Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki gtr 1400 iskustva

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: pozarevac

Druze 'GARFIELD1974'

Imas li jos kakva iskustva sa GTR-om losa i dobra?

Ja imam ali samo par stotina km, pa bi mi bilo od koristi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Moje biciklo je 2008 godište i sada ima 58000 km. Ja sam treći vlasnik i imam GTR tri godine. Godišnje napravim između 6000 i 10000 km. Vozam ga i po gradu i cijelu godinu jer je kod nas zima nije toliko problematična (ako ne puše bura 1hmm.gif ).

Posjedujem sve račune i ostale pizdarije od kad je motor nov, a i poznajem prijašnjeg vlasnika tako da mi je dobro poznata i prošlost moje vozilice. Servisiram po PS-u svakih 6000 km kod ovlaštenog servisera. Izmjena dijelova i provjere prema Kawasakijevim preporukama.

Što će reći da ako japanac kaže da se nešto promijeni na xxxx km onda to i mijenjam makar naoko i izgledalo dobro.

Naravno tako je održavanje skuplje, ali pošto jednom godišnje odem na put od 3000 - 5000 km ne želim se razmišljati hoće li me di ostaviti po putu.

 

Dakle, negativna iskustva:

1) na oko 20000 km mijenjani prednji kočioni diskovi (greška prijašnjeg vlasnika jer je "krenuo" sa disc-lockom :staa: )

2) mijenjani prednji i zadnji ležajevi na kotačima (prijašnji vlasnik je jako volio prati mini washem osovine kotača :lol: )

3) ako ti je model stariji (nisam siguran je li do 2010 ili 2011) onda ti baterije za pritisak u gumama traju 3 do 5 godina i baterija se ne može mijenjati nego treba mijenjati cijeli TPS čiji par dođe oko 400€ :(

4) Na modelima do 2010 "Heat shield-ovi" nisu baš najbolje isprojektirani tako da u ljetnim mjesecima i u gužvi zaboravi vožnje u kratkim hlačama, a i u dugim vožnjama izaziva lagano prženje u doljnjim ekstremitetima. Dobra strana je da ne triba trošiti pare na depilaciju nogu :lol:

5) od ostalih problema (na stranim forumima sam pročitao) da su ljudi imali (imaju) problema sa Kipass-om što je poprilično skupi popravak.

6) Pazi da su ti bočni koferi pravilno zakačeni. Neki se ljudi žale da su im i onda otpali. Ja od onda dodatno vežem plastičnim vezicama kad idem na duže putovanje mada nisam imao problema ni ja ni prijašnji vlasnici (paranoja :lol:)

 

 

Meni najviše smeta vizir koji je na modelima od 2010 podignut 10 cm. Meni je točno visine da mi vjetar tuče posred kacige (u podignutom položaju) što me poprilično živcira pa u budučnosti planiram uzeti ili sportski (niži) ili malo viši vizir.

Ako planiraš ugrađivati poštene slidere i oni ti dođu oko 400€.

Ja sam ugradio grijane ručkice jer nisu standardna oprema na modelu 2008. Imam i Two Brothers karbonski top koji sam dobio sa motorom.

Što se potrošnje tiče ona se kreče od 6 do 8 litara u ovisnosti je li sam se taj mjesec više vozikao po gradu ili van.

Gume trenutačno imam Micheline Pilot Road 3 sa 9000 km i izdržati će još bar 5000 km.

 

Eto, ako tribaš neku "specifičnu" informaciju slobodno se javi.

 

Pozz

 

Gordan

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: pozarevac

Svaka cast na detaljima, nadam se da cu uzivati kao ti u voznji,za sada imam samo lepe utiske mada imam utisak da je tezina tela dosta prebacena na ruke kao kod sportskih motora.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Svaka cast na detaljima, nadam se da cu uzivati kao ti u voznji,za sada imam samo lepe utiske mada imam utisak da je tezina tela dosta prebacena na ruke kao kod sportskih motora.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Uopče ne sumljam da nečeš uživati :takoje:

 

Težina je malo prebačena naprid (valjda zato i spada u klasu sport-tourer motora). Meni osobno položaj odgovara 100%, ali ako ti ne paše postoji i ovakav kit: http://www.ebay.com/itm/2008-2012-KAWASAKI-CONCOURS-1400-GTR-HANDLEBAR-2-50mm-RISERS-/151223867070?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&fits=Make%3AKawasaki|Model%3AConcours+14&hash=item2335a516be&vxp=mtr koji je dosta ( starijih :lol:) vozača ugradila da im težina tijela nebi bila naprid.

 

 

U svakom slučaju puno sretnih kilometara i javi se ako što zatreba ili budeš u blizini.

 

Pozz

 

Gordan

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: pozarevac

Sutra krecem na prvu voznju od 500 km....

Hvala ti na svemu, javljam ti se na leto ako me put nanese u tvoj kraj, pa da pijemo kafu.

Poziv vazi i za tebe ako planiras neku turu javi se obavezno pa da svratis.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

E pa lepo što tema ne zamire.... Sjajno putovanje, Garfilde!

 

Obzirom da je predmetni moj "dream bike", pratim....

 

Okvirno, u kom cenovnom rasponu se kreću stariji polovnjaci na zapadu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Koliko je meni poznato u HR ih ima (ne računajući na policijske) oko 5 komada.

Jedan je na prodaju za 10000 € (2010 godište).

Moji je 2008 godište i ima samo 62000 km (tek se razradio :lol:) .

Novi dođe oko 19000€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Na korak sam od kupovine ovog motora,nisam ga isprobao posto nemaju demo model,sedeo sam na njemu i cini mi se da je malo tesniji od mog trenutnog motora R1200RT,sediste je isto dosta tvrdje a sto se tice polozaja sedenja ne izgleda mi da je tezina prebacena na ruke,sedi se uspravno kao na rt-u.Interesuje me kakav je tokom voznje u hladnijim uslovima,kako su noge i kolena zasticena?Inace uzeo bih nov( model 2015) posto sam dobio doooobro snizenje jer im stize model 2016 a ovoga hoce da se otarase,jos im je jedan ostao u salonu,crni sa zelenom crtom .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Na korak sam od kupovine ovog motora,nisam ga isprobao posto nemaju demo model,sedeo sam na njemu i cini mi se da je malo tesniji od mog trenutnog motora R1200RT,sediste je isto dosta tvrdje a sto se tice polozaja sedenja ne izgleda mi da je tezina prebacena na ruke,sedi se uspravno kao na rt-u.Interesuje me kakav je tokom voznje u hladnijim uslovima,kako su noge i kolena zasticena?Inace uzeo bih nov( model 2015) posto sam dobio doooobro snizenje jer im stize model 2016 a ovoga hoce da se otarase,jos im je jedan ostao u salonu,crni sa zelenom crtom .

Dosta ekipe ugradjuje "bar risers" jer im smeta kako je tezina ipak (malo) na rukama. Izmedju ostalog zato R1200RT spada u touring,a GTR u sport-touring kategoriju. Meni osobno ne smeta jer mi je bolje da sam malo nagnut naprid nego nazad. Ako vozis malo zivlje i onako i ovako ces se htjeti malo pogrbiti naprid i "sakriti" se iza vizira. Sto se grijanja nogu tice, meni je na modelu 2008 super jer i onako baca topli zrak prema sjedalu (za razliku od novijih modela gdje je odvod toplog zraka sa killera drugacije izveden kako bi se izbjeglo kuhanje jaja u ljetnim mjesecima ) :jee:

 

U svako slucaju, puno sretnih kilometara .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Hvala puno,meni u principu i odgovara vise malo nagnuti polozaj zbog diskus hernije  ;) ,tako se pritisak na kicmu smanjuje ali zaista nisam primetio da je nagnutiji polozaj sedenja u odnosu na rt.Mada tek u voznji se moze videti polozaj sedenja..Koliko si visok,kako ti je legao na tvoju visinu,ne znam na mojih 190cm kako ce sve to da izgleda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Hvala puno,meni u principu i odgovara vise malo nagnuti polozaj zbog diskus hernije  ;) ,tako se pritisak na kicmu smanjuje ali zaista nisam primetio da je nagnutiji polozaj sedenja u odnosu na rt.Mada tek u voznji se moze videti polozaj sedenja..Koliko si visok,kako ti je legao na tvoju visinu,ne znam na mojih 190cm kako ce sve to da izgleda?

 

Visok sam 181 cm. Za voznju mi je super, mada kad stojim drzim motor na pola stopala, tako da sa 190, mislim da ce ti biti taman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Zaboravih da te pitam,kako se snalazi gtr na krivinama kod Karlobaga??Jedva cekam da ga isprobam tamo..

 Pa nije to neki "trkac", ali se da popeglati. Vidija sam snimke na USA forumu kako bez problema suljaju koljenima po asfaltu. :care:  Meni to nije napeto, ali lipo za viditi.

 

Kao motoricic od nekih 310 kila, nije bas sretan kad se vozi pri malim brzinama i po serepentinama, ali kad se predje nekih 40 km/h onda je prica sasvim druga.

 

BTW GTR je pravi mamac za skupiti kolekciju kazni za prebrzu voznju :jee:

 

 

Pozz

 

Gordan

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Samo da prijavim da sam  pre sedam dana postao vlasnik   gtr-a 2016. Tek sam presao 350km, i vec mi je jasno kakva je zver u pitanju. Mada imam 2 zamerke koje se daju resiti.Prva je sediste, koje je tvrdo kao klupa,jer ipak sam presao sa bmw-a na kome je bilo kao fotelja a druga je fabricki auspuh, nema zvuk, kao da vozim elektricni motor. Cim se oporavim od finansijskog soka, nabavljam udobnije sediste i nekog akrapovica :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Puno sretnih kilometara.

Vecina vlasnika je i onako preradila sic, jer je ispod 300 km steta  paliti tu pilu :jee:

Da, auspuh je stvarno tih, dobro dodje ako se vozas po zapadnoj Europi da izbjegnes znacajno stanjivanje novcanika :jee:  inace,  Akrap dodje nekih 1000 Eura, ali postoje i jeftinije isto tako dobre opcije: "Two Brothers", "V&H", Remus, Deklevic, Scorpion itd.

 

Uzivaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Za Garfield poruka:

 

Ne mogu da ti odgovorim na privatnu poruku, izbacuje mi eror

 

Problem je resen, isporucen mi je bio motor sa manjkom antifriza, bio je ispod minimuma.Dolio sam 200ml, sad je sve ok.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Hajde da dodam  mali update na ovu temu posto sad imam malo vise iskustva sa ovim motorom. Presao do sada 16000 km. Veoma dobar motor, legao mi je savrseno na moje gabarite, cak mi je i pozadina ojacala i navikla na njegovo sediste, tako da ga necu menjati. Vozio sam ga 2 puta ove godine jadranskom magistralom, odlicno je se pokazao, treba malo navici na njega i boriti se sa koromanom, trazi malo vise kontra upravljanja da bi se oborio u krivinu jer ima tendenciju da ide pravo :) ali posle faze privikavanja, vozi se kao bicikla. Na pravcima i u blagim dugackim krivinama je neprevazidjen, ide kao TGV voz  :jee: Kao sto kolega Garfild rece, pravi je mamac za kazne, nekad se iznenadim kad pogledam na brzinomer, ubedjen da vozim 50km/h a brzinomer pokazuje 100-110km/h, vec sam sakupio zavidnu kolekciju kazni iz Nemacke i Austrije...Potrosnja je izmedju 6.5l pa do 8l, po dolomitima je isla i do 10 litara ali tu je vecinom voznja u 2. brzini, retko se ubaci u 3. Uglavnom ukoliko prebacim u eko modus i vozim kao baba ( po ogranicenjima) moze da padne do 4.5 litra ali to sam samo jednom probao, jer ovo definitivno nije motor za takvu voznju, ja bar ne mogu da ga vozim tako  ;)

Fabricke gume bridgstone t21 koje su bile na njemu, nisu ni za sta,to su turing gume ali je motor mnogo tezi za voznju u krivinama sa tim gumama a po mokrom je klizao kao blesav, posle njih sam stavio  miselinke pilot power 2ct, neuporedivo bolje upravljanje i odlican grip i po suvom i po mokrom, jedina mana je sto zadnja izdrzi 6 000 km a prednja moze do 9 000km. Ove fabricke su izdrzale 8000 km zadnja a prednja je mogla jos 3-4 hiljade..

Isporuka snage je veoma ravnomerna, nema se osecaj da je preterano brz motor, cak sam u jednom momentu pomislio da nema 155ks posto za ovo Belgijsko trziste imaju i verzije od 100ks. Pravu silu i snagu pokazuje preko 6000 obrtaja..Kocnice su odlicne, kontrola proklizavanja se uopste ne oseti da pomaze, nikada nije proklizao zadnji cak i po kisi pri izlasku iz krivine moze slobodno da se odvrne u 2. brzini gas do kraja. Ali sa iskljucenom kontrolom proklizavanja vec je druga prica i treba biti pazljiv sa gasom.

Od mana bih naveo zastitu od vetra tj vizir, u najvisem polozaju samo su mi ramena zasticena dok glava nije i naravno auspuh koji se ne cuje a i velicina mu je zavidna. Takodje me nerviraju i koferi koji ne mogu da ostanu otkljucani, vec svaki put kad zelim da uzmem nesta iz njih ja moram da vadim kljuc iz dzepa da bi ih otvorio. Valjalo bi i da mu se stavi zastita u slucaju pada;pu;pu ali ona koja bi radila posao je ruzna i kosta blizu 500€.. Auspuh sam mu narucio ( akrapovic) tako da ce ta mana biti resena a vizir mi ne smeta jer vecinom vozim sa skroz spustenim..Sve u svemu, odlican motor i uopste se ne kajem sto sam bas njega izabrao, bmw mi ne nedostaje ni malo :P 

P.S Servis mu je skup kao da  japanci dolaze u Belgiju da zamene ulje >:(  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja