Jump to content

Moto Zajednica

Ducati

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Covek radi korektno, ali kao sto kazes, malo je pravih poznavalaca i servisera pa dugo traje!

 

Ja sam bio kod jednog koji je looood za dukcima, radi u malo vecoj supi, ali je covek doktor! Naravno, ceka se duze nego sto traje sezona jer je lik perfekcionista i neces isterati motor dok on ne kaze : "E sad valja!", a to stvarno zna da potraje...

 

Po meni jedini pravi problem je kupovina kaiseva i rolera i ostalih specificnih delova, jednostavno nisu dostupni za odmah, i servis se mora planirati unapred dugo, a i ako nisi kadar sam da uradis servis, ili cekas ili se ceskas da li ce biti sve ok...

 

Jednom sam rasturio monstera 600 i toliko sam cekao na delove da je na kraju prodat polu sklopljen, dok su se delovi cekali. Doduse pre 10ak god, sad je situacija dosta bolja ali opet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Pratim.

Verujem da u NS servisu mozes naci potrebne stvari za servis, saznacu uskoro. Malo je trziste da bi neko drzao ozbiljan novac u magacinu.

Nego, neko je pomenuo druzenje uz neku klopu... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ma da,mlado je to nase trziste za ove nase masine pa su i oni u ns mladi...treba podosta vremena da prodje da bi se uopste imalo u vidu il ti napravio neki spisak sa brojem dukatija u srbiji a to nemozes bez odgovarajucih servisera,kod nas se jos uvek na zalost radi na dza i bu..malo njih vodi neku evidenciju(sact izuzetcima),bitno im je samo da uzmu neku kintu,a serviseri su ti kod kojih dolazis do slicnih podataka jer kod nas prodajna mreza vozila nema nikakvu vrednost jer ih se vise uveze polovnih nego sto u novom sadu prodaju novih....jbg,vreme leci sve ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Iskreno, sa Zeljkom sam uvek imao izuzetnu saradnju. Dogo nisam mogao da verujem da ne klepa po usima ali sam uporedio njegove cene sa cenama u Francuskoj i uverio se da je i vise nego korektan. Secam se kad sam pazario motor da nije imao veliki lager delova pa mi je bilo brze da mi salju iz Fr ali poslednji put kad sam pazario neke sitnice dobijao sam ih samo cekajuci brz postu.

 

Sto se tice serivsera tu nemam bas nekih iskustava. Prvi servis kad sam pazario motor sam radio kod Spaleta i on me je izuo iz patika sa cenom fizuelnog pregleda i spanovanja od 200 ili 250e. Drugi servis mi je radio neki Buga i on je bio korektniji od ovog ali i dalje nije bilo to to. Sledece servise sam radio uglavnom sam, a u planu mi je bilo da jednom posetim Jocu iz Visnjice koji je zvanicni serviser. Cuo sam dobre preporuke ali nisam imao prilike da se upoznam sa njim i da vidim njegov rad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Pozdrav Ducatisti,

sledece godine punim 18 god , pa razmisljam da uzmem Ducati Monster od 97-02 godista pa me zanima kakav je motor ( ako je neko imao iskustva ) , da li ima rezervnih delova i koji je najbolji serviser Ducati-ja u Srbiji? Nije mi problem i ako se delovi cekaju malo duze posto imam motor , a kad kupim Ducati hocu da ga picanim za svoju dusu i da bude savrsen. Ako neko zna i na sta bi trebalo da obratim paznju pri kupovini ? Da li Monster 97-02 ima elektronsko ubrizgavanje goriva ili karb?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

e vidis,to i jeste problem...ne postoje kod nas zvanicni serviseri,i ako se neko naziva takvim,to je samo stvar njihovog licnog dogovora,sad detalje ne znam,mislim na dogovor tog koji prodaje motore i tog nekog sto vec popravlja.problem je sto kod nas ne postoje licence za bilo sta i svako ko se razume u nesto moze da se bavi time.ovde ovlasceni servisi,svaki put kad izadje neki novi model iz firme za koju su marku ovlasceni,moraju da zavrsavaju silne kurseve i da uzimaju alate ako se zahteva nesto novo i drugacije.pa se pozivaju i na kurseve ako se nesto na postojecim modelima modifikuje,doradi..jbg,velik je to novac ulozen u posao ali se brate isplati kad ih ima na milione jbg i kad sat rada kosta 40 eura gde god da odes....kod nas nema ni zvanicnih zastupnika prodaje,mozda ima nesto delta za hondu zbog automobila,ovi drugi,velika vecina,idu preko nekog iz slovenije ili hrvatske.nemamo mi kapacitet trzista da bi neko u tako zvanicnoj meri opstao pa tako i mreza servisa ...jbg na zalost...potrebno je dosta vremena da se dostigne neki nivo i dosta ulaganja sa jedne i sa druge strane...pa se onda polako obrazuje i mentalitet ljudi u srbiji,da se ne razmislja na dza i bu,babe i zabe jel...rumunski klip sa madjarskim cilindrom ...mada je sve stvar novca..kad nemas,sklepao bi kako god samo da se tera,kad imas,boli te uvo koliko kosta ali da je po ps-u...bar sam ja video stvari na taj nacin tu kod nas.....i svaka cast ljudima koji se na korektan nacin zalazu da taj svet na dva tocka zazivi ali na pravi nacin i da se konacno neke urbane legende nekih pametnjakovica izbace za sva vremena....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

pozdrav druze (ducatista)..napisao si godine bas u prelazu sa karbova na direktno ubrizgavanje...do 2000 su bili karbovi,posle,velika vecina monstera je presla na direktno..i nisi naveo kubikazu koja bi te zanimala....ja licno preferiram monstera na karb jer je to nesto posebno,kao razjareni bik,narocito ovi velike kubikaze sto ne znaci da su manji za podcenjivanje.mnogi se smeju na snagu tih agregata,kako to da je 600cc a ima samo 55 konja,pih izem ti motor...treba sesti i probati pa onda donositi neke zakljucke...u svakom slucaju,od monstera imas samo da biras koliko ih ima ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Meni je pre par godina Monster bio omiljeni Ducati, ne znam šta mi se desilo al' sad su mi samo njihovi superbajkovi u glavi :lud::)

 

Elem, čuo sam da se kaiševi menjaju na dve godine, bio motor vožen ili ne, je l' to tačno?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Vaximo hvala na odgovoru. Uzeo bih neki od 600 ccm i uzeo bih sa elektronskim zato sto mislim da mi je lakse da ga ogranicim na 47 KS koliko cu max smeti da imam u motoru , nego da trazim manje dizne za karbove. Ja sam u skoli smer za dijagnostiku na vozilima , a u skoli imamo uredjaj za dijagnostilu i mislim da moze da menja parametre ECU-a pa mogu i za dzabe da ga ogranicim pa ne moram to dodatno da placam jer mislim da je dosta skupo. Mada me vuce verzija sa karbovima samo ne znam sta za dizne da uradim.

PS. Kad bih imao para za 848 Streetfighter ne bih razmisljao , kupio bih ga pa makar nemao da jedem godinama :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ne razumem,zasto bi morao citavu tu ujdurmu da radis.pojma nemam kako zakon nalaze tu kod nas,ne za godine i koliko i sta smes da vozis,vec za vozilo,ako ne smes zbog godina da vozis full power vec depotenziato,ili ustrojen jel.ovde su takvi motori ograniceni na manje kilovate ali ne elektronskim putem vec raznoraznim mehanickim blokadama koje,kad napunis godine,jednostavno i brzo sklonis.doduse,svi ih sklone maltene odmah ali imas i ogranicenje u saobracajnoj pa ako te uhvate,najebo si....kad se napune godine,a zadrzis isti motor,ode se na tehnicki pregled u civilnu motorizaciju pa ti skinu i to sa saobracajne.ako moze da te zanima,ima ovde da se nadje vec gotovih takvih monstera ali 620cc jer je 600 samo na karb...raspitaj se da li takva homologacija u it vazi i kod nas i kako se prenosi....pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

ne razumem,zasto bi morao citavu tu ujdurmu da radis.pojma nemam kako zakon nalaze tu kod nas,ne za godine i koliko i sta smes da vozis,vec za vozilo,ako ne smes zbog godina da vozis full power vec depotenziato,ili ustrojen jel.ovde su takvi motori ograniceni na manje kilovate ali ne elektronskim putem vec raznoraznim mehanickim blokadama koje,kad napunis godine,jednostavno i brzo sklonis.doduse,svi ih sklone maltene odmah ali imas i ogranicenje u saobracajnoj pa ako te uhvate,najebo si....kad se napune godine,a zadrzis isti motor,ode se na tehnicki pregled u civilnu motorizaciju pa ti skinu i to sa saobracajne.ako moze da te zanima,ima ovde da se nadje vec gotovih takvih monstera ali 620cc jer je 600 samo na karb...raspitaj se da li takva homologacija u it vazi i kod nas i kako se prenosi....pozdrav

 

Raspitacu se , hvala. U Srbiji od 18 god do 21 imas A2 dozvolu i mozes da vozis motor do 35 kW ( 47 KS) tako da moram da vozim ustrojenu verziju , a kad ga ustrojim moram na atest i da uzmem potvrdu pa onda po saobracajnu :jok:. Mozda uzmem i vec ogranicenu verziju iz Austrije , Nemacke itd. Ima jos godinu dana do kad kupim nov motor ali vec moram da se raspitujem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

eto,i ovde ista stvar...znaci sto se zakona tice,njima je bitno da ti ocitaju tih 35kw,kako si to postigao nije ih briga ako sam dobro razumeo...jel tako nekako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

eto,i ovde ista stvar...znaci sto se zakona tice,njima je bitno da ti ocitaju tih 35kw,kako si to postigao nije ih briga ako sam dobro razumeo...jel tako nekako?

 

Tacno tako , vazno je da na atestu ima 35 kW , a posle moze da ima i 100kW , samo odnesem potvrdu sa atesta u policiju i u saobracajnoj pise 35 kW. Sta sam uradio i kako sam to postigao nema veze. To mi je olaksavajuca okolnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

pa vidi,mislim da ti se ne isplati onda da ti tu nesto budzis,moj ti je savet da kupis vec napravljenog fabricki jednog takvog pa si siguran da je to to...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Је л' у Дукатисте рачунате и оне што јашу Кађиве Елефанте и Гран Кањоне и Бимоте ДБ или сте баш тотални пуристи?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

hehe arijevci jbt :lol:...sto se mene tice,svi su dobrodosli.ko vec ima,ok,oni koji nemaju,promenice misljenje druzeci se sa nama :hej:....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ma ljudi neznaju dok ne probaju,misle,sta kao,motor kao motor ali onda...ciaoo hehe....virus brate,virus...jedan preparator je i napravio jednu verziju monstera kompletno prepravljenu sa imanom virus,ukucaj u google,mozda ispadne jos....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam hteo da uzmem Monstera, ali posle malo potrage nisam našao ni jednog da mi je OK a možda mi je malo reputacija kod nas Ducati=egzotika=skupo ta korišćenje poljuljalo stav, pa je na kraju ispao Fazer.

Ali nekako me taj Monster vuče...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ja sam hteo da uzmem Monstera, ali posle malo potrage nisam našao ni jednog da mi je OK a možda mi je malo reputacija kod nas Ducati=egzotika=skupo ta korišćenje poljuljalo stav, pa je na kraju ispao Fazer.

Ali nekako me taj Monster vuče...

 

Monster generalno i nije tolika egzotika kod nas, ako ti se sviđa, samo napred :)

Italijanski motori (pre svega Ducati) nemaju alternativu :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: N/A
PS. Kad bih imao para za 848 Streetfighter ne bih razmisljao , kupio bih ga pa makar nemao da jedem godinama :lol:

 

Slazem se 100%tno 1lol.gif1lol.gif Taj motor je cista perverzija 1moto3.gif

 

Inace, to za stavljanje blokade na motor, iako u teoriji bi mogao da izvedes.. ne znam kako i da li mozes tek tako da ga atestiras i registrujes na smanjenu snagu. Nisam se raspitivao, ali da je tako jednostavno verovatno bih do sada naleteo na nekog ko je uspeo.

 

U svakom slucaju, ako saznas nesto korisno u vezi toga, napisi nam 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ja sam hteo da uzmem Monstera, ali posle malo potrage nisam našao ni jednog da mi je OK a možda mi je malo reputacija kod nas Ducati=egzotika=skupo ta korišćenje poljuljalo stav, pa je na kraju ispao Fazer.

Ali nekako me taj Monster vuče...

Што да не купиш? Papa Stalin је ономад купио Монстера 750 као почетнички мотор. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

U svakom slucaju, ako saznas nesto korisno u vezi toga, napisi nam 1Mina.gif

 

 

Cim nesto saznam javljam vam . Mada bi mozda bilo bolje da uzmem vec ogranicenu verziju pa da saznam kako se skida blokada. Videcu zbog budzeta , ne znam kolika bi carina bila i sve sto ide uz to kada se nesto uvozi. Mozda pitam 3t-racing da mi nadju nesto posto uvek imaju odlicne motore iz uvoza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja