali-ko-kruske

Upravo naleteh na ovaj clanak.Kao u uvek najkriticniji period.

 

 

ovaj drugi deo članka se odnosi na mene, kao što sam već pisao u ovoj temi: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/5821-nasi-padovi/page__view__findpost__p__1478465

 

 

samo bih da se osvrnem na ovo vrhunsko novinarstvo gde je novinar verovatno samo prošao i nekako sam zaključio da me je udario kamion a pritom je pogrešio i nogu koju sam povredio :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Što se tiče naslova teme, ovo :

 

p1010148.jpg

 

i prst na obaraču i kočnici (i noga).

 

Lorde imas li ovakav razdjelnik na crijevima,ali da je T komad i za koji fi cijevi je ovaj tvoj. :zbunjen:

Sorry za off i brz oporavak povrijedjenom kolegi Black Adder-u. :zdravo:

 

Nemam. Komplet trubu sam kupio na buvljaku (troglasna, 1800 din) pa sam morao da zapušim jedan izvod (superlepak i šraf sa mašinskim navojem). Em nema mesta za treću trubu em su dve glasnije na kompresoru predviđenom za tri trube :lol:

 

 

Crevo sam dobio u kompletu a unutrašnji fi je 7mm.

 

Još uvek ne verujem kako se cimaju ljudi, i pešaci i konzerve :neznam: Ružan zvuk ima ali glasnooooo :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • krelac, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250, Ducati Monster Dark 600

ja iskreno ne vidim poentu te trube. nekako tripujem da bih pre izazvao paniku i naglo cimanje volana tako jakim zvukom nego što bih uspeo da skrenem pažnju nekome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nije toliko glasna, koliko je prodorna. Možemo jedan dan negde da se nađemo, pa malo zajedno kroz grad, da vidiš kakav efekat ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ja videh danas oko pola jedan oboren skuter na ćošku Nemanjine i Svetozara Markovića. Tri saobraćajca bila na raskrsnici, skuter na sred kolovoza a od vozača skutera ni traga ni glasa. Doduše, ispred socijalnog stajao kombi hitne pomoći, pa je moguće da je bio unutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Ulice u Beogradu su pune rupa,ulubljena od autobusa,kamiona..na asfaltu je gomila sljunka,rizle,srafova i matica svih velicina,dasaka,paleta,limova.....voziti motor je prava ludost i lutrija...kad vozim R stvarno mi je problem sve to ispratiti uz suludi saobracaj...dok uz SM to nekako lakse ide...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

ja iskreno ne vidim poentu te trube. nekako tripujem da bih pre izazvao paniku i naglo cimanje volana tako jakim zvukom nego što bih uspeo da skrenem pažnju nekome.

Sirena(truba) i treba da izazove naglo cimanje volana na suprotnu stranu ali daleko je bolje ako je koristis preventivno a ne samo u slucaju krajnje nuzde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • krelac, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250, Ducati Monster Dark 600

na osnovu čega zaključuješ da će vozač cimnuti volan na SUPROTNU stranu a čak i da cimne na suprotnu, zašto misliš da neće udariti nekoga na toj suprotnoj strani (ukoliko postoji neko, jel'te) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Pa recimo iz iskustva. Jos mi se nije desilo da kada svirnem neko krene na mene, vec bezi od zvuka. Zato sam i napisao da preventivno svirkas pre nego uopste dodjes u situaciju da moras da legnes na sirenu i kocnicu. Na koju suprotnu stranu mislis, ne razumem te bas najbolje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Uvek beže od zvuka.

 

Što jače/glasnije, to je veće vozilo a svi znamo da vozači konzervi cvikaju samo od većeg od sebe :zvizduk:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Nije dovoljno gledati gore, nazzalost, mora da se zabode nos i pravo pred toccak - to nas dodatno ugrozzava i otezzava pravovremenu reakciju. Danas sam (Bgd) naleteo na dva kilometarska traga ulja, prvi kroz ex 29. novembra, pa gore u Palmotichevu i levo u Dzz. Vassingtona (trasa busa Stup Vrssac); drugi Pariske komune, pa na semaforu levo kod Hale sportova... Ovo je taj drugi. Mozze da se pobrka sa tragom vode i da se gadno pljusne

 

 

554731_10200595021534532_377058940_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • krelac, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250, Ducati Monster Dark 600

Pa recimo iz iskustva. Jos mi se nije desilo da kada svirnem neko krene na mene, vec bezi od zvuka. Zato sam i napisao da preventivno svirkas pre nego uopste dodjes u situaciju da moras da legnes na sirenu i kocnicu. Na koju suprotnu stranu mislis, ne razumem te bas najbolje?

 

pa ako ima više traka pa umesto da "pobegne" on krene na tebe odnosno ka tvojoj traci.

samo pričam o mogućnostima. po meni je ta sirena nepotrebna ali ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Pa recimo iz iskustva. Jos mi se nije desilo da kada svirnem neko krene na mene, vec bezi od zvuka. Zato sam i napisao da preventivno svirkas pre nego uopste dodjes u situaciju da moras da legnes na sirenu i kocnicu. Na koju suprotnu stranu mislis, ne razumem te bas najbolje?

 

pa ako ima više traka pa umesto da "pobegne" on krene na tebe odnosno ka tvojoj traci.

samo pričam o mogućnostima. po meni je ta sirena nepotrebna ali ok...

 

Realnost je da nas u saobracaju "ne vide". Svi smo imali milion situacija kada neko iz trake pored krene na nas kao da ne postojimo bez ikakvog upozorenja, e tada takva sirena bude jako korisna jer cim to cuje ima da odustane od prestrojavanja i odleti nazad u svoju traku. Vise puta zamalo tako da me pokupe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Mene juče jedan vremešni ladno skrka u Topoli, računao čiča da ću pravo iako sam bio u traci koja ide levo

 

U bre Viktore, najeba ti! Komšo, brz oporavak! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Oko 7 večeras, na Rakovačkom putu kod NIS pumpe (skretanje za Košutnjak), još jedan sudar. Motor leži (ne nam koji je skuter), autu oštećenja na levoj strani. Nadam se da su svi u redu.

 

Jedna od najgorih raskrsnica u BGD. Jebe lud zbunjenog, niko ne daje migavac od onih koji iz grada idu u tunel, niko ne daje levi migavac ko iz pravca Topčidera skreće levo ka Rakovici, ovi izlaze sa pumpe pa ne znaju da li da se uključe ili ne jer ne znaju gde ide auto koji ide ka njima, da li ka Rakovici ili u tunel, oni iz pravca ZIN-a ne vole trougao pa se zalete ka Rakovici ili tunelu, ovi iz tunela oće da skrenu kroz ono sranjce od trakice desno ka Rakovici , a ne mogu jer je već tu stao neko ko iz Rakovice oće levo u tunel, pa onda tramvaji... :lol: da sedne tu čovek i da gleda :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja