Jump to content

Moto Zajednica

honda foresight 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Juče kupio fes 250 i sad čačkam sredjujem sitnice a pošto sam do sada vozio vazdušare dolazim do jedne nedoumice

Rezervoar (pored rezervoara za gorivo) predpostavljam da je rezervoar rashladne tečnosti ima dosta ulja i tečnosti a pošto u motoru ima ulja, dobro je, nema vode, ne troši ga i odlično radi motor sve ok... 

Nisam jos stigo da razbucam plastike a dobro bi mi došlo neko iskustvo ili razmišljanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Zdravo @Rubber

Nisam siguran da sam razumeo tvoju nedoumicu i pitanje.

Tema o Hondi Foresight 250 već postoji, skromna, ali možeš da je pročitaš i nastaviš da pošeš u njoj, ako ti odgovara.

https://forum.bjbikers.com/topic/91627-honda-foresight-250/#comment-1473359

Možda nadješ nešto zanimljivo a i doprinećeš zajednici ppdelom iskustava na jednom mestu.

Ja sam je vozio 2 - 3 sezone, bez ikakvih problema. Zahvalna i ekonomična. Meni je najviše smetala veličina točkova, traži privikavanje.

Moja detaljnija iskustva imaš u gore linkovanoj temi pa pročitaj, da se ne ponavljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav društvo, pre dva dana sam kupio fas 250 ima sitnih ulaganja u estetiku, lepo pali, radi vuče extra ali primetim da je rezervoar rashladne tečnosti (onaj pored rezervoara za benz-ako jeste to) pun ulja. Ulje je u motoru ok bez vlage, ne troši ga (bar za ovih 50-60 predje ih kilometara) ne povećava nivo... Sad me zanima sta to može da bude i na šta da obratim pažnju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Za početak, utvrdi da li je zaista motorno ulje u posudi, ili su to naslage od starih antifriza. Aditivi i mešanja različitih tečnosti znaju da izreaguju tako da izgledaju masno. Ako je ipak ulje, to može svašta da bude - dihting glave motora popustio, vodena pumpa pravi problem itd... Ne znam ti ja mnogo o tome, ali koliko sam čitao, može da bude i ozbiljan problem, zahteva intervenciju majstora, odnosno stručnog lica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Најсречнија околност би била ако је била хаварија па је санирана, а систем није чишчен па су ово остатци. А може да ти је продат због проблема. Ако пребацује у систам а уље остаје чисто најчешче је проблем код дихтунга главе. Ово заборавих, ако проблем још постоји, добијаш вечи притисак у систему који резултира избацивањем текучине, то је можда ублажено ваџењем темостата. Како и да је, ја би то темељно прочешљао

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Ako neko ima radapciger za magnet, a hteo bih da pozajmi, bio bih mu zahvalan ? :)

Takodje sam u potrazi za razvodnim lancem, ako neko zna gde ima... ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
On 2. 12. 2023. at 21:04, Surla85 je napisao:

Ako neko ima radapciger za magnet, a hteo bih da pozajmi, bio bih mu zahvalan ? :)

Takodje sam u potrazi za razvodnim lancem, ako neko zna gde ima... ?

Mozes li izmeriti koji je navoj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja