Jump to content

Moto Zajednica

Garmin karta Srbije i Crne Gore SCG Route

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Hoću da koristim garmin na telefonu koji ja izaberem a ne koji napravi garmin. Na primer Nokia N8 ili Samsung Wave.

 

Koliko vidim, Nokia N8 koristi Symbian, tako da za njega imaš Garmin XT ovde, a Samsung Wave koristi neki njihov novi operativni sistem Bada, tako da će za njega biti problem naći aplikacije generalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Hoću da koristim garmin na telefonu koji ja izaberem a ne koji napravi garmin. Na primer Nokia N8 ili Samsung Wave.

 

E ne može :)

 

Kao što si i sam rekao Garmin je odustao od te ideje. Po mom mišljenju iz četiri razloga:

 

1. piraterija

2. piraterija

3. piraterija

4. nemogućnost kontrolisanja proizvođača telefona koji će GPS prijemnik da koriste pa onda dolazi do situacije:

 

Garmin 2.2NT na Nokiji N95

iGo MyWay Europe 1.2.2 na iPhone-u 3GS

 

Konkretno, iGo me po adresi dovodi tačno ispred kapije (u Požarevcu), a Garmin ne. Dakle, mislim da su karte koje koristi iGo daleko bolje. Pak, ne koristim ga dovoljno dugo da bih proverio da li i on greši na nekim mestima gde je grešio Garmin, ali proveriću pa ću javiti. Garmin pristojno radi u gradovima, ali je loš po selima, promašuje sela, izmišlja skretanja, itd. iGo pak nema POI, dakle ne mogu se, recimo, učitati pozicija speed kamera.

 

Takođe, iGo daleko bolje, odnosno na vreme upozorava o skretanju, dok je Garmin znao da mi kaže da skrenem već kada mi je to skretanje bočno, dakle nemoguće da skrenem. Možda je u pitanju i to što je Nokia spora, nisam probao na pravom uređaju, ali ne bih rekao da je to jer se to ponavljalo uvek na istom mestu, što znači da je karta loša. Čak i na Zapadu se to dešava, konkrektno zimus me je uvek kasno obaveštavao da treba da skrenem desno na jednom isključenju u Geteborgu (Švedska), baš blizu SKF fabrike. Do kraja sam morao da naučim da tu treba da skrenem, inače bih promašivao isključenje. Imao sam kartu Europe NT2010.nešto.

 

Eto, izašla je nova verzija 2.3NT pa ako je staviš, probaj da li je problem rešen. A opet ako nije, pošalji problem da ga ispravimo. To je što se karte tiče.

 

Što se tiče Nokia uređaja, zvanično Garmin više ne podržava korišćenje Mobile XT-a. Preporučujemo Garmin uređaje. Razloge sam naveo gore.

 

To što misliš da je do karte je tipičan primer sporog GPS prijemnika. Kod Garmina su informacije o skretanju nešto preciznije postavljene pa se dešava na neGarmin uređajima da "zakasni" što je u stvari problem kašnjenja signala položaja zbog lošijeg prijema signala. Garmin nije zainteresovan da ovo promeni jer time smanjuje preciznost informacije u Garmin uređajima i dolazi do problema sa korisnicima Garmin uređaja koji se bune da ih prerano upozorava na sledeće skretanje. Dakle, Garmin karta je optimizovana za korišćenje na Garmin uređajima srpski rečeno. :)

 

Veoma je nezahvalno upoređivati različite proizvode na različitim mestima. Za pravi test treba odabrati 4-5 konkretnih relacija koje ne poznajete (zbog objektivnosti) i koristiti uređaje u odvojenim vozilima. U svakom vozilu jedan uređaj pa menjati dva vozača naizmenično po relacijama ali tako da isti vozač ne vozi već pređenu deonicu ali da koristi oba uređaja. Pa ni tada ne možete dobiti objektivan sud jer će se nekom više svideti jedan, a drugom onaj drugi i sl.

 

Subjektivan osećaj, iako važan za korisnika nije objektivno stanje stvari.

Zaključak je kao i kod odeće: odaberite ono što vam je udobnije i prijatnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Hoću da koristim garmin na telefonu koji ja izaberem a ne koji napravi garmin. Na primer Nokia N8 ili Samsung Wave.

Bravo,pa neces valjda jos kupovati i neke garminfone,samo da bi imao i te garmin mape.

 

Pa jeste, baš je bezveze u Suzukijev ram da se stavlja samo Suzuki agregat.  ;)

Ja sam uvek govorio da bi mi idealna kombinacija bila Suzuki vStrom dizajn sa BMW R mašinom... kažu ljudi nije lako za izvesti...

... ali to možda i nije tema o Garmin kartama SCG Route?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

cek kad vec ste tu,jel mogu da abdejtujem ili st vec,mape za moju nokiju x 5800, imam trenutno garinovu navigaciju,pa bih da to malko poboljsam,malo mi kasne itd,i mapa je neka od prosle godine,,, :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Odluka da se (ne) hvatam za garmin telefon je baš zbog garminovog ponašanja. Telefon najavljuju već 34 godine, mogućnost nabavke preko Infoteama će biti 0,ništa a i ako se pojavi za koju godinu (pitam se dal će tada uopšte biti aktuelan) koštaće ko leva ruka i desna noga. Odluka da ispuste tržište kupaca njihovog programa i karte a koji koriste tuđe telefone će ih skupo koštati.

 

TomTom će se dovoljno opametiti da shvati da naša karta može slobodno iz beta verzije. Korisnici Windows smart telefona već imaju i druge mogućnosti (sa sve pristojnim kartama).

 

Mobile Xt je bio garminov ulaz na ovo siromašno tržište. To što im je zaštita šit je s jedne strane loše (piraterija stvarno sprečava bolju prodaju od koje zavisi ulaganje u kartografiju) ali s druge strane kad svi imaju bar 16 Gb kartice nas garmin osuđuje na 1 Gb, pa je loša zaštita spas kad treba svoju legalnu karticu expandovati na neku upotrebljivu vrednost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1815 postova
  • Lokacija: Beograd

Realno, Garmin jeste jedna od najboljih navigacija na svetu, ali isto tako Garminove mape za Srbiju ku izuzetno lose i preskupe(za tako traljavo odradjen posao), zasto, pitajte Infoteam ili kako se vec zovu lezilebovici koji ih prodaju

 

Mislim kao napredak napisati da je neko naselje uradjeno do nivoa ulica, za vas ne znam ali mene bi bilo sramota, pogotovo ako ste zastupnik ozbiljne kompanije kao sto je Garmin

 

Isto tako su nas strpali u zapecak i umesto cak dnevnog azuriranja kao sto je slucaj sa zatvorenim ulicama zbog radova(sto neke naprednije navigacije imaju) oni se hvale sto su to manuleno uneli u mapu, sad treba svi da kazu, cuti, pokrij se usima dobro je to sto imamo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

4. nemogućnost kontrolisanja proizvođača telefona koji će GPS prijemnik da koriste pa onda dolazi do situacije:

 

Komunikacija sa GPS prijemnikom je najčešće trivijalna serijska komunikacija, tako da ovo nije problem. Operativni sistem mora da ima već ugrađenu komunikaciju, tako da se softver oslanja na to. Pre će biti da Garmin nije zaradio dovoljno para prodajući Symbian verziju, pa su odustali (naravno, nije zaradio zbog piraterije).

 

To što misliš da je do karte je tipičan primer sporog GPS prijemnika. Kod Garmina su informacije o skretanju nešto preciznije postavljene pa se dešava na neGarmin uređajima da "zakasni" što je u stvari problem kašnjenja signala položaja zbog lošijeg prijema signala.

 

I uvek kasni na tom istom mestu, a na drugim raskrsnicama ili isključenjima ne kasni? Ja bih pre rekao da je problem sa mapom, dakle, čak i na EU mapi postoje problemi. Slična stvar mi se desila i na izlazu i Soluna, kaže skreni desno, a meni skretanje već bočno. Na većini rakskrsnica, pak, odrađuje sve kako treba. Ako već nalazimo zamerke, ima problema i sa akcentovanjem na srpskom jeziku (reč odvajanje je krajnje neprirodna).

 

iGo je daleko precizniji pri skretanju, nekoliko puta obaveštava gde treba skrenuti, čak kaže ponekad da je i pod oštrim uglom. Kažem, ima Garmin neke svoje prednosti (POI), ima i gde radi kako treba, eto odveo me je do kapije od ženinog strica koji živi negde u nedođiji na severu Švedske, ali ima i gde brlja.

 

Navešću ti i problem u Beogradu. Svaki put mi ubrlja kada krenem ka servisu PC Centra (Pirandelova 6b). Idem iz pravca Smedereva i kaže skreni desno, ja omanem pa skrenem na brdo i on me odvede u neku nedođiju gde više nema ni asfalta. Uopšte nije znao da me izvede iz te situacije ;D Drugi put slično, skrenem ja desno gde treba, ali je posle ponovo negde trebalo desno, a ja opet omanem, skrenem u jednu ranije i opet muke, ne može da me izvede iz naselja.

 

iGo koristim isuviše kratko, videćemo, možda i on ima svoje bisere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5467 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

 

To što misliš da je do karte je tipičan primer sporog GPS prijemnika. Kod Garmina su informacije o skretanju nešto preciznije postavljene pa se dešava na neGarmin uređajima da "zakasni" što je u stvari problem kašnjenja signala položaja zbog lošijeg prijema signala. Garmin nije zainteresovan da ovo promeni jer time smanjuje preciznost informacije u Garmin uređajima i dolazi do problema sa korisnicima Garmin uređaja koji se bune da ih prerano upozorava na sledeće skretanje. Dakle, Garmin karta je optimizovana za korišćenje na Garmin uređajima srpski rečeno. :)

 

 

Moje iskustvo koriscenja Garmina preko 2 godine, sirom Evrope, naravno i kod nas - podjednako pokazuje i ranije i kasnije. Na velikim raskrsnicama sirom Evrope, ovo moze da napravi problem, jer jedno pogresno skretanje znaci mozda i 50km da bi se vratio na pravi put. Naravno ne uvek. Jos jedna stvar vezana za skretanje koja mi se ne svidja, lako je da se ispravi ali je jos uvek tako: npr.ako glavni put ide pravo i sa njega se odvaja neko skretanje u levo, dobices instrukciju, da bi ostao na glvnom putu, SKRENI DESNO. Takodje na velikim raskrsnicama moze dovesti vozaca u zabludu.

Naravo, ovakvih malih propusta ima dosta, vremenom se naviknem na njegov nacin razmisljanja, ali i pored toga nekada se zeznem.

U pitanju je Garminov uredjaj, Zumo 550.

 

Ovo ne kazem jer poredim Garmin sa drugim navigacijama, prosto nemam dovoljno iskustva sa njima, ali su ove stvari su propusti koje bih voleo da isprave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Infoteam mapa Srbije je prosjecne kvalitete i kvalitetom informacija o cestama i putevima se ne moze se porediti sa Contrastovom mapom za iGO8. Ono gdje je Garmin u prednosti je znacajno veci broj PoI tacaka unesenih u samu mapu. Npr., prije mjesec dana isao za Nis, prvi put sam u tom mjestu i naravno, hocu da obidjem Cele Kulu.

Odlucio da testiram navigaciju, da me odvede, iGO8 sa Contrast mapom nema tu lokaciju, Garmin sa InfoTeam mapom ima. Znaci, mora covjek da ima obe varijante :)

 

Sa druge strane, BiH i Hrvatska su najbolje pokrivene Garminovim cestovnim mapama, iGO8 u BiH je gotovo pa neupotrebljiv. Za topografske  karte BiH i Hrvatske moram nositi Magellan Triton i Topo2009 kartu, koja je stvarno vrhunski odradjena. Pored ovoga, za svaki slucaj odstampam sebi kopiju starih YU vojnih topo karata. Generalno, komplikacija kako god da okrenes :) .

 

Garmin jako lose radi na zadnjim verzijama Symbian telefona, meni licno se zaglavljivao i pucao na E71, E72 i E52. Kolega kaze da isto ima problema i na novim Navigatorima.

 

Za sada, iako imam Garmina na telefonu, za navigaciju koristim Blueberry GPS jedinicu u koju sam pored iGO8 ucitao i Garmin XT.

Nekako mi na njoj "najlakse" radi, osjeti se da nema problema sa kalkulacijom i obradom cestovnih karata.

 

Topografske garminove karte generalno ubiju u pojam vecinu uredjaja koje sam probao, vjerovatno je u pitanju slabost grafickog procesora, jaaako sporo sve funkcionise kad je AdriaTOPO ili Srbija topo ucitana.

 

Kad mi bas treba Garminova TOPO karta, nosim Dell X51v, on je jedini rucni uredjaj koji mi je dopao saka da je dovoljno jak i brz za topo karte.

Po meni je za nezahtjevnog korisnika najbolje da uzme neki auto GPS, po mogucnosti novije generacije (sa Win CE 6.0) recimo Blueberry 432 ili njegov ekvivalent, na njemu moze da objedini najbolje od svih svijetova.

 

Bilo bi jako lijepo kad bi postojao samo jedan uredjaj koji bi mogao objediniti sve ove karte, ali to je naravno naucna fantastika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Realno, Garmin jeste jedna od najboljih navigacija na svetu, ali isto tako Garminove mape za Srbiju ku izuzetno lose i preskupe(za tako traljavo odradjen posao), zasto, pitajte Infoteam ili kako se vec zovu lezilebovici koji ih prodaju

 

Mislim kao napredak napisati da je neko naselje uradjeno do nivoa ulica, za vas ne znam ali mene bi bilo sramota, pogotovo ako ste zastupnik ozbiljne kompanije kao sto je Garmin

 

Isto tako su nas strpali u zapecak i umesto cak dnevnog azuriranja kao sto je slucaj sa zatvorenim ulicama zbog radova(sto neke naprednije navigacije imaju) oni se hvale sto su to manuleno uneli u mapu, sad treba svi da kazu, cuti, pokrij se usima dobro je to sto imamo

 

 

Pa evo, pozivam te da nas posetiš pa da nam ispričaš kako ti zamišljaš da to treba da se radi jer mi lezilebovići stvarno ništa ne radimo a i to je tako banalan posao koji svako može da radi a kamoli komentariše.  ::)

Koja je karta bolja ili navigacija je uzaludna rasprava kao i rasprava dal je bolji ovaj ili onaj motor.

Činjenica stoji da se u SCG Route kartu puno ulaže i da je to trenutno najbolje što može u ovim uslovima. Ko ne veruje neka proba pa nek pokaže kako se to radi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Odluka da se (ne) hvatam za garmin telefon je baš zbog garminovog ponašanja. Telefon najavljuju već 34 godine, mogućnost nabavke preko Infoteama će biti 0,ništa a i ako se pojavi za koju godinu (pitam se dal će tada uopšte biti aktuelan) koštaće ko leva ruka i desna noga. Odluka da ispuste tržište kupaca njihovog programa i karte a koji koriste tuđe telefone će ih skupo koštati.

 

TomTom će se dovoljno opametiti da shvati da naša karta može slobodno iz beta verzije. Korisnici Windows smart telefona već imaju i druge mogućnosti (sa sve pristojnim kartama).

Mobile Xt je bio garminov ulaz na ovo siromašno tržište. To što im je zaštita šit je s jedne strane loše (piraterija stvarno sprečava bolju prodaju od koje zavisi ulaganje u kartografiju) ali s druge strane kad svi imaju bar 16 Gb kartice nas garmin osuđuje na 1 Gb, pa je loša zaštita spas kad treba svoju legalnu karticu expandovati na neku upotrebljivu vrednost.

 

Kada već upoređuješ izabrao si loš primer. Kao i uvek u životu, ko ne radi taj i ne greši. TomTom ti je sada super a nisu ništa uradili? Ali zato Garmin ništa ne valja? Zar to nije malo nelogično? Zar nije logičnije reći: ok nije savršeno, niti će ikada biti ali se bar trude za razliku od TomToma?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8108 postova

Imam ja konkretno pitanje:

 

da li moze da se update za SCG route 2.30, ali za LIGHT verziju, ucini dostupan preko Interneta?

 

Naravno, radi se o legalnoj karti i princip dl-a ne bi trebalo da se razlikuje od NT verzije. Ovako kako je sada, krajnje je neudobno dobijanje legalnog update-a za LIGHT verzije (a osnovano sumnjam da uopste i postoje!).

 

Ako znas odgovor (posto infoteam nije svojevremeno reagovao na moje pitanje), molim te prenesi ga ovde...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Kad ces Markone da shvatis jednom da ljudi imaju prava na svoje misljenje,a da se ti toliko primas kada  neko kaze da je neki drugi uredjaj bolji od Garmina,da je to strasno.Zasto neko ne moze da kaze da nije zadovoljan  Garmin mapom ili uredjajom a da se ti ne umesas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Kad ces Markone da shvatis jednom da ljudi imaju prava na svoje misljenje,a da se ti toliko primas kada  neko kaze da je neki drugi uredjaj bolji od Garmina,da je to strasno.Zasto neko ne moze da kaze da nije zadovoljan  Garmin mapom ili uredjajom a da se ti ne umesas?

 

Vidiš... i ja se isto pitam kako to da ti odmah skačeš a nemaš veze sa Garminom ni samnom? Ja bar imam veze sa Garminom pa pokušavam da nešto pomognem ako može. A što se ti javljaš?

 

Ko je rekao da je Garmin savršen? Ja samo pokušavam da rešim problem ako postoji. Sa Garminom. Probleme sa nečijim glavama ne umem a ni ne želim da rešavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Imam ja konkretno pitanje:

 

da li moze da se update za SCG route 2.30, ali za LIGHT verziju, ucini dostupan preko Interneta?

 

Naravno, radi se o legalnoj karti i princip dl-a ne bi trebalo da se razlikuje od NT verzije. Ovako kako je sada, krajnje je neudobno dobijanje legalnog update-a za LIGHT verzije (a osnovano sumnjam da uopste i postoje!).

 

Ako znas odgovor (posto infoteam nije svojevremeno reagovao na moje pitanje), molim te prenesi ga ovde...

 

 

 

Kako mi je rečeno imaju samo 15-20 zahteva za Light verzijom kada izađe novi update. Kažu da je jednostavnije da im pošalješ mail i oni će ti dati link za skidanje. A ako to nije dovoljno jednostavno... šta da radimo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Kad ces Markone da shvatis jednom da ljudi imaju prava na svoje misljenje,a da se ti toliko primas kada  neko kaze da je neki drugi uredjaj bolji od Garmina,da je to strasno.Zasto neko ne moze da kaze da nije zadovoljan  Garmin mapom ili uredjajom a da se ti ne umesas?

 

Vidiš... i ja se isto pitam kako to da ti odmah skačeš a nemaš veze sa Garminom ni samnom? Ja bar imam veze sa Garminom pa pokušavam da nešto pomognem ako može. A što se ti javljaš?

 

Ko je rekao da je Garmin savršen? Ja samo pokušavam da rešim problem ako postoji. Sa Garminom. Probleme sa nečijim glavama ne umem a ni ne želim da rešavam.

U redu,kako ti kazes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1815 postova
  • Lokacija: Beograd

Gledaj Markone, nema razloga da budes bezobrazan, sledece ako ti kao trgovac pravis kartu onda masala sve mi postaje kristalno jasno

Ja nemam sta da dolazim kod vas i da vam objasnjavam, mene ne zanima koliko se ko trudio, ja samo gledam rezultat koji je za mene po toj ceni ne zadovoljavajuci, nesto sto se najavljuje kao uspeh je sasvim normalna stvar. Eto pricam ti kao korisnik tog istog Garmina u zemlji i inostranstvu vec vise godina, a prvi Garminov uredjaj sa kojim sam dosao u dodir je bio eTrex crno-beli jos 2002. Tako da znam sta hocu i smatram da su to legitimne zamerke, i ne mozes me ubediti u suprotno, kao sve je to OK i ne moze bolje. I iskreno, ne znam sta je sa tobom ali primetio sam da ili postajes maliciozan ili pokusavas da ubedis da je nesto super i savrseno(govorim o stvarima koje ti zastupas), tako da sam ocekivao napad od tebe, spusti malo loptu i uzivaj

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Gledaj Markone, nema razloga da budes bezobrazan, sledece ako ti kao trgovac pravis kartu onda masala sve mi postaje kristalno jasno

Ja nemam sta da dolazim kod vas i da vam objasnjavam, mene ne zanima koliko se ko trudio, ja samo gledam rezultat koji je za mene po toj ceni ne zadovoljavajuci, nesto sto se najavljuje kao uspeh je sasvim normalna stvar. Eto pricam ti kao korisnik tog istog Garmina u zemlji i inostranstvu vec vise godina, a prvi Garminov uredjaj sa kojim sam dosao u dodir je bio eTrex crno-beli jos 2002. Tako da znam sta hocu i smatram da su to legitimne zamerke, i ne mozes me ubediti u suprotno, kao sve je to OK i ne moze bolje. I iskreno, ne znam sta je sa tobom ali primetio sam da ili postajes maliciozan ili pokusavas da ubedis da je nesto super i savrseno(govorim o stvarima koje ti zastupas), tako da sam ocekivao napad od tebe, spusti malo loptu i uzivaj

 

Tvoje je pravo da budeš nezadovoljan proizvodom ali ne i da nas nazivaš lezilebovićima jer i ne znaš šta se i kako radi. Ja kao trgovac ne pravim celu kartu već učestvujem u onom malom delu koji se odnosi na ispravke.

I mogu ponovo da ti kažem da to ne može bolje u ovim uslovima. I mogu ponovo da ti kažem da nije savršeno i da nikada neće ni biti. I mogu da ti kažem da se trudimo koliko možemo. A napada nikada nije bilo sa moje strane već samo reagovanja na nečiji post. Pogledaj malo gde sam ja nekoga napao? Imaš samo moje odgovore na postove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

@markone - hvala druze ;)

 

Služimo narodu! Bar se trudimo ako ništa drugo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8108 postova

Kako mi je rečeno imaju samo 15-20 zahteva za Light verzijom kada izađe novi update. Kažu da je jednostavnije da im pošalješ mail i oni će ti dati link za skidanje. A ako to nije dovoljno jednostavno... šta da radimo?

 

Jednostavnije je.

 

Probao sam tako jos negde pre 3-4 verzije i nije mi nikada stigao odgovor (zato sam i presao na AdriaRoute). Pokusacu opet, buduci da jos uvek imam i (naravno legalni) SCG route.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Kako mi je rečeno imaju samo 15-20 zahteva za Light verzijom kada izađe novi update. Kažu da je jednostavnije da im pošalješ mail i oni će ti dati link za skidanje. A ako to nije dovoljno jednostavno... šta da radimo?

 

Jednostavnije je.

 

Probao sam tako jos negde pre 3-4 verzije i nije mi nikada stigao odgovor (zato sam i presao na AdriaRoute). Pokusacu opet, buduci da jos uvek imam i (naravno legalni) SCG route.

 

 

 

Slažem se. Dešava se. Probaj ponovo, pa ako ne dobiješ odgovor (ne vidim zašto ti ne bi odgovorili - verovatno je negde u prenosu zapelo) pošalji i meni na markone@pegaz-moto.rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav, imam ja jedno pitanjce vezano za Garmina. Posto sam nedavno dobio Garmin nuvi 1200 sa mapom Srbije (samo glavni putni pravci), srpskim jezikom i ostalim stvarima, hteo bih da pitam, posto se ne razumem, da li ima neka detaljna mapa Srbije? Gde moze da se nabavi? I ako kosta, koliko kosta? Unapred hvala

 

Inace, do pre nedelju dana, dok nisam dobio Garmina, koristio sam Auto atlas SFRJ iz 1989god. koji je tacan u 110% slucajeva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja