Jump to content

Moto Zajednica

Pescara za vikend? (13.-14.4.)

Recommended Posts

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Znači ne verujem. Ja sam planirao takođe u nedelju da idem u peščaru, s tim što sam ja hteo onako bzv da idem. Pridružujem se i ja.ondaK... :)1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

U prilogu je konacna varijanta rute kroz Pescaru. 90% toga sam vec prolazio, onih preostalih 10% su nepoznanica ali cak i ako se ispostavi da je neprohodno postoje alternative.

 

Ukupna duzina, od Deliblata do Devojackog Bunara je malo ispod 100km, sve sem prvih nekoliko kilometara je pesak. Na tri razlicita mesta pre Devojackog Bunara dolazimo u dodir sa civilizacijom (dolazimo na obod Pescare) i tu je moguce produziti asfaltom ako nekom dosadi off.

 

Bilo bi lepo da prebacite rutu na navigaciju, moz' na Garmina a moz' i na Android (moja preporuka je program Orux Map).

 

 

Javite se do subote uvece ako ste raspolozeni za voznju 1moto3.gif

Pescara Plan.gpx

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Bavaniste
  • Motocikl: Suzuki GSX600F Katana

Imas dve pumpe u Deliblatu jedna je na ulazi iz pravca Kovina a druga u samom centru sela i obe rade :jee:Mozda vam se i ja pridruzim jer sam od Deliblata 10 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Proletos kada sam ja bio ona u centru nije radila a ona na izlazu prema Kovinu je prodavala samo naftu tako da se ja na njih vise ne bih oslanjao.

 

Ako se smislis znas vreme i mesto okupljanja pa navrati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Google Earth je najzgodniji jer kao podlogu dobijes satelitske snimke pa je lako odrediti gde se sta tacno nalazi. Ne znam postoji li mogucnost da se .gpx fajlovi otvore preko Google Maps sajta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Taman sam planirao za vikend negde da se vozam samo jedno pitanje dal je moguce ovo izvozati sa gumama za asfalt ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja sam prosle godine prolazio kroz Pescaru sa ulicnim gumama i suvozacem i nije bilo nikakvih problema. Realno to jako zavisi od stanja podloge a ona se mnogo menja. Kada je pesak potpuno suv tada je jako rastresit i onda ume biti zeznuto (zamisli voznju kroz onaj pesak uz Dunav...). Ako je samo malo vlazan, dovoljno da se moze utabati, onda se vozi bez problema, skoro kao po zemlji.

 

Dodji, vidi, probaj. Ako vidis da ti ne ide lako ces okrenuti. Posle samo 4-5 km pocinju putevi koji se generalno ne koriste i koji bi mogli biti kriticni tako da se neces zaglaviti u sred Pescare :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV, Yamaha yz 250f, Piaggio Zip

posto imam full kross da li postoji opasnost na toj ruti od policije? ako uspem da organizujem prevoz mog i sinovog motora dosli bi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Od Deliblata (zapravo od odmaralista Cardak) pa sve do Devojackog Bunara nema asfalta (izuzetak je jedan kilometar koliko prolazimo kroz naselje Susara). Takodje je moguce od Devojackog Bunara nazad do Deliblata ici poljskim putem uz sam obod Pescare tako da je nerealno ocekivati policiju bilo gde na trasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ako bi se skupilo nas vise iz BG ne vreujem da bi nas bilo ko usput zaustavljao.

 

Pre neku godinu kad se organizovala voznja po pescari dosta motora je bilo neregistorvano i nikog nisu dirali :)

 

Inace kad bi se nasli u Deliblatu i da li ima zainteresovanih iz BG da idemo u grupi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Bavaniste
  • Motocikl: Suzuki GSX600F Katana

 

Vreme okupljanja izmedju 10:30 i 11:00 u Deliblatu na pumpi (u centru). Krug kroz pescaru ima 80-ak kilometara, nemam predstave u kakvom je sada stanju podloga. Za ocekivati je da je suvlje i zeznutije nego proletos.

 

Ako ima zainteresovanihh javite se do sutra uvece.

 

Ako neko dolazi iz Beograda a planira da ide kroz Kovin za Deliblato svratite do mene u Bavaniste vodim vas preko vojne piste :jee:

 

Kontakt telefon 061/63-69-889

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Vreme okupljanja izmedju 10:30 i 11:00 u Deliblatu na pumpi (u centru). Krug kroz pescaru ima 80-ak kilometara, nemam predstave u kakvom je sada stanju podloga. Za ocekivati je da je suvlje i zeznutije nego proletos.

 

Ako ima zainteresovanihh javite se do sutra uvece.

 

Ako neko dolazi iz Beograda a planira da ide kroz Kovin za Deliblato svratite do mene u Bavaniste vodim vas preko vojne piste :jee:

 

Kontakt telefon 061/63-69-889

 

Ja sam zainteresovan :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Beogradjani ocemo grupno da idemo ili svako za sebe?

 

Konakt broj za zainteresovane 063 73 42 747

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Bilo bi lepo da se do veceras u temi jave oni koji sigurno dolaze, cisto da znamo koliko ljudi cekati sutra.

 

Moj broj je 064/27 42 128, od sutra ujtru ce biti jedini nacin za kontakt. Ako dolazite al' se ispostavi da kasnite ili tako nesto bio bih zahvalan da se javite (SMS je zakon jer se u voznji apsolutno necu javiti na poziv)

 

 

Ako sam dobro upratio:

1. Ceda

2. Tenere97

3. RadicM

4. Gliga

5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Ajde da se prvi zapljunem. 1zvizduk.gif Bilo je fenomenalno, mišići me boledu, vozila se cela ruta od 100+ km čistog uživanja. Prolazeći kroz peščaru, zapitao sam se da li sam uopšte u Vojvodini, a na nepunih 80 km mi se nalazi od kuće. Svakako da treba da se organizuje malo ozbiljnije druženje, i da se turi datum u Enduro kalendar za kolektivnu vožnju sledeće godine, ali otom potom.

E sad, drago mi je što sam upoznao Igora (Tenere97) super lik i Radića (RadicM) takođe super lik. Gligu znam/znate. Igoru je ovo bio prvi off, a na "Tanjirači" je imao lubenice, pa smo se malo mučili, ali jaka je sila u tom momku, tako da imamo novopečenog enduraša. 1moto3.gif Radić je na "Durmitoru" imao isto lubenice, ali on ga vozi kao da ima krampone.1care.gif

Gliga je ovde zaslužio najviše pohvala, prvenstveno odličan je vođa puta i drugar, a vozi kao da je ukrao nekome motor.1moto3.gif Gligo care!1care.gif

I najbitnije, slike, tj snimci, ali malo kasnije, idem da se uljudim malo... :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

I ja da se zapljunem danas je bilo odlicno upoznao sam dobe Gligla Cedo011 Tenrere97 sad jos da sacekam slike i video pa da dozivljaj bude kompletan :D

 

Posebne pohvale za vodica Gligu koji nas je vodio po pescari i priredio nam dobru turu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja