Jump to content

Moto Zajednica

honda foresight 250

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako su svi dzekovi vraceni na svoje mesto najverovatnije je problem u nekom osiguracu, s'obzirom da nista ne radi od instrumenata mirise mi da tabli fali napajanje ili ti neki +

....proveri osigurace

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Мене интересује гдје у БиХ могу да купим ролнице за 250ку и ок колико грама су нај бољи треба ми нека средина?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ako su svi dzekovi vraceni na svoje mesto najverovatnije je problem u nekom osiguracu, s'obzirom da nista ne radi od instrumenata mirise mi da tabli fali napajanje ili ti neki +

....proveri osigurace

 

I bi osigurac, zahvaljujem kolega! 1zdravo.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Мене интересује гдје у БиХ могу да купим ролнице за 250ку и ок колико грама су нај бољи треба ми нека средина?

 

Pa verovatno u svakoj bolje snadbevenoj prodavnici moto opreme, kazes im motor i on ti kataloski nadje rolnice, ako ces sredinu onda se drzati fabricki preporucenih rolnica, konkretno sto se prodavnica tice znam da ima Guevara u Banja Luci.

 

Guevara BH d.o.o.

(maloprodaja i veleprodaja)

Krajiških Brigada bb

51000 Banja Luka

Bosna i Hercegovina

T: +387 (0)66 040 771

 

poz1zdravo.gif

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

pošto sam ja novi malo u ovom moto svijetu a imam trenutno hondu foresight 250 1999 god u solidnom stanju a imam priliku da je zamjenim ključ za ključ za honda dominator 1994 god pa me interesuje dali se isplati to raditi. evo i link

 

http://www.pik.ba/artikal/11939039/honda-dominator/

 

 

 

 

hvala na savjetima unaprijed

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

ja imam problem sa takođe Honda Foresight 250 1999 god karburator ali kad se imalo zagrije počne da trokira i nemože više od 80km/h. Mjenjao sam svjećicu, kaba, bombinu ali ništa. Dali mi može kov pomoći vezano za moj problem- dali na ovom skuteru postoji bilo kakva blokada motora ili je neki drugi kvar. Dali može biti nešta do namotaja na statoru od alternatora. 

 

unaprijed hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

Aj da malo osvezim temu o ovoj popularnoj masinici...

 

Sjajna stvar za hladne dane je termoscud prekrivac R029!!! Odlicno napravljen za ovaj model!

 

Vidim da vecinu muci trokiranje i brzina.. imadoh veliki problem sa karbom! Od koriscenja i dotrajalosti pojavio se veliki zazor oko osovinice plovka! Muke u leru, trokiranje, muke na paljenju.. takodje je moguce da saug ne radi ili je zaglavljen!

Vise puta sam ga cistio ultrazvukom i bez veceg boljitka... pokusao da saniram zazor oko osovine, menjao dizne...nista

I ja sam izmenjao kablove cak i bobinu.. na kraju i ceo karb moram da promenim!!!

 

Otkazao mi je i alnaser na zalost.. vise ni kuckanje cekicem ne pomaze...nece vise bendiks da skoci!

 

Valjda sve shodno godinama i predjenim kilometrima... sta je tu je

 

Na zalost sve se sabralo od jedared te me nema na voznjicama.. al se radi na otklanjanju problema!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Vidim da tema postoji ali je duugooo neaktivna. Ne znam ima li interesenata za ovaj vremešni maxi pa neću otvarati novu već ovu dižem iz pepela i dopunjavaju je materijalima iz sopstvenog akcijašenja, sredjivanja i prevodjenja dokumentacije.
Pa ako nikome ne bude od koristi, biće meni, da pratim sopstvene aktivnosti :-)

Pošto uporedo guram nešto što sam davno obećao na administraciji a nisam našao vremena da to realizujem, neće biti baš često apdejti ali će ih biti.

Osvežavanje teme započinjem kopiranjem posta koji sam postavio u drugoj temi na ovom delu foruma (namenjenoj maxi skuterima).

Ne zamerite za ponavljanje posta, samo bih voleo da sve bude negde objedinjeno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Malo sam se zanimao papirologijom koju sam našao na net-u za Hondu Foresight 250, pa sam preveo servisne intervale.

Ukoliko neko nema korisničko uputstvo možda bi mu ova tabelica bila od koristi. Ili ako ne volite strendžerske jezike, evo mog skromnog doprinosa.

U planu mi je da ove radove malo istumbam, po učestalosti i redovnosti (jer mi ovako nema neke logike) i da u prilogu prikačim slike i opis radova iz servisnog uputstva. Naravno, prevedeno sa engleskog na maternji.a4fe740c65ec9bfa553d2dadf0907a6c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pored ovoga danas sam malo svraćao do Neša ("Pontis"), verovatno ga neki poznaju, da kupim navlaku za sedište i malo bavim oko šta ima u ponudi.

Uz put uzeh podkapu i dobija na poklon vreću za kacigu, pošto mi se fabrička razbucala.

Mogu vam reći da je navlaka za sedište odlična, a nije ni skupa. Ja sam je uzeo jer mi skuter stoji napolju i izgleda da se mačkama čini vrlo udobnim pa se pentraju i grebu ga i prljaju.

Evo kako izgleda postavljena15851f7acbf48531b87631f671f52a17.jpg6d4840f516afff9c33d468d1578481ed.jpg0cc1b78ee1ee97a6473979038334d5eb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pored ovoga odlična je za ovo promenljivo vreme, kada ostavljate skuter parkiran a nema nadstrešnice i mrsko vam da budete ciradu za pokrivanje. Navlaka se postavlja bukvalno za minut, samo je navučete i na sredini zavežete trake za učvršćivanje, sa donje strane, ili ih zalepite čičkom koji imaju na sebi.

I ako pljusne kiša u medjuvremenu vas čeka suvo sedište.

Kad se sklopi staje u bilo koju pregradu, ako pod sedište ne možete da je tutnete.

 

Pitao sam ga i da nema nešto slično za instrument tablu - nema, ali ako mu dam dimenzije i ideju nije problem da mi sašije, po ceni utrošenog materijala...

 

Ovu navlaku rade u svojoj krojačnici u nekoliko veličina, pa može da se uklopi i za druge skutere kojima je sedište jednodelno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Napravih ovih dana servisnu knjižicu za svoje magare, da mogu da pratim predstojeće redovno održavanje i evidentiram realizaciju istog sa dodavanjem napomena po potrebi.

Kačim je u pdf, ako nekom zatreba, ali i u slici, za one koji bi samo da pogledaju a ne žele da otvaraju zip fajl.

Ovo nije konačna verzija, jer će u prilogu biti opis većine radova, sa slikama iz servisnog i korisničkog uputstva, a kasnije i dodavanjem materijala sa neta za ono što navedenim uputstvima nije opisano a smatram da bi laiku bilo neophodno pokazati i pojasniti...

Trudiću se da ne bude preopširno, jer mi je cilj da sažmem servisno uputstvo na osnovno i uz to da bude na maternjem jeziku.http://cloud.tapatalk.com/s/5cd9673c8a0f8/servisna%20knjiga%20FES%20250.pdf.zip062268a69f156a33132471b7f9df8e92.jpg7e1914f1ce6b359a28a29d00f07380b0.jpg3e88af1693f46de6844ed1fe131932ca.jpg

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ukoliko neko bude imao neki praktičan predlog i sugestiju, neka izloži, da mogu da promenim....

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Od zadnjeg posta do sada se samo vozalo, i kupovalo kako sam šta primetio da bi mi koristilo. Pa je tako pribavljeno sledeće:
- Givi Maxia,
- Wind Deflector,
- nosač telefona,
- utičnica za punjenje telefona,
- cirada za pokrivanje,
- prekidač za sva četiri žmigavca (naručen pre više od mesec dana ali još nije stigao).
- od ranije mi ostala brodska utičnica za upaljač ili navigaciju, koju nameravam da instaliram ispod sedišta).

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ploču za kofer još nisam montirao jer se ispostavilo da ne može da se montira na postojeće nosače na skuter (razmak izmedju istih je uži od razmaka izmedju šafova na ploči).
Moraću da na pravim neku dodatnu ploču ili proširenja koja će se šafiti na fabričke nosače ploče, a na koju će se šafiti Givi ploča :-) a62e3b92dc81da72bad7e540d10d7378.jpg9352b7c77cdac7a2c6063f197de1a6bd.jpg4c4cd414c4ce78a9c98de15cce827a77.jpg

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Wind deflector

Montiran odmah i isproban.
Radi posao za koji je kupljen. Ja zadovoljan.
Sada mi ostaje da nekako ispoliram fabrički vizir jer je dobro matirao.

O prvim iskustvima sam pisao već u temi o wind deflektorima. 6f8693455ebfd9eac22a8c693fb5856b.jpg43ddb9f3606e6fba666b9a78d2b3b733.jpg

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Nosač telefona,

Naručen sa Alija, sa sve dodatka koji se šrafi ispod retrovizora a na koji se kači sam nosač.

Sama instrument tabla na ovom skuteru je prilično mala i nema puno prostora za kačenje koječega, zato sam se odlučio za ovo rešenje.
Još ga nisam postavio ni probao u vožnji, pa će iskustva čekati neku drugu priliku.

Evo linka ka nosaču koji sam uzeo:

US $3.92 41%OFF | Aluminum Bicycle Phone Holder MTB Mountain Road Bike Motorcycle Universal Handlebar Clip Stand for 3.5" to 7.5" Smartphones GPS



a6738206fd6c0442d2014341810e5825.jpg

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Usb utičnica za punjenje telefona

Opet sa Alija, i opet ona zbog koje neću morati da seckam instrument tablu ili plastike i jedan od uslova mi je bio da ima prekidač na sebi.

Evo linka:
US $3.60 28%OFF | Motorcycle USB Socket Dual USB Port for Phone GPS Motorbike Handlebar Charger 5V 1A/2.1A Adapter Power Supply Socket Waterproof



Naravno, ni ovo nisam montirao, mrzelo me da rasturam plastike da bih provlačio instalaciju, jer ću ujedno da postavim još jednu utičnica ispod sedišta (onu za čamce). aa88fbd9251f5bd3751efa4e511fea50.jpgc6dda9ac6a2400cec8fa975bfb8ddb50.jpg

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Cirada za pokrivanje :

Kupljena na Aliju opet, zadovoljavajućeg kvaliteta, ja sam naručio veličinu XL i ispostavilo se da je knap za Foresight 250 ali bez zadnjeg kofera.
Sada bih naručio 2XL barem.
Napominjem da nije dobro ni da bude prevelika jer je tanka pa bi je vetar vremenom verovatno pocepao.

Motor mi stoji pod nadstrešnicom pa ne znam da li propusta kišu i kog intenziteta, ali mi je motor zaštićen od prašine i sunca, kao i od lokalnih kučića kojima se dopadalo da kuliraju na sedištu, što mi je i bio cilj:-)


Link ka artiklu:
US $11.09 26%OFF | Multi Color Motorcycle Rain Covers Dustproof Motor Bike Cover Rain UV resistant Dust Prevention Covers For Honda KTM Kawasaki



Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pored ovoga plan mi je da preko zime uradim led migavce i led stop svetlo sa blinkerom i da instaliram prekidač za sva 4 migavca.

I to bi bilo sve, što se dodataka tiče.

Dok sve to namontiram i sredim verovatno ću ga prodati :-D

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pred kraj sezone, još jedna provera potrošnje, nakon vožnje na 2 kraće relacije (Kraljevo- Vitanovac-Gruža-Kragujevac i Kraljevo-Gruža-Kragujevac-Bare-Vraćevšnica-G.Milanovac-Preljina-Kraljevo), ukupno 295 km.8e4dbae8eedbfd728b763ef586b7b528.jpgfc23da9347f227ec50abcde13b911b87.jpg

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ajde da ponovim post i ovde, da bi bio uočljiviji za one koji bi mogli pomoći a na prate podforum KUPUJEM u oglasima:

U sklopu priprema za sledeću sezonu, tražim gore pomenuti karburator za svoj skuter. Bitno mi je da prodavac zna da je karburaror ispravan, kompletan i apsolutno u funkciji.

Moguće da odgovara inod Piaggio X9 250 koji nosi Hondin agregat. Proveriću pa ću dopuniti post.

Moj sadašnji karb je ispravan još uvek ali vidim mu znake umora,pa bih da se preko zime obezbedim za narednu sezonu.

Ponude mogu ovde u temi, ili na PP, pa ćemo se za dalje odgovarati.

Hvala unapred.

Drugarski pozdrav iz Kraljeva.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To sto ti hoces.... tesko da ces naci.

Polovan dobar, ispravan 100% nacices jedino kod il preko dobrog drugara.... sve ostalo je bar 50% izrabljeno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja