Jump to content

Moto Zajednica

honda foresight 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Da li neko moze da mi pomogne?

Imam hondu foresight 250 i trabao bih da zamenim ulje menjaca,da li neko zna kako ili savet ili neku sliku kako se toradi i gde se nalazi.Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

pogledaj ovaj klip

na zadnjoj strani prenosa primecujes dva srafa,na donjem se ispusta ulje kada ga ispustis zatvori taj sraf i skini gornji na njega se ulje sipa u menjac i dovoljno je kada prelije.Pre ispustanja dobro zagrej motor i pusti da se dobro ocedi.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

proguglaj malo sta ima da se nadje na netu,ali mislim da ide ova varijanta 80w90,nemoj da sipas nista dok se dobro ne raspitas sta ide po fabrickom uputstvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne moras da grejes agregat da bi zamenio ulje u diferencijalu, ako radis kod kuce u garazi ondak ti je najbolje da uvece odvijes sa donje strane sraf za ispustanje ulja i ostavis preko noci da se dobro iscedi.

Kupi 1L Mobil menjacko ulje, gradacije 80W-90 pa ces imati za naredne zamene

vidi po manualu koliko staje u reduktoru, sipaj i miran si

 

dsc048021.jpg

 

+ mozes dodati aditiv Liqui Moly ( ne celu tubu )

 

dsc0479un.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Pozdrav ljudi, naime ne razumem se preterano u skutere pa verujem da cu ovde naci odgovor na problem, moj matori ima hondu foresight sa direktnim ubrizgavanjem, (nema karburator) od kad je pocela sezona vozio ju je samo po gradu tj ne preko 40-50 na sat, ja sam je danas uzeo da izletim malo do Zlatibora dok sam isao od Uzica ka istom, u jednom trenutku sam primetio da drzim zavrnut gas do kraja a da motor nije isao vise od 60-70 na sat. Bilo je ono kao kad na motoru ili autu sa manuelnim menjacem nabijete broj obrtaja pa treba da se prebaci u visi stepen prenosa ali avaj nekako kao da nije imao snage. I to cini mi se da se desava kad je na nekoj uzbrdici ma koliko blaga bila, po ravnom poteze kao lud ali nisam imao priliku da po ravnom vidim koliko ce ici sa zavrnutim gasom do kraja.

 

On je skoro menjao ulje i nasuo je i neki aditiv "ruski resurs" koji vrsi remetalizaciju, prekriva riseve i sitna ostecenja koja nastaju habanjem, i koristi se za agregate koji su presli preko 40 000. da li je moglo to da "izremetalizuje" nesto sto nije trebalo o.O ili je do rolnica ili kaisa .

 

Uglavnom da ne lupetam previse zbog neiskustva vezanim za skutere, molim Vas za sugestije ili nesto sto bi dovelo do resenja problema,

 

Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ko ti je rekao i zasto ste sipali taj resurs? Ti Hondini agregati su dosta dobri i mogu da idu do 100,000 bez vecih problema. Nema aditiva i koje kakvih gluposti koje mogu da ''revitalizuju'' agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav velimire! Tema o Hondi Foresight 250 postoji u ovom podforumu pa nema potrebe da otvaraš novu. Ne možemo svako malo otvarati nove teme kako imamo novi problem i neko pitanje. Poenta je da svi problemi vezani za jedan model maxija budu u jednoj temi i tako pomažu da se lakše reše neki novi problemi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ko ti je rekao i zasto ste sipali taj resurs? Ti Hondini agregati su dosta dobri i mogu da idu do 100,000 bez vecih problema. Nema aditiva i koje kakvih gluposti koje mogu da ''revitalizuju'' agregat.

 

Ma to cale sipao nisam ja ni znao za to, ne zivimo zajedno ja bio u poseti sad za praznike da nisam malo provozao van ne bi ni saznao. xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Pozdrav velimire! Tema o Hondi Foresight 250 postoji u ovom podforumu pa nema potrebe da otvaraš novu. Ne možemo svako malo otvarati nove teme kako imamo novi problem i neko pitanje. Poenta je da svi problemi vezani za jedan model maxija budu u jednoj temi i tako pomažu da se lakše reše neki novi problemi.

 

Izvinjavam se kolege, nasao sam ovu ali je u opisu bilo "zamena ulja" pa reko treba novu za drugi problem, poz!

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Pozdrav drugari, problem koji je zadesio mog matorog a posto nije vican forumima evo mene :)

 

 

Da krenem od kulina bana, naime na gore pomenutom motoru je bio problem oko kilometar sata tj pukla je sajla pa je ostetila pinjon u kazaljci pa nije vrtelo itd. Posto ne zivim sa matorima tj udaljeni smo 200km nisam imao uvida u caletove akcije pa je on uradio sledece otisao na Kokin Brod gde je motor u garazi skinuo staru tablu vratio se u Uzice, narucio novu tj polovnu ispravnu tablu za foresight, otisao na Kokin Brod ponovo pokusao da je zameni i shvatio da ima manjka 2 konektora i jos ponesto, ponovo se vratio za Uzice, culi smo se, posle par dana ja sam dosao u Uzice i shvatio da je tabla zapravo bila od Honde pantheon koja je identicna vizuelno ali je u pitanju 2T masina, na jedvite jade se ubedi sa likom koji mu je poslao da to nije foresightova tabla i da mu vrati novac. Narucimo novu sajlu ja nekako uspem da sredim pinjon, u medjuvremenu vratim se za BG, on zove danas otisao je da montira tablu, km sat radi kako bi trebao ali zato ne radi sve ostalo tj pokazivac nivoa goriva, pokazivac temperature, migavci i pozicija u faru i sirena. Izgleda da je nesto pobrljalo kad je kacio tu tablu od pantheona, ako neko ima ideju sta bi moglo da bude, neka javi tako bi preduhitrio njegovo dalje cackanje oko motora i potencijalno jos vecu stetu 1lol.gif

 

Hvala! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

DakleM, kao što sam ti napisao i prošli put a citirao si u prethodnom postu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja