Jump to content

Moto Zajednica

Garmin karta Srbije i Crne Gore SCG Route

Recommended Posts

  • Drug član, 1814 postova
  • Lokacija: Beograd

Gledaj ne znam zasto si i pomislio da sam se tebi obratio, komentarisao sam mapu i ti su tu apsolutno nebitan, a odmah si poceo da vices: `Uciteljice uciteljice!`. Nije poltronstvo nema sta.

Nebitno, da se ne bi ponasali kao uvredjene devojcice kazi ti meni kako mapa Srbija i Crna Gora nema na primer grad Kotor? ili kako ja da dodjem do rodnog sela Milosa Obrenovica ili ne mora toliko komplikovano, stvarno sam bezobrazan, kako stici iz Cacka do Valjeva preko Divcibara, ili sve to lepo radi samo mi se cini. A da najvise volim kad me u Beogradu posalje da idem ulicom koja je u stvari pesacka staza-trotoar-kolski put

I apsolutno mi ne pada na pamet da jurim i prijavljujem sve te sitne `greske` jer u svom ludilu imam percepciju da kad nesto platim ocekujem da to i radi zamisli...

Skuba je potpuno u pravu a sto se tice mog stava, ja se ne nerviram jedino me puno ljuti kad me neko ubedjuje u nesto sto je ocigledno suprotno

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

jel radi scg 2.4nt sa nuvi 200 ??

 

2.3nt za sada radi super..

 

Naravno. NT karte ne rade na nekim ručnim uređajima ali se može dobiti i standardna verzija za njih ili Light verzija za ručne uređaje koji ne podržavaju rutiranje ulicama i nemaju puno interne memorije.

 

2.4NT bi trebalo da radi i bolje od 2.3NT uz sve ispravke koje su napravljene.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Jel moze mala pomoc?

 

Bio sam pametan i prebacio sam nove mape na moju navigaciju, ali sam preskocio onaj deo gde pise da mi treba kljuc. I kad sam upalio GPS trazi da otkljucam mape.

 

Da li postoji neka mogucnost da te mape skinem, tj obrisem i da mi ostane ono sto sam pre toga imao na GPS-u?

 

Hvala :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Jel moze mala pomoc?

 

Bio sam pametan i prebacio sam nove mape na moju navigaciju, ali sam preskocio onaj deo gde pise da mi treba kljuc. I kad sam upalio GPS trazi da otkljucam mape.

 

Da li postoji neka mogucnost da te mape skinem, tj obrisem i da mi ostane ono sto sam pre toga imao na GPS-u?

 

Hvala :zdravo:

 

Ima. Odnesi uređaj kod najbližeg Garmin dilera i ponesi sve kodove od legalnih karata koje imaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Jel moze mala pomoc?

 

Bio sam pametan i prebacio sam nove mape na moju navigaciju, ali sam preskocio onaj deo gde pise da mi treba kljuc. I kad sam upalio GPS trazi da otkljucam mape.

 

Da li postoji neka mogucnost da te mape skinem, tj obrisem i da mi ostane ono sto sam pre toga imao na GPS-u?

 

Hvala :zdravo:

 

Ima. Odnesi uređaj kod najbližeg Garmin dilera i ponesi sve kodove od legalnih karata koje imaš.

 

Nemam pojma sta si mi upravo rekao, ali nema veze. Ponecu navigaciju i sve sto imam. Jel mogu da svratim kod vas u Zemun? :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Jel moze mala pomoc?

 

Bio sam pametan i prebacio sam nove mape na moju navigaciju, ali sam preskocio onaj deo gde pise da mi treba kljuc. I kad sam upalio GPS trazi da otkljucam mape.

 

Da li postoji neka mogucnost da te mape skinem, tj obrisem i da mi ostane ono sto sam pre toga imao na GPS-u?

 

Hvala :zdravo:

 

Ima. Odnesi uređaj kod najbližeg Garmin dilera i ponesi sve kodove od legalnih karata koje imaš.

 

Nemam pojma sta si mi upravo rekao, ali nema veze. Ponecu navigaciju i sve sto imam. Jel mogu da svratim kod vas u Zemun? :moto3:

 

Možeš i u Zemun ali se prvo najavi jer moram ja biti u radnji da to odradim. Do srede 20.04. nećemo raditi ni u Zemunu ni u Novom Sadu zbog sajma Moto Bike Expo u Novom Sadu. :takoje:

A rekao sam da poneseš sve papire i slično na kojima imaš 25 karakterne kodove za karte koje su legalno bile na tom uređaju. Za karte koje nisu legalno bile instalirane ne mogu ti pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Dali city navigator 2012.10 ima jednako detaljnu kartu SCG kao i verzija SCG 2.4?

 

Ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8107 postova

Nema.

 

Ipak, CN Europe 2012.10 je veoma dobra karta. Fale joj POI, ulice u ponekom gradu i samo poneki najmanji put (sve asfaltno uglavnom ima).

 

Najvise fale POI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6285 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Adria route karta je u poslednjoj verziji bas detaljna sto se tice Srbije, u nekim delovima cak detaljnija od scg route. Jedino sto nema makadamskih puteva, ali mi se cini da ima vise POI tacaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8107 postova

Ja sam probao i koristim ga (CNE 2012.10). Kao sto sam naveo vec gore, jako dobra karta. U odnosu na SCG route i Adriu fale POI i neasfaltni putevi su mnogo siromasniji + nema topo.

 

Za auto - apsolutno dovoljna. Za motor, ako vozis uglavnom glavnim putevima - apsolutno dovoljna. Za ostalo - moje preporuka je SCG i dalje. Za najmanje puteve i vukojebine: samo kombinacija SCG i Adria daje dovoljno dobru sliku.

 

CN Europe dolazi uz kupljene uredjaje, ali ima samo jedan free update... (da ostanemo politicki korektni;)).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Što se tiče Srbije, NT 2012.1 je neuporedivo detaljnija karta nego prethodne verzije ali ima i nedostataka. Ja sam prošlog vikenda naišao na sledeće greske:

 

U većini mestima su se pojavila imena ulica ali nema detljnih brojeva kuća

Uopšte nije unesena obilaznica oko Pirota - šalje te kroz grad

Od Loznice vodi samo do granice sa BiH, nije ucrtan prelaz i put do Bijeljine

 

Inače, bez greške me je vodio kroz gradove.

Dobro se pokazao i na putu izmedju Valjeva i Osečine. Put je bio zatvoren zbog radova i Garmin mi je našao super alternativu. Iznenadio sam se da se ovako uzan put nalazi na karti.

Takodje, vodi skoro do Lalajkove kuće. 8)

 

Sve u svemu, godinama koristim City Navigator Europe a ova verzija je prvi put upotrebljiva i u Srbiji. Za one zahtevnije, sigurno SCG daje više mogućnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Evo sta je najbolje

Europe 2012.10 (Evropa bez sledecih mapa),

SCG Route 2.40 (samo Srbija)

Adria Route 3.30 (sve osim Srbije)

Greek Anavasi 5.21

NavCity Turkey 2010.09

NavGuide Hungary 6.0 NT

Bulgaria OFRM v 5.50

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8107 postova

Ovo poslednje (Bugarska), jos od 4.90 se ne pravi u Mapsource verziji. Postoje mapsource verzije, ali koje su reverzno vracane iz .img, no one nemaju find funkciju.

 

Takodje, za Rumuniju je R.O.A.D. 2008 v3.02 (od 2009. god) i dalje bolja od CN Europe 2012.10 (provereno).

 

SCG route i Adria su cesto komplementarne, pa realno za zabiti i male puteve treba imati obe.

 

Zbog svega recenog, ovakvi "paketi" (koji imaju sve karte i pakuju se na uredjaj za sve prilike) su uvek nekako u dosta konkretnih slucajeva slabo upotrebljivi i Mapsource + izbor i planiranje mapa su i dalje nuzni.

 

Za vece puteve (auto) CN Europe 2012.10 je sasvim dovoljan i sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Izgubio sam negde kartoncic sa kodom za besplatan update scg mape, koje su mi opcije sada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Izgubio sam negde kartoncic sa kodom za besplatan update scg mape, koje su mi opcije sada?

 

Pošalji mi na mail ili na PP 10-karakterni ID kod tvog uređaja i poslaću ti tvoj 25-karakterni kod za otključavanje karte kao i kod za besplatni download.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3620 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

SCG 2.5 NT grad Cacak poznaje nacisto slabo. Od 3 ulice koje sam trazio u sve 3 me odveo pogresno. Jednu je broj 21 odveo skroz na suprotnu stranu, 400 metara dalje, drugu je odveo negde iza ugla... Ako imate nekoga tamo neka poradi malo na brojevima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8107 postova

Ja nesto baš nisam zadovoljan SCG rutom 2.5. Za dosta manjih puteva pokazuje se da je Adria route 3.30 precizniji. Da nevolja bude veće - i Adria ima više potpuno bisernih gluposti po pitanju pojedinih ruta, tako da i dalje dobitna opcija za manje puteve ostaje posedovanje obe karte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja