Jump to content

Moto Zajednica

Garmin karta Srbije i Crne Gore SCG Route

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Danas mi je stigao preko KP Garmin koji ima 2.8, barem tako pise INFO o kartama.

Pitanje: Vidim da su mi cekirane sve karte, da li ako se krecem po Srbiji i Crnoj Gori da decekiram Adriu i kartu Evrope?

Mislim, da ne dodje do nekog preklapanja i zaludjivanja?

Mozda je vec pisano o ovome, pregledacu celu temu ali ako neko zna a nije mu tesko neka baci jedan kratak post.

 

Kod kartografije ne vredi da gledaš ranije postove jer se stvari menjaju sa svakom novom verzijom.

 

Pod uslovom da su karte ažurne (najnovije verzije), moj savet ti je da kada koristiš po Srbiji, ostaviš samo SCG Route uključen. Ako primetiš na nekom području da nešto nije kako bi trebalo da bude, probaj da uključiš Adria Route, a isključiš SCG Route pa odaberi šta ti je bolje za to područje. Ako ideš u Hrvatsku, Sloveniju, BiH, Crnu Goru, Makedoniju ili Albaniju, isključi SCG Route i uključi Adria Route. Kartu Evrope uključi ako ti je krajnja destinacija van područja SCG Route i Adria Route.

 

Navteq je ubacio upotrebljivu kartu Srbije i Crne Gore u kartu City Navigator NT, ali je po meni ona još uvek lošija od SCG Route. Ista je situacija i za bivše republike SFRJ i Albaniju. Za sada je bolje u Adria Route nego u City Navigator NT. (Poređenje najnovijih verzija karata. SCG Route 2.8, Adria Route 4.1 i City Navigator NT 2013.41).

 

Uključivanjem više karata, u teoriji (a ponekad i u praksi) može doći do problema zbog preklapanja karata ili u nekim situacijama baš zbog NE preklapanja karata.

 

:takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

A, odakle uopste SCG route 2.8???

 

Od proizvođača. :takoje:

 

 

Šalim se, kako to misliš odakle? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Hvala na (potpunom) odgovoru.

Na zalost ne mogu da dam vise od jednog plusa.

Pozdrav.

 

Nema na čemu.

Kao što Severian reče, CG je bolja u SCG Route. Nisam bio lično od kada su poslednje verzije aktuelne, a njemu verujem bez provere ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1537 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@markone - Kako je 2.8 aktuelna kad je na sajtu infoteam-a/garmin.rs jos uvek 2.7??

 

Ja sam inace dugogodisnji korisnik ove mape, i za svaki update mi je stizao i automatski mail, a za ovo nije...

 

Mislim, nema veze, pitacu njih :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

@markone - Kako je 2.8 aktuelna kad je na sajtu infoteam-a/garmin.rs jos uvek 2.7??

 

Ja sam inace dugogodisnji korisnik ove mape, i za svaki update mi je stizao i automatski mail, a za ovo nije...

 

Mislim, nema veze, pitacu njih :)

 

 

 

Pitaj :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1537 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Sad sam se izbedačio 1hmm.gif

 

Nije još 100%, ali Infoteam verovatno neće više raditi update mape...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Zanimljivo, ja sam apdejt na 2.80 regularno uradio sa sajta Infoteam-a. Mislim samo da su promenili portal, sada se prvo loguješ pa uradiš apdejt, tako nekako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1537 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Pa da, ali ja nisam mogao ni da se ulogujem, ni nista, pa sam zvao (imam tamo neke drugare :) )

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo, ja bih da prijavim jednu gresku koju sam zapazio, a koja mi bode oci.

 

Kada se krecem iz Surčinske ulice ka odredistu ulica Marije Bursać u Zemunu, Garmin me stalno navodi na okolni put.

 

Naime, ne postoji mogucnost da se iz Surčinske ulice (kod Grand kafe, ako nesto znaci) skrene u ulicu Nedeljka Gvozdenovića (kod okretnice 75,74).

 

Ima jos par opcija kada sam testirao kartu u Beogradu ne da se nije najbolje pokazala, nego nikako, ali nisam zapamtio putanje.

 

Znam da je problem za ucrtavanje i ispravku mapa ograniceno ljudstvo, a pogotovo ogranicena sredstva, ali se nadam da ce u nekom razumnom periodu doci do vidljivog poboljsanja.

 

Testirao sam navigaciju i na jugu Srbije, a to je tek igranka bez prestanka.

 

Pozdrav :zdravo:

 

Surcinska 21-Marije Bursac 26 je relacija.

 

Skretanje je dozvoljeno iz Surcinske iz oba smera, kao i u Surcinsku isto iz oba smera.

 

Cak i kad probas obrnutu rutu, tj Marije Bursac-Surcinska, opet ti ne dozvoljava da prodjes tuda.

 

Taj deo ulice ranije nije postojao, ali je pre par godina napravljena ulica. E sad, posto to nije tu od juce, kapiram da bi trebalo da se ispravi.

 

EDIT: znam da je mala greska, ali veoma iritira :zvizduk:

 

Bas sad nesto citam temu, i vidim da neke greske koje su postojale u verziji 2.5 i dalje nisu resene... 1jok.gif Ova citirana greska od pre skoro 2.5god, nije resena ni u verziji SCG route 2.8NT...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imam "problem'' sa 340LM odnosno kartama.

 

CN 2014 NT

 

U pretrazi nema svih gradova, recimo, kucam Borca, nema... Ukucam ulicu i onda skrolam kroz sve ulice u Srbiji sa tim imenom i onda uredno nadjem to sto trazim, Danas sam isao za Novu Pazovu, kucam, nema... 

 

Generalno mi treba update, tj. nova mapa, nadam se da resava problem? Ako moze neki link bio bih zahvalan.

 

Inace, pre toga sam imao Becker Z100 na iGO platformi i mislim da za nase podneblje bolje funkcionise od Garmina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Imam "problem'' sa 340LM odnosno kartama.

 

CN 2014 NT

 

U pretrazi nema svih gradova, recimo, kucam Borca, nema... Ukucam ulicu i onda skrolam kroz sve ulice u Srbiji sa tim imenom i onda uredno nadjem to sto trazim, Danas sam isao za Novu Pazovu, kucam, nema... 

 

Generalno mi treba update, tj. nova mapa, nadam se da resava problem? Ako moze neki link bio bih zahvalan.

 

Inace, pre toga sam imao Becker Z100 na iGO platformi i mislim da za nase podneblje bolje funkcionise od Garmina.

 

Možda zato to ni Borča ni Nova Pazova koliko znam nisu gradovi. Borča je naselje koje pripada beogradskoj opštini Palilula, a Nova Pazova pripada opštini Stara Pazova, pa probaj tako da tražiš ulice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Imam "problem'' sa 340LM odnosno kartama.

 

CN 2014 NT

 

U pretrazi nema svih gradova, recimo, kucam Borca, nema... Ukucam ulicu i onda skrolam kroz sve ulice u Srbiji sa tim imenom i onda uredno nadjem to sto trazim, Danas sam isao za Novu Pazovu, kucam, nema... 

 

Generalno mi treba update, tj. nova mapa, nadam se da resava problem? Ako moze neki link bio bih zahvalan.

 

Inace, pre toga sam imao Becker Z100 na iGO platformi i mislim da za nase podneblje bolje funkcionise od Garmina.

 

Gde si kupio uređaj? Ovo pitam jer Garmin zumo 340LM ne dolazi sa kompletnom kartom Evrope. Garmin zumo 350LM ili 390LM su sa kompletnom kartom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Imam "problem'' sa 340LM odnosno kartama.

 

CN 2014 NT

 

U pretrazi nema svih gradova, recimo, kucam Borca, nema... Ukucam ulicu i onda skrolam kroz sve ulice u Srbiji sa tim imenom i onda uredno nadjem to sto trazim, Danas sam isao za Novu Pazovu, kucam, nema... 

 

Generalno mi treba update, tj. nova mapa, nadam se da resava problem? Ako moze neki link bio bih zahvalan.

 

Inace, pre toga sam imao Becker Z100 na iGO platformi i mislim da za nase podneblje bolje funkcionise od Garmina.

 

PS Ni update karte neće pomoći ako nemaš kompletnu Evropu. Samo će se ažurirati postojeća područja.

Ako je uređaj iz Louis-a onda je to ovako:

 

Preloaded road maps of 22 European countries with more than 1.5 million (POIs) points of interest, such as filling stations, places to stay, restaurants and sights

 

Country coverage:

Andorra, Austria, Belgium, Czech Republic, Croatia, Denmark, France, Germany, Hungary, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Malta, Monaco, Netherlands, Poland, San Marino, Slovakia, Slovenia, Spain, Switzerland, Vatican City

 

Dakle, nema Srbije.

 

zumo 350LM i 390LM imaju celu Evropu:

 

Country coverage:

Full coverage of 41 countries: Andorra, Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Kosovo, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Macedonia, Malta, Monaco, Montenegro, Netherlands, Norway, Poland, Portugal (including the Azores), Romania, San Marino, Serbia, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Turkey, Ukraine, Vatican City

Partial coverage of main traffic routes in the following 4 countries: Albania, Belarus, Bosnia-Herzegovina, Moldavia

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma generalno meni se ne svidja trazenje mesta na Garminu i to je jedino sto zameram.

 

@Markone

 

Ako kupim mapu legalnu, update mi je lifetime kasnije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

@Markone

 

Ako kupim mapu legalnu, update mi je lifetime kasnije?

Nisam video pitanje ranije...

 

Kod Garmina praktično više nema potrebe da se karta kupuje posebno. Sada svi uređaji dolaze sa LM (Lifetime Map Update) oznakom koja znači da je Update besplatan.

 

Kod uređaja sa delom Evrope se ne isplati kupovati kartu koja bi "pokrila" ostatak država koje fale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja