Jump to content

Moto Zajednica

TDM vožnje i okupljanja

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Hogare, za sada je NAJVEROVATNIJI datum 1-2 jun.

Ima jedan mali problem. Koliko znam, 380 km u jednom danu je prilicno ambiciozno. Ne znamo ko ce sve ucestvovati, bice tu i ljudi sa manje iskustva ili umeca. Koliko sam skapirao na BJB voznjama, neki optimum po nasim putevima (ne racunam auto-puteve i Ibarsku) je oko 250 km dnevno. Da bi to resili, ako idemo do Djavolje Varosi, predlazem da se krene sto ranije, da ne dodjemo u situaciju da jurcamo samo da bi stigli, pogotovu sto ne znamo kompletnu rutu. Ja istina volim brzi tempo, ali cilj voznje je (bar po meni) uzivanje u voznji i druzenje, a ne trka sa stopericom. Zato mislim da bi polazak trebao da bude NAAAAJKASNIJE do (otprilike) 7h ujutru. Naravno, svi naspavani, punih rezervoara, baterija za aparate iiii...

....SA ISPRAVNIM SD KARTICAMA !!! :gaa: :gaa: :gaa::lol:

 

Salu na stranu, ovaj put cu poneti veliku navigaciju, pa cu moci da vidim odmah na stajankama jesam li snimio sta.

 

Ajmo da glasamo, da vidimo kao prvo ko bi isao, gde i na koliko dana (svi novi predlozi rute, bar okvirne, su dobrodosli) :

 

1. Lucky Vladano 1-2 jun 2 dana Djavolja Varos (nikad nisam bio tamo, a voleo bi)

2. Driling LTD

3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

1. Lucky Vladano 1-2 jun 2 dana Djavolja Varos (nikad nisam bio tamo, a voleo bi)

2. driling ltd & nina 1-2 Jun 2 dana Djavolja Varos, ni ja nikad nisam bio tamo :neznam:

3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mnogo bre daleko :neznam: a i tamo ima bre mnooogo da se hoda do Đavolje Varoši :)

 

Predlažem onu rutu kao što je Mr No skoro odvezao sa spavanjem na Lisinama, posetu Resavskoj pećini, izvoru Mlave, manastiru Ravanici i Manasiji...predivan Kučaj a nije mnogo daleko od Bgd :moto3:...i pomenuti No može biti odličan vodič i vođa grupe :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

A sta znam zavisi od broja motora u grupi, ako nas bude desetak 300km za jedan dan mozda i nije mnogo :hej:

 

Ovo sto Arakis predlaze po meni je OK :moto3: stizemo svuda voznje su tek pred nama :aha: ova sezona u najavi obecava dosta :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 462 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Mnogo bre daleko :neznam: a i tamo ima bre mnooogo da se hoda do Đavolje Varoši :)

 

Predlažem onu rutu kao što je Mr No skoro odvezao sa spavanjem na Lisinama, posetu Resavskoj pećini, izvoru Mlave, manastiru Ravanici i Manasiji...predivan Kučaj a nije mnogo daleko od Bgd :moto3:...i pomenuti No može biti odličan vodič i vođa grupe :zdravo:

 

Ne bih da vozim 2 (duze) voznje za redom na isto mesto :neznam: Ali ako se odlucite da idete tamo tu sam za svaku pomoc oko planiranja puta :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 462 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

1. Lucky Vladano 1-2 jun 2 dana Djavolja Varos (nikad nisam bio tamo, a voleo bi)

2. driling ltd & nina 1-2 Jun 2 dana Djavolja Varos, ni ja nikad nisam bio tamo :neznam:

3. Mr. No +1 1 - 2 Jun Djavolja Varos :D

4.

 

Mislim da je skroz izvodljivo tih 380 km u jednom danu ako nas ne bude previse.

 

Put je uglavnom dobar(magistralni) tako da mogu da se prave prosecne brzine od 80-tak km/h

 

Posto je obilazak cilja dj. Djavolje Varosi drugi dan, za prvi nam ostaje samo voznja i uzivanje. Put koji sam trasirao je predivan za voznju i mislim da za 6 sati voznje mozemo da ga predjemo bez problema. Ostaje dovoljno vremena za klopu i kafu a bogami i za koju kratku pauzu usput :)

 

Povratak kracim putem je takodje ok. Mislim da cu veceras imati i predlog rute za povratak. Raspitacu se danas kod prijatelja iz KG i Kraljeva za dobru kafanu za rucak u povratku i za trasu kojom bi mogli da se vratimo.

 

Postavljam najverovatnije mapu (predlog za povratak) veceras ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Mr. No, upravo sam zamolio naseg dobrog Arakisa da prebaci temu u "Predlozi za izlete i putovanja".

Sad mu dugujem dva pica :lol:

On i dalje misli da je mnogo daleko. Meni, posto sam zeljan voznje, ova tura za Djavolju Varos sasvim odgovara, pogotovu sto volim puteve sa "malkice" vecom putnom brzinom :D Koliko znam, uskoro ce biti i voznja za Kulinu, pa posto je humanitarnog karaktera, predlazem da ako se datum poklopi (iako su male sanse za to), odemo za Kulinu, a ovu turu odlozimo za koju nedelju, naravno ako se slazete.

Jos nesto. Posto imam dve PMR stanice, ako neko od ucesnika hoce, neka se dogovori sa Arakisom da mu izvede instalaciju za kacigu i motor (cena je koliko se secam bila manje-vise smesna), a ja cu mu pozajmiti ovu moju viska za turu. Em je zanimljivije jer mozemo da caskamo usput, em moze da bude zgodno ako se kolona razvuce. Jedini nedostatak je sto cete slusati Rajkovo "pevanje" :nanana:

 

A sto se tice kamere, navijajte za mene:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/92468-gopro-hdhero2/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Momci,lepo ste ze organizovali i zaista je sve za pohvalu0takoje.gif.

Mogao bi neko i od Vas ako vozi motor da se prikljuci ! DOBRODOSLI !!! :takoje::zdravo:

Ako nista drugo, mozete nekad da organizujete kod Vas neko druzenje, promociju ili nesto slicno. Vecina nas vozi starije TDM-ove, i kad-tad ce doci vreme da obnovimo vozni park

Pogledajte ovu temu:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/32062-tdm-srbija/

Jedan dobar savet: odvojte malo vremena, pa u toj temi ponekad posavetujte vlasnike koji imaju problema. Ne trazi mnogo truda, ne kosta nista, a pridobijate nove musterije.

PS: pozdrav za Milana, upoznali smo se licno. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Koliko znam, uskoro ce biti i voznja za Kulinu, pa posto je humanitarnog karaktera, predlazem da ako se datum poklopi (iako su male sanse za to), odemo za Kulinu, a ovu turu odlozimo za koju nedelju, naravno ako se slazete.

 

 

Zar nije bila 5og maja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 462 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Posto imam dve PMR stanice, ako neko od ucesnika hoce, neka se dogovori sa Arakisom da mu izvede instalaciju za kacigu i motor (cena je koliko se secam bila manje-vise smesna), a ja cu mu pozajmiti ovu moju viska za turu. Em je zanimljivije jer mozemo da caskamo usput, em moze da bude zgodno ako se kolona razvuce. Jedini nedostatak je sto cete slusati Rajkovo "pevanje" :nanana:

 

Ako budemo putovali zajedno, ja se prijavljujem za PMR. Instalacija mi ne treba posto imam Albrecht 600S koji ima i prikljucak za povezivanje sa stanicom i PTT taster :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 462 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Dogovoreno. :takoje:

Sa tastera u PMR ide bananica. Imas li instalaciju u kacigi?

Imam sve. Slikacu prikljucke samo da mi kazes da li moze na tvoj PRM da se prikljuci bez dodatnih budzenja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

U nju se ubada (mislim) klasicna JEDNA stereo-bananica , iz koje zica ide na PTT taster, a odatle ka kacigi ono sta vec imas. Po slikama mislim da moze, ako ovo nije sistem da moras posebno da ubodes sluske, posebno mikrofon. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Upravo se vratih iz Kraljeva kolima preko Kragujevca i auto-puta.

Deo Kragujevac-Kraljevo predivan za voznju, samo dobri pravci ne treba da nas uspavaju jer su skoro sve krivine dosta ostre, i traze dosta kocenja (cak i kad se ide kolima-ili ja samo prebrzo vozim auto... :lol: ).

Sta ste se uspavali, hoce li jos neko sa nama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

..danas nosim komp kod drugara da probamo zajednički da ga opravimo :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Evo nadjoh na net-u:

 

albrecht1.jpg

 

albrechtn.jpg

 

 

Moci ce da se prikljuci? :Mina:

 

Ako hoćeš možeš da probaš kod mene da li mogu da se ti kablovi prikače na PMR. Imamo i Lucky i ja iste stanice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja