Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki gtr 1400 iskustva

Recommended Posts

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Pozdrav Gajo! Sad tek naletoh na temu. Drago mi je da.si zadovoljan sad kad su se slozili svi utisci, posle vise Kliometara. Motor je stvarno fantazija! Javi se kad dolazis u nase krajeve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Pozdrav Gajo! Sad tek naletoh na temu. Drago mi je da.si zadovoljan sad kad su se slozili svi utisci, posle vise Kliometara. Motor je stvarno fantazija! Javi se kad dolazis u nase krajeve.

:takoje:  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Trenutno 30 000 km, kawa prede kao mackica, nikakav problem. Jedina zamerka je potrošnja guma i prednjih pločica. Cenim da je to do mog stila vožnje, pločice ne mogu nikako da preguraju 10 000km, a rekord u trajanju zadnje gume sam postigao sa Dunlop road smart 3, trajala čitave 2500km . Najbolje su mi se pokazale miselin pilot power ct, izdrži zadnja i do 6000km. Sve ostalo je odlično. A da, i izbegavati deonicu od Karlobga do Maslinice, oce oprema na kolenima da se pocepa ...

IMG_1456.JPG

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Svaka cast kada si uspio da RoadSmart 3 razbucas za 2500km. Kako si to uspio? :D

I ja volim brzu voznju, but ..:) svaka cast na tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 9 sati, srdjan1987 je napisao:

Svaka cast kada si uspio da RoadSmart 3 razbucas za 2500km. Kako si to uspio? :D

I ja volim brzu voznju, but ..:) svaka cast na tome

To je bila kombinacija ostrog ( španskog) asfalta i malo žešće vožnje, nikakvi ekstremi nisu bili u pitanju. ;):sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Ja sam ih stavio na proljece, ali odmah sam posao u inostranstvo za poslom tako da je mecka ostala u garazu. Nadam se da ce vise izdurati, barem 6-7 hiljada. Jedno je tacno, tamo su putevi dosta bolji. 

Znaci Kawa se dobro vozi? Moja VFR-ka ima mnogo dobru shasiju, ali shit vjezanje, sto moram da promjenim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Izgurace zadnja na vfr-u tu kilometrazu bez problema, ovaj moj kawasaki je dosta tezi, mislim da je preko 300kg bez kofera. Ne znam šta je problem sa vešanjem kod vfr? Jesi li zategao zadnji amortizer do kraja? Ja kawu vozim sa skroz zategnutim, malo je tvrdji ali se bolje ponaša u krivini. Dobro se kawasaki vozi ali ipak sam mišljenja da nije predvidjen za jako oštru vožnju, može se poterati povremeno, ali ukoliko se stalno vozi na granici, košta mnogo, prvenstveno gume i kočnice, a verujem i diskovi da neće dugo da potraju a i potrošnja ide na 10l lagano. Set prednjih pločica košta 150€,dolazi 8 komada u setu, sam  ih menjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

A troskovi odrzavanja su im isti. Plocice podju za 10000km i kostaju 180 prednje, ali su bas dobre, sest cilindara naprijed na kljesta. Samo sam na stazu uspio da izguram na 10l ali na put max 8l. V4 motor sa 175ks ima jaku torciju u srednjim obrtajima pa ne treba kroz krivine da se tjera u visoke.

Osjetio sam a i vidio na forume da se svi hvale na sasiju a mnogi zale na vjesanje na VFR-ku. Premekane opruge naprijed i ne mozes ga spustiti ispod Sag 45m. Zadnji amortizer je lijen. Ni naprijed ni nazad ne mozes nastelovati kompresiju, samo rebound. Uranja na kocenje. Ovo su mu mane za perfektno peglanje (shodno njenoj tezini). Bio sam u kontakt sa slovenijom, problem se moze rijesiti sa Ohlins oprugama (custom podesavanja)  i zadnjim amortizerom, 1400eur. Na Forume takodje kazu da je superioran osjecaj preobrazenje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Inace sam vagao, da li VFR1200 ili ZZR Perf.Sport.

Razlika u cijeni je bila preko 3000e, to je bio najveci uticaj za nov motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: ...BG & UK
  • Motocikl: z1000sx
On 7/10/2017 at 1:06 PM, Gajo Sevojno said:

Trenutno 30 000 km, kawa prede kao mackica, nikakav problem. Jedina zamerka je potrošnja guma i prednjih pločica. Cenim da je to do mog stila vožnje, pločice ne mogu nikako da preguraju 10 000km, a rekord u trajanju zadnje gume sam postigao sa Dunlop road smart 3, trajala čitave 2500km . Najbolje su mi se pokazale miselin pilot power ct, izdrži zadnja i do 6000km. Sve ostalo je odlično. A da, i izbegavati deonicu od Karlobga do Maslinice, oce oprema na kolenima da se pocepa ...

IMG_1456.JPG

Slučajno naleteo i pročitao tvoje slatke muke , ja bih preporučio za težak motor michelin pilot road 4 GT !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Samo da prijavim da smo se rastali, druzili smo se 33 000 km, lepo me je sluzio, zasluzio je  mirnijeg vlasnika.. Ostajem veran kwasakiju, naslednik je Z1000xr :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F
On 09/09/2017 at 3:44 AM, Gajo Sevojno said:

Samo da prijavim da smo se rastali, druzili smo se 33 000 km, lepo me je sluzio, zasluzio je  mirnijeg vlasnika.. Ostajem veran kwasakiju, naslednik je Z1000xr :zdravo:

Mislis na SX? :) Ako je 2017. volio bih cuti utiske :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Da SX, moja greska, bio je u opticaju i Bmw s1000xr pa sam se zbunio :)... Tek sam presao 150km i to po ravnici pa ne mogu mnogo reci, primetno je laksi od gtr-a, mnogo brze reaguje na promene pravca, polozaj sedenja je slican, jedino sediste je primetno tvrdje. Posto je nov motor, nisam jos smeo da ga razvlacim dok se ne razradi, ali mi se cini da vuce bolje nego GTR. Da naravno tu je i razlika u obrtajima na kojima radi, GTR  na 120km/h se vrti u sestoj brzini na nekih 2500 obrtaja, a ovaj na 5500. Sta ja znam, sportskiji je dosta, a to sam i zeleo. Inace ovo je novi model za 2017, ima 142ks, 3 stepena kontrole proklizavanja, abs u krivini, kontrolu propinjanja i takoneke stvarcice koje bmw nudi uz doplatu, dok su ovde standard. Bmw sa tom opremom kosta 19000€ dok kawasaki 12500€, svaka cast bmw-u, sjajan motor, probao sam i njega ali ne vredi tu razliku u ceni..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Svaka čast, lepa kilometraža. Jel nema problema nikakvih? Meni su na 28000km menjali druk ležaj na kvačilu, pod garancijom je bilo zamenjeno. A i skoro sam osetio neko krckanje u prednjim vilama, kada kocim na seckanje, kao luft da je dobio.   Sve u svemu dobra mašina i nedostajace mi sigurno.. Najviše onaj osecaj kad mu u trećoj brzini na nekih 50km/h odvrnes gas do kraja a on poleti do 200km/h u par sekundi ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Gajo, jesu u Belgiji tablice vezane uz vlasnika ili uz vozilo?
Vidim zadržao si istu.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 10 sati, el classico je napisao:

Gajo, jesu u Belgiji tablice vezane uz vlasnika ili uz vozilo?
Vidim zadržao si istu.


Vozim motor, nisam bajker.

Tablice mozes svaki put kad zamenis vozilo da promenis ili da zadrzis stare, doplata 10-15€ ako hoces nove, to je jedina razlika.. Ja obicno uvek menjam tablice sa motorom, zbog kazni koje nakupim po EU a koje naravno ne placam ;), ali ovog puta imam rezervisanu kartu za auto-voz sa ovim tablicama pa nisam hteo da komplikujem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Tablice mozes svaki put kad zamenis vozilo da promenis ili da zadrzis stare, doplata 10-15€ ako hoces nove, to je jedina razlika.. Ja obicno uvek menjam tablice sa motorom, zbog kazni koje nakupim po EU a koje naravno ne placam , ali ovog puta imam rezervisanu kartu za auto-voz sa ovim tablicama pa nisam hteo da komplikujem..

Gde ideš auto vozom? Neka tura?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 7 sati, Savan je napisao:


Gde ideš auto vozom? Neka tura?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Do Beca sledece nedelje, pa povratak kuci motorom, zavisno od vremenske prognoze cu birati kojim putem se vracam, 4-5 dana povratak..Mini tura  za zatvaranje sezone :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

GTR-a nema više u ponudi kao novog modela. Ono što ima da se kupi je (pretpostavljam) MY 2016. Cena ~ 16.000 EUR.

Ko ima (i želi tako nešto) - dobar je trenutak da dođe do fenomenalnog motocikla za pristojnu cifru.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja