Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki gtr 1400 iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Drago mi je sto je ozivela tema o gtr-u, iako je u vezi popravki, lepo je čitati o ovoj krstarici. Ja sam se sa mojim druzio 40000km, cesto mi nedostaje taj obrtni moment, i ubrzanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Ja sam ga uzeo sa namerom već aprila da krenem u neke duže ture, ali za sada Srbija i vožnje od par sati su jedino moguće. Biće življa svakako, bar što je do mene.

A taj obrtni momenat gde on povlači i sa koferima i dvoje na njemu isto kao kad sam sam, je nešto neprocenjivo

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Apdejt na moj bliski susret za taksistom.

Nosač retrovizora zavaren kod Barbulja. Inače jako fin i kulturan čovek. Pozvao u petak, danas odneo i na licu mesta mi je zavario. Pošto je već kasno, probaću sutra ako imam vremena da napakujem nazad retrovizor i plastike.

Našao sam neke OEM nove retrovizore na Ebay, skupi jbt, ali ako ne izađe jeftinija varijanta moraću odatle da naručim. ff1129876e6b30a2d588eb8e1dd5e163.jpgb4de6740e7c7d9a02be7f334321e5c41.jpg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha diversion 900, Kawasaki ninja zx 12 r, Kawasaki 1400 Gtr, Honda Varadero XL 1000 V

Koga bude zezalo,blinkalo ....baterija se menja u senzorima za pritisak u gumama.

20191212_142239.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Dobar dan,

zanimaju me iskustva malo svežijeg datuma ovog modela (Kawasaki GTR 1400 KTRC). S obzirom da sam visok 198 i 110kg  da li je ovaj model mali? Iskreno nisam našao ništa veće od motora model TOURING a a da je cena sa kvalitetom približna....

Kakvo je održavanje i da li ima nekih mana, koja je potrošnja pri normalnom režimu vožnje, do nekih 180km/h max 200......

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Potrošnja od 5.8 do 13 litara :jee:. Prosijek oko 6.5.

Kvarovi od 2008: prednja pumpa kočnice, 1x brtve kardana, 3 × brtve vilica, tube vilica ( moja krivica jer nisam promjenio semeringe na vrijeme ), senzori pritiska, posuda za rashladnu tekućinu. Mislim da je to što se tiće ne planskih kvarova. 

 

Pozz

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha diversion 900, Kawasaki ninja zx 12 r, Kawasaki 1400 Gtr, Honda Varadero XL 1000 V

Vozio model 2008 nekih dve godine...pa odrzavanje ko svaki japanac ,osnovnih delova tipa plocice,filteri,semeninga viljuski  ima....ostalo moras da porucujes. Svi pocnu da balave ulje na dihtungu dekla, vremenom se dekli pocne deformisati sto je golim okom neprimetno.  Radio mu servis vila komplet,kardan rasturan ciscen,stelovani ventili,...dosta je nepristupacan za ventile mora dosta da se rasturi da bi se lepo uradilo... Agregat od kog sam ocekivao mnogo vise pre nego sto sam ga kupio...mada je tezak...nosi on al nisam nesto bio zadovoljan.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
On 9/9/2021 at 6:05 PM, Darko Mihajlovic said:

sta je "brtva" ? ozbiljno pitam , nije ironija niti sprdnja 

Ma nema problema drugar. Jbga nisam bio siguran kako se drugacije kaže.:) dakle... dihtung. 

Ako još treba kakva informacija samo javi. Razumijeti ćemo se mi već nekako :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ima li ovaj model problema sa jos necim, pored pustanja ulja na gornjoj dekli???
Da li je kardan iz KLIN - KLANG dinastije?

Pitam za druga! 

Promenio član ProMaster
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...šta je Dare brate, došao do kraja igrice? znaš koji je problem sa ovim motorom?

 

 

.... Šta posle.... ;)

 

Čestitke ;)

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Znam ja .
Jedino logično posle ovoga je K1600 GT. Čestitam Dare, prelep, prava putna gromada. U zdravlju da ga voziš.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Motaj kablove,gasi internet.....covece i prosla honda i ova kawa su motori na mojoj listi zelja(jedog dana kada se poklope mnoge kockice)...opasna makina...gledam jedan u kraju cesto parkiran.....da te dobro sluzi...i da napises poredjenje sa onom hondom.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Aj sad mala pomoc od iskusnijih sto se gtr tice:

 

1. servisni interval je na 6 ili na 12 , i sta je zapravo ok ?

2. koje ulje se pokazalo da mu najvise prija ? ( u tripu sam sada da bih mu stavio motul 7100 )

3. koje ulje se koristi za kardan ? imam neko ostalo mi od vfr 1200 , motorex  80w/90 , mogu li to da sipam ili da kupim neko drugo ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja