Jump to content

Moto Zajednica

Skandinavija 2013

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

Svaka cast , prvo na putu a onda i na kvalitetnom putopisu . Uzivali smo citajuci i u isto vreme gledamo na google maps sve destinacije. Planiramo tako nesto u buducnosti ! Veliki pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: suvozačica

Hvala, hvala, drago mi je što ste pratili naše putovanje i uživali bar malo.

Nadam se, da će putopis nekome probuditi želju da i sam krene i obiđe te divne krajeve dalekog severa.

Trudila sam se da napišem što više utisaka. A informacija nikad dosta, tako da sam otvorena za pitanja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Hteo sam okačiti garminov track-log file putovanja, ali mi forum software to ne dozvoljava. Može neki savet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Hteo sam okačiti garminov track-log file putovanja, ali mi forum software to ne dozvoljava. Može neki savet?

 

Preimenuj ekstenziju .gpx u npr. jpg i okači tako, uz napomenu da vratimo naziv pošto skinemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Hteo sam okačiti garminov track-log file putovanja, ali mi forum software to ne dozvoljava. Može neki savet?

 

Preimenuj ekstenziju .gpx u npr. jpg i okači tako, uz napomenu da vratimo naziv pošto skinemo.

 

 

Evo, postupio prema tvojoj sugestiji, pa mi program javi: This upload failed. Verovatno zbog veličine (2,25 MB)

Dakle, ako nekome treba garminov track-log mog putovanja, neka javi adminu pa da njemu pošaljem putem e_maila, a on stavi fajl na forum u obliku, da mogu članovi da ga koriste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Браво! Честитам на невероватном путовању и савршеном путопису!!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Bergen, Norway
  • Motocikl: Yamaha fazer fzs600 1998

Fantastican putopis, neizmerno hvala sto ste podelili iskustva i emocije sa avanture, definitivno ste inspirisali puno ljudi da se odvoji od svakodnevnice i uradi nesto vredno spomena.

 

 

P.S. nisam probao do sada ali sam video sasvim pristojne "garmin avanture", ako sam dobro razumeo treba ubaciti track-log i fotografije a program napravi interesantnu interaktivnu pricu sa mapom i slikama, pa mozda uspete nesto interesantno da napravite od toga, vidi na http://adventures.garmin.com/en-US/ ili neki od gotovih primera recimo ovaj http://adventures.garmin.com/en-US/by/hornplayerfirst/rondje-ijsselmeer-2012/#pois/p_20090822-145733

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Svaka čast! Nemam reči,... u jednom dahu sam sve pročitao i pregledao, čak su i moji ukućani ostali zatečeni ovom avanturom pošto sam se vratio iz Norveške i Švedske pre 5 dana...a sve slike sa ovog putovanja su samo potkrepile moje priče o prirodi i životu tamo. Nadahnuli ste me da planiram neku avanturu ovo leto sa nekim :) Svaka čast još jednom i Hvala Vam što ste podelili ovo.. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Maresh,

koža je prirodna, od ovce. Treba je skloniti kada pada kiša jer vuna se kvasi i polako suši. Na severu, tu negde oko Alte kupio sam krzno od severnog jelena. I to sam sklanjajo (za svaki slučaj) kada je padala kiša iako mi se čini, da se ne bi kvasilo. Krzno od severnog jelena je duplo deblje od ovce, veoma toplo i mekano. Uzeo sam ga samo za Dee. Inače za oko 100€ može se kupiti celo krzno od jelena. Nisam imao gde da ga spakujem.

 

Pavle, hvala na odgovoru.

Ja sam prošle sezone dobio na poklon isto ovčije krzno, ali mi je pri povratku iz Smedereva na autoputu za Beograd negde ispalo, jer nije bilo dobro pričvršćeno. Ali dobro, šta je tu je. Pitao sam te u vezi krzna, jer mi se taj detalj na motoru jako sviđa. Kada ste se vraćali sa putovanja, suvozač kaže da ste prolazili pored Radovljice. Predivno mesto. Asocira me na moju posetu sa porodicom Bledu i Sloveniji. Za dve godine, odnosno za dva puta po pet dana koliko smo boravili u Sloveniji, imam osećaj da smo zavirili u svaki kutak Slovenije, jer bez obzira što ne putujemo motorom već automobilom (deca su mala), svaki dan odmora provodimo obilazeći nešto drugo. Mada znam da taj osećaj vara. Eto toliko, do sledećeg puta, svako dobro, mnogo zdravlja i lepih putovanja u predstojećoj sezoni.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Pitao sam te u vezi krzna, jer mi se taj detalj na motoru jako sviđa.

 

Maresh, TAJ DETALJ nama je omogućio, da vozimo po ceo dan a da nama nije puklo d..e.

Radovljica je lepo mesto, imam prijatne uspomene iz detinjstva...

Drago mi je, što ti se sviđalo u Sloveniji, ja svakom kažem, da tu ima od Alpa do mora, preko ravnica i brda do ... lepih moto puteva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Pitao sam te u vezi krzna, jer mi se taj detalj na motoru jako sviđa.

 

Maresh, TAJ DETALJ nama je omogućio, da vozimo po ceo dan a da nama nije puklo d..e.

Radovljica je lepo mesto, imam prijatne uspomene iz detinjstva...

Drago mi je, što ti se sviđalo u Sloveniji, ja svakom kažem, da tu ima od Alpa do mora, preko ravnica i brda do ... lepih moto puteva.

 

Znači da krzno ipak ima i svoju funkciju. Eto mene kod krznara čim grane prvo sunce.

Ova prepiska sa tobom budi prelepe uspomene iz Slovenije. Već mi nedostaju Alpi, Karavanke, Bohinj, sećam se puta koji vodi do graničnog prelaza sa Austrijom preko Kranjske gore za Villach, Postojina, šetanje pored mora u Portorožu, ali na žalost jedino nismo obišli stari grad na obali mora, Piran. Eto razloga za posetu Sloveniji ponovo. U stvari, nema potrebe da izmišljam razlog, Slovenija je sama po sebi dovoljan razlog. Još jednom pozdrav, i svako dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Pitao sam te u vezi krzna, jer mi se taj detalj na motoru jako sviđa.

 

Maresh, TAJ DETALJ nama je omogućio, da vozimo po ceo dan a da nama nije puklo d..e.

Radovljica je lepo mesto, imam prijatne uspomene iz detinjstva...

Drago mi je, što ti se sviđalo u Sloveniji, ja svakom kažem, da tu ima od Alpa do mora, preko ravnica i brda do ... lepih moto puteva.

 

Znači da krzno ipak ima i svoju funkciju. Eto mene kod krznara čim grane prvo sunce.

[/size]

 

Za krzno ne moraš kod krznara, ja sam moje kupio na pijaci (cca 15€) i prilagodio sedištu. Bitno je, da može lako da se skloni (na primer Velcro traka).

 

Vidim, da si Sloveniju preputovao uzduž i popreko. Drago mi je, da ti se sviđa. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Fantastican putopis, neizmerno hvala sto ste podelili iskustva i emocije sa avanture, definitivno ste inspirisali puno ljudi da se odvoji od svakodnevnice i uradi nesto vredno spomena.

 

 

P.S. nisam probao do sada ali sam video sasvim pristojne "garmin avanture", ako sam dobro razumeo treba ubaciti track-log i fotografije a program napravi interesantnu interaktivnu pricu sa mapom i slikama, pa mozda uspete nesto interesantno da napravite od toga, vidi na http://adventures.garmin.com/en-US/ ili neki od gotovih primera recimo ovaj http://adventures.garmin.com/en-US/by/hornplayerfirst/rondje-ijsselmeer-2012/#pois/p_20090822-145733

 

Daki, hvala ti što si mi skrenuo pažnju.

Sviđa mi se fora, borim se sa BaseCamp, da bi neko sledeće putovanje mogao dokumenatrisati na taj način. Čak imam foto aparat sa funkcijom GPS, ali je do sada nisam koristio.

Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Procitah  u jednom dahu....slike prirode (moraju se doziveti), sve je prelepo! Dovoljno opisa slika po meni prava mera!

SVAKA CAST!!! POZDRAV!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Pre neki dan počeh da čitam od Furious Pande najavu putopisa do Nordkapp-a i on tu pomenu kako se na taj put ide samo jednom (ne računajući Nema) :)
Odmah sam našao putopis od Nema i maltene pročitao u cugu. Svaka čast! Oba putovanja su fenomenalna, prelepa priroda i prelepe fotografije! 
Mislim da ne postoji bajker koji ne želi da ode na Nordkapp, a vas dvoje ste to stvarno prelepo preneli! :) Pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Spektakularan putopis sa prednjeg i zadnjeg sedišta. Pročitao ga u komadu i ne mogu da verujem kako sam ga do sada propustio. Eto, malo da se osveži tema i da upadne u oko svima koji su do sada imali nesreće da ga propuste.

 

Dragi naši prijatelji Dee & Pavle su nam više puta pominjali ovu avanturu ali uvek se najviše nasmejem onoj sceni gde "Slovenački James Bond" skače po vozovima ispod kablova od 15.000V i zaustavlja kompozicije po Nemačkoj da bi ženi doneo leka. E pa samo da znate, i novinari u naslovima su pogrešili jer James Bond nije ravan slovenačkom super heroju Kekecu koji je mnogo pre Bonda svojoj Mojci doneo kapi iz pripiz*dine, da bi ona progledala. Pavle je počeo sa kapima i onda vešto prešao na duple doze kofeina kako bi dao snage svojoj princezi. Premašio je i Kekca. A Dee svaka čast za hrabrost, volju i energiju da si to izdurala. Verujem ti da na momente nije bilo lako. Bravo!

 

Svaka vam čast na avanturi i veliko hvala na predivnoj priči i neverovatno dobrim fotografijama. Kao da smo bili s vama.

 

Pavle, hoćeš i treći put do globusa? Nešto mi se ide, tek toliko da @Vroc-Kapo pošaljem onu obećanu fotku sa kulenom ispod globusa ;) . Kakve more banane ...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Bile je i sampanjca tu, ne samo banana...a ti nam nesto puno propustas putopise. Nemo, legenda i dalje

 

20220701-174326.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250RT

Pravo uživanje je bilo uporedo pratiti istu priču iz različitih uglova gledanja i percepcije.

Sijaset puta smo se zasmejali do suza.

Ovih dana tražimo i čitamo sve putopise vezane za Nordkapp i upoređujemo iskustva i zapažanja učesnika.

Puno je vremena prošlo od tada, ali da li kojim slučajem imate podatak o tadašnjem koštanju ove dve ture ili bar nešto približno?

Veliki pozdrav za oboje, uz malo više pozdrava za Nemo-Ona junaka ove pustolovine :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja