Jump to content

Moto Zajednica

TDM vožnje i okupljanja

Recommended Posts

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Sajam motora i automobila se zavrsava taj vikend i verovatno ce mnogi tad ici da to obidju. Mozda da razmisljamo o nekom drugom datumu?

Destinacija meni licno nije bitna ali eto da lazem da bih voleo da stignemo do neke zavucene reke, vodopada ili nekog jezera. Recimo da mi je zelja da motorom stignem iznad kanjona reke Uvac ili Djavolije varosi ali ne znam koliko to zanimljivo za one koji su vec bili. U svakom slucaju zadrzao bi se u Srbiji ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Iskreno kada sam rekao 22/23 nisam znao kada se odrzava sajam :neznam:

 

Sto se mene tice bilo koji datum i destinaciju koju vecina odabere ja sam saglasan :zvizduk:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Na primer

https://www.google.c...AQ&dirflg=d&z=9

Sastajanje odakle dosli u Preljini u Ivanjici odmor uz kafu na brani i dalje ka meandrima Uvca rad sam da ako niste bili ili neko nije bio obidjemo to uz put u Ivanjici kupimo meso i gore rostilj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Pa na to sam mislio nesto izmedju recimo Nis-BG sredina za sve a da bude lepo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Pančo

 

Ruta je prelepa neke od deonica sam vozio i opet bi, ali mislim da je previše za jedan dan neke od deonica su baš zahtevne što za grupu zna da bude problem.

 

Po meni ovo bi mogla da bude mnogo lepa vikend vožnja samo je pitanje koliko bi bilo učesnika, u današnje vreme ako uzmemo u obzir slobodno vreme, finansije, životne obaveze i reputaciju ove naše male zajednice gde se uglavnom okupljamo kao ljubitelji TDMa mislim da bi odziv bio veoma mali.

 

Ja kapiram da nas je većina koja učestvuje u TDM vožnjama iz Beograda i okline što neznači da neželimo da se voizimo i družimo sa ostalima koji su iz unutrašnjosti naprotiv što nas je više u svakom smislu smo bolji i jači.

 

Mišljenja sam da bi za početak mogla da se napravi vožnja napimer do Rudnika ili okoline gde bi našli odgovarajuće mesto za 2BJB5.gifizašli iz virtuelnog sveta lično se upoznali, razmenili iskusta o Tako Dobrim Motorima vožnji, održavanju pa svako na svoju stranu do sledećeg okupljanja.

 

Sve ovo što sam gore napisao ne potenciram nego iznosim kao predlog pa kao i do sada kako većina odluči BJB-tdm.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Na jednom delu mape na GM vidim informaciju "7 sati voznje..." i vec nije bilo dobro. Kao sto rece Drilling, mnogo bi se tu stvari zrtvovalo. Iskusniji ste od mene, sestarom ubodite sredinu kruga zainteresovanih pa se tu nadjemo, izsamaramo neke pljeke ili kobaje pa rastajanje. Kao sto rece gore pomenuti, ipak su ove voznje predvidjene da se upoznajemo i druzimo a ne da budu testovi izdrzljivosti (i finansijskog kapaciteta) :)

Elem, kad to rekoh, imam i molbu. Ako mozemo ikako da izbegnemo magistrale i ap bilo bi idealno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Ja lično nevolim magistrale pogotovo Ibarsku AP još manje, ali ponekad (pokazolo se u prasi) je pametnije i ekonomičnije loš deo rute zamenuti pomenutim nego drndati motor i sebe po nedođiji i gubiti vreme u prazno.

 

Zato budimo optimalni i trezveni u planiranju rute ipak je u pitanju grupa, čovek kada se vozi sam ili sa nekim uvozanim drugarom mnogo jednostavnije donosi odluke zato što je stil vožnje obostrano poznat.

 

Rutu naših lokalnih puteva nikada nisam postavio a da predhodno nisam obišao i po potrebi izmenio radi prijatnije vožne u grupi 1moto3.gif

 

Isto tako treba imati u vidu da neko iza sebe ima saputnicu/ka gde neki deo rute zna da bude naporan 1neznam.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Pratim! :Mina:

 

Obzirom da sam nov u TDM sekti, cekam sta ce vecina da odluci, pa da dodjem na upoznavanje. :lol:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Po ovome sam dao predlog ...samo ispunjavam zelje 1aha.gif

Sajam motora i automobila se zavrsava taj vikend i verovatno ce mnogi tad ici da to obidju. Mozda da razmisljamo o nekom drugom datumu?

Destinacija meni licno nije bitna ali eto da lazem da bih voleo da stignemo do neke zavucene reke, vodopada ili nekog jezera. Recimo da mi je zelja da motorom stignem iznad kanjona reke Uvac ili Djavolije varosi ali ne znam koliko to zanimljivo za one koji su vec bili. U svakom slucaju zadrzao bi se u Srbiji ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

@Panco.KV stojim iza ovoga sto sam rekao ali... Ima razlike izmedju vikend voznje (dva dana) i jednodnevnog izleta. Dok sam vozio Pegasa sa par kolega za dan smo peglali 500-600km i to mi je bilo previse u svakom pogledu. S druge strane, spavanje u satoru je opcija za vikend voznju, pa tako su i km vece. S druge strane, mart je pa sam shvatio da je previse ocekivati da ce se spavati u satoru.

Imamo ovaj forum i mogucnost da se sve dogovorimo ali i da napravimo kompromise izmedju zelja i mogucnosti. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gasim po kucama...povoljno, 161 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Arena
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1100,Yamaha Thunderace 1000

Pratim! :Mina:

 

Obzirom da sam nov u TDM sekti, cekam sta ce vecina da odluci, pa da dodjem na upoznavanje. :lol:

Takodje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 456 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: BMW K 1200 LT HONDA VARADERO

Mile postavljaj rutu i plan za Rudnik da se prebrojimo i isplaniramo mi koji hocemo i mozemo.Ako ima nekoliko drugara kojima datum ne odgovara a islibi da uz dogovor pomerimo za neki drugi vikend.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Mićo nešto razmišljam kako da uklopimo Sajam i neku vožnju.

 

Razumem da većini najviše odgovara Nedelja pa možda 22 ili 23 posetimo Sajam a vožnju organizujemo 29 ili 30.

 

Ajde recite šta kome više odgovra mislim na datum vožnje, a ruta je najmanji problem.

 

ps.danas stigle nove gume 1moto3.gif proverena ruta u roku od dva tri dana 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ja se pridruzujem stagod da smislite. U hronicnom sam nedostatku vremena, pocinje mi sezona (ma lazem, pocela je 1-og januara :nanana: ) pa nemam vremena da pomognem u osmisljavanju ture, ali imate moju duboku zahvalnost :lol: Sta god da smislite, i gde god da se ide - racunajteee na nasss... tra-la-laaa... khmmm... ovajjj.... :zvizduk: ...na mene ! :lol:

Moze sajam, moze voznja - dan, dva, nebitno. Bitno je samo druzenje i voznja.

DRUGARI, JEDVA CEKAM DA VAS VIDIM !!!

A ti Best, ti moras kao omladinac da slusas nas starije ! :nanana: :nanana: :nanana:

PS: kad stignes, dovezi makinu kod mene u garazu da isprobamo one perilice za lanac na oba motora ! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Omladinac ceka sta ce ,,stariji,, da smisle.

 

P.S. Hvala za to OMLADINAC! :care: vise od 30g. mi se nisu tako obratili.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

U stvari, imam predlog za turu, da spojimo lepo i korisno.

Evo nesto na brzinu uz malu ogradu - ne znam kakvi su putevi koje predlazem, neka to neko iskusniji kaze. Ovo bi moglo da se lagano izveze za 2 dana, uz dosta vremena za odmor, druzenje i klopu:

https://www.google.r...05556!3e0?hl=sr

Spavali bi najradije negde na Divcibarama. Imam drugara koji tamo ima plac, pa bi nam verovatno on mogao da nadje neki smestaj, (ako se vec sami ne snadjemo).

Datum koji dogovorimo, negde za nedelju-dve.

PS: mislim da duzina rute nije losa, pogotovu sto mislim da ce sa nama biti najverovatnije i par drugara koji su od skoro na TDM-ovima, pa bi im duza ili brza tura predstavljala problem zbog navikavanja na motor.

dakle, udrite sa izmenama ili drugim predlozima ! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Laki, ako i spavate na Divcibarama onda promeni putanju. Znaci ne preko Povlena nego, put koji je na karti oznacen brojem 21. ;) Ovo preko povlena nije bas za putne masine, kol'ko se secam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja